Новоборисівська сільська рада
Офіційний сайт

Про затвердження Статуту Новоборисівської сільської територіальної громади

Дата: 12.05.2026 12:17
Кількість переглядів: 15

Про затвердження Статуту

Новоборисівської сільської територіальної громади

 

    З метою врахування історичних, національно-культурних, соціально-економічних та інших особливостей здійснення місцевого самоврядування на території Новоборисівської сільської територіальної громади та забезпечення реалізації права жителів на участь у вирішенні питань місцевого значення, керуючись Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування», статтею 19, п. 48  ч.1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи результати громадських слухань щодо прийняття Статуту Новоборисівської сільської територіальної громади, висновок постійної комісії сільської ради з питань  прав людини, депутатської діяльності та гуманітарних питань, сільська рада

ВИРІШИЛА:

  1. Затвердити Статут Новоборисівської сільської територіальної громади (додається).

 

  1. Оприлюднити це рішення та Статут Новоборисівської сільської територіальної громади на офіційному вебсайті Новоборисівської сільської ради.

 

  1. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань прав людини, депутатської діяльності та гуманітарних питань.

 

Сільський голова                                                                        Інна  ТОПОВА 

 

 

 

 

 Статут

 Новоборисівської  сільської  територіальної громади

 

ПРЕАМБУЛА
     Новоборисівська сільська рада Роздільнянського району Одеської області як представницький орган місцевого самоврядування Новоборисівської сільської територіальної громади, констатуючи, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, усвідомлюючи свою відповідальність перед жителями територіальної громади, визнаючи, що розвиток громади та якість життя неможливі без залучення її жителів до процесу ухвалення рішень, які їх стосуються, зважаючи на принципи демократичного врядування, побудованого на відкритості, співпраці та взаємній відповідальності органів місцевого самоврядування і жителів громади,
ураховуючи історичні, національно-культурні, соціально-економічні та інші особливості здійснення місцевого самоврядування в територіальній громаді,
керуючись Конституцією України, Європейською хартією місцевого самоврядування, Додатковим протоколом до Європейської хартії місцевого самоврядування про право участі у справах місцевого органу влади, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими актами законодавства України,
затверджує цей Статут.

РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ, ОСОБЛИВОСТІ Й СИМВОЛІКА ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Стаття 1. Загальна характеристика Новоборисівської сільської територіальної громади

  1. Новоборисівська сільська територіальна громада (далі — територіальна громада) — це жителі, об’єднані постійним проживанням у межах території громади.
  2. До складу Новоборисівської сільської територіальної громади  входять населені пункти:

с. Новоборисівка, с. Мигаї, с. Гурівське, с. Полішпакове, с. Поплавка, с. Добрий Лук, с. Райки, с. Тятри, с. Іванівка, с. Мацкули, с. Преображенка, с-ще. Мигаєве, с. Залізничне, с. Три Криниці, с. Заможне, с. Мартове, с. Данилівка, с. Наливайкове, с. Козакове, с. Путилівка, с. Дурбайли. Згідно з новим адміністративно-територіальним устроєм України, територія громади входить до складу Роздільнянського  району Одеської області і межує на півночі з Затишанською громадою, на сході з Цебриківською громадою, на півдні -  з Роздільнянською міською  та Степанівською сільською громадами, на заході - із землями Великомихайлівської територіальної громади.

  1. Територія територіальної громади - територія, у межах якої територіальна громада здійснює свої повноваження щодо вирішення питань місцевого значення відповідно до Конституції і законів України як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування.
  2. Територія територіальної громади є невід’ємною частиною території Роздільнянського району Одеської області України.
  3. Адміністративним центром територіальної громади є село Новоборисівка.

 

Стаття 2. Статут Новоборисівської сільської територіальної громади

  1. Статут Новоборисівської сільської територіальної громади (далі — Статут) є основним локальним нормативно-правовим актом територіальної громади. Статут приймається  в системі нормативно-правових актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування на території Новоборисівської сільської територіальної громади.
  2. Статут враховує історичні, національно-культурні, соціально-економічні та інші особливості здійснення місцевого самоврядування й забезпечує реалізацію прав жителів на участь у вирішенні питань місцевого значення.
  3. Статут є обов’язковим до виконання на території громади всіма органами місцевого самоврядування, органами державної влади, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно чи тимчасово проживають на відповідній території.
  4. Акти органів і посадових осіб місцевого самоврядування територіальної громади приймаються на основі Статуту та відповідно до його положень.

Стаття 3. Символіка територіальної громади

Символіка Новоборисівської сільської територіальної громади є зовнішнім виявом її ідентичності, історичних традицій та особливостей.
Символікою громади є:
- герб громади;
- прапор громади;
- інші символи, які можуть бути затверджені радою громади.
Символіка громади затверджується рішенням ради громади відповідно до чинного законодавства та на підставі
публічного обговорення (за можливості — з громадською ініціативою).
Опис символіки, порядок її використання та охорони визначаються окремим положенням, що затверджується радою громади.

 

1. Територіальна громада має власну символіку – Герб та Прапор, що відображають історичні, культурні, духовні особливості та традиції територіальної громади та визначається Положенням про зміст, опис та порядок використання символів с. Новоборисівка Роздільнянського району Одеської області.

 

 

Стаття 4. Місцеві свята та святкові дні

  1. День територіальної громади, дні населених пунктів, що входять до її складу, а також інші місцеві свята та пам’ятні дати встановлюються рішеннями Новоборисівської сільської ради.
  2.  День територіальної громади, дні населених пунктів, що входять до складу території територіальної громади, святкують щорічно відповідно до традицій та усталених дат святкування.
  3.  У Новоборисівській сільській територіальній громаді щорічно святкуються:
  • День територіальної громади та адміністративного центру громади — села Новоборисівка: остання субота вересня;
  • День села Гурівське: 1 жовтня;
  • День села Мигаї: 1 квітня;
  • День села Полішпакове: 15 вересня.

 Рада може встановлювати інші місцеві свята і пам’ятні дати відповідно до традицій та усталених днів святкування.

Стаття 5. Почесні відзнаки територіальної громади

  1. Особи, які зробили значний особистий внесок у соціально-економічний розвиток територіальної громади, підвищення добробуту її жителів, примноження культурних, духовних надбань та інших цінностей територіальної громади, а також у розвиток місцевого самоврядування, громадянського суспільства, волонтерської діяльності, захист незалежності та територіальної цілісності України, можуть бути нагороджені почесними відзнаками територіальної громади.
  2. Види почесних відзнак територіальної громади, підстави та порядок нагородження, а також статус нагороджених осіб визначаються Положенням про почесні відзнаки Новоборисівської сільської територіальної громади, яке затверджується рішенням сільської ради.

 

РОЗДІЛ ІІ.  ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ЖИТЕЛІВ

 

Стаття 6. Права жителів

 

1. Права жителів територіальної громади на участь у вирішенні питань місцевого значення, гарантовані Конституцією та законами України, не можуть бути обмежені цим Статутом, іншими актами органів місцевого самоврядування, його посадовими особами.

       

 2. Процедури та правила, передбачені цим Статутом та додатками до нього, прийняті виключно з метою встановлення загальних, чітких, недискримінаційних і прозорих механізмів реалізації права участі жителів громади у вирішенні питань місцевого значення, забезпечення балансу приватних та публічних інтересів у громаді.

3. При вирішенні питань місцевого значення жителі територіальної громади мають право:

1) подавати індивідуальні та колективні звернення органам і посадовим особам місцевого самоврядування, одержувати на них відповіді у встановлені законодавством строки;

2) бути включеними у встановленому порядку до складу консультативно-дорадчих органів при Новоборисівській сільській раді та її виконавчих органах;

3) одержувати повну і достовірну інформацію про діяльність Ради, сільського голови, виконавчих органів Ради та їх посадових осіб у спосіб, передбачений законодавством та іншими нормативноправовими актами;

4) одержувати копії актів Ради, сільського голови, виконавчих органів Ради та їх посадових осіб у порядку, визначеному законодавством;

5) брати участь у здійсненні контролю, в тому числі, через контрольно-наглядові органи, за діяльністю органів і посадових осіб місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ та організацій у порядку й у формах, встановлених законодавством України;

6) брати участь у створенні та діяльності органів самоорганізації населення;

7) брати участь у розподілі частини видатків бюджету сільської територіальної громади через механізм громадського бюджету/бюджету участі Новоборисівської сільської ради;               

       8) брати участь у плануванні та розподілі коштів місцевого бюджету шляхом внесення відповідних пропозицій;

9) бути присутніми на засіданнях Ради, виконавчого комітету в порядку, встановленому цим Статутом, регламентами Ради та її виконавчого комітету;

10) на виступ на пленарному засіданні Ради, засіданні постійної комісії у порядку, встановленому Радою, на засіданні виконавчого комітету в порядку, встановленому виконавчим комітетом;

11) на особистий прийом депутатами Ради, сільським головою, іншими посадовими особами органів місцевого самоврядування;

12) на ознайомлення з проектами актів органів місцевого самоврядування;

13) на оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування;

14) брати участь у реалізації форм участі територіальної громади в місцевому самоврядуванні, визначених цим Статутом, а також іншими рішеннями Ради;

15) користуватися іншими правами, передбаченими Конституцією та актами законодавства України.

4. Права жителів територіальної громади в частині, що не суперечить Конституції та законам України, цьому Статуту, поширюються також на іноземців, осіб без громадянства та інших осіб, які на законних підставах проживають (перебувають) у межах територіальної громади

 

Стаття 7. Обов’язки жителів

  1. Жителі територіальної громади зобов’язані:

1.1. Поважати гідність кожної людини, її переконання, традиції, історію, національну та/або етнічну самобутність, сприяти забезпеченню рівності прав і свобод осіб та/або груп осіб, які проживають чи на законних підставах перебувають у межах Новоборисівської сільської територіальної громади.

1.2. Утримуватися від будь-яких форм дискримінації за будь-якими ознаками, зокрема за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних чи інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного чи соціального походження, громадянства, сімейного або майнового стану, місця проживання, мови чи іншими ознаками, незалежно від того, чи є вони дійсними або припущеними.

1.3. Шанобливо ставитися до традицій, звичаїв, самобутності, історії та культури територіальної громади.

1.4. Сприяти сталому розвитку територіальної громади та її населених пунктів.

1.5. Шанобливо та ощадливо ставитися до майна, коштів, землі, зелених насаджень, довкілля, природних ресурсів територіальної громади та об’єктів спільної власності.

1.6. Поважати символіку територіальної громади та використовувати її виключно відповідно до призначення.

1.7. Реалізовувати свої права, свободи та законні інтереси з повагою до прав і свобод інших осіб, інтересів територіальної громади та держави, дотримуючись Конституції і законів України.

  1. Обов’язки жителів територіальної громади у частині, що не суперечить Конституції та законам України, цьому Статуту, поширюються також на іноземців, осіб без громадянства та інших осіб, які на законних підставах проживають або перебувають у межах територіальної громади.
  2. Усі особи, які проживають або перебувають на території громади, зобов’язані поважати права і свободи жителів територіальної громади. Особи, винні у порушенні таких прав і свобод, несуть відповідальність відповідно до законодавства України.

Стаття 8. Рівність жителів та реалізація їхніх можливостей

  1. Жителі територіальної громади, їх життя і здоров’я, права, свободи та законні інтереси визнаються найвищою соціальною цінністю в Новоборисівській сільській територіальній громаді.
  2. Органи місцевого самоврядування та їх посадові особи у своїй діяльності зобов’язані забезпечувати рівні умови та реальні можливості для реалізації прав і законних інтересів жителів територіальної громади, а також діяти в інтересах територіальної громади.
  3. Реалізація жителями своїх прав, свобод та законних інтересів не повинна призводити до порушення прав і свобод інших осіб, а також інтересів територіальної громади, суспільства чи держави.
  4. Органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень сприяють:
    1. доступності об’єктів фізичної інфраструктури, транспорту та інформації;
    2. рівним можливостям участі жителів у суспільному, культурному, освітньому та економічному житті громади;
    3. отриманню якісних адміністративних, соціальних, освітніх, медичних, комунальних та інших публічних послуг;
    4. створенню умов для збереження здоров’я, розвитку фізичної культури і спорту;
    5. розвитку освіти, культури, мистецтва та творчої діяльності;
    6. реалізації права на працю, зайнятість та підприємницьку діяльність відповідно до законодавства.

 

 

 

РОЗДІЛ ІІІ. ЗАСАДИ ЗДІЙСНЕННЯ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ Й ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

 

Стаття 9. Основні засади взаємодії органів і посадових осіб місцевого самоврядування з жителями

 

1. Органи й посадові особи місцевого самоврядування взаємодіють з жителями на засадах:

1) згуртованості й рівності можливостей — рішення органів і посадових осіб місцевого самоврядування мають бути спрямовані на зміцнення єдності територіальної громади та забезпечення збалансованого розвитку всіх населених пунктів, що входять до складу території територіальної громади, з метою гарантування належної якості життя і рівних можливостей для всіх жителів;

2) відкритості й прозорості  — інформація про діяльність органів і посадових осіб місцевого самоврядування є відкритою і перебуває у вільному доступі за винятком випадків, прямо передбачених законом;

3) зручності процедури — механізми, за допомогою яких жителі взаємодіють з органами і посадовими особами місцевого самоврядування, є простими і доступними для використання;

4) пріоритету прав та інтересів територіальної громади  — діяльність органів і посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється в інтересах територіальної громади, а будь-яка шкода, завдана посадовими чи службовими особами місцевого самоврядування територіальній громаді, підлягає відшкодуванню;

5) ефективності  — рішення органів і посадових осіб місцевого самоврядування розробляються чи ухвалюються так, щоб досягти найкращих результатів за мінімальних витрат ресурсів;

6) забезпечення економічного розвитку територіальної громади, створення сприятливих умов для розвитку промислово-виробничого сектору, підприємництва, надходження інвестицій в економіку територіальної громади як основи для підвищення рівня стандартів життя жителів і розвитку людського капіталу;

7) сталості  — використання ресурсів територіальної громади має забезпечувати соціально, економічно і екологічно збалансований розвиток території територіальної громади, спрямований на створення економічного потенціалу, повноцінного життєвого середовища для сучасних і майбутніх поколінь;

8) екологічності — ухвалені рішення мають забезпечувати відсутність або мінімальний негативний вплив на довкілля;

 9) системності  — кожне рішення розглядається в контексті його дії разом з іншими рішеннями в просторі й часі (стратегічне планування);

10) збереження архітектурної спадщини, культурних надбань поряд із надбаннями сучасності, формування естетичного зовнішнього вигляду територіальної громади;

11) єдності, толерантності та взаємоповаги;

12) безбар’єрності  - рішення органів і посадових осіб місцевого самоврядування повинні забезпечувати безперешкодний доступ усіх жителів до різних сфер життєдіяльності територіальної громади, а також до інформації та послуг.

 

Стаття 10. Елементи системи місцевого самоврядування Новоборисівської сільської територіальної громади

  1. Елементами системи місцевого самоврядування в Новоборисівській сільській територіальній громаді є:

1). Новоборисівська сільська територіальна громада як первинний суб’єкт місцевого самоврядування, основний носій його функцій і повноважень;

     2). Новоборисівська сільська рада;

     3).  сільський голова Новоборисівської сільської ради;

     4). виконавчі органи Новоборисівської сільської ради;

     5). органи самоорганізації населення, утворені в установленому законом порядку.

Стаття 11. Новоборисівська сільська територіальна громада

  1. Новоборисівська сільська територіальна громада — це жителі, об’єднані постійним проживанням у межах території Новоборисівської сільської територіальної громади.
  2. Жителем Новоборисівської сільської територіальної громади є громадянин України, який задекларував або зареєстрував місце проживання на території громади, а також внутрішньо переміщена особа, фактичне місце проживання або перебування якої на території громади підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, крім військовослужбовців строкової служби та осіб, які за вироком суду перебувають у місцях позбавлення волі.
  3. Інші особи, які на законних підставах проживають або перебувають на території громади, можуть брати участь у формах місцевої демократії у порядку, визначеному цим Статутом та рішеннями Новоборисівської сільської ради.

Стаття 12. Новоборисівська сільська рада

  1. Новоборисівська сільська рада є представницьким органом місцевого самоврядування, що представляє жителів Новоборисівської сільської територіальної громади та здійснює від їх імені і в їхніх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією та законами України.
  2. Новоборисівська сільська рада складається з депутатів, обраних жителями громади, які відповідно до виборчого законодавства мають право голосу на виборах.
  3. Пленарне засідання ради транслюється в мережі Інтернет у режимі реального часу, крім випадку розгляду питань, що містять інформацію з обмеженим доступом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
  4.  Пленарне засідання ради підлягає відеофіксації з подальшим зберіганням відеозапису засідання не менше п’яти років. Відеозапис пленарного засідання ради оприлюднюється у частині, що транслюється відповідно до ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», невідкладно після засідання, але не пізніше наступного дня після проведення засідання, на офіційному вебсайті ради чи в інший спосіб із забезпеченням відкритого доступу до відеозапису.
  5. Сесії Новоборисівської сільської ради проводяться відкрито, крім випадків, передбачених законом, та транслюються в мережі Інтернет у порядку, визначеному цим Статутом і регламентом ради.
  6. Новоборисівська сільська рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень, які підлягають обов’язковому оприлюдненню на офіційному вебсайті Новоборисівської сільської ради у порядку, визначеному цим Статутом та чинним законодавством.
  7. Жителі Новоборисівської сільської територіальної громади мають право брати участь та ініціювати розгляд питань місцевого значення у Новоборисівській сільській раді з використанням форм участі територіальної громади, визначених Конституцією України, законами України, цим Статутом та рішеннями ради.

Стаття 13. Сільський голова Новоборисівської сільської територіальної громади

  1. Сільський голова Новоборисівської сільської територіальної громади є головною посадовою особою територіальної громади та очолює систему органів місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених Конституцією та законами України.
  2. Сільський голова обирається жителями Новоборисівської сільської територіальної громади на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування відповідно до виборчого законодавства.
  3. Сільський голова в межах своїх повноважень видає розпорядження, які є обов’язковими до виконання на території громади та оприлюднюються на офіційному вебсайті Новоборисівської сільської ради в порядку, визначеному цим Статутом.
  4. Жителі Новоборисівської сільської територіальної громади мають право брати участь у діяльності сільського голови та ініціювати розгляд питань, що належать до його повноважень, а також подавати пропозиції та звернення, зокрема з використанням таких форм участі:
    1. загальні збори (конференції) жителів;
    2. подання звернень, у тому числі під час особистого прийому;
    3. громадські слухання;
    4. публічні консультації;
    5. консультативно-дорадчі органи, утворені сільським головою;
    6. громадське оцінювання діяльності органів і посадових осіб місцевого самоврядування;
    7. інші форми участі, що не суперечать законодавству України та передбачені рішеннями сільської ради.
  5. Повноваження сільського голови визначаються Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими актами законодавства.

Стаття 14. Секретар Новоборисівської сільської ради

  1. Секретар Новоборисівської сільської ради (далі — Секретар Ради) є посадовою особою місцевого самоврядування, яка обирається Новоборисівською сільською радою з числа її депутатів на строк повноважень ради в порядку, встановленому Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».
  2. Секретар Ради здійснює свої повноваження на постійній основі.
  3. Повноваження Секретаря Ради визначаються Конституцією України, законами України, цим Статутом, регламентом Новоборисівської сільської ради та рішеннями ради.
  4. Жителі Новоборисівської сільської територіальної громади мають право ініціювати розгляд Секретарем Ради питань, що належать до його повноважень, та/або подавати йому пропозиції з питань місцевого значення шляхом використання таких форм участі:

1). подання індивідуальних або колективних звернень, у тому числі під час   особистого прийому;

2). участь у громадському оцінюванні діяльності органів і посадових осіб місцевого самоврядування;

3). інших форм участі, що не суперечать законодавству України та передбачені рішеннями Новоборисівської сільської ради.

 

Стаття 15. Постійні комісії Ради

 

    1. Постійні комісії Ради є органами Ради, що обираються з числа її депутатів з метою вивчення, попереднього розгляду та підготовки питань, які належать до відання Ради, а також здійснення контролю за виконанням рішень Ради та її виконавчого комітету.
    2. Засідання постійних комісій Ради проводяться відкрито та транслюються в мережі «Інтернет» у порядку, передбаченому статтею 73 цього Статуту.
    3. За результатами вивчення та розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації, які оприлюднюються на офіційному вебсайті Ради.

