Новоборисівка
Перша назва села Новоборисівка – станція Міхельсталь (Веселий Кут), пізніше Новоборисівка. Село виникло у 1865 році. За історичними джерелами перші мешканці села - робітники-залізничники та батраки дворянина Михайла Івановича Гросула-Толстого. Село було поділене на 5 хуторів:
Веселий Кут, Борисівка, Німецький Хутір, Колонка, Марієнсталь.
Всі ці землі пізніше перейшли у спадок його сину Борису Михайловичу Гросул-Толстому, який перейменував ці землі на свою честь - Борисівку.
Робітники , які будували залізницю назвали її Веселий Кут. Вони дуже важко працювали, жили в одному таборі, але ж іноді веселилися, тому і назвали його «веселим». В 1907 році тут проживало 317 осіб – українці та німці.
Радянська влада вперше в селі була проголошена в грудні 1917 року.
Перша початкова школа була відкрита у 1921 році за клопотанням вчителя Стоянова Олександра Івановича. Семирічка відкрита у 1931 році, середня школа - у 1937 році, нове приміщення школи збудоване у 1988 році.
Площа села Новоборисівка – 2227км2.
Село розташоване за 16 кілометрів на схід від районного центру і 120 км від обласного центру.
Видатними діячами села Новоборисівка є Герой Радянського Союзу Сотніченко Михайло Іванович, авіаконструктор Кузік Віктор Антонович, Стоянов Олександр Олександрович - заслужений вчитель, Семьонічева Любов Юріївна - дитячий хірург, викладач медінституту, поет Петро Карауш, поет В. Охріменко, вчитель історії та поет Фішман Лазар Михайлович, художник світового значення Валерій Гудименко.
На сьогоднішній день на території села Новоборисівка функціонують: школа, дитячий садок «Теремок», фельдшерсько-акушерський пункт, будинок культури, бібліотека, елеватор, поштове відділення, працюють приватні магазини, є братська могила та пам’ятник загиблим воїнам в роки війни.