11:31 29.07.2022
Новини Новоборисівської сільської ради
Африканська чума свиней (АЧС) – особливо небезпечна вірусна хвороба домашніх і диких свиней, що характеризується швидким поширенням та високим ступенем смертності. Гине до 100% інфікованих свиней. Африканська чума свиней не становить небезпеки для здоров’я людей. Лікарські засоби для профілактики і лікування АЧС відсутні. Джерелом хвороби є хворі свині, які виділяють вірус з сечею, калом, витіканнями з носа та іншими виділеннями. Передача захворювання здоровим тваринам може здійснюватися через заражені вірусом корми, підстилку, гній, продукти забою тварин (м'ясо, м'ясопродукти, кров). Клінічні ознаки захворювання: від зараження до появи клінічних ознак проходить 2-7 днів; у тварин підвищується температура тіла до 42 С, з’являються задишка, кашель, пропадає апетит, посилюється спрага, відзначаються напади блювоти і паралічу задніх кінцівок, на шкірі внутрішньої поверхні стегон, на животі, шиї, біля основи вух, на п'ятачку і хвості стають помітні червоно-фіолетові плями. Смерть настає на 1-5 день, рідше пізніше.
Українці сьогодні, 28 липня вперше відзначатимуть День Української Державності: попри шостий місяць повномасштабної війни та восьмий рік війни на Донбасі, адже "українців не зламати".
08:07 28.07.2022
Профілактика ботулізму !
12:15 25.07.2022
З метою оповіщення населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій в області функціонує територіальна автоматизована система оповіщення. Система оповіщення дозволяє здійснювати оповіщення населення області по Першому каналу Українського радіо за допомогою ефірних радіопередавальних FM-станцій у містах, селищах та інших населених пунктах області, радіостанції «Наше Радіо» для населення міста Одеси і прилеглих населених пунктів та каналу телебачення «UA:ОДЕСА» філії АТ «НСТУ» «Одеська регіональна дирекція».
14:50 22.07.2022
Щодо недопущення до обігу ванільного морозива
До Великомихайлівського відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області надійшла службова записка від Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області за № Вн-1165/02.1-22 від 19.07.2022 року «Щодо повідомлення RASFF № 2022.4027- fup 10» інформаційне повідомлення, отримане по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 12 липня 2022 року № 2022.4027-fup 10 стосовно виявлення етиленоксиду у ванільному морозиві, що експортувалося з Франції (виробник: Häagen-Dazs, France) до України (оптовий продавець: ТОВ "Сільпо Фуд», вул.Гоголівська,1 а, с. Квітневе, Київська область, 074081).15:55 20.07.2022
Порядок видачі ветеринарних документів
Відповідно до Порядку видачі ветеринарних документів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.2013 № 857 рішення про видачу ветеринарного до-кумента приймається за результатами безпосереднього огляду товару (клінічний огляд тварин, ветеринарно-санітарний огляд харчових продуктів, кормів та інших об’єктів дер-жавного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду), який проводиться після звернен-ня заявника. Рішення про видачу ветеринарного документа для переміщення об’єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду (крім переміщення живих тварин у межах України) приймається на підставі експертних висновків державних лабораторій ветеринарної медицини (далі – експертні висновки). Заявник повинен забезпечити створення можливості для безпосереднього огляду об’єкта державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду. Ветеринарні документи видаються за умови дотримання встановлених вимог до пе-ревезення відповідних вантажів. Разом з тим, відповідно до частини сьомої статті 37 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» якщо інше не передба-чено законом, єдиним документом, яким супроводжуються об’єкти санітарних заходів, що перебувають в обігу, є товарно-транспортна накладна. Таким чином, отримання ветеринарного свідоцтва Ф-2 на вантажі з харчовими про-дуктами, що експортуються з України для подальшої їх заміни на міжнародні ветеринарні сертифікати є необов’язковим та проводиться лише на вимогу заявника. Крім того, звертаємо увагу на те, що деякими формами міжнародних ветеринарних сертифікатів, затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01.08.2014 № 288 «Про затвердження Правил заповнення, зберігання, списан-ня ветеринарних документів та вимог до їх обліку», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.10.2014 за № 1202/25979, зокрема: «Міжнародний ветеринарний сертифікат на корми рослинного походження» передбачено їх видачу структурними підрозділами Міжрегіональних головних управлінь Держпродспоживслужби на держав-ному кордоні (прикордонними інспекційними постами). Просимо розмістити на Ваших офіційних сайтах вищезазначену інформацію для ін-формування зацікавлених операторів ринку.11:34 15.07.2022
В нелегкий час для нашої країни весь світ намагається підтримати нас у відчайдушній боротьбі з російською федерацією.
10:48 15.07.2022
Трудові відносини під час воєнного стану в Україні: що змінилося?
16:18 13.07.2022