Стаття 16. Депутат Ради

 

  1. Депутат Ради представляє інтереси виборців свого виборчого округу та всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності Ради та утворюваних нею органів, несе обов’язки перед виборцями, Радою та її органами, виконує їх доручення.
    Депутат Ради, крім секретаря Ради, входить до складу однієї з постійних комісій Ради.
  2. Депутат Ради має право:

1). офіційно представляти виборців свого виборчого округу та інтереси територіальної громади в місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування, юридичних особах незалежно від форми власності з питань, що належать до компетенції органів місцевого самоврядування відповідного рівня;

2). брати участь з правом дорадчого голосу в загальних зборах (конференціях) жителів, засіданнях органів самоорганізації населення, що проводяться в межах території його виборчого округу;

3). порушувати перед органами та посадовими особами місцевого самоврядування, організаціями, а також керівниками правоохоронних і контролюючих органів питання, що стосуються інтересів виборців, та вимагати їх вирішення;

4). користуватися іншими правами, передбаченими законами України, Регламентом Ради та рішеннями Ради.

  1. Депутат Ради зобов’язаний:

1). брати участь у роботі сесій Ради, засідань постійних та інших комісій Ради, до складу яких його обрано;

2). не рідше одного разу на півріччя інформувати виборців про роботу Ради та її органів, про виконання планів і програм соціально-економічного розвитку, інших місцевих програм, місцевого бюджету, рішень Ради та доручень виборців;

3). брати участь у загальних зборах (конференціях) жителів за їх запитом, громадських слуханнях з питань, що стосуються його виборчого округу, в організації виконання рішень Ради та її органів і доручень виборців, а також у масових заходах, що проводяться органами місцевого самоврядування на території територіальної громади або виборчого округу;

4). визначити та оприлюднити дні, години і місце прийому виборців та інших осіб;

5). вести регулярний, не рідше одного разу на місяць, прийом виборців та інших осіб, розглядати пропозиції, звернення, заяви і скарги фізичних та юридичних осіб, вживати заходів щодо їх оперативного вирішення;

6). проводити звітування про свою діяльність перед жителями відповідно до порядку, визначеного цим Статутом;

7). забезпечити жителям можливість комунікації з ним, для чого оприлюднити на доступних для мешканців ресурсах інформацію про засоби зв’язку з ним (номер телефону, адресу електронної пошти);

8). виконувати інші обов’язки, визначені законом та цим Статутом.

  1. Для виконання обов’язків, передбачених цією статтею, депутат Ради готує інформацію, яка в установленому порядку оприлюднюється на офіційному вебсайті Ради, у приміщенні Ради та на інших інформаційних ресурсах.

 

Стаття 17. Виконавчий комітет Ради

 

  1. Виконавчий комітет сільської ради є колегіальним виконавчим органом Ради, який утворюється Радою на строк її повноважень.
  2. Персональний склад виконавчого комітету затверджується Радою за пропозицією сільського голови.
  3. Виконавчий комітет Ради утворюється у складі: сільського голови, його заступників, секретаря Ради, керуючого справами виконавчого комітету, а також керівників відділів, інших виконавчих органів Ради, представників громадськості та інших осіб.
  4. Очолює виконавчий комітет сільський голова.
  5. Засідання виконавчого комітету Ради проводяться відкрито та транслюються в мережі «Інтернет» у порядку, передбаченому статтею 73 цього Статуту.
  6. Рішення виконавчого комітету Ради підлягають обов’язковому оприлюдненню на офіційному вебсайті Ради в порядку, визначеному статтею 76 цього Статуту.
  7. Виконавчий комітет Ради може утворювати консультативно-дорадчі органи та проводити публічні консультації з питань, що належать до його повноважень.
  8. Жителі територіальної громади мають право брати участь та/або ініціювати розгляд виконавчим комітетом Ради питань, віднесених до його повноважень, а також подавати пропозиції, використовуючи такі форми участі територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення:

1). загальні збори (конференції) жителів;

2). громадські слухання;

3). громадське оцінювання діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування;

4). електронні петиції;

5). консультативно-дорадчі органи;

6). публічні консультації;

7). звернення громадян;

8). інші форми участі, що не суперечать законодавству України та передбачені рішеннями Ради.

 

Стаття 18. Виконавчі органи Ради

 

  1. Виконавчими органами сільської ради є відділи та інші виконавчі органи, створені Радою відповідно до закону.
  2. Виконавчі органи Ради є підконтрольними та підзвітними сільській раді.
  3. Жителі територіальної громади мають право брати участь та/або ініціювати розгляд виконавчими органами Ради питань, віднесених до їхніх повноважень, а також подавати пропозиції, використовуючи такі форми участі територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення:

1). загальні збори (конференції) жителів;

2). громадські слухання;

3). громадське оцінювання діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування;

4). публічні консультації, які проводяться відповідними виконавчими органами Ради;

5). електронні петиції;

6). консультативно-дорадчі органи, утворені при відповідних виконавчих органах Ради;

7). подання звернень, у тому числі на особистому прийомі, який проводить керівник відповідного виконавчого органу;

8). інші форми участі, що не суперечать законодавству України та передбачені рішеннями Ради.

 

 

Стаття 19. Староста

 

  1. Сільська рада на строк своїх повноважень затверджує старосту старостинського округу за пропозицією сільського голови, що вноситься за результатами громадського обговорення, проведеного в межах відповідного старостинського округу (громадських слухань, загальних зборів жителів, публічних консультацій або інших форм участі територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення).
  2. Староста працює на постійній основі в апараті сільської ради та її виконавчого комітету, а в разі включення до складу виконавчого комітету — у виконавчому комітеті сільської ради.
  3. Порядок організації діяльності старости визначається Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими законами України, цим Статутом та Положенням про старосту.
  4. У межах здійснення наданих повноважень староста є відповідальним і підзвітним сільській раді та підконтрольним сільському голові.
  5. Звіт старости перед жителями старостинського округу заслуховується на відкритій зустрічі в спосіб, що забезпечує можливість жителям поставити запитання, висловити зауваження та внести пропозиції.
    Порядок звітування старости визначається Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», цим Статутом і Положенням про старосту.
  6. Жителі старостинського округу мають право брати участь та/або ініціювати розгляд старостою питань, що належать до його повноважень, а також подавати йому пропозиції, використовуючи такі форми участі територіальної громади:

1). подання звернень, у тому числі на особистому прийомі;

2). публічні консультації;

3). консультативно-дорадчі органи, утворені старостою;

4). громадське оцінювання діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування;

5). інші форми участі, що не суперечать законодавству України та передбачені рішеннями сільської ради.

 

Стаття 20. Юридичні особи, що перебувають у комунальній власності територіальної громади

  1. З метою забезпечення життєдіяльності територіальної громади, надання житлово-комунальних, соціальних, освітніх, культурних, медичних та інших послуг сільська рада утворює юридичні особи, що перебувають у комунальній власності територіальної громади.
  2. Порядок створення, діяльності, реорганізації та ліквідації юридичних осіб, що перебувають у комунальній власності територіальної громади, визначається законами України, рішеннями сільської ради та їхніми установчими документами.
  3. Жителі територіальної громади мають право брати участь та/або ініціювати розгляд питань діяльності юридичних осіб, що перебувають у комунальній власності територіальної громади, шляхом:

1). участі в консультативно-дорадчих органах, утворених при відповідних юридичних особах;

2). участі в наглядових та/або спостережних радах (у разі їх утворення);

3). подання звернень, пропозицій і зауважень у порядку, визначеному законодавством та рішеннями сільської ради;

4). використання інших форм участі, що не суперечать законодавству України.

  1. Публічна інформація про діяльність юридичних осіб, що перебувають у комунальній власності територіальної громади, яка підлягає обов’язковому оприлюдненню відповідно до законодавства, розміщується на офіційному вебсайті сільської ради та/або на офіційних вебресурсах відповідних юридичних осіб.

 

РОЗДІЛ ІV. ОРГАНИ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ

Стаття 21. Органи самоорганізації населення

  1. З метою створення умов для участі жителів Новоборисівської сільської територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення, задоволення їх соціальних, культурних, побутових та інших потреб у громаді можуть утворюватися органи самоорганізації населення.
  2. Органами самоорганізації населення є сільські, вуличні, квартальні, будинкові та інші органи самоорганізації населення, що діють у межах території Новоборисівської сільської територіальної громади.
  3. Органи самоорганізації населення діють на засадах законності, добровільності, підзвітності жителям та підконтрольності Новоборисівській сільській раді.

             Стаття 22. Утворення та територія діяльності органів самоорганізації населення

  1. Органи самоорганізації населення утворюються за ініціативою жителів відповідної частини території громади на підставі рішення Новоборисівської сільської ради про надання дозволу на їх створення.
  2. Територія діяльності органу самоорганізації населення визначається рішенням Новоборисівської сільської ради з урахуванням рішення зборів (конференції) жителів за місцем проживання.
  3. Межі території діяльності органів самоорганізації населення визначаються таким чином, щоб не допускати їх перетину з територією діяльності інших органів самоорганізації населення того самого рівня.

 Стаття 23. Повноваження органів самоорганізації населення

  1. Органи самоорганізації населення здійснюють повноваження в межах, визначених Законом України «Про органи самоорганізації населення», іншими законами України, цим Статутом та рішеннями Новоборисівської сільської ради.
  2. Новоборисівська сільська рада може на підставі рішення ради та за згодою зборів (конференції) жителів передавати органам самоорганізації населення окремі повноваження органів місцевого самоврядування з одночасною передачею необхідних коштів, майна та інших ресурсів і здійснює контроль за їх виконанням.

Стаття 24. Матеріальна та фінансова основа діяльності органів   самоорганізації населення

  1. Фінансовою основою діяльності органів самоорганізації населення є кошти, передані Новоборисівською сільською радою у разі наділення їх відповідними повноваженнями, а також інші джерела, не заборонені законодавством України.
  2. Матеріальною основою діяльності органів самоорганізації населення є майно, передане їм Новоборисівською сільською радою у порядку, встановленому законодавством України та рішеннями ради.

Стаття 25. Підзвітність та відкритість діяльності органів    самоорганізації населення

  1. Органи самоорганізації населення здійснюють свою діяльність відкрито та інформують жителів про основні напрями своєї роботи.
  2. Органи самоорганізації населення не рідше одного разу на рік звітують перед жителями відповідної території про свою діяльність.
  3. У частині виконання переданих повноважень, використання коштів та майна органи самоорганізації населення є підзвітними та підконтрольними Новоборисівській сільській раді.

Стаття 26. Порядок утворення, діяльності та припинення органів самоорганізації населення

  1. Порядок утворення, діяльності та припинення органів самоорганізації населення визначається Законом України «Про органи самоорганізації населення», іншими законами України, цим Статутом та рішеннями Новоборисівської сільської ради.

 

РОЗДІЛ V. ФОРМИ Й ПОРЯДОК УЧАСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ У ВИРІШЕННІ ПИТАНЬ МІСЦЕВОГО ЗНАЧЕННЯ

Стаття 27. Форми участі жителів Новоборисівської територіальної  громади у вирішенні питань місцевого значення

  1. Жителі Новоборисівської територіальної громади беруть участь у вирішенні питань місцевого значення безпосередньо та/або через органи місцевого самоврядування.
  2. Основними формами участі жителів у вирішенні питань місцевого значення є:

1). місцевий референдум;

2). загальні збори (конференція) жителів;

     3). місцева ініціатива;

4). громадські слухання;

5). публічні консультації;

6). участь у консультативно-дорадчих органах при Раді та її виконавчих органах;

7). участь у наглядових і/або спостережних радах юридичних осіб комунальної власності;

8). участь у плануванні та розподілі коштів бюджету територіальної громади;

9).громадське оцінювання діяльності органів і посадових осіб місцевого самоврядування;

10). інші форми участі, що не суперечать законодавству та передбачені рішеннями Ради.

  1. Форми участі можуть здійснюватися із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій, якщо це не суперечить закону.
  2. Порядок реалізації окремих форм участі визначається законами України, цим Статутом та рішеннями Новоборисівської сільської ради.

 Стаття 28. Місцевий референдум

  1. Місцевий референдум є формою безпосереднього волевиявлення жителів територіальної громади.
  2. Організація та порядок проведення місцевого референдуму визначаються виключно законами України.

 Стаття 29. Загальні збори (конференція) жителів

  1. Загальні збори (конференція) жителів є формою безпосередньої участі жителів територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення.
  2. Загальні збори (конференція) жителів — це зібрання жителів усієї території територіальної громади або певної її частини (села, старостинського округу, вулиці, кварталу, мікрорайону, будинку чи іншої частини території громади), що проводиться з метою обговорення проблем та ухвалення рішень з питань місцевого значення відповідно до території, на якій вони проводяться.
  3. Предметом загальних зборів (конференції) жителів можуть бути будь-які питання місцевого значення, віднесені до повноважень органів місцевого самоврядування.
  4. Загальні збори (конференція) жителів можуть проводитися в очному, дистанційному або змішаному форматі, який поєднує безпосередню участь (фізичну присутність учасників за місцем проведення зборів) і дистанційну участь з використанням засобів відеоконференцзв’язку, зокрема Zoom, Microsoft Teams, Google Meet або інших інформаційно-комунікаційних технологій поза межами приміщення, що забезпечують ідентифікацію учасників та фіксацію результатів голосування.
  5. Право участі та голосу на загальних зборах (конференції) жителів мають жителі відповідної території територіальної громади, яким на день проведення зборів виповнилося 18 років та які не визнані судом недієздатними.
  6.  Загальні збори (конференція) жителів можуть ініціюватися жителями територіальної громади, старостою, депутатом Ради, сільським головою, виконавчими органами Ради у порядку, визначеному законодавством та відповідним положенням.
  7. Порядок ініціювання, організації, проведення загальних зборів (конференції) жителів, порядок ухвалення рішень та оформлення їх результатів визначається Положенням про загальні збори (конференцію) жителів, що є невіддільним додатком до цього Статуту (додаток 1).
  8.  Рішення, ухвалені загальними зборами (конференцією) жителів у межах їхніх повноважень, подаються на розгляд Ради.
  9. Рада розглядає рішення загальних зборів (конференції) жителів на найближчій черговій сесії з обов’язковим запрошенням осіб, уповноважених загальними зборами (конференцією) жителів, з правом виступу.

Стаття 30. Місцева ініціатива

  1. Місцева ініціатива — це право жителів територіальної громади ініціювати розгляд Радою питання, що належить до її повноважень.
  2. Місцева ініціатива вноситься на розгляд чергової сесії Ради та розглядається відповідно до Регламенту Ради з правом виступу представників ініціативної групи.
  3. За результатами розгляду місцевої ініціативи Рада ухвалює відповідне рішення.
  4. Порядок ініціювання та внесення місцевої ініціативи визначається положенням, що затверджується Радою та є невіддільним додатком до цього Статуту (додаток 2).

Стаття 31. Громадські слухання

  1.  Жителі Новоборисівської сільської територіальної громади мають право проводити громадські слухання — зустрічатися для обговорення питань місцевого значення з депутатами Новоборисівської сільської ради та посадовими особами місцевого самоврядування, заслуховувати зазначених осіб, порушувати питання та вносити пропозиції щодо вирішення питань місцевого значення.
  2. Предметом громадських слухань можуть бути будь-які питання місцевого значення, віднесені до повноважень органів місцевого самоврядування.
  3. Проведення громадських слухань є обов’язковим щодо:

1). прийняття Статуту Новоборисівської сільської територіальної громади та внесення змін до нього;

2). проєктів програмних документів (концепцій, програм, стратегій, планів),  крім  стратегічного плану розвитку територіальної громади та змін до нього;

      3). проєкту бюджету місцевого самоврядування;

      4). інших питань, визначених законом або цим Статутом.

4. Громадські слухання можуть проводитися в змішаному форматі, який поєднує безпосередню участь жителів (фізичну присутність учасників за місцем проведення громадських слухань) і дистанційну участь з використанням засобів відеоконференцзв’язку (зокрема Zoom, Microsoft Teams, Google Meet тощо) поза межами приміщення.

5. Пропозиції щодо вирішення питань місцевого значення, внесені за результатами громадських слухань, підлягають обов’язковому розгляду з ухваленням відповідного рішення органами і посадовими особами місцевого самоврядування, до компетенції яких належить порушене питання.

6. Розгляд Новоборисівською сільською радою пропозицій, внесених за результатами громадських слухань, здійснюється відповідно до закону та Регламенту Ради, що визначають порядок підготовки і розгляду питань порядку денного на сесіях Ради.

Протокол громадських слухань долучається до супровідної документації проєкту рішення Ради з питання, яке обговорювалося на громадських слуханнях, і надається для ознайомлення депутатам Ради.

7. Проведення громадських слухань у цифровому (онлайн) форматі з використанням мережі «Інтернет» допускається лише у разі неможливості їх проведення у формі відкритої зустрічі та відповідно до окремого порядку, визначеного рішенням Новоборисівської сільської ради.

8. Порядок ініціювання, організації та проведення громадських слухань визначається Положенням про громадські слухання, що є невіддільним додатком до цього Статуту (додаток № 3).

Стаття 32. Звернення жителів та електронні петиції як особлива форма  колективного звернення громадян

  1. Порядок звернення жителів Новоборисівської сільської територіальної громади до Новоборисівської сільської ради, її виконавчих органів, посадових осіб місцевого самоврядування, а також до юридичних осіб, що перебувають у комунальній власності територіальної громади, визначається законами України та рішеннями Новоборисівської сільської ради.
  2. Електронна петиція є особливою формою колективного звернення громадян до органів місцевого самоврядування, що здійснюється через офіційний вебсайт Новоборисівської сільської ради або через вебсайт громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронних петицій, з будь-якого питання, віднесеного до повноважень органів місцевого самоврядування.
  3. Електронна петиція підлягає розгляду за умови збору на її підтримку не менше ніж 100 підписів громадян.
    Строк збору підписів на підтримку електронної петиції становить не більше ніж 30 календарних днів з дня її оприлюднення.
  4. Електронна петиція, адресована Новоборисівській сільській раді, розглядається Радою на наступній черговій сесії з обов’язковим запрошенням автора (ініціатора) петиції з правом на виступ.
    Розгляд електронної петиції здійснюється відповідно до закону, цього Статуту та Регламенту Ради, що визначають порядок підготовки й розгляду питань порядку денного на сесіях Ради.
    Електронна петиція з результатами голосування за неї долучається до супровідної документації проєкту рішення Ради та надається для ознайомлення депутатам Ради.
  5. Електронна петиція підлягає обов’язковому розгляду з ухваленням відповідного рішення органом місцевого самоврядування, якому вона адресована, протягом 30 календарних днів з дня набрання нею необхідної кількості голосів.
  6. Порядок подання, оприлюднення та розгляду електронних петицій до Новоборисівської сільської ради та її виконавчих органів визначається законом, цим Статутом та окремим Положенням про електронні петиції, що затверджується рішенням Новоборисівської сільської ради.

Стаття 33. Публічні консультації

1.  Жителі мають право брати участь у публічних консультаціях, організованих органами місцевого самоврядування, шляхом внесення пропозицій щодо вирішення питань місцевого значення.

2. Порядок проведення публічних консультацій органами місцевого самоврядування визначається законом.

Публічна консультація — це етап постановки проблеми та/або вирішення питання місцевого значення, під час якого Рада або її виконавчі органи здійснюють збір і опрацювання пропозицій заінтересованих сторін щодо предмета публічної консультації та оприлюднюють результати аналізу таких пропозицій.

  1. Предметом публічної консультації є питання, що виникає в процесі здійснення місцевого самоврядування, зокрема на етапі:
  • постановки проблеми;
  • обрання одного з альтернативних варіантів її розв’язання;
  • підготовки проєкту акта,
    щодо якого Рада або її виконавчі органи пропонують заінтересованим сторонам надати свої пропозиції під час публічних консультацій.
  1. Участь у публічних консультаціях та подання пропозицій можуть брати заінтересовані сторони, зокрема: громадяни України, громадські об’єднання, професійні спілки та їх об’єднання, творчі спілки та їх об’єднання, благодійні та релігійні організації, асоціації органів місцевого самоврядування, органи самоорганізації населення, непідприємницькі товариства, суб’єкти господарювання та їх об’єднання, організації роботодавців та їх об’єднання, саморегулівні організації, інші особи, на права, свободи, інтереси чи обов’язки яких вплине ухвалення відповідного рішення, а також інші особи, які виявили бажання взяти участь у публічних консультаціях.
  2. Публічні консультації проводяться у таких формах: електронних консультацій, адресних консультацій, публічного обговорення.
  1. Публічні консультації можуть проводитися одночасно в кількох формах. Форму або форми публічних консультацій, якщо інше не визначено законодавством або цим Статутом, обирає Рада або її виконавчі органи з урахуванням зручності для заінтересованих сторін часу, місця, формату, умов участі в консультаціях, а також ступеня впливу проблемного питання або проєкту акта.
  2. Електронні консультації є обов’язковою формою проведення публічних консультацій щодо всіх проєктів нормативно-правових актів, які ухвалюються органами та посадовими особами місцевого самоврядування.
  3. Рада або її виконавчий орган додатково до електронних консультацій проводить публічне обговорення, якщо обговорюваний проєкт нормативно-правового акта:

1). стосується делегування повноважень органів місцевого самоврядування;

2). передбачає надання пільг, переваг або встановлення обмежень для  окремих суб’єктів господарювання;

3). стосується стратегічного плану розвитку територіальної громади та змін до     нього;

4). стосується символіки територіальної громади;

5). визначає критерії, відповідно до яких обов’язково утворюються наглядові ради в юридичних особах, що перебувають у комунальній власності територіальної громади, та в господарських товариствах, у статутному капіталі яких понад 50 відсотків акцій (часток) належать територіальній громаді.

      За рішенням Ради або її виконавчого органу публічні обговорення можуть    проводитися і з інших питань місцевого значення.

  1. Для проведення публічних консультацій використовується офіційний вебсайт Ради, а за потреби — інші онлайн-сервіси, визначені рішенням Ради.
  2. Порядок організації, проведення та врахування результатів публічних консультацій Радою та її виконавчими органами визначається законом, цим Статутом та окремим Положенням про публічні консультації, яке затверджується рішенням Ради.

Стаття 34. Участь жителів у консультативно-дорадчих органах,   утворених при органах і посадових особах місцевого самоврядування

  1. Жителі територіальної громади, а також інститути громадянського суспільства, які здійснюють свою діяльність на території територіальної громади, можуть входити до складу та/або брати участь у роботі консультативно-дорадчих органів (у разі їх утворення) при органах та/або посадових особах місцевого самоврядування з метою:
  • підготовки пропозицій щодо вдосконалення діяльності органів і посадових осіб місцевого самоврядування;
  • участі в розробленні проєктів актів;
  • сприяння розв’язанню інших питань, віднесених до повноважень відповідних органів та/або посадових осіб.
  1. До складу консультативно-дорадчих органів можуть входити посадові особи місцевого самоврядування, а також представники експертних середовищ, наукових кіл, бізнесу, профільних громадських об’єднань, міжнародних організацій та медіа.
  2. Засідання консультативно-дорадчих органів можуть проводитися в режимі відеоконференції.
  3. За ініціативою жителів територіальної громади та інститутів громадянського суспільства органи та посадові особи місцевого самоврядування можуть утворювати тематичні консультативно-дорадчі органи (ради).
  4. Завдання, склад та організація роботи консультативно-дорадчих органів при органах та/або посадових особах місцевого самоврядування визначаються рішенням органу або посадової особи, при яких вони утворені.
  5. Інформація про порядок денний, дату, місце та час проведення засідань консультативно-дорадчих органів, а також рішення, прийняті за результатами таких засідань, підлягає обов’язковому оприлюдненню на офіційному вебсайті Ради.

Стаття 35. Участь жителів у наглядових радах юридичних осіб, що   перебувають у комунальній власності територіальної громади

 

     1. Жителі мають право брати участь у роботі наглядових рад юридичних осіб,   що перебувають у комунальній власності територіальної громади, з метою забезпечення прозорості й ефективності їхньої роботи, здійснення контролю за ухваленням рішень щодо діяльності цих осіб, а у випадках, передбачених законодавством, брати участь в управлінні її діяльністю.

     2. Порядок участі у відповідних наглядових радах визначається нормами   відповідного законодавства України й рішеннями Ради.

Стаття 36. Участь жителів у плануванні й розподілі коштів місцевого бюджету

  1. Жителі територіальної громади мають право брати участь у плануванні й розподілі коштів місцевого бюджету шляхом внесення відповідних пропозицій.
    Органи місцевого самоврядування сприяють залученню жителів до процесів складання, розгляду, виконання місцевого бюджету та звітування про його виконання.
  2. Форми й порядок внесення пропозицій жителями щодо планування і розподілу коштів місцевого бюджету визначаються рішеннями Ради та/або цим Статутом.
  3. Жителі можуть вносити пропозиції щодо планування і розподілу коштів місцевого бюджету безпосередньо та/або з використанням інформаційно-комунікаційних технологій у таких формах участі у вирішенні питань місцевого значення:

1). під час проведення громадських слухань;

     2). у порядку місцевої ініціативи;

     3). у формі електронної петиції;

     4). на загальних зборах (конференціях) жителів;

     5). шляхом участі в роботі консультативно-дорадчих органів;

     6). під час проведення публічних консультацій;

     7). шляхом подання проєктів до громадського бюджету територіальної громади;

     8). у межах бюджетного регламенту;

     9). в інших формах, не заборонених законом.

  1. Рада та її виконавчі органи зобов’язані розглядати та брати до уваги пропозиції жителів щодо планування і розподілу коштів місцевого бюджету відповідно до законодавства.
  2. Громадський бюджет територіальної громади є однією з форм участі жителів у розподілі коштів місцевого бюджету, метою якої є стимулювання громадської активності, сприяння розвитку місцевого самоврядування та реалізація ініціатив жителів територіальної громади.
    Громадський бюджет реалізується шляхом проведення конкурсу, що фінансується за рахунок коштів місцевого бюджету. У межах такого конкурсу жителі готують і подають проєкти, спрямовані на покращення життя територіальної громади, та беруть участь у голосуванні за них. Проєкти, що стали переможцями за результатами голосування, реалізуються органами місцевого самоврядування спільно з авторами проєктів.
    Порядок організації та проведення громадського бюджету визначається окремим Положенням, яке затверджується рішенням Ради.
  3. Шкільний громадський бюджет є однією з форм участі жителів у розподілі коштів місцевого бюджету з метою створення додаткових умов для якісної неформальної освіти учнів закладів загальної середньої освіти, розвитку потенціалу учнівської молоді та формування її участі в суспільному житті територіальної громади.
    Шкільний громадський бюджет реалізується шляхом проведення конкурсу на рівні закладів загальної середньої освіти, під час якого учні готують і подають проєкти, спрямовані на покращення освітнього процесу та організації позашкільного часу, а також беруть участь у голосуванні за такі проєкти. Проєкти-переможці реалізуються за участю їх авторів.
    Порядок організації та проведення шкільного громадського бюджету визначається окремим Положенням, яке затверджується рішенням Ради.

 

РОЗДІЛ VІ. УЧАСТЬ МОЛОДІ В МІСЦЕВОМУ САМОВРЯДУВАННІ

Стаття 37. Участь молоді в місцевому самоврядуванні

  1. Молодь (молоді особи) — це особи віком від 14 до 35 років включно, які є громадянами України, іноземцями або особами без громадянства та перебувають на території України на законних підставах.
  2. Основними завданнями органів місцевого самоврядування щодо реалізації права молоді на участь у місцевому самоврядуванні є:

1). створення умов для залучення молоді до громадського, політичного, соціально-економічного та культурного життя територіальної громади, а також популяризація ролі й важливості участі молоді в процесах ухвалення рішень;

2). підтримка молоді в реалізації її соціально-економічного потенціалу, сприяння професійному розвитку та працевлаштуванню, забезпечення умов для задоволення освітніх, медичних, культурних та інших потреб;

3). формування громадянської, національної та культурної ідентичності української молоді;

4). сприяння інституційному розвитку молодіжних і дитячих громадських об’єднань, молодіжних центрів та інших форм самоорганізації молоді, посилення їх ролі в процесі соціалізації;

5). розвиток і підтримка молодіжної інфраструктури територіальної громади;

6). розвиток громадянської освіти дітей і молоді для всіх суспільних груп, у тому числі для осіб з інвалідністю.

  1. Органи місцевого самоврядування та їх посадові особи самостійно визначають форми та порядок залучення молоді до вирішення питань місцевого значення відповідно до законодавства та цього Статуту.
  2. Жителі територіальної громади, яким виповнилося 14 років, мають право ініціювати та брати участь у формах участі територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення, зокрема через місцеві ініціативи, громадські слухання, публічні консультації, діяльність консультативно-дорадчих органів при органах та/або посадових особах місцевого самоврядування, електронні петиції, а також в інших формах участі, що не суперечать законодавству.
  3. Участь молоді у вирішенні питань місцевого значення забезпечується шляхом залучення молоді до підготовки та розгляду пропозицій під час прийняття актів органами й посадовими особами місцевого самоврядування.
    Органи та посадові особи місцевого самоврядування інформують молодь про результати розгляду порушених ними питань або поданих пропозицій та надають роз’яснення щодо можливості їх врахування.
  4. Залучення молоді до вирішення питань місцевого значення здійснюється, зокрема, через такі форми:
  • молодіжні ради;
  • органи учнівського самоврядування;
  • участь молоді в плануванні та розподілі коштів бюджету територіальної громади;
  • молодіжні центри та молодіжні простори;
  • шкільний громадський бюджет;
  • проведення публічних консультацій;
  • залучення молоді до реалізації проєктів, спрямованих на розвиток територіальної громади;
  • інші форми участі, передбачені законодавством.

Стаття 38. Механізми участі молоді в місцевому самоврядуванні

  1. Участь молоді в місцевому самоврядуванні в Новоборисівській сільській територіальній громаді забезпечується шляхом розгляду позиції молоді під час прийняття актів органами й посадовими особами місцевого самоврядування, а також шляхом залучення молоді до реалізації ухвалених рішень.
  2. Механізмами та інструментами участі молоді в місцевому самоврядуванні є:

1). інформування молоді про рішення та дії органів і посадових осіб місцевого самоврядування, що стосуються молоді, шляхом оприлюднення відповідної інформації на офіційному вебсайті Ради, через засоби масової інформації, соціальні мережі, а також із використанням інших доступних засобів і методів комунікації в порядку, передбаченому частиною п’ятою статті 74 цього Статуту;

2). проведення консультацій, у тому числі електронних, з іншими  заінтересованими сторонами, проведення опитувань молоді та застосування інших форм з’ясування позиції молоді;

 3). налагодження діалогу з молоддю шляхом підтримки молодіжних ініціатив, діяльності молодіжної ради, призначення радників з питань молоді, проведення громадських слухань, публічних обговорень, створення робочих груп із залученням суб’єктів молодіжної роботи під час розгляду питань, що стосуються молоді та реалізації молодіжної політики;

4). забезпечення представництва молоді у складі консультативно-дорадчих органів, що утворюються при органах і посадових особах місцевого самоврядування з питань, що стосуються молоді та реалізації молодіжної політики.

  1. Новоборисівський сільський голова та керівники виконавчих органів Ради можуть призначати радника з питань молоді на громадських або інших засадах відповідно до законодавства.

Стаття 39. Молодіжна рада

  1. Молодіжна рада — це молодіжний консультативно-дорадчий орган, утворений при органах і посадових особах місцевого самоврядування Новоборисівської сільської територіальної громади з метою залучення молоді до вирішення питань місцевого значення.
  2. Орган, при якому утворена молодіжна рада, затверджує Положення про молодіжну раду та здійснює організаційно-методичне забезпечення її діяльності.
  3. Молодіжна рада:
    1. сприяє реалізації права молоді на участь у життєдіяльності територіальної громади;
    2. надає органам і посадовим особам місцевого самоврядування пропозиції щодо організації та проведення консультацій з молоддю;
    3. надає пропозиції, висновки та рекомендації з питань, що стосуються молоді, та має право ініціювати розгляд відповідних питань Радою, її виконавчими органами та Новоборисівським сільським головою;
    4. розробляє спільно з молодіжними й дитячими громадськими об’єднаннями та іншими суб’єктами, що здійснюють молодіжну роботу, пропозиції щодо визначення пріоритетів розвитку у сфері молодіжної політики;
    5. здійснює моніторинг та оцінку ефективності реалізації молодіжної політики в територіальній громаді;
    6. бере участь у розробленні проєктів нормативно-правових актів, спрямованих на розвиток молодіжної політики;
    7. вивчає стан виконання законів України та інших нормативно-правових актів, що стосуються молоді;
    8. виконує інші завдання відповідно до Положення про молодіжну раду.
  4. Молодіжна рада діє на засадах добровільності, відкритості та прозорості та звітує перед громадськістю про свою діяльність у порядку, визначеному Положенням про молодіжну раду.

 

Стаття 40. Роль Ради, її виконавчих органів і сільського голови у сфері молодіжної політики

  1. Рада, її виконавчі органи та сільський голова в межах наданих повноважень у сфері молодіжної політики:

1). розробляють, затверджують і реалізують місцеві цільові програми підтримки та розвитку молоді й молодіжної політики з урахуванням положень Національної молодіжної стратегії, потреб територіальної громади та запитів молоді, а також здійснюють оцінку ефективності їх реалізації;

2). передбачають у місцевих програмах підтримки і розвитку молоді та молодіжної політики заходи з підготовки, перепідготовки й підвищення кваліфікації молодіжних працівників;

3). забезпечують формування, оптимізацію, розвиток і належне функціонування молодіжної інфраструктури територіальної громади;

4). сприяють створенню та діяльності молодіжних центрів, забезпечують функціонування молодіжних центрів комунальної форми власності, а також інших установ і закладів, що забезпечують соціальний захист, самореалізацію та розвиток потенціалу молоді;

5). надають підтримку установам, організаціям і ініціативам, що здійснюють підготовку та підвищення кваліфікації молодіжних працівників, членів молодіжних і дитячих громадських об’єднань;

6). сприяють діяльності молодіжних і дитячих громадських об’єднань, інших суб’єктів молодіжної роботи на території громади;

7). сприяють створенню молодіжних рад, інших консультативно-дорадчих і робочих органів для забезпечення участі молоді у формуванні та реалізації молодіжної політики, а також вирішують інші питання, що стосуються молоді;

8). розробляють та впроваджують місцеві фінансово-кредитні механізми забезпечення економічної доступності житла для молодих сімей і молодих осіб;

9). можуть надавати гранти фізичним особам, фізичним особам – підприємцям і юридичним особам, що здійснюють молодіжну роботу, а також ініціювати встановлення премій, стипендій та інших заохочувальних відзнак з метою підтримки, відзначення та самореалізації молоді, розвитку її потенціалу;

10). здійснюють інші повноваження у сфері молодіжної політики, визначені законодавством України.

 

Стаття 41. Молодіжні центри і молодіжні простори

  1. На території Новоборисівської сільської територіальної громади можуть створюватися молодіжні центри та молодіжні простори з метою забезпечення рівного доступу молоді, зокрема молоді з маломобільних груп населення, до послуг у сфері молодіжної роботи, а також для раціонального й ефективного використання ресурсів, розвитку мережі молодіжної інфраструктури та координації діяльності у сфері молодіжної політики.
  2. Молодіжні центри комунальної форми власності можуть утворюватися та функціонувати на базі закладів освіти, культури, фізичної культури і спорту, охорони здоров’я, соціального захисту населення та інших закладів і установ комунальної форми власності.
  3. Молодіжна робота в молодіжних центрах і просторах здійснюється з урахуванням специфіки діяльності закладу та може включати надання послуг з неформальної освіти, культурного розвитку, інформування дітей і молоді про необхідність збереження здоров’я, популяризації здорового способу життя, організації активного й змістовного дозвілля, розвитку вуличних культур та інших напрямів молодіжної роботи.
  4. Молодіжні центри та простори сприяють соціальному й особистісному розвитку дітей і молоді на засадах залучення їх до процесів ухвалення рішень та інтеграції в життя територіальної громади, забезпечують розвиток громадянської та неформальної освіти, упроваджують інші форми змістовного дозвілля, а також здійснюють методичне й інформаційне забезпечення діяльності молодіжних і дитячих громадських об’єднань та інших суб’єктів молодіжної роботи.
  5. Порядок функціонування молодіжних просторів визначається власником, балансоутримувачем або розпорядником будівель, споруд, приміщень чи земельних ділянок, на базі яких організовано молодіжний простір, відповідно до законодавства та затверджених стандартів роботи молодіжних просторів.

Стаття 42. Підтримка обдарованої молоді

 

    1. Обдарованій молоді Рада та її виконавчі органи надає всебічну підтримку з метою реалізації соціально значущих проєктів у соціальній і гуманітарній сферах у порядку, визначеному законодавством. А також сприяє проведенню регіональних та місцевих конкурсів, виставок, фестивалів, концертів, наукових конференцій тощо, щоб виявити, підтримати й поширити творчі досягнення молоді.
    2. Рада та її виконавчі органи можуть встановлювати для молоді спеціальні гранти, стипендії, стажування в органах місцевого самоврядування тощо.

 

 

РОЗДІЛ VII. ОСНОВНІ ЗАСАДИ ВЗАЄМОДІЇ ОРГАНІВ І ПОСАДОВИХ ОСІБ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ З ОБ’ЄДНАННЯМИ ГРОМАДЯН ТА ІНШИМИ СУБ’ЄКТАМИ

 

Стаття 43. Взаємовідносини органів і посадових осіб місцевого самоврядування з об’єднаннями громадян та іншими суб’єктами

 

  1. Взаємовідносини органів і посадових осіб місцевого самоврядування з інститутами громадянського суспільства, зокрема громадськими об’єднаннями, релігійними, благодійними організаціями, творчими спілками, професійними спілками та їх об’єднаннями, асоціаціями, організаціями роботодавців та їх об’єднаннями, органами самоорганізації населення, недержавними медіа, що легалізовані відповідно до законодавства України та здійснюють діяльність на території територіальної громади, здійснюються шляхом:

1). залучення їх до участі у вирішенні питань місцевого значення, зокрема через проведення публічних консультацій, розгляд електронних петицій, включення їх представників до складу консультативно-дорадчих органів і наглядових рад, урахування висновків та пропозицій, поданих за результатами громадського оцінювання діяльності органів і посадових осіб місцевого самоврядування, а також застосування інших форм участі, передбачених законодавством;

2). забезпечення неупередженої та рівної підтримки законної діяльності об’єднань громадян та інших суб’єктів, що зареєстровані та/або діють у межах територіальної громади;

3). запрошення представників інститутів громадянського суспільства на пленарні засідання Ради та засідання її виконавчого комітету у разі розгляду питань, що належать до сфери їх діяльності;

4). залучення їх представників як експертів до розроблення проєктів рішень Ради та її виконавчих органів;

5). залучення до процесу підготовки проєкту місцевого бюджету;

6). сприяння здійсненню громадського контролю за діяльністю органів і посадових осіб місцевого самоврядування, а також юридичних осіб, що перебувають у комунальній власності територіальної громади;

7). підтримки проєктів інститутів громадянського суспільства, що реалізуються на території територіальної громади;

8). надання пільг з оренди об’єктів комунальної власності інститутам громадянського суспільства для здійснення їх статутної діяльності;

9). застосування інших форм взаємодії, передбачених законами України, цим Статутом та рішеннями Ради.

10).  іншими шляхами, що передбачені законами України, цим Статутом та рішеннями Ради.

  1. З метою налагодження взаємовідносин і реалізації спільних проєктів територіальна громада може укладати відповідні договори з іншими територіальними громадами в порядку, визначеному законодавством.
  2. Органи й посадові особи місцевого самоврядування забезпечують збереження довкілля та вживають заходів для узгодження з сусідніми територіальними громадами питань використання земель і природних ресурсів, а також сприяють фізичним і юридичним особам, які користуються ресурсами територіальної громади та сусідніх територіальних громад, у взаємодії з відповідними органами місцевого самоврядування.
  3. Рада може ініціювати створення спільного координаційного органу з питань добросусідства разом із радами сусідніх територіальних громад.
  4. Територіальна громада може об’єднуватися з іншими територіальними громадами в порядку, визначеному законом.

Стаття 44. Взаємовідносини територіальної громади з іншими територіальними громадами

    1.  Взаємовідносини Новоборисівської сільської територіальної громади, органів і посадових осіб місцевого самоврядування з іншими територіальними громадами, їхніми органами і посадовими особами здійснюються на принципах добросусідства, партнерства та взаємної вигоди.
    2. Задля налагодження взаємовідносин і реалізації спільних проєктів територіальна громада може укладати відповідні договори з іншими територіальними громадами.
    3. Органи й посадові особи місцевого самоврядування дбають про збереження довкілля і роблять необхідні кроки для узгодження з сусідніми територіальними громадами питань щодо використання земель і природних ресурсів, допомагають фізичним та юридичним особам, що користуються ресурсами територіальної громади й сусідніх територіальних громад, у розв’язанні питань з органами місцевого самоврядування таких територіальних громад.
  1.  Рада може ініціювати створення координаційного органу з питань добросусідства разом із радами сусідніх територіальних громад.
  2.  Територіальна громада може об’єднуватися з іншими територіальними громадами в порядку, визначеному законом.

 

Стаття 45. Участь в асоційованих організаціях і міжнародна співпраця

  1. Рада з метою ефективного здійснення своїх повноважень, захисту прав і законних інтересів територіальної громади може входити до складу асоціацій органів місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про асоціації органів місцевого самоврядування».
  2. Рада, її виконавчі органи та посадові особи в інтересах територіальної громади можуть брати участь у міжнародному територіальному співробітництві та співробітництві територіальних громад, а також організовувати взаємодію з міжнародними організаціями в різних сферах суспільного життя.
  3. Міжмуніципальна та міжнародна співпраця реалізується шляхом обміну офіційними делегаціями, проведення спільних заходів, реалізації спільних проєктів, а також іншими способами, передбаченими законодавством України.

 

РОЗДІЛ VIII ЗАСАДИ ЗДІЙСНЕННЯ ГРОМАДСЬКОГО КОНТРОЛЮ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ОРГАНІВ І ПОСАДОВИХ ОСІБ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

 

Стаття 46. Засади громадського контролю за діяльністю органів і посадових осіб місцевого самоврядування

 

  1. Здійснення громадського контролю за діяльністю органів і посадових осіб місцевого самоврядування Новоборисівської сільської територіальної громади ґрунтується на Конституції України, інших нормативно-правових актах законодавства України, Європейській хартії місцевого самоврядування, цьому Статуті, рішеннях сільської ради, її виконавчих органів та розпорядженнях сільського голови.
  2. Громадський контроль за діяльністю органів і посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється з метою захисту прав, свобод та законних інтересів жителів громади.
  3. Громадський контроль за діяльністю органів і посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється на основі принципів:

    1). відкритості й прозорості;

     2). пріоритетності прав людини й громадянина;

    3). законності;

4). добровільності в здійсненні громадського контролю;

5). неупередженості, об’єктивності, достовірності й повноти інформації;

6). сприяння досягненню балансу приватних і публічних інтересів при вирішенні питань місцевого значення;

7). сприяння недопущенню перешкоджання здійсненню законного громадського контролю;

8). професійності й компетентності учасників громадського контролю;

9). взаємодії жителів громади з органами та посадовими особами місцевого самоврядування.

Стаття 47. Здійснення громадського контролю за діяльністю органів і посадових осіб місцевого самоврядування

  1. Громадський контроль за діяльністю органів і посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється шляхом:

1). отримання інформації, що оприлюднюється та надається за запитами органами місцевого самоврядування в порядку, визначеному Законом України «Про доступ до публічної інформації», іншими законами України, цим Статутом і рішеннями сільської ради;

2). участі жителів громади у звітуваннях сільського голови, депутатів сільської ради, виконавчих органів ради, старост про їхню діяльність відповідно до вимог законодавства України;

3). участі жителів громади в роботі консультативно-дорадчих органів, утворених при органах і посадових особах місцевого самоврядування;

4). проведення громадського оцінювання діяльності органів і посадових осіб місцевого самоврядування;

5). використання інших форм громадського контролю, не заборонених законодавством України.

Стаття 48. Громадське оцінювання діяльності органів і посадових осіб місцевого самоврядування

  1. Громадське оцінювання діяльності органів і посадових осіб місцевого самоврядування (далі — громадське оцінювання) є формою громадського контролю, що передбачає аналіз їхньої діяльності, а також підготовку висновків і пропозицій.
  2. Предметом громадського оцінювання є діяльність органів і посадових осіб місцевого самоврядування, пов’язана зі здійсненням ними своїх повноважень, ухваленням і виконанням рішень.
  3. Ініціатором громадського оцінювання може бути:

     1). громадське об’єднання;

2). професійна спілка або об’єднання професійних спілок;

3). творча спілка;

4). організація роботодавців або об’єднання організацій роботодавців;

5). благодійна організація;

6). орган самоорганізації населення.

  1. Ініціатор громадського оцінювання готує висновки та пропозиції щодо предмета оцінювання і подає їх на ім’я сільського голови у тримісячний строк з дня початку проведення громадського оцінювання.
  2. Висновки й пропозиції, підготовлені за результатами громадського оцінювання, розглядаються сільською радою та її виконавчим комітетом відповідно до їхніх повноважень. Виконавчий комітет розглядає подані матеріали за участю ініціаторів громадського оцінювання протягом тридцяти робочих днів з дня їх надходження, а сільська рада — на наступній черговій сесії ради.
  3. За результатами розгляду висновків і пропозицій сільська рада та/або її виконавчий комітет ухвалюють відповідні рішення.
  4. Інформація та матеріали, пов’язані з ініціюванням, підготовкою, проведенням громадського оцінювання, а також із розглядом його результатів, оприлюднюються на офіційному вебсайті сільської ради.
  5. Порядок проведення громадського оцінювання визначається Положенням, що є невіддільним додатком до цього Статуту (додаток № 4).

 

РОЗДІЛ ІХ. ЗАСАДИ РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

 

Стаття 49. Стратегічні документи з розвитку територіальної громади

  1. Стратегічні документи з розвитку Новоборисівської сільської територіальної громади є системою взаємопов’язаних документів, що включає:
  1. стратегію розвитку територіальної громади;
  2. містобудівну документацію;
  3. інші документи з планування розвитку територіальної громади.
  1. Звіт про виконання стратегічних документів з розвитку територіальної громади щороку оприлюднюється на офіційному вебсайті сільської ради.
  2. Затверджені стратегічні документи з розвитку територіальної громади, строки дії яких виходять за межі строку повноважень сільської ради відповідного скликання, зберігають чинність до завершення визначених у них строків та є обов’язковими до виконання для сільської ради наступних скликань.
  3. Розроблення стратегічних документів з розвитку територіальної громади здійснюється із залученням громадськості у формах, визначених законодавством України та цим Статутом, починаючи з етапу формування завдання на їх розроблення або внесення змін до них.
  4. Проєкти стратегічних документів з розвитку територіальної громади оприлюднюються на офіційному вебсайті сільської ради та проходять громадські слухання. Результати громадських слухань оприлюднюються та враховуються під час доопрацювання відповідних проєктів.

Стаття 50. Стратегія розвитку територіальної громади

  1. Стратегія розвитку Новоборисівської сільської територіальної громади (далі — Стратегія) є документом стратегічного планування державної регіональної політики, що визначає стратегічні та оперативні цілі й завдання сталого розвитку територіальної громади. Стратегія розробляється на період реалізації Державної стратегії регіонального розвитку та відповідної регіональної стратегії розвитку з урахуванням положень Закону України «Про засади державної регіональної політики».
  2. План заходів з реалізації Стратегії розвитку територіальної громади є документом реалізації державної регіональної політики, який визначає на середньостроковий період (три–чотири роки) заходи, проєкти та місцеві програми розвитку відповідно до завдань, визначених у Стратегії, із зазначенням відповідальних виконавців, строків виконання, обсягів і джерел фінансування, а також індикаторів результативності їх виконання.
  3. Реалізація Стратегії здійснюється на основі плану заходів з її реалізації, що затверджується сільською радою, та відображається у програмах соціально-економічного і культурного розвитку територіальної громади та місцевому бюджеті на відповідні роки.
  4. З метою забезпечення публічності та прозорості підготовки проєкту Стратегії та плану заходів з її реалізації вони обов’язково виносяться на публічні консультації одночасно у двох формах: електронні консультації та публічне обговорення.
  5. За секторальними напрямами Стратегія визначає концептуальні моделі організації надання публічних послуг у відповідних сферах та довгострокові плани розбудови таких моделей.
  6. Стратегія розробляється на строк не менше ніж сім років. Для секторальних напрямів у Стратегії та документах, розроблених на її виконання, визначаються річні, трирічні та десятирічні цілі.

Стаття 51. Цифрова демократія і цифрове врядування

  1. З метою забезпечення безбар’єрності, сталого розвитку, створення сприятливих умов проживання жителів, запровадження демократичних процедур і підвищення ефективності врядування в Новоборисівській сільській територіальній громаді органи та посадові особи місцевого самоврядування сприяють застосуванню та розвитку інформаційно-комунікаційних технологій цифрової демократії і цифрового врядування.
  2. Органи та посадові особи місцевого самоврядування у своїй діяльності використовують та/або можуть запроваджувати й інтегрувати, з урахуванням технічних, фінансових і організаційних можливостей, зокрема такі механізми цифрової демократії і цифрового врядування:

1). електронний запис на прийом до посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів ради;

2). проведення особистого прийому посадових осіб місцевого самоврядування в дистанційному форматі з використанням вебдоступних платформ;

3). електронний документообіг та бухгалтерський облік;

4). електронні реєстри й бази відкритих даних територіальної громади, а також доступ до державних реєстрів і баз даних;

5). геоінформаційні системи, у тому числі кадастрові карти, GIS-системи, інтерактивні карти проблем територіальної громади;

6). платформи цифрової (електронної) демократії для використання електронних петицій, електронного голосування чи опитування, публічних консультацій, громадського бюджету та інших інструментів участі жителів;

7). чат-боти, мобільні застосунки або інші електронні сервіси для повідомлень про проблеми, що потребують оперативного реагування;

8). платформи відкритого бюджету територіальної громади для оприлюднення інформації про доходи і видатки місцевого бюджету у зрозумілій для жителів формі;

9). єдині системи реєстрації проєктів актів та актів органів і посадових осіб місцевого самоврядування;

10). онлайн-трансляції та архіви відеозаписів засідань колегіальних органів місцевого самоврядування;

11). мобільні застосунки територіальної громади;

12). електронні черги в Центрі надання адміністративних послуг, закладах освіти, охорони здоров’я та інших установах;

13). електронні сервіси для суб’єктів господарювання;

14). інструменти цифрової освіти;

15). електронні системи обліку документів розпорядника публічної інформації;

16). інші механізми цифрової демократії та цифрового врядування відповідно до законодавства.

  1. Участь жителів територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення, що потребують особистої присутності, може здійснюватися, зокрема, з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. Орган місцевого самоврядування сприяє можливості дистанційної участі жителів у таких заходах у форматі відеоконференцій на вебдоступних платформах. Порядок та особливості використання дистанційних форм участі, включно зі способами ідентифікації жителів, визначаються рішеннями ради.

Стаття 52. Порядок планування і розподілу місцевого бюджету

  1. Новоборисівська сільська рада під час планування і розподілу місцевого бюджету дотримується принципів справедливості, рівномірності та неупередженості у розподілі бюджетних коштів на загальносуспільні потреби територіальної громади, з урахуванням необхідності забезпечення потреб усіх жителів громади, зокрема маломобільних осіб та інших вразливих груп населення, і створення гідних умов їх проживання.
  2. Новоборисівська сільська рада щороку забезпечує збір пропозицій жителів територіальної громади щодо планування і розподілу коштів місцевого бюджету та бере їх до уваги під час формування проєкту бюджету.
  3. З метою справедливого планування та оптимального розподілу бюджетних коштів між старостинськими округами і адміністративним центром територіальної громади сільський голова не рідше одного разу на рік ініціює проведення громадських слухань щодо проєкту місцевого бюджету. Такі слухання проводяться відповідно до положення про громадські слухання, визначеного цим Статутом.
  4. Для забезпечення сталих і прозорих процесів планування та розподілу бюджетних коштів у територіальній громаді Новоборисівська сільська рада може ухвалювати бюджетний регламент окремим рішенням. У разі його затвердження бюджетний календар на відповідний рік оприлюднюється на офіційному вебсайті сільської ради з метою інформування жителів про перебіг бюджетного процесу та можливості їх участі у формуванні бюджету.

Стаття 53. Планування публічних інвестиційних проєктів

  1. Публічні інвестиційні проєкти громади плануються відповідно до цілей її стратегічного розвитку.
  2. Виконавчий орган сільської ради на основі пропозицій структурних підрозділів розробляє Середньостроковий план пріоритетних публічних інвестицій, який затверджується одночасно зі схваленням прогнозу місцевого бюджету.
  3. Для координації інвестиційної діяльності виконавчий орган сільської ради утворює та затверджує склад і положення про:
      • Місцеву інвестиційну раду — для схвалення плану інвестицій та формування єдиного проєктного портфеля;
      • Місцеву комісію з питань розподілу публічних інвестицій — для розподілу бюджетних коштів між проєктами залежно від їх пріоритетності та готовності.
  4. Єдиний проєктний портфель публічних інвестицій формується через Єдину інформаційну систему управління проєктами у порядку, встановленому виконавчим органом ради.
  5. Підготовка та реалізація інвестиційних проєктів здійснюється з урахуванням прогнозу та рішення про місцевий бюджет, а також планів діяльності виконавчого органу на середньостроковий період.

Стаття 54. Охорона довкілля

  1. Територіальна громада під час планування свого розвитку, здійснення будівництва, реконструкції об’єктів та надання дозволів на будівництво дотримується принципу найменшого негативного впливу на довкілля.
  2. Органи й посадові особи місцевого самоврядування, а також жителі територіальної громади зобов’язані організовувати суспільне й особисте життя з максимальним збереженням природних екосистем, що склалися на території громади.
  3. Створення та утримання зелених насаджень, охорона і збереження довкілля, питних джерел та інших природних об’єктів, є пріоритетним напрямом діяльності територіальної громади.
  4. Використання перероблених відходів, повторне використання матеріалів та елементів обладнання жителями й юридичними особами територіальної громади розглядається як природне прагнення до зменшення споживання невідновлюваних ресурсів і негативного впливу на довкілля.
  5. Розвиток виробничої діяльності на території громади здійснюється з урахуванням необхідності застосування низьковуглецевих та екологічно безпечних технологій відповідно до законодавства.
  6. Діяльність органів і посадових осіб місцевого самоврядування у сфері охорони довкілля та розв’язання екологічних проблем спрямовується на захист навколишнього природного середовища шляхом підготовки й реалізації місцевих екологічних програм, формування системи моніторингу та контролю за станом довкілля, а також забезпечення сприятливих умов для проживання, праці та відпочинку населення.
  7. Сільська рада затверджує місцеві екологічні програми, включає екологічні розділи до документів планування розвитку громади та вирішує питання виділення коштів місцевого бюджету на охорону довкілля.
  8. Рада та її виконавчі органи в межах своїх повноважень забезпечують реалізацію державної екологічної політики та екологічних прав жителів громади, а також інформують населення про стан довкілля через офіційний вебсайт ради, інформаційні стенди та іншими доступними способами.

Стаття 55. Загальні засади планування територій загального користування та участь жителів у цьому процесі

  1. Території загального користування Новоборисівської сільської територіальної громади створюються з метою забезпечення жителів можливостями для відпочинку, спілкування, реалізації соціальних і суспільних потреб, а також сталого й гармонійного розвитку територій.

До територій загального користування належать:

1). парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури й відпочинку,   парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери й майданчики;

2). пам’ятки культурної та історичної спадщини;

3). майдани, площі, бульвари, проспекти;

4). вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки;

5). кладовища;

6). інші території загального користування.

  1. Території загального користування плануються та створюються з дотриманням таких принципів:

1). забезпечення безбар’єрності, доступності, безпечності, чистоти, естетичності, багатофункціональності й комфортності;

2). урахування потреб різних соціальних груп населення та заінтересованих осіб;

6). пріоритетність пішохідного руху;

7). забезпечення реалізації комунікативної, інтеграційної, суспільної та інших пов’язаних функцій територій загального користування;

8). залучення жителів і заінтересованих осіб до процесу планування територій загального користування на етапі підготовки завдань на проєктування, проведення конкурсів або затвердження обсягів робіт під час капітального ремонту шляхом проведення публічних консультацій;

9). передбачення можливості розміщення та здійснення підприємницької діяльності у визначених проєктною документацією місцях із відповідною інфраструктурою;

10). забезпечення прозорої, відкритої, публічної та підзвітної діяльності під час планування, ремонту, будівництва й реконструкції територій загального користування, зокрема шляхом оприлюднення пов’язаних документів на офіційному вебсайті сільської ради.

  1. Жителі територіальної громади мають право брати участь у плануванні територій загального користування шляхом подання пропозицій і зауважень, а також через інші форми громадської участі, передбачені законодавством і цим Статутом. Порядок участі жителів у плануванні територій загального користування може визначатися окремим Положенням, що затверджується рішенням Ради.

Стаття 56. Охорона культурної спадщини й інших цінних об’єктів територіальної громади

  1. Діяльність органів і посадових осіб місцевого самоврядування у сфері охорони культурної спадщини спрямовується на захист об’єктів культурної спадщини шляхом підготовки та реалізації цільових проєктів і програм з метою їх збереження, а також на формування системи контролю за станом таких об’єктів.
  2. Рада затверджує цільові програми збереження об’єктів культурної спадщини та вирішує питання фінансування заходів з охорони об’єктів культурної спадщини територіальної громади.
  3. Рада не менше одного разу на рік розглядає на своєму пленарному засіданні питання щодо збереження об’єктів культурної спадщини, розташованих на території територіальної громади, а також здійснює контроль за виконанням запланованих заходів.
  4. Фінансування заходів з охорони культурної спадщини територіальної громади здійснюється за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, коштів осіб, які набули право власності або користування пам’яткою культурної спадщини (її частиною), а також за рахунок благодійних внесків, пожертвувань та інших джерел, не заборонених законодавством України.

Стаття 57. Підтримка ветеранів війни

  1. Новоборисівська сільська рада, її виконавчі органи та посадові особи в межах повноважень сприяють наданню підтримки та забезпеченню добробуту ветеранів війни, членів їхніх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, членів сімей осіб, які перебувають у полоні або зникли безвісти за особливих обставин, постраждалих учасників Революції Гідності, а також членів сімей осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України (далі — ветерани, члени їхніх сімей, члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України).
  2. З метою забезпечення гідного життя, шани та поваги до ветеранів, членів їхніх сімей, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України органи та посадові особи місцевого самоврядування:

1). забезпечують реалізацію державної ветеранської політики;

2). сприяють забезпеченню ветеранів та членів їхніх сімей медичними послугами відповідно до державних програм;

3). затверджують місцеві програми у сфері підтримки ветеранів та за згодою беруть участь у реалізації державних і регіональних програм;

4). забезпечують доступ ветеранів та членів їхніх сімей до ветеранських просторів, центрів психологічної, соціальної та фізкультурно-спортивної реабілітації;

5). здійснюють моніторинг потреб ветеранів і членів їхніх сімей у визначеному ними порядку;

6). забезпечують пристосування житла ветеранів з інвалідністю відповідно до законодавства та в межах наявних бюджетних можливостей;

7). забезпечують ведення обліку, упорядкування і збереження військових поховань, а також сприяють встановленню імен невідомих воїнів;

8). беруть участь у реалізації програмних документів державної ветеранської політики;

9). сприяють формуванню в територіальній громаді культури поваги та вдячності за службу, подвиг і жертовність ветеранів;

10). організовують заходи із залучення ветеранів до формування української національної та громадянської ідентичності;

11). підтримують діяльність ветеранських громадських об’єднань;

12). здійснюють інші повноваження відповідно до законодавства України.

  1. Взаємодія органів місцевого самоврядування з ветеранськими об’єднаннями, громадськими організаціями, благодійними фондами та іншими заінтересованими сторонами здійснюється, зокрема, через створення та діяльність консультативно-дорадчих органів.
  2. Питання, що стосуються ветеранів, членів їхніх сімей і членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, розглядаються органами та посадовими особами місцевого самоврядування з урахуванням пропозицій консультативно-дорадчих органів і представників ветеранських організацій.
  3. Новоборисівська сільська рада щороку до 1 березня оприлюднює звіт про реалізацію заходів із підтримки ветеранів, членів їхніх сімей та членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України із зазначенням обсягів фінансування та досягнутих результатів.

Стаття 58. Розвиток волонтерської діяльності

Розвиток волонтерської діяльності в Новоборисівській сільській територіальній громаді розглядається як важливий чинник зміцнення соціального капіталу громади, самоорганізації жителів та їх участі у вирішенні питань місцевого значення.

  1. Новоборисівська сільська рада, її виконавчі органи та посадові особи в межах повноважень сприяють формуванню умов для розвитку волонтерської діяльності в територіальній громаді, зокрема шляхом:

1). інформаційної підтримки та популяризації волонтерських ініціатив жителів;

2). сприяння залученню волонтерів до реалізації заходів і місцевих програм за наявності такої потреби;

3). підтримки самоорганізації жителів у суспільно корисних ініціативах;

4). сприяння розвитку організацій та ініціатив, що залучають волонтерів.

  1. Заходи з підтримки розвитку волонтерської діяльності в територіальній громаді можуть визначатися місцевими цільовими програмами, що затверджуються Радою.

Стаття 59. Утвердження української національної і громадянської ідентичності

  1. До повноважень Новоборисівської сільської ради, її виконавчих органів та посадових осіб у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності належить:

1). забезпечення реалізації державної політики у сфері утвердження української національної і громадянської ідентичності на території громади;

2). розроблення, затвердження та реалізація місцевих програм у сфері утвердження української національної і громадянської ідентичності;

3). сприяння формуванню, оптимізації та розвитку інфраструктури у сфері утвердження української національної і громадянської ідентичності;

4). сприяння створенню та діяльності закладів і ініціатив у сфері утвердження української національної і громадянської ідентичності, а також забезпечення діяльності закладів комунальної форми власності;

5). сприяння підготовці та підвищенню кваліфікації фахівців у сфері утвердження української національної і громадянської ідентичності;

6). сприяння реалізації проєктів і заходів у сфері утвердження української національної і громадянської ідентичності на території територіальної громади;

7). створення умов для залучення жителів громади до участі в ухваленні рішень з питань утвердження української національної і громадянської ідентичності;

8). здійснення інших повноважень, визначених законодавством України.

2. Рада та її виконавчі органи створюють та забезпечують роботу координаційної ради з питань утвердження української національної і громадянської ідентичності.

 

 

 

 

 

 

 

 

Стаття 60. Розвиток стійкості й соціальної згуртованості територіальної громади

  1. Стійкість громади — це її здатність своєчасно виявляти безпекові загрози, запобігати їм, ефективно реагувати на кризи та відновлюватися після їх настання.
  2. Соціальна згуртованість — це спроможність громади долати виклики на основі спільних цінностей, довіри, солідарності та відповідальності кожного жителя.
  3. З метою забезпечення стійкості та згуртованості Новоборисівська сільська рада та її органи:
      • адаптують управлінські процеси до роботи в кризових умовах;
      • залучають жителів, бізнес та громадськість до вирішення гуманітарних і безпекових завдань;
      • розвивають інструменти громадської участі та публічних консультацій;
      • підтримують ініціативи, що формують спільну ідентичність та відчуття приналежності до громади.
  4. Органи місцевого самоврядування створюють умови для відкритого діалогу та застосовують механізми мирного врегулювання конфліктів у громаді.

Стаття 61. Розвиток науки й освіти, охорони здоров’я, фізкультури і спорту, культури та мистецтва

1. Рада та її виконавчі органи забезпечують розвиток соціально-гуманітарної сфери життєдіяльності територіальної громади (науки й освіти, охорони здоров’я, фізкультури і спорту, культури та мистецтва тощо).

2. Основні напрями й пріоритети соціально-гуманітарного розвитку територіальної громади визначає Рада, коли розробляє рішення з планування розвитку територіальної громади.

Стаття 62. Застосування гендерно орієнтованого підходу під час планування розвитку територіальної громади

 

  1. Під час розроблення нормативно-правових актів, зокрема документів стратегічного планування, проєкту бюджету Новоборисівської сільської територіальної громади на відповідний рік, а також проєктів актів органів і посадових осіб місцевого самоврядування, може проводитися гендерно-правова експертиза відповідно до законодавства України.
  2. Гендерно-правова експертиза передбачає аналіз проєктів актів Ради та її виконавчих органів, посадових осіб на відповідність принципу забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків.
  3. Новоборисівська сільська рада та її виконавчі органи, здійснюючи свої повноваження відповідно до Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» та іншого законодавства України, сприяють:

1). поєднанню професійного й особистого життя жінок і чоловіків;

2). участі жителів територіальної громади в процесах ухвалення рішень і розподілу ресурсів незалежно від статі;

3). створенню рівних умов для жінок і чоловіків у професійному розвитку, кар’єрному зростанні та сфері підприємницької діяльності;

4). формуванню умов для відповідального батьківства й материнства та партнерського розподілу сімейних обов’язків;

5). запобіганню домашньому та гендерно зумовленому насильству в межах повноважень, визначених законом;

6). формуванню поваги до рівності прав і можливостей та недопущенню гендерних стереотипів і упереджень;

7). реалізації інших заходів у сфері забезпечення рівних прав і можливостей, передбачених законодавством України.

 

 

РОЗДІЛ Х. ПОРЯДОК ІНФОРМУВАННЯ ТА ЗВІТУВАННЯ ОРГАНІВ І ПОСАДОВИХ ОСІБ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ, А ТАКОЖ ДЕПУТАТІВ РАДИ, ПЕРЕД ТЕРИТОРІАЛЬНОЮ ГРОМАДОЮ

 

Стаття 63. Засади інформування територіальної громади про діяльність органів і посадових осіб місцевого самоврядування, а також депутатів ради

1.  Органи й посадові особи Новоборисівської сільської ради періодично, але не менш як два рази на рік, інформують жителів територіальної громади про виконання програм соціально-економічного й культурного розвитку, місцевого бюджету, а також про інші питання місцевого значення.

2.  Депутати Новоборисівської сільської ради не менш як один рази на рік інформують жителів територіальної громади про роботу ради та її органів, виконання планів і програм економічного й соціального розвитку, інших місцевих програм, місцевого бюджету, рішень ради та доручень виборців.

3.  Інформація про діяльність органів і посадових осіб місцевого самоврядування, а також депутатів ради подається у спосіб, що забезпечує доступність її сприйняття, зокрема із застосуванням спрощеної мови та викладення у форматі легкого читання, відповідно до вимог законодавства України.

4.  Інформація, зазначена в частинах першій і другій цієї статті, за підсумками півріччя оприлюднюється до кінця січня та серпня на офіційному вебсайті Новоборисівської сільської ради та, за можливості, поширюється через засоби масової інформації й іншими доступними способами.

Стаття 64. Загальні засади звітування органів і посадових осіб місцевого самоврядування, а також депутатів Ради, перед територіальною громадою

  1. Органи й посадові особи Новоборисівської сільської ради, а також депутати Новоборисівської сільської ради звітують перед територіальною громадою з метою інформування жителів, оцінки результатів своєї діяльності, надання пропозицій і доручень, а також для забезпечення прозорості та відкритості діяльності органів місцевого самоврядування.
  2. Завданням звітування є:

1). забезпечення прозорості, відкритості та демократичності системи місцевого самоврядування;

2). створення умов для впливу жителів територіальної громади на вирішення питань місцевого значення;

3). сприяння здійсненню громадського контролю за діяльністю депутатів, органів і посадових осіб місцевого самоврядування.

  1. Звітування проводиться, як правило, у неробочий день або в неробочий час у приміщенні, достатньому за кількістю місць, доступному для маломобільних груп населення та розташованому на території відповідної частини територіальної громади з урахуванням можливості доїзду жителів.
  2. Новоборисівська сільська рада та її виконавчі органи сприяють організаційній підготовці та проведенню звітування.
  3. Звітування органів і посадових осіб місцевого самоврядування, а також депутатів Ради перед територіальною громадою здійснюється в усній та/або письмовій формі у спосіб, що забезпечує доступність сприйняття інформації, зокрема із застосуванням спрощеної мови та викладення у форматі легкого читання відповідно до вимог законодавства України та цього Статуту.
  4. З метою забезпечення участі якомога більшої кількості жителів територіальної громади, у тому числі маломобільних груп населення, звітування може організовуватися з використанням інформаційно-комунікаційних технологій із можливістю дистанційної участі жителів у форматі відеоконференції на вебдоступній платформі. Під час такого звітування забезпечується можливість сприйняття інформації та поставлення запитань у зручний для жителів спосіб.

Стаття 65. Звітування сільського голови

  1. Сільський голова Новоборисівської сільської ради зобов’язаний звітувати про свою роботу перед територіальною громадою не менше двох разів на рік — до 1 березня та до 1 вересня року, наступного за звітним.
  2. Письмовий звіт сільського голови про його діяльність перед територіальною громадою, зокрема, містить інформацію про:

 1). роботу сільського голови у звітному періоді, прийняті ним розпорядження,  підготовлені проєкти рішень Ради, кадрову політику та іншу діяльність;

2). пріоритети роботи та цілі на наступний звітний період;

3). результати досягнення поставлених цілей у попередньому звітному періоді;

4). залучення жителів територіальної громади до вирішення питань місцевого значення відповідно до цього Статуту та результати такої участі;

5). реалізацію документів стратегічного планування розвитку територіальної громади;

6). виконання бюджету територіальної громади;

7). здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності виконавчими органами Ради;

8). інші питання місцевого значення.

  1. Сільський голова також звітує про діяльність виконавчого комітету та інших виконавчих органів Новоборисівської сільської ради.
  2. Інформація про місце, час і спосіб організації звітування сільського голови перед територіальною громадою оприлюднюється на офіційному вебсайті Ради та, за можливості, поширюється в медіа й іншими способами не пізніше ніж за 7 календарних днів до дня проведення відкритої зустрічі.
  3. Письмовий звіт сільського голови про свою роботу оприлюднюється на офіційному вебсайті Ради та розміщується в приміщенні Ради не пізніше ніж за 7 календарних днів до дня проведення відкритої зустрічі.
  4. Сільський голова звітує перед територіальною громадою під час проведення відкритої зустрічі в спосіб, що забезпечує можливість жителям поставити запитання, висловити зауваження та внести пропозиції.
  5. Звітування сільського голови перед Новоборисівською сільською радою здійснюється на її пленарних засіданнях.
  6. Звітування сільського голови перед Радою, зокрема, містить:
    • доповідь про його роботу та роботу виконавчих органів Ради за звітний період;
    • інформацію про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами Ради;
    • інформацію про перебіг і результати виконання бюджету територіальної громади;
    • інформацію про реалізацію затверджених Радою документів стратегічного планування;
    • інформацію про роботу заступників сільського голови;
    • відповіді на запитання депутатів Ради.

Стаття 66. Звітування депутатів Новоборисівської сільської ради

  1. Депутати Новоборисівської сільської ради не рідше ніж один раз на рік, до кінця березня, звітують про свою діяльність перед Новоборисівською сільською територіальною громадою.
  2. Письмовий звіт депутата про його діяльність перед територіальною громадою має, зокрема, містити інформацію про:

1). діяльність депутата у сільській раді та її органах, у тому числі кількісні показники присутності на пленарних засіданнях сільської ради, засіданнях постійних та інших комісій, робочих груп, а також співвідношення кількості відвіданих засідань до їх загальної кількості;

2). роботу депутата у виборчому окрузі, зокрема проведення особистого прийому громадян, виконання доручень виборців, надання матеріальної допомоги (у разі здійснення), відповіді на звернення та запитання;

3). рішення, ухвалені сільською радою та її виконавчими органами, а також інформацію про стан і перебіг їх виконання;

4). особисту участь депутата в обговоренні, ухваленні та організації виконання рішень сільської ради, її органів, а також доручень виборців;

5). основні проблеми, над розв’язанням яких працював депутат, інформацію про виконання передвиборної програми та виборчих обіцянок;

6). інші питання, важливі для життєдіяльності Новоборисівської сільської територіальної громади, а також питання, які депутат вважає за необхідне висвітлити.

  1. Новоборисівська сільська рада щороку до 1 лютого затверджує графік звітування депутатів, яким визначає орієнтовні строки проведення звітів депутатів перед виборцями.
  2. Інформація про місце, час та спосіб організації звітування депутатів оприлюднюється на офіційному вебсайті Новоборисівської сільської ради, поширюється в медіа та іншими способами не пізніше ніж за 7 календарних днів до дня проведення відкритих зустрічей.
  3. Письмові звіти депутатів про їхню діяльність оприлюднюються на офіційному вебсайті Новоборисівської сільської ради та розміщуються в приміщенні ради не пізніше ніж за 7 календарних днів до дня проведення відкритої зустрічі.
  4. Депутати Новоборисівської сільської ради звітують про свою діяльність під час проведення відкритих зустрічей у спосіб, що забезпечує виборцям можливість ставити запитання, висловлювати зауваження та вносити пропозиції.
  5. Звітування депутата Новоборисівської сільської ради може проводитися в будь-який час на вимогу зборів виборців відповідного виборчого округу.
    Депутат також зобов’язаний прозвітувати про свою діяльність у будь-який час на вимогу органу самоорганізації населення, діяльність якого поширюється на відповідний виборчий округ.

Стаття 67. Звітування виконавчих органів Новоборисівської сільської ради

  1. Виконавчі органи Новоборисівської сільської ради (виконавчий комітет сільської ради, відділи, управління та інші виконавчі органи, утворені радою) в особі їх керівників звітують перед Новоборисівською сільською територіальною громадою на відкритих зустрічах не менше ніж два рази на рік — до 1 березня та до 1 вересня року, що настає за звітним.
  2. Письмовий звіт виконавчих органів сільської ради має, зокрема, містити інформацію про:

1). виконану роботу, досягнуті результати та нереалізовані проєкти;

2). виконання місцевого бюджету;

3). виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку;

4). виконання цільових програм з інших питань місцевого самоврядування;

5). плани діяльності на наступний рік;

6). володіння, користування та розпорядження об’єктами комунальної власності;

7). інші питання місцевого значення.

  1. Виконавчий комітет Новоборисівської сільської ради щороку до 1 лютого затверджує графік звітування виконавчих органів, яким визначає орієнтовні строки проведення їх звітів перед територіальною громадою.
  2. Інформація про місце, час та спосіб організації звітування виконавчих органів перед територіальною громадою оприлюднюється на офіційному вебсайті Новоборисівської сільської ради, поширюється в медіа та іншими способами не пізніше ніж за 7 календарних днів до дня проведення відкритої зустрічі.
  3. Письмові звіти виконавчих органів оприлюднюються на офіційному вебсайті Новоборисівської сільської ради та розміщуються в приміщенні ради не пізніше ніж за 7 календарних днів до дня проведення відкритої зустрічі.
  4. Виконавчі органи Новоборисівської сільської ради звітують перед територіальною громадою під час проведення відкритих зустрічей у спосіб, що забезпечує жителям громади можливість ставити запитання, висловлювати зауваження та вносити пропозиції.

Стаття 68. Звітування старости

  1. Староста не рідше ніж один раз на рік, протягом першого кварталу року, що настає за звітним, звітує про свою діяльність перед жителями відповідного старостинського округу Новоборисівської сільської територіальної громади.
  2. Письмовий звіт старости перед жителями старостинського округу, крім інформації про його діяльність, має містити відомості про:

1). реалізацію документів з планування розвитку Новоборисівської сільської територіальної громади в частині, що стосується відповідного старостинського округу;

2). виконання бюджету Новоборисівської сільської територіальної громади в частині, що стосується відповідного старостинського округу;

3). план роботи старости на наступний звітний період;

4). результати виконання плану роботи, оголошеного під час попереднього звітування, із зазначенням ужитих заходів, а в разі невиконання або часткового виконання такого плану — причин цього;

5). інші питання місцевого значення.

  1. Інформація про місце, час та спосіб організації звітування старости оприлюднюється на офіційному вебсайті Новоборисівської сільської ради, поширюється в медіа та іншими способами не пізніше ніж за 7 календарних днів до дня проведення відкритої зустрічі.
  2. Письмовий звіт старости оприлюднюється на офіційному вебсайті Новоборисівської сільської ради та розміщується в приміщенні ради не пізніше ніж за 7 календарних днів до дня проведення відкритої зустрічі.
  3. Заслуховування звіту старости перед жителями старостинського округу відбувається на відкритій зустрічі у спосіб, що забезпечує можливість ставити запитання, висловлювати зауваження та вносити пропозиції.
  4. Староста зобов’язаний у визначений Новоборисівською сільською радою термін прозвітувати про свою діяльність на вимогу не менш як однієї третини депутатів ради.
  5. Звітування старости перед Новоборисівською сільською радою включає доповідь про його діяльність за звітний період, інформацію про реалізацію затверджених радою документів з планування розвитку територіальної громади в частині, що стосується відповідного старостинського округу, а також відповіді на запитання депутатів ради.

Стаття 69. Інформування та звітування про діяльність юридичних осіб, що перебувають у власності Новоборисівської сільської територіальної громади

  1. Юридичні особи, що перебувають у власності Новоборисівської сільської територіальної громади, інформують жителів громади про свою діяльність шляхом оприлюднення інформації на офіційному вебсайті Новоборисівської сільської ради та на власних вебсайтах (у разі їх наявності) у порядку, передбаченому законом, а за можливості — також через медіа, соціальні мережі та іншими способами.
  2. Предметом інформування є, зокрема:
    • господарська та фінансова діяльність юридичних осіб;
    • перелік і умови надання послуг, тарифи на них;
    • квартальна та річна фінансова звітність;
    • інша інформація, оприлюднення якої передбачено законами України, цим Статутом та рішеннями Новоборисівської сільської ради.
  1. Порядок звітування про діяльність юридичних осіб, що перебувають у власності Новоборисівської сільської територіальної громади, у тому числі господарських товариств, а також юридичних осіб, у статутному капіталі яких територіальній громаді належить понад 50 відсотків часток (акцій), визначається законами України, цим Статутом та рішеннями Новоборисівської сільської ради.
  2. Керівники юридичних осіб, що перебувають у власності Новоборисівської сільської територіальної громади, а також керівники господарських товариств, у статутному капіталі яких понад 50 відсотків часток (акцій) належать територіальній громаді, щороку до 1 квітня року, що настає за звітним, звітують перед споживачами їхніх послуг на відкритих зустрічах.
  3. Відкрита зустріч проводиться у спосіб, що забезпечує споживачам послуг можливість ставити запитання, висловлювати зауваження та подавати пропозиції.
  4. Інформація про місце, час та порядок проведення відкритої зустрічі оприлюднюється не пізніше ніж за 7 календарних днів до дня її проведення шляхом розміщення відповідної інформації на офіційному вебсайті Новоборисівської сільської ради та на вебсайті відповідної юридичної особи (у разі його наявності).
  5. Письмовий звіт керівника юридичної особи попередньо оприлюднюється не пізніше ніж за 7 календарних днів до дня проведення відкритої зустрічі на офіційному вебсайті Новоборисівської сільської ради та на вебсайті відповідної юридичної особи (у разі його наявності).

 

РОЗДІЛ ХІ. ЗАСАДИ ВІДКРИТОСТІ ТА ПРОЗОРОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ І ПОСАДОВИХ ОСІБ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ, ПОРЯДОК ЇХ РЕАЛІЗАЦІЇ

 

Стаття 70. Засадничі положення відкритості та прозорості діяльності органів і посадових осіб місцевого самоврядування

  1. Відображена або задокументована на будь-яких носіях інформація, що перебуває у володінні органів і посадових осіб місцевого самоврядування Новоборисівської сільської територіальної громади, є відкритою, крім випадків, установлених законом.
  2. Право на доступ до публічної інформації гарантується обов’язками органів місцевого самоврядування, зокрема:

1). надавати інформацію за запитами та оприлюднювати її, крім випадків, установлених законом;

2). визначати структурні підрозділи або посадових осіб, відповідальних за організацію доступу до публічної інформації в установленому законом порядку;

3). максимально спрощувати процедуру подання запитів на інформацію та її отримання;

4). забезпечувати доступ до пленарних засідань Новоборисівської сільської ради, засідань її постійних комісій і виконавчого комітету, крім випадків, передбачених законом;

5). визначати спеціальні місця для роботи запитувачів з документами або їх копіями, а також надавати право робити виписки, фотографувати, копіювати, сканувати документи та записувати інформацію на будь-які носії;

6). надавати публічну інформацію у формі відкритих даних на запит, оприлюднювати та регулярно оновлювати її на єдиному державному вебпорталі відкритих даних і на офіційному вебсайті Новоборисівської сільської ради відповідно до вимог законодавства;

7). вести облік документів і запитів на публічну інформацію;

8). виконувати інші обов’язки, передбачені законами України, цим Статутом і рішеннями Новоборисівської сільської ради.

  1. Обмеження доступу до публічної інформації, у тому числі до пленарних засідань сільської ради, її постійних комісій та виконавчого комітету, здійснюється виключно з метою захисту таємної, конфіденційної та/або службової інформації у порядку, визначеному Законом України «Про доступ до публічної інформації».
  2. Обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої не обмежений. Порядок роботи посадових осіб з документами, що містять конфіденційну та службову інформацію, визначається рішеннями Новоборисівської сільської ради.
  3. У разі якщо запит на інформацію містить прохання надати її у формі, що забезпечує доступність сприйняття для маломобільних груп населення, така інформація надається з урахуванням вимог законодавства та цього Статуту.
  4. Жителі Новоборисівської сільської територіальної громади мають право здійснювати громадський контроль за дотриманням прав на доступ до публічної інформації шляхом проведення громадського оцінювання або в інший спосіб, що не суперечить законодавству.

Стаття 71. Відкритість і прозорість пленарних засідань Ради, засідань постійних комісій і виконавчого комітету Ради

  1. Пленарні засідання Ради, засідання постійних комісій і виконавчого комітету Ради проводяться відкрито з правом кожного бути присутнім, крім випадків, передбачених законом. Рада й виконавчий комітет забезпечують фізичну безбар’єрність приміщень.
  2. Рада, постійні комісії і виконавчий комітет своєчасно оприлюднюють: графік засідань, плани роботи, час, дату, місце, проєкт порядку денного та проєкти рішень для розгляду.
  3. Про скликання сесій Ради та засідань виконавчого комітету повідомляють на офіційному вебсайті Ради та іншими способами не пізніше ніж за 10 днів, у виняткових випадках — не пізніше ніж за 1 день, із зазначенням часу, місця та питань порядку денного.
  4. Для захисту таємної, конфіденційної чи службової інформації Рада, постійна комісія чи виконавчий комітет можуть ухвалити процедурне рішення про обмеження доступу до розгляду певного питання порядку денного. Обґрунтування зазначається в протоколі засідання.
  5. При обмеженні доступу до питання на засіданні присутні лише депутати та посадові особи, попереджені про юридичну відповідальність за розголошення інформації з обмеженим доступом.
  6. За наявності технічної можливості інформацію з обмеженим доступом можна розглядати, не обмежуючи присутність, якщо можна уникнути її озвучення чи показу.
  7. Особи, присутні на засіданнях, можуть здійснювати звукозапис, фото- та відеозйомку без перешкод для проведення засідань.
  8. Пленарні засідання, засідання постійних комісій та виконавчого комітету, до розгляду питань яких не обмежено доступ, транслюються в мережі Інтернет у режимі реального часу. Трансляція розміщується на офіційному вебсайті Ради, за можливості забезпечується переклад на українську жестову мову.
  9. Засідання підлягають відеофіксації з подальшим зберіганням відео- та аудіозапису. Відеозаписи оприлюднюються невідкладно після закінчення засідання, але не пізніше наступного дня, на офіційному вебсайті Ради або іншим способом із забезпеченням відкритого доступу. Інформація про місце розміщення відеозаписів публікується на вебсайті Ради.
  10. Протоколи засідань є відкритими, оприлюднюються на вебсайті Ради невідкладно, але не пізніше 5 робочих днів після підписання, і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». Відповідальність за оприлюднення несе уповноважена особа, що підписує протокол.
  11. Порядок доступу до засідань визначається законом, цим Статутом та регламентами Ради й виконавчого комітету.

Стаття 72. Загальні вимоги до функціонування офіційного вебсайту Ради

    1. Публічна інформація, що відповідно до законів і цього Статуту підлягає обов’язковому оприлюдненню органами місцевого самоврядування територіальної громади, розміщується на офіційному вебсайті Ради, що має назву: «Офіційний вебсайт Новоборисівської сільської ради і  розташований за адресою: https://nbg.gov.ua.
      Він є єдиним офіційним джерелом публічної інформації органів місцевого самоврядування громади в мережі Інтернет.
    2. Інформація на вебсайті розміщується українською мовою; а також може дублюватися офіційними мовами Ради Європи.
    3.   Вебсайт забезпечує користувачам цілодобовий доступ до інформації, можливість її поширювати, копіювати, зберігати, роздруковувати та зручний пошук. Контактна інформація подається у форматі, що дозволяє її копіювання.
    4. Вебсайт надає жителям можливість брати участь у публічних консультаціях, подавати електронні петиції, звернення, запити на інформацію, голосувати за проєкти громадського бюджету тощо.
    5.  Інформація на вебсайті містить дату оприлюднення та оновлення і зберігається безстроково.
  1.   У разі поширення інформації через медіа чи соціальні мережі надається посилання на офіційний вебсайт Ради для перевірки та верифікації.

 

  1.   Вебсайт повинен бути вебдоступним, адаптованим для осіб з інвалідністю та інших маломобільних користувачів, із застосуванням спрощеної мови та формату легкого читання відповідно до законодавства.
  2.   Порядок оприлюднення публічної інформації та вимоги до форматів визначаються рішеннями Ради.

Стаття 73. Інформація, що розміщується на офіційному вебсайті Ради

  1. На офіційному вебсайті Новоборисівської сільської ради обов’язково оприлюднюється інформація про:

1). організаційну структуру, місію, функції, повноваження, основні завдання, напрями діяльності, розпорядок роботи Новоборисівської сільської ради, її виконавчого комітету, інших виконавчих органів ради, органів самоорганізації населення, нормативно-правові засади їхньої діяльності, місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти, графік роботи;

2). сільського голову, його заступників, секретаря ради, депутатів ради, старост, членів виконавчого комітету, керівників виконавчих органів ради — із розміщенням фотоматеріалів, біографічних довідок, інформації про час, дні та місце проведення особистого прийому, контактів для листування й телефонного зв’язку, відомостей про участь посадових осіб і депутатів у пленарних засіданнях ради та засіданнях виконавчого комітету, щорічних звітів про діяльність, інформації про помічників депутатів, сферу їхньої діяльності та контактів, а також іншої інформації, необхідної для співпраці з жителями територіальної громади;

3). розпорядження бюджетними коштами територіальної громади, зокрема структуру та обсяги бюджетних коштів, порядок і механізми їх використання;

4). планування, формування, здійснення та виконання закупівель товарів, робіт і послуг за кошти місцевого бюджету;

5). володіння, користування та розпорядження об’єктами комунальної власності територіальної громади;

6). структуру, принципи формування та розміри оплати праці, винагород, додаткових благ керівників і заступників керівників юридичних осіб комунальної власності територіальної громади, членів наглядових та/або спостережних рад, а також осіб, які входять до складу виконавчих органів або наглядових рад господарських товариств, у статутному капіталі яких більше ніж 50 відсотків часток належать територіальній громаді;

7). нормативно-правові акти та акти індивідуальної дії, прийняті Новоборисівською сільською радою, її виконавчими органами та посадовими особами;

8). проєкти нормативно-правових актів і проєкти рішень органів місцевого самоврядування;

9). перелік та умови отримання адміністративних та інших послуг, що надаються органами місцевого самоврядування громади, форми і зразки документів та правила їх заповнення;

10). порядок складання та подання запитів на інформацію, порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації;

11). систему обліку та види інформації, якою володіють органи місцевого самоврядування громади;

12). перелік наборів даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних;

13). форми участі територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення, зокрема:
13.1) інформацію, пов’язану з ініціюванням, підготовкою, організацією та проведенням публічних консультацій, громадських слухань, загальних зборів (конференцій) жителів, місцевих ініціатив, громадського оцінювання, а також з розглядом пропозицій, рішень, висновків і рекомендацій, ухвалених за їх результатами;
13.2) завдання, склад і організацію роботи консультативно-дорадчих органів при органах і/або посадових особах місцевого самоврядування, зокрема молодіжних, наглядових та/або спостережних рад, порядок денний, дати, місце і час проведення засідань, а також рішення, ухвалені за їх підсумками;

14). звіти, у тому числі про використання бюджетних коштів, виконання місцевого бюджету, стан розгляду запитів на інформацію та інші передбачені законодавством звіти;

15). річні та піврічні плани роботи Новоборисівської сільської ради із зазначенням дат, місця і порядку денного пленарних засідань ради, засідань виконавчого комітету, графіків засідань постійних комісій;

16). протоколи пленарних засідань ради, засідань виконавчого комітету та постійних комісій, результати поіменного голосування, відеозаписи засідань (за наявності);

17). висновки та рекомендації постійних комісій, звіти тимчасових контрольних комісій;

18). довідник юридичних осіб комунальної власності територіальної громади із зазначенням їхніх адрес, контактних телефонів і керівників, у тому числі молодіжних центрів і просторів (у разі створення);

19). інформацію про спеціальні гранти, стипендії, програми стажування та інші форми підтримки молоді, запроваджені радою або її виконавчими органами;

20). комплексний план просторового розвитку території Новоборисівської сільської територіальної громади, генеральні плани населених пунктів, плани зонування територій, детальні плани територій, містобудівні умови та обмеження;

21). об’єкти права власності територіальної громади у форматі відкритих даних;

22). перелік об’єктів комунальної власності;

23). перелік об’єктів комунальної власності, переданих в оренду чи інше користування, із зазначенням умов такої передачі;

24). землі запасу та майнові об’єкти комунальної форми власності, що можуть бути передані в користування;

25). фінансову звітність суб’єктів господарювання комунальної власності;

26). перелік і контакти перевізників, що надають послуги пасажирського автомобільного транспорту, та маршрути перевезень;

27). перелік розповсюджувачів зовнішньої реклами, яким надано дозвіл на її розміщення;

28). перелік земельних ділянок, що пропонуються для забудови;

29). звіти суб’єктів у сфері місцевих публічних аудіовізуальних медіа територіальної громади про використання доходів (прибутків) та фінансову звітність за відповідний рік — у порядку та строки, визначені законодавством.

На офіційному вебсайті Новоборисівської сільської ради також оприлюднюється інша інформація, обов’язковість оприлюднення якої встановлена законом, цим Статутом або рішеннями органів і посадових осіб місцевого самоврядування.

 

Стаття 74. Особливості оприлюднення проєктів актів та актів органів і посадових осіб місцевого самоврядування, висновків і рекомендацій постійних комісій на офіційному вебсайті Новоборисівської сільської ради

  1. Проєкти рішень Новоборисівської сільської ради, проєкти рішень виконавчого комітету Новоборисівської сільської ради оприлюднюються на офіційному вебсайті Ради не пізніше ніж за 10 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття, крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків, передбачених законом, коли такі проєкти актів оприлюднюються негайно після їх підготовки.
    Проєкт рішення, що не був своєчасно оприлюднений, не може бути включений до порядку денного відповідного засідання.
  2. Рішення Ради, рішення виконавчого комітету Ради, розпорядження сільського голови (крім внутрішньоорганізаційних, що не є актами про розпорядження бюджетними коштами), а також висновки й рекомендації постійних комісій розміщуються на офіційному вебсайті Ради невідкладно, але не пізніше ніж за 5 робочих днів з дня затвердження відповідного документа.
  3. Проєкти рішень Ради та проєкти рішень виконавчого комітету Ради оприлюднюються на офіційному вебсайті Ради:
    1. у текстовому форматі, що дозволяє копіювати текст і символи;
    2. у повному обсязі, з усіма додатками;
    3. із зазначенням дати розміщення або оновлення та запланованої дати розгляду Радою або виконавчим комітетом;
    4. разом з іншими пов’язаними документами (пояснювальними записками, порівняльними таблицями тощо).

Оприлюднення проєктів актів на офіційному вебсайті Ради не звільняє від обов’язку проведення публічних консультацій у випадках, коли їх проведення є обов’язковим відповідно до закону або цього Статуту.
Уся інформація про проєкт і оприлюднені документи зберігається на офіційному вебсайті Ради і після його ухвалення.

  1. Рішення Ради, рішення виконавчого комітету Ради, розпорядження сільського голови розміщуються на офіційному вебсайті Ради:
    1. із зазначенням реквізитів акта (дата і суб’єкт прийняття, номер, дата оприлюднення та набрання чинності);
    2. у текстовому форматі, що дозволяє копіювати текст і символи;
    3. у повному обсязі з усіма додатками;
    4. з результатами відкритого поіменного голосування депутатів Ради або членів виконавчого комітету Ради;
    5. у хронологічному порядку з відображенням на сторінці останніх прийнятих актів.
  2. З метою забезпечення зручного та повного доступу до текстів проєктів та актів органів і посадових осіб місцевого самоврядування на офіційному вебсайті Ради функціонує пошукова система (сервіс інформаційних фільтрів), що дає змогу здійснювати пошук за датою прийняття, датою внесення змін, суб’єктом прийняття, номером, назвою, ключовими словами та іншими реквізитами.
  3. Під час оприлюднення актів, якими вносяться зміни до раніше прийнятих актів, у назві первинного документа створюється активне гіперпосилання на його місцерозташування. Водночас у первинному документі робиться відповідна позначка про внесення змін із перехресним посиланням.
  4. Якщо акти або проєкти актів органів і посадових осіб місцевого самоврядування містять таємну, конфіденційну або службову інформацію, вони оприлюднюються без частин, що підлягають захисту.
    До такого документа обов’язково додається обґрунтування відповідно до вимог частини другої статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» у порядку, визначеному рішеннями Ради.
  5. В актах та проєктах актів органів і посадових осіб місцевого самоврядування не допускається обмеження доступу до інформації про витрати чи інше розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування або розпорядження комунальним майном, умови отримання таких коштів або майна, а також до іншої інформації, обмеження доступу до якої прямо заборонене законом.

 

РОЗДІЛ ХІІ.
ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Рада затверджує Статут та вносить зміни до нього.

2. Пропозиції щодо внесення змін і доповнень до Статуту мають право подавати на розгляд Ради сільський  голова, депутати Ради, виконавчий комітет Ради, старости та жителі територіальної громади в порядку внесення місцевої ініціативи.

3. Про підготовку проєкту рішення про внесення змін до Статуту повідомляється шляхом розміщення відповідної інформації на офіційному вебсайті Ради, а також на дошках оголошень, у медіа та в інший спосіб не пізніше ніж за один місяць до його розгляду.

4. Сільський голова обов’язково виносить проєкт рішення про прийняття або внесення змін до Статуту на громадські слухання.

5. Жителі територіальної громади можуть обговорювати проєкт рішення про затвердження або внесення змін до Статуту, вносити до нього пропозиції чи висловлювати заперечення, використовуючи інші форми участі жителів у вирішенні питань місцевого значення в порядку, визначеному цим Статутом.

6. Рішення про затвердження цього Статуту, текст Статуту та його додатки, а також рішення про внесення змін до Статуту оприлюднюються в порядку, встановленому законодавством України. Статут та зміни до нього набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення.

7. Акти органів і посадових осіб місцевого самоврядування територіальної громади повинні бути приведені у відповідність до положень цього Статуту та відповідати йому.

8. Контроль за виконанням цього Статуту здійснюють Рада та її виконавчі органи, сільський  голова, а також жителі територіальної громади.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                   Додаток № 1
                                                                                           до Статуту Новоборисівської

                                                                                    сільської територіальної громади

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ (КОНФЕРЕНЦІЮ) ЖИТЕЛІВ
У НОВОБОРИСІВСЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ

 

РОЗДІЛ І

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1. Право на загальні збори (конференцію) жителів

  1. Жителі Новоборисівської сільської територіальної громади мають право проводити загальні збори (конференції) для обговорення та ухвалення рішень з питань місцевого значення.
  2. Ініціювати та підписувати підписні листи, проводити загальні збори (конференції) жителів, брати в них участь, ставити запитання, виступати й голосувати на них мають право жителі, які досягли 18-річного віку та задекларували або зареєстрували місце проживання в межах території Новоборисівської сільської територіальної громади, а також внутрішньо переміщені особи, фактичне місце проживання або перебування яких підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Стаття 2. Принципи та гарантії загальних зборів (конференції) жителів

  1. Загальні збори (конференції) жителів проводяться на засадах добровільності, відкритості, прозорості, безбар’єрності, свободи висловлювань, політичної неупередженості та з обов’язковим розглядом Радою пропозицій, поданих під час їх проведення.
  2. Ніхто не може бути примушений до участі або неучасті в загальних зборах (конференціях) жителів.
  3. Загальні збори (конференції) жителів мають відкритий характер.
  4. За можливості загальні збори (конференції) жителів можуть проводитися у змішаному форматі — із забезпеченням очної та дистанційної участі з використанням засобів відеоконференцзв’язку. Організація дистанційної участі здійснюється з урахуванням потреб маломобільних осіб.
  5. Кожен учасник має право виступити на загальних зборах (конференціях) жителів у порядку, встановленому цим Положенням.
  6. Під час ініціювання, підготовки, проведення, а також після проведення загальних зборів (конференцій) жителів забезпечується відкритість, доступність, достовірність і повнота інформації, а також сприяння у висвітленні інформації представниками медіа.
  7. Загальні збори (конференції) жителів не можуть використовуватися для політичної, у тому числі передвиборчої, агітації.
  8. У разі порушення органами чи посадовими особами місцевого самоврядування вимог цього Положення уповноважений представник ініціатора має право на першочерговий особистий прийом сільським головою відповідно до затвердженого графіка.

 

Стаття 3. Предмет загальних зборів (конференцій) жителів

  1. Предметом обговорення на загальних зборах (конференціях) жителів можуть бути будь-які питання місцевого значення.

 

Стаття 4. Види загальних зборів (конференцій) жителів

  1. Загальні збори жителів можуть проводитися на території всієї Новоборисівської сільської територіальної громади або в окремих її частинах (у межах населеного пункту, мікрорайону, кварталу, вулиці, провулка, будинку тощо).
  2. У разі наявності організаційних труднощів загальні збори жителів можуть проводитися у формі конференції. Делегати конференції обираються на загальних зборах жителів, що проводяться в межах відповідних частин території громади.

 

Стаття 5. Обов’язковість участі в загальних зборах (конференції) жителів

  1. Участь у загальних зборах (конференції) жителів є обов’язковою для їх ініціаторів, депутатів Ради та посадових осіб місцевого самоврядування, яких ініціатори запросили для участі, у тому числі сільського голови, представників виконавчих органів Ради, авторів проєктів рішень та керівників комунальних підприємств, діяльність яких стосується питань, винесених на загальні збори (конференцію).
  2. Відсутність зазначених осіб не є підставою для перенесення загальних зборів (конференції) або визнання їх такими, що не відбулися.

 

Стаття 6. Оприлюднення інформації та забезпечення безбар’єрності

  1. Інформація та документи, пов’язані з ініціюванням, підготовкою, проведенням загальних зборів (конференцій) жителів, розглядом і реалізацією їхніх рішень, розміщуються на офіційному вебсайті Ради в розділі «Громадська участь» у підрозділі «Загальні збори (конференція) жителів».
  2. Оголошення про проведення загальних зборів (конференцій) жителів та інформація про реалізацію їхніх рішень поширюються через медіа (за можливості), на дошках оголошень та іншими доступними способами із обов’язковим посиланням на офіційний вебсайт Ради.
  3. У разі проведення загальних зборів (конференцій) жителів у змішаному форматі в оголошенні обов’язково зазначається порядок дистанційної участі.

 

РОЗДІЛ II.

ПОРЯДОК СКЛИКАННЯ І ПІДГОТОВКИ ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ

(КОНФЕРЕНЦІЙ) ЖИТЕЛІВ

 

Стаття 7. Ініціатори загальних зборів (конференції) жителів

  1. Ініціатором загальних зборів (конференції) жителів у Новоборисівській сільській територіальній громаді може бути:
  1. ініціативна група жителів (подає повідомлення про проведення загальних зборів (конференції) жителів);
  2. Рада (ухвалює відповідне рішення);
  3. сільський голова (видає розпорядження);
  4. виконавчий орган Ради (виконавчий комітет ухвалює рішення або керівник виконавчого органу видає наказ);
  5. постійна комісія Ради (приймає висновки або рекомендації);
  6. орган самоорганізації населення — у межах території своєї діяльності (ухвалює рішення та подає повідомлення);
  7. староста — у межах відповідного старостинського округу (подає доповідну записку).

Стаття 8. Збір підписів жителів

  1. Ініціативна група жителів з метою ініціювання загальних зборів (конференції) жителів здійснює збір підписів жителів.
  2. Ініціативна група жителів створюється на засадах самоорганізації з урахуванням вимог частини другої статті 1 цього Положення.
  3. Для ініціювання загальних зборів (конференції) жителів на території всієї Новоборисівської сільської територіальної громади необхідно зібрати не менше ніж 20 підписів повнолітніх жителів, які проживають на території громади.
  4. Для ініціювання загальних зборів (конференції) жителів в адміністративному центрі територіальної громади необхідно зібрати не менше ніж 15 підписів повнолітніх жителів, які проживають в адміністративному центрі.
  5. Для ініціювання загальних зборів (конференції) жителів в одному чи декількох старостинських округах необхідно зібрати не менше ніж 15 підписів повнолітніх жителів, які проживають на відповідній території.
  6. Для ініціювання загальних зборів (конференції) жителів в одному чи кількох селах або селищах територіальної громади необхідно зібрати не менше ніж 15 підписів повнолітніх жителів, які проживають у відповідному населеному пункті.
  7. Для ініціювання загальних зборів (конференції) жителів на одній чи кількох вулицях, майданах, площах, бульварах, проспектах, узвозах, шляхах, шосе необхідно зібрати не менше ніж 10 підписів повнолітніх жителів, які проживають на відповідній території.
  8. Для ініціювання загальних зборів (конференції) жителів на одному чи кількох провулках, проїздах або в багатоквартирному будинку необхідно зібрати не менше ніж 5 підписів повнолітніх жителів, які проживають у відповідному місці.
  9. Підписи проставляються в підписних листах за формою, наведеною в додатку до цього Положення.
  10. Підписні листи повинні містити:

1). прізвище, ім’я, по батькові жителя;

2). адресу задекларованого або зареєстрованого місця проживання (або фактичного проживання / перебування внутрішньо переміщеної особи);

3). дату народження;

4). контактний номер телефону (за наявності);

5). особистий підпис;

6). дату проставлення підпису;

7). згоду на обробку персональних даних;

8). загальну кількість підписів у підписному листі;

9). прізвище, ініціали та підпис члена ініціативної групи, який здійснював збір підписів.

Стаття 9. Подання повідомлення про проведення загальних зборів (конференції) жителів

  1. Повідомлення про проведення загальних зборів (конференції) жителів подається на ім’я сільського голови Новоборисівської сільської ради у письмовій формі згідно зі зразком, наведеним у додатку 2 або 3 до цього Положення.
  2. У повідомленні про проведення загальних зборів (конференції) жителів зазначаються:
  1. предмет загальних зборів (конференції) жителів (проблема, питання, проєкт рішення тощо), що пропонується до розгляду;
  2. прізвища та/або посади осіб, яких пропонується запросити для участі у загальних зборах (конференції) жителів (за наявності);
  3. територія, на якій проводяться загальні збори (конференція) жителів, а у разі проведення конференції — також території, на яких проводитимуться загальні збори для обрання делегатів;
  4. дата, час і місце проведення загальних зборів (конференції) жителів, а у разі проведення конференції — також період проведення загальних зборів для обрання делегатів;
  5. інформація щодо потреби ініціатора у сприянні органів місцевого самоврядування в організації загальних зборів (конференції) жителів;
  6. перелік та контактні дані осіб, які можуть увійти до складу організаційного комітету з підготовки загальних зборів (конференції) жителів (у разі необхідності його створення);
  7. прізвище, ім’я, по батькові, контактні дані (номер телефону, адреса для офіційного листування) та місце проживання особи, уповноваженої представляти ініціативну групу жителів, або реквізити та контактні дані уповноваженої особи органу самоорганізації населення (далі — уповноважений представник ініціатора).
  1. До повідомлення про проведення загальних зборів (конференції) жителів ініціативна група додає список членів ініціативної групи із зазначенням:

1). прізвища, ім’я, по батькові;

2). адреси задекларованого або зареєстрованого місця проживання (або фактичного місця проживання/перебування, підтвердженого довідкою внутрішньо переміщеної особи);

3). контактного номера телефону та адреси електронної пошти (за наявності);

4). особистого підпису.

  1. До повідомлення про проведення загальних зборів (конференції) жителів додаються підписні листи, оформлені відповідно до статті 8 цього Положення.
  2. У разі ініціювання загальних зборів (конференції) жителів органом самоорганізації населення до повідомлення додається рішення відповідного органу самоорганізації населення.
  3. До повідомлення про проведення загальних зборів (конференції) жителів, а також у процесі підготовки до дня їх проведення, можуть додаватися інформаційно-аналітичні матеріали та проєкти документів, що виносяться на розгляд загальних зборів (конференції) жителів.

 

Стаття 10. Розгляд повідомлення про проведення загальних зборів (конференції) жителів

  1. Повідомлення про проведення загальних зборів (конференції) жителів подається одним із таких способів:

1). особисто до виконавчого органу Ради або посадовій особі, уповноваженій на прийняття вхідної кореспонденції (на копії повідомлення робиться відмітка про отримання);

2). надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення;

3). надсилається на офіційну електронну пошту Ради з автоматичним підтвердженням отримання.

  1. Повідомлення про проведення загальних зборів (конференції) жителів у день його отримання реєструється в журналі вхідної кореспонденції Ради, про що уповноважений представник ініціатора повідомляється за адресою для офіційного листування.
  2. Відповідальний виконавчий орган Ради, структурний підрозділ або посадова особа, визначені для забезпечення реалізації форм участі жителів Новоборисівської сільської ради у вирішенні питань місцевого значення, протягом п’яти робочих днів перевіряє подані документи на відповідність вимогам статей 7, 8 і 9 цього Положення.
  3. За результатами перевірки сільський голова ухвалює одне з таких рішень:

1). призначити проведення загальних зборів (конференції) жителів шляхом видання відповідного розпорядження у порядку, визначеному статтею 13 цього Положення;

2). повернути повідомлення про проведення загальних зборів (конференції) жителів для усунення недоліків;

3). відмовити в проведенні загальних зборів (конференції) жителів.

  1. Рішення сільського голови про повернення повідомлення або про відмову в проведенні загальних зборів (конференції) жителів надсилається уповноваженому представнику ініціатора у письмовій формі за адресою для офіційного листування не пізніше семи робочих днів з дня отримання повідомлення.
  2. Повідомлення про проведення загальних зборів (конференції) жителів повертається для усунення недоліків виключно у разі наявності однієї або кількох таких підстав:

1). недотримання вимог до оформлення повідомлення, визначених статтею 9 цього Положення;

2). недостатня кількість підписів для ініціювання загальних зборів (конференції) жителів та/або порушення вимог до оформлення підписних листів, передбачених статтею 8 цього Положення.

Повернення повідомлення з інших підстав забороняється.

  1. Повідомлення про проведення загальних зборів (конференції) жителів допрацьовується та повторно подається сільському голові протягом п’ятнадцяти робочих днів з дня отримання відповіді уповноваженим представником ініціатора.

У разі якщо недоліки у зазначений строк не усунуто, повідомлення вважається не поданим, про що уповноважений представник ініціатора повідомляється за адресою для офіційного листування, а відповідна інформація оприлюднюється на офіційному вебсайті Ради в розділі «Громадська участь» (підрозділ «Загальні збори (конференція) жителів»).

  1. Сільський голова може відмовити в проведенні загальних зборів (конференції) жителів виключно за наявності однієї з таких підстав:

1). запропонований предмет загальних зборів (конференції) жителів не належить до питань місцевого значення.

Відмова з інших підстав не допускається.

  1. На офіційному вебсайті Ради в розділі «Громадська участь» (підрозділ «Загальні збори (конференція) жителів») оприлюднюються:

1). повідомлення про проведення загальних зборів (конференції) жителів з усіма додатками, крім підписних листів, — протягом п’яти робочих днів з дня його отримання;

2). рішення сільського голови, ухвалене відповідно до частини четвертої цієї статті, — протягом п’яти робочих днів з дня його ухвалення.

Стаття 11. Організація загальних зборів (конференції) жителів ініціаторами

  1. Загальні збори (конференція) жителів Новоборисівської сільської територіальної громади проводяться за принципом мовчазної згоди у разі, якщо протягом дванадцяти робочих днів з дня отримання сільським головою повідомлення про проведення загальних зборів (конференції) жителів ініціатор не отримав жодного з таких документів:

1). копії розпорядження сільського голови про заходи з підготовки загальних зборів (конференції) жителів;

2). письмової відповіді про повернення повідомлення про проведення загальних зборів (конференції) жителів для усунення недоліків;

3). письмової відповіді про відмову в проведенні загальних зборів (конференції) жителів.

  1. У разі проведення загальних зборів (конференції) жителів за принципом мовчазної згоди ініціатор самостійно визначає дату, час і місце їх проведення, здійснює необхідні організаційні та підготовчі заходи і не пізніше ніж за сім днів до дня проведення письмово повідомляє про це сільського голову, депутатів Ради та інших запрошених осіб.
  2. Загальні збори (конференція) жителів, проведені за принципом мовчазної згоди, проводяться з дотриманням вимог цього Положення та мають таку саму юридичну силу, як і збори, організовані за рішенням сільського голови.

 

Розділ III.

ПІДГОТОВКА ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ (КОНФЕРЕНЦІЇ) ЖИТЕЛІВ

Стаття 12. Загальні питання підготовки і проведення загальних зборів (конференції) жителів

  1.  Новоборисівська сільська рада  надає організаційну та технічну допомогу в підготовці й проведенні загальних зборів (конференції) жителів у межах своїх повноважень.
  2. Організаційно-технічні питання підготовки та проведення загальних зборів (конференції) жителів вирішуються їх ініціатором у взаємодії з відповідальною особою Ради.
  3. Загальні збори (конференція) жителів призначаються на дату, час і в місці, запропоновані ініціатором, або на іншу дату чи час, погоджені з уповноваженим представником ініціатора, але не пізніше ніж через чотирнадцять календарних днів від запропонованої дати.
  4. Загальні збори (конференція) жителів, як правило, проводяться в неробочий день або в неробочий час у приміщенні, достатньому за кількістю місць, доступному для маломобільних груп населення та розташованому в межах відповідної частини території Новоборисівської сільської територіальної громади з урахуванням можливості доїзду жителів.
  5. У разі проведення загальних зборів (конференції) жителів у змішаному форматі вони проводяться в приміщенні, обладнаному для дистанційної участі з використанням засобів відеоконференцзв’язку, із забезпеченням необхідного технічного обладнання та стабільного інтернет-з’єднання, що гарантує належну якість зв’язку.
  6. Виконавчі органи Ради, а також адміністрації юридичних осіб комунальної форми власності сприяють підготовці й проведенню загальних зборів (конференції) жителів та надають необхідні інформаційні й матеріальні ресурси на запит ініціатора, організаційного комітету або відповідальної особи Ради.

Стаття 13. Підготовка загальних зборів (конференції) жителів

  1. Протягом семи робочих днів з дня отримання сільським головою Новоборисівської сільської ради належно оформленого повідомлення про проведення загальних зборів (конференції) жителів сільський голова видає розпорядження про заходи з підготовки загальних зборів (конференції) жителів.
  2. У розпорядженні сільського голови визначаються:

1). предмет загальних зборів (конференції) жителів;

2). територія проведення загальних зборів (конференції) жителів;

3). формат проведення загальних зборів (конференції) жителів;

4). дата, час і місце проведення загальних зборів (конференції) жителів, а у разі проведення конференції — також часовий проміжок, протягом якого проводяться загальні збори, на яких обираються делегати конференції;

5). ініціатор загальних зборів (конференції) жителів;

6). посадові особи органів місцевого самоврядування, відповідальні за своєчасну та належну підготовку загальних зборів (конференції) жителів;

7). особи, які запрошуються для участі у загальних зборах (конференції) жителів із доповідями;

8). заходи з підготовки загальних зборів (конференції) жителів і календарний план їх виконання, зокрема із зазначенням кількості жителів, які проживають на території проведення загальних зборів; у разі проведення конференції також зазначається кількість жителів, які проживають на дрібніших частинах території, де проводяться загальні збори, на яких обираються делегати конференції;

9). утворення за потреби організаційного комітету з підготовки загальних зборів (конференції) жителів;

10). інші питання, необхідні для належної підготовки загальних зборів (конференції) жителів.

  1. Розпорядження сільського голови про заходи з підготовки загальних зборів (конференції) жителів оприлюднюється в порядку, визначеному законодавством України, та розміщується на офіційному вебсайті Новоборисівської сільської ради в розділі «Громадська участь» (підрозділ «Загальні збори (конференція) жителів») невідкладно, але не пізніше п’яти робочих днів з дня його видання.
  2. Копія розпорядження сільського голови про заходи з підготовки загальних зборів (конференції) жителів надсилається уповноваженому представнику ініціатора, членам організаційного комітету (у разі його утворення), посадовим особам, запрошеним до участі в загальних зборах (конференції), а також кожному депутату Ради персонально протягом одного робочого дня з дня його видання.

Стаття 14. Інформування територіальної громади про проведення загальних зборів (конференції) жителів

  1. Про організацію та проведення загальних зборів (конференції) жителів відповідальна особа Новоборисівської сільської ради інформує жителів територіальної громади невідкладно, але не пізніше ніж за сім календарних днів до дня їх проведення.
  2. Оголошення про проведення загальних зборів (конференції) жителів повинно містити:

1).предмет та ініціатора загальних зборів (конференції) жителів;

2). територію проведення загальних зборів (конференції) жителів;

3). дату, час і місце проведення загальних зборів (конференції) жителів;

4). посилання на відеоконференцію та роз’яснення умов дистанційної участі у загальних зборах (конференції) жителів;

5). опис порядку реєстрації учасників загальних зборів (конференції) жителів, які долучаються дистанційно;

6). контакти для зв’язку з уповноваженим представником ініціатора;

7). інформацію про місце, дні та години, у які жителі можуть ознайомитися з матеріалами загальних зборів (конференції) жителів у приміщенні Ради або в іншому пристосованому для цього приміщенні;

8). контактні дані (номер телефону, адреса електронної пошти тощо), за якими можна отримати додаткову інформацію щодо проведення загальних зборів (конференції) жителів;

9). посилання на офіційний вебсайт Новоборисівської сільської ради, де розміщена відповідна інформація.

  1. Оголошення про організацію та проведення загальних зборів (конференції) жителів, а також матеріали до них обов’язково розміщуються на офіційному вебсайті Новоборисівської сільської ради в розділах «Оголошення» та «Громадська участь» (підрозділ «Загальні збори (конференція) жителів»).
  2. Оголошення про проведення загальних зборів (конференції) жителів також поширюється через медіа (за можливості), дошки оголошень та іншими доступними способами з метою інформування максимальної кількості жителів територіальної громади.
    У разі поширення будь-якої інформації про загальні збори (конференції) жителів обов’язково зазначається посилання на відповідні розділи офіційного вебсайту Новоборисівської сільської ради, де розміщено повну інформацію.

Стаття 15. Організація загальних зборів (конференції) жителів

  1. Відповідальна особа Новоборисівської сільської ради допомагає організувати проведення загальних зборів (конференції) жителів, зокрема дистанційне долучення учасників із використанням засобів відеоконференції (Zoom, Microsoft Teams, Google Meet тощо).
  2. Для організації загальних зборів (конференції) жителів може створюватися організаційний комітет.
  3. До складу організаційного комітету входять представники ініціатора загальних зборів (конференції) жителів, відповідальна особа Ради, посадові особи профільних виконавчих органів Ради, а також можуть входити депутати Ради, представники громадських об’єднань, фахівці з тематики загальних зборів (конференції) жителів та інші зацікавлені особи.
  4. Організаційний комітет складається не більше ніж з 11-ти членів. Регламент проведення засідань організаційного комітету визначає сам комітет.
  5. Організаційний комітет забезпечує підготовку матеріалів для учасників загальних зборів (конференції) жителів, підготовку проєктів порядку денного та регламенту загальних зборів (конференції) жителів, складання проєктів пропозицій, висновків, рекомендацій, звернень тощо та за потреби залучає Національну поліцію або громадські формування для забезпечення безпеки.
  6. Проєкти пропозицій, висновків, рекомендацій та звернень організаційного комітету розміщуються на офіційному вебсайті Новоборисівської сільської ради в розділі «Громадська участь» (підрозділ «Загальні збори (конференція) жителів»).
  7. Якщо організаційний комітет не створено, його завдання виконує відповідальна особа Ради у співпраці з ініціатором загальних зборів (конференції) жителів.

Стаття 16. Особливості скликання конференцій жителів

  1. Делегати конференції жителів обираються на загальних зборах жителів, що передують конференції, проведених у межах території проведення загальних зборів (конференції) жителів, визначеної розпорядженням сільського / селищного / міського голови.
  2. Для проведення конференції обов’язково мають бути присутні:
    • для обрання делегатів конференції на території всієї громади — один делегат не менше ніж від 80 будинків;
    • для обрання делегатів конференції в адміністративному центрі громади — один делегат не менше ніж від 70 будинків;
    • для обрання делегатів конференції в одному чи кількох старостинських округах громади — один делегат не менше ніж від 50 будинків;
    • для обрання делегатів конференції в одному чи кількох селах громади — один делегат не менше ніж від 40 будинків;
    • для обрання делегатів конференції на одній чи кількох вулицях, майданах, площах, бульварах, проспектах, узвозах, шляхах, шосе громади — один делегат не менше ніж від 20 будинків;
    • для обрання делегатів конференції в межах одного провулку, проїзду чи житлового комплексу — один делегат не менше ніж від 10 будинків.
  1. Квота представництва є мінімально обов’язковою для проведення конференції жителів. Ініціатори скликання конференції можуть її збільшити.
  2. Окремі загальні збори, проведені в межах дрібніших частин території громади перед конференцією, не потребують подання окремих повідомлень сільському  голові, а також окремих розпоряджень.

 

РОЗДІЛ IV.

ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ (КОНФЕРЕНЦІЇ) ЖИТЕЛІВ ТА ОФОРМЛЕННЯ ЇХНІХ РІШЕНЬ

Стаття 17. Учасники загальних зборів (конференції) жителів

  1. Право голосу на загальних зборах (конференції) жителів мають жителі Новоборисівської сільської територіальної громади, які:
    • досягли 18 років;
    • задекларували або зареєстрували місце проживання на території громади;
    • або фактичне місце проживання підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, або іншим документом, передбаченим законодавством.
  2. Учасники без права голосу можуть бути:

              1). громадяни України, запрошені організаційним комітетом та/або  ініціатором зборів;

2). жителі території, на якій проводяться збори, які досягли 14 років;

3). громадяни України, які мають у власності або на законних підставах користуються об’єктами нерухомого майна на території проведення зборів;

4). жителі інших частин території громади, що не охоплюються  територією зборів;

5). представники медіа, акредитовані організаційним комітетом.

Всі учасники зобов’язані дотримуватися регламенту загальних зборів (конференції), забезпечувати порядок та поважати права інших учасників.

Стаття 18. Реєстрація учасників загальних зборів (конференції) жителів

  1.  До початку загальних зборів (конференції) жителів проводиться обов’язкова реєстрація всіх учасників. Для цього кожен учасник повинен пред’явити документ, що посвідчує особу, який містить громадянство, вік та приналежність до території проведення зборів. Для представників медіа необхідне акредитаційне посвідчення.


2. У реєстраційних списках учасників зазначаються:

1). прізвище, ім’я, по батькові;

2). число, місяць і рік народження;

3). місце задекларованого або зареєстрованого проживання, фактичного проживання/перебування (що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи) або адреса власного/орендованого житлового чи нежитлового приміщення;

4). серія та номер документа(-ів), що посвідчують особу, громадянство та місце проживання/перебування;

5). помітка про видання мандата для голосування;

6). згода на обробку персональних даних — підпис учасника або відмітка про дистанційну участь та усну згоду на обробку даних.

3. Під час реєстрації жителів, які беруть участь у загальних зборах  (конференції) жителів дистанційно, у графі «Підпис, яким надаю згоду на обробку вказаних персональних даних відповідно до законодавства» особа, яка проводить реєстрацію, ставить помітку «дистанційна участь». Учасник надає згоду на обробку персональних даних усно, про що також робиться відмітка «згода на обробку персональних даних надана усно». Персональні дані учасників загальних зборів  (конференції) жителів є конфіденційною інформацією. Особи, які мають доступ до цієї інформації на виконання вимог цього закону, несуть відповідальність за її незаконну обробку.
Персональні дані учасників зборів є конфіденційною інформацією. Особи, які мають доступ до цих даних у рамках проведення зборів, несуть повну відповідальність за їх незаконну обробку.


4. У разі проведення конференції під час реєстрації делегати подають протоколи або витяги з протоколів загальних зборів, на яких вони були обрані.

  1. Представники медіа реєструються в окремому списку.

У списку зазначаються:

    • прізвище, ім’я, по батькові;
    • назва медіа та контактні дані (телефон, електронна адреса).


6. Жителям, які мають право голосувати на загальних зборах (конференції), під час реєстрації видаються мандати для голосування.


7. Незареєстровані особи не допускаються до участі у загальних зборах (конференції).

 

Стаття 19. Повноважність загальних зборів (конференції) жителів

    1. Загальні збори жителів є повноважними за умови участі в них більше ніж половини жителів з правом голосувати, які проживають на території проведення загальних зборів, а в разі скликання конференції жителів — більше ніж двох третин від кількості делегатів, визначеної за квотою.
    2. Якщо на загальні збори (конференцію) жителів зібралася недостатня кількість жителів з правом голосувати, необхідних для їх проведення, за рішенням присутніх учасників:

1). замість загальних зборів (конференції) жителів можна провести громадські слухання в порядку, передбаченому Положенням про громадські слухання, що є додатком до Статуту територіальної громади;

2). загальні збори (конференція) жителів переноситься на інший день, але не пізніше ніж на через 10 робочих днів.

3. Жителі приходять вільно, відповідно до оголошення про проведення загальних зборів (конференції) жителів. Якщо приміщення, у якому призначено проведення загальних зборів (конференції) жителів, не може вмістити всіх охочих, право бути присутніми забезпечується учасникам загальних зборів (конференції) з правом голосу, а решті — за кількістю вільних місць.

Стаття 20. Початок загальних зборів (конференції) жителів

  1. Загальні збори (конференцію) жителів розпочинає ініціатор, який організовує вибори головуючого на загальних зборах (конференції) жителів, їх секретаря і членів лічильної комісії.
  2. Головуючий, секретар і члени лічильної комісії обираються з числа учасників загальних зборів (конференції) жителів з правом голосувати на загальних зборах (конференції) жителів. Обраними вважаються ті особи, які набрали відносну більшість голосів.
  3. Членами лічильної комісії не можуть бути головуючий і секретар загальних зборів (конференції) жителів.
  4. Головуючий веде загальні збори (конференцію) жителів, стежить за дотриманням на них встановленого регламенту та громадського порядку, підписує протокол загальних зборів (конференції) жителів. Якщо головуючий зловживає своїми правами, то учасники загальних зборів (конференції) відносною більшістю голосів присутніх учасників з правом голосувати можуть висловити йому недовіру й обрати нового.
  5. Секретар загальних зборів (конференції) жителів веде, підписує і передає відповідальній особі Ради й уповноваженому представнику ініціатора протокол загальних зборів (конференції) жителів у порядку, передбаченому цим Положенням.
  6. Лічильна комісія перед голосуванням рахує кількість присутніх осіб, що наділені правом голосувати, підраховує голоси під час голосування, оголошує результати голосування, а також розглядає звернення, пов’язані з порушенням порядку голосування чи іншими перешкодами в голосуванні, і контролює використання мандатів для голосування.

Стаття 21. Порядок денний і регламент загальних зборів (конференції) жителів

  1. На початку загальних зборів (конференції) жителів відносною більшістю голосів від присутніх учасників з правом голосувати затверджується порядок денний і регламент проведення загальних зборів (конференції) жителів.
  2. Регламент загальних зборів (конференції) жителів має обов’язково передбачати час для:

1). доповідей представника(-ів) ініціатора загальних зборів (конференції) жителів;

2). доповідей попередньо запрошених для доповіді осіб;

3). запитань доповідачам і надання відповідей;

4). виступів, обговорень учасників загальних зборів (конференції) жителів;

5). голосування за ухвалення рішень загальних зборів (конференції) жителів.

  1. Загальний час проведення загальних зборів (конференції) жителів встановлюється їхнім регламентом у кожному конкретному випадку залежно від значущості предмета обговорення на загальних зборах (конференції) жителів.
  2. Кожен учасник загальних зборів (конференції) жителів має право подати пропозиції, висловити зауваження, поставити запитання усно чи письмово. Пропозиція на вимогу учасника загальних зборів (конференції) жителів, який її подає, має бути поставлена на голосування. Усі пропозиції, зауваження і запитання вносяться до протоколу.
  3. На загальних зборах (конференції) жителів не допускається розгляд і голосування за пропозиції з питань, які виходять за межі предмета обговорень на загальних зборах (конференції) жителів, або які не внесли до порядку денного і про які учасників загальних зборів (конференції) жителів не повідомили за 7 днів до їх проведення.

Стаття 23. Висвітлення перебігу загальних зборів (конференції) жителів

  1. Кожен учасник загальних зборів (конференції) жителів має право робити фото-, аудіо-, відеозапис чи відеотрансляцію загальних зборів (конференції) жителів у мережі «Інтернет».
  2. Організатори загальних зборів (конференції) жителів сприяють медіа у веденні прямої відео- чи радіотрансляції, підготовці репортажів, висвітленні перебігу й результатів загальних зборів (конференції) жителів.
  3. Відеотрансляція загальних зборів (конференції) жителів забезпечується через проведення відеоконференції в порядку, передбаченому частиною третьою статті 6 цього Положення.
  4. Відеозапис загальних зборів (конференції) жителів, якщо такий буде, розміщується на офіційному вебсайті Ради в розділі «Громадська участь» (підрозділ «Загальні збори (конференція) жителів»).

Стаття 24. Рішення загальних зборів (конференції) жителів

  1. Рішення загальних зборів (конференції) жителів ухвалюються більшістю голосів зареєстрованих жителів з правом голосу, оформлюються протоколом і підлягають урахуванню органами місцевого самоврядування в їхній діяльності.

Стаття 25. Протокол загальних зборів (конференції) жителів

  1. За результатами проведення загальних зборів (конференції) жителів складається протокол.
  2. Протокол має містити:

1). дату, час і місце, територію проведення загальних зборів (конференції) жителів;

2). кількість жителів з правом голосу території, на якій проводяться загальні збори, або кількість делегатів конференції, визначену за квотою;

3). кількість жителів території, на якій проводяться загальні збори (конференція) жителів, з правом голосу (делегатів конференції), які брали участь у загальних зборах (конференції) жителів. Прізвище, власне ім’я (усі власні імена) і по батькові (за наявності), число, місяць і рік народження, місця задекларованого або зареєстрованого проживання (фактичного проживання / перебування, що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи), серія (за наявності) і номер документа(-ів), що посвідчує (-ють) особу, підтверджує (-ють) громадянство України й місце проживання (перебування) особи, що засвідчуються підписом таких учасників, указуються в списку реєстрації учасників загальних зборів;

4). питання місцевого значення, кандидатури делегатів на конференцію жителів, щодо яких ухвалювалося рішення, перебіг їх обговорення, висловлені пропозиції;

5). кількість жителів (делегатів конференції), які підтримали рішення, із зазначенням прізвища, власного імені (усіх власних імен) і по батькові (за наявності), числа, місяця і року народження, місця задекларованого або зареєстрованого проживання (фактичного проживання / перебування, що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи), серії (за наявності) і номера документа(-ів), що посвідчує (-ють) особу, підтверджує (-ють) громадянство України й місце проживання (перебування) особи, що засвідчуються підписом таких учасників, вказуються у списку реєстрації;

6). результати голосування щодо кожного питання або кандидатури.

  1. Копії протоколів загальних зборів жителів, на яких обиралися делегати конференції, додаються до протоколу конференції.
  2. До протоколу додаються списки реєстрації учасників загальних зборів (конференції) жителів і запис відеоконференції, які є невіддільною частиною протоколу. Персональні дані учасників є конфіденційною інформацією. Особи, які мають доступ до цієї інформації для виконання вимог цього закону, несуть відповідальність за її незаконну обробку.
  3. Протокол оформляється згідно з додатком 4 до цього Положення у двох примірниках і підписується головуючим і секретарем загальних зборів (конференції) жителів не пізніше ніж через 3 робочих дні після їх проведення.
  4. Після підписання один примірник протоколу (з оригіналами підписних листів) і з супровідним листом на ім’я сільського / селищного / міського голови не пізніше ніж через 3 робочих дні з дня підготовки протоколу передається відповідальній особі Ради, яка робить відмітку про його отримання на копії супровідного листа, або надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
  5. Другий примірник протоколу передається уповноваженому представнику ініціатора упродовж 3-х робочих днів.
  6. Відповідальна особа Ради невідкладно, але не пізніше ніж через 5 робочих днів з дня отримання, забезпечує розміщення копії протоколу й запису відеоконференції (якщо такий вівся) на офіційному вебсайті Ради в розділі «Громадська участь» (підрозділ «Загальні збори (конференція) жителів»). Реєстраційні списки учасників загальних зборів (конференції) жителів не оприлюднюються.
  7. Відповідальна особа Ради повідомляє про оприлюднення протоколу представників органів і посадових осіб місцевого самоврядування, які брали участь у загальних зборах (конференції) жителів, і кожного депутата Ради.

 

РОЗДІЛ V.

ВРАХУВАННЯ РІШЕНЬ ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ(КОНФЕРЕНЦІЇ) ЖИТЕЛІВ

 

Стаття 26. Загальний порядок розгляду рішення загальних зборів (конференції) жителів

  1. Рішення загальних зборів (конференції) жителів Новоборисівської сільської територіальної громади враховуються Новоборисівською сільською радою в її діяльності лише щодо території проведення відповідних зборів (конференції).
  2. Новоборисівська сільська рада зобов’язана запросити представників ініціатора загальних зборів (конференції) жителів до участі в розгляді рішень з правом на виступ, повідомивши уповноваженого представника ініціатора за адресою для офіційного листування не пізніше ніж за 3 робочих дні до дня проведення розгляду рішень.
  3. Рішення загальних зборів (конференції) жителів розглядаються на наступній черговій сесії Ради з обов’язковим запрошенням осіб, уповноважених загальними зборами (конференцією) жителів, з правом на виступ.
    Розгляд радою рішень, ухвалених загальними зборами (конференцією) жителів, здійснюється відповідно до закону та регламенту Новоборисівської сільської ради, що визначає порядок підготовки та розгляду питань порядку денного на сесії
    Ради.
    До підготовки проєкту рішення ради залучається ініціатор загальних зборів (конференції) жителів.
  4. З метою врахування рішення загальних зборів (конференції) жителів рішення має містити план заходів його виконання, зокрема:

1). короткий опис питання (-ь), проблем (-и), які (-а) були предметом загальних зборів (конференції) жителів;

2). перелік заходів, спрямованих на подолання проблеми, та посадові особи, відповідальні за реалізацію таких заходів;

3). строки виконання заходів;

4). розмір бюджетних призначень, необхідних для розв’язання питання на території.

Стаття 27. Процедура розгляду рішення загальних зборів (конференції) жителів та інформування територіальної громади
 

  1. Сільський голова Новоборисівської сільської ради організовує процес розгляду і врахування рішення загальних зборів (конференції) жителів залежно від того, до компетенції яких органів місцевого самоврядування належить порушене питання, і регулярно інформує про результати уповноваженого представника ініціатора за адресою для офіційного листування, а також територіальну громаду шляхом розміщення інформації на офіційному вебсайті ради.
  2. Сільський голова впродовж трьох робочих днів з дня отримання протоколу загальних зборів (конференції) жителів своїм розпорядженням визначає один або декілька виконавчих органів ради, до компетенції яких належить розв’язання питання, що було предметом загальних зборів (конференції). Якщо таких виконавчих органів два і більше, один із них визначається як профільний виконавчий орган ради.
  3. Відповідне розпорядження оприлюднюється в розділі «Громадська участь» (підрозділ «Загальні збори (конференція) жителів») офіційного вебсайту ради, а також надсилається за офіційною адресою для листування або передається особисто уповноваженому представнику ініціатора невідкладно після його прийняття, але не пізніше ніж через два робочі дні з дня видання розпорядження.
  4. Відповідальність за координацію роботи виконавчих органів ради щодо розгляду протоколу загальних зборів (конференції) жителів, комунікацію з представниками ініціатора та оприлюднення документів на офіційному вебсайті ради покладається на відповідальну особу ради.
  5. Розпорядження сільського голови та протокол загальних зборів (конференції) жителів невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня, скеровуються виконавчим органам ради, визначеним у відповідному розпорядженні.
  6. Виконавчі органи ради впродовж десяти робочих днів з дати видання розпорядження розглядають протокол загальних зборів (конференції) жителів за участі представників ініціатора та за результатами розгляду готують висновки з урахуванням вимог частини четвертої статті 26 цього Положення і розробляють проєкт рішення ради.
  7. Підготовлені висновки виконавчих органів ради та проєкти рішень не пізніше ніж через десять робочих днів з дати видання розпорядження передаються сільському голові, надсилаються уповноваженому представнику ініціатора та оприлюднюються на офіційному вебсайті ради.
  8. Сільський голова розглядає протокол загальних зборів (конференції) жителів разом із висновками виконавчих органів ради та проєктом рішення ради за участі представників ініціатора.
  9. Після розгляду й узгодження тексту проєкту рішення сільський голова передає його на реєстрацію та включає до проєкту порядку денного наступного чергового пленарного засідання ради відповідно до регламенту ради.
  10. У разі якщо проєкт рішення ради є регуляторним актом, під час його підготовки та розгляду додатково дотримується процедура, визначена Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
  11. Відповідальність за координацію розгляду та доопрацювання проєкту рішення ради постійними комісіями, його розгляд на пленарному засіданні ради, залучення представників ініціатора загальних зборів (конференції) жителів і оприлюднення документів на офіційному вебсайті ради покладається на секретаря ради.
  12. На засідання постійних комісій ради та пленарне засідання ради обов’язково запрошуються представники ініціатора та профільного виконавчого органу ради, який розробляв проєкт рішення, з правом виступу під час обговорення відповідного питання. Відсутність висновків або рекомендацій постійних комісій не є підставою для відмови в розгляді проєкту рішення на пленарному засіданні ради.
  13. У разі якщо проєкт рішення ради, розроблений профільним виконавчим органом з метою врахування рішення загальних зборів (конференції) жителів, не набрав необхідної кількості голосів депутатів, такий проєкт обов’язково скеровується на доопрацювання і виноситься на повторний розгляд на наступній черговій сесії ради.
  14. Сільський голова не пізніше ніж через тридцять календарних днів з дня отримання протоколу загальних зборів (конференції) жителів у письмовій формі інформує уповноваженого представника ініціатора за адресою для офіційного листування про вжиті заходи з організації розгляду рішення та їх результати, а також оприлюднює відповідну інформацію на офіційному вебсайті ради.
  15. На офіційному вебсайті ради в розділі «Громадська участь» (підрозділ «Загальні збори (конференція) жителів») оприлюднюється така інформація:

1). проєкт рішення ради, підготовлений у процесі розгляду рішення загальних зборів (конференції) жителів;

2). дата, час і місце розгляду відповідного проєкту рішення на пленарному засіданні ради;

3). відеозапис розгляду проєкту рішення на пленарному засіданні ради;

4). витяг з протоколу пленарного засідання ради з поіменним голосуванням;

5). ухвалене рішення ради;

6). інформація про стан виконання ухваленого рішення ради.

  1. Інформація, передбачена пунктами 1–5 частини п’ятнадцятої цієї статті, також надсилається за офіційною адресою для листування або передається особисто уповноваженому представнику ініціатора.

Стаття 28. Контроль за реалізацією рішення ради й інформування територіальної громади

  1. Виконавчі органи Новоборисівської сільської ради зобов’язані до першого числа кожного місяця інформувати сільського голову про стан виконання календарного плану заходів, ухваленого з метою виконання рішень загальних зборів (конференції) жителів.
  2. Відповідна інформація не рідше одного разу на квартал узагальнюється та розміщується на офіційному вебсайті ради до дня остаточного розв’язання питання чи проблеми, що були предметом загальних зборів (конференції) жителів.

 

РОЗДІЛ VI.

ОСКАРЖЕННЯ ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ
(КОНФЕРЕНЦІЮ) ЖИТЕЛІВ І ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПОСАДОВИХ ОСІБ

Стаття 29. Правові наслідки порушення вимог цього Положення

  1. Жителі Новоборисівської сільської територіальної громади мають право оскаржити будь-які дії, рішення чи бездіяльність органів та/або посадових осіб місцевого самоврядування, що порушують вимоги цього Положення, зокрема:

1). безпідставне повернення письмового повідомлення про ініціювання загальних зборів (конференції) жителів для усунення недоліків;

2). недотримання посадовими особами встановлених строків;

3). невидання сільським головою розпорядження про заходи з підготовки загальних зборів (конференції) жителів;

4). порушення вимог і строків оприлюднення інформації та документів, які стосуються ініціювання, підготовки, проведення загальних зборів (конференції) жителів, а також урахування їх результатів;

5). неналежне виконання обов’язків з підготовки й організації загальних зборів (конференції) жителів;

6). порушення порядку проведення загальних зборів (конференції) жителів;

7). неухвалення або несвоєчасне ухвалення рішення за результатами розгляду протоколу загальних зборів (конференції) жителів;

8). інші дії чи бездіяльність, що порушують вимоги законодавства.

  1. Рішення Ради, дії або бездіяльність посадових осіб місцевого самоврядування, визначені пунктами 1–8 частини першої цієї статті, можуть бути оскаржені у встановленому законом порядку до суду.
  2. Рішення Ради, дії або бездіяльність посадових осіб місцевого самоврядування, визначені пунктами 2, 4, 5, 6 частини першої цієї статті, можуть бути оскаржені сільському голові.

Стаття 30. Правові наслідки порушення вимог цього Положення

 

1. Порушення вимог законодавства про загальні збори  (конференцію) жителів, зокрема цього Положення, може бути підставою для скасування рішень органів місцевого самоврядування, що стосуються предмета загальних зборів (конференції) жителів і були ухвалені всупереч рішенню загальних зборів (конференції) жителів або які не враховують їхнього рішення. Для цього ініціатори скликання загальних зборів (конференцій) або інші заінтересовані особи звертаються до суду.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                             ДОДАТОК 1

                                                               до Положення про загальні збори (конференцію)

                                         жителів в Новоборисівській  сільській  територіальній громаді

 

ПІДПИСНИЙ ЛИСТ № _____

з підписами жителів Новоборисівської сільської  територіальної громади щодо ініціювання загальних зборів (коференції) жителів ____________________________________________________________________________________________________________________________________________ (вказати предмет загальних зборів (конференції) жителів)

 

 

 

Прізвище, ім’я, по батькові жителя (-ки)

Адреса місця задекларованого або зареєстрованого проживання

Фактичне проживання / перебування (згідно з довідкою про взяття на облік ВПО)

Дата народження

Контактний телефон

Підпис, яким надаю згоду на обробку вказаних персональних даних відповідно до законодавства

Дата проставлення підпису

1.

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Загальна кількість підписів: ____ __________________, (вказати цифрами і прописом).

 Член (-киня) ініціативної групи ________________ _____________________

                                                                 Підпис              Прізвище й ініціали

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                             ДОДАТОК 2

                                                                до Положення про загальні збори (конференцію)

                                         жителів в Новоборисівській  сільській  територіальній громаді

 

 

 

Новоборисівському сільському  голові ________________________________________________________

Уповноважений представник ініціатора: (ініціативної групи) ________________________________________________________

                                     ПІБ

 ________________________________________________________

                                     місце задекларованого або зареєстрованого проживання

                                     (місце фактичного проживання / перебування,

                                   що підтверджується довідкою про взяття

                                     на облік внутрішньо переміщеної особи)

 

________________________________________________________

                                    контакти

 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ (КОНФЕРЕНЦІЇ) ЖИТЕЛІВ

в Новоборисівській сільській  територіальній громаді

Новоборисівському сільському  голові
__________________________________________

Уповноважений представник ініціатора (ініціативної групи):
__________________________________________
ПІБ
__________________________________________
місце задекларованого або зареєстрованого проживання
(фактичного проживання / перебування, що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи)
__________________________________________
контакти

 

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Положення про
загальні збори (конференції) жителів в Новоборисівській сільській  територіальній громаді
ПРОСИМО:

 

1. Скликати загальні збори (конференцію) жителів щодо _______________________________
(вказати предмет загальних зборів).
2. Запросити на загальні збори (конференцію) жителів:
1) _______________________________________;
2) _______________________________________;
3. Територія, на якій проводяться загальні збори (конференція) жителів: _____________________________________________________________;
4. Призначити загальні збори (конференцію) жителів на _____________________ (дата, час і місце).
5. У випадку проведення конференції: період проведення загальних зборів жителів,
що передують проведенню конференції __________________________.
6. Утворити організаційний комітет з підготовки загальних зборів   (конференції) жителів, включивши до його складу таких осіб:

 1) _______________________________________________;

2) _______________________________________________;.

 

  1. Сприяти організації загальних зборів (конференції) жителів, зокрема:

1) _______________________________________________;

2) _______________________________________________;

8. Адреса для офіційного листування з уповноваженим представником ініціатора: ______________________________ (вказати поштову або електронну адресу).
 

Склад ініціативної групи:

Прізвище, ім’я, по батькові

Адреса місця задекларованого або зареєстрованого проживання (фактичного проживання / перебування, що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи)

Контактний телефон, e-mail

Підпис, яким надаю згоду на обробку вказаних персональних даних відповідно до законодавства

1

 

 

 

 

2

 

 

 

 

3

 

 

 

 


До повідомлення додаємо:
1. Підписні листи на ____ арк.
2. Інформаційно-аналітичні матеріали і проєкти документів на ____ арк.

«___» ____________ 20__ року        ___________
                                                                 підпис

_____________________________________

 

ім’я і прізвище уповноваженого представника ініціативної групи

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                             ДОДАТОК 3

                                                                до Положення про загальні збори (конференцію)

                                                 жителів в Новоборисівській  сільській  територіальній громаді

 

ОФІЦІЙНИЙ БЛАНК ОРГАНУ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ

 

Новоборисівському сільському  голові _________________________________________________________

                                        Керівник ОСН

 _________________________________________________________

                                    ПІБ

 _________________________________________________________

Місцезнаходження ОСН (якщо його немає на офіційному бланку) _________________________________________________________

                                    контакти (якщо їх немає на офіційному бланку)

 

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ (КОНФЕРЕНЦІЇ) ЖИТЕЛІВ

 

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Положення про громадські слухання в Новоборисівській сільській  територіальній громаді ПРОСИМО:

1. Скликати загальні збори  (конференцію) жителів щодо _______________________________ (вказати предмет загальних зборів  (конференції) жителів, тобто проблему, питання, проєкт рішення та інше, що пропонується до обговорення).

2. Запросити на загальні збори (конференцію) жителів (прізвища й/або назви посад посадових осіб (якщо вони відомі)): 1) ________________________________________;

2) ________________________________________;

3. Територія, на якій проводяться загальні збори (конференція) жителів ___________________;

4. Призначити загальні збори  (конференцію) жителів на (дата, час і місце запланованих загальних зборів (конференції) жителів): ____________________________________________;

5. У випадку проведення конференції жителів: період проведення загальних зборів жителів, що передують проведенню конференції і на яких обиратимуться делегати конференції __________________________.

6. Утворити організаційний комітет з підготовки загальних зборів  (конференції) жителів, включивши до його складу таких осіб:

1. _______________________________________________;

2. _______________________________________________;

список і контакти осіб, які могли б увійти до складу організаційного комітету з підготовки загальних зборів (конференції) жителів (якщо є необхідність у його створенні).

7. Сприяти організації загальних зборів (конференції) жителів, зокрема:

1. _______________________________________________;

2. _______________________________________________;

8. Контактувати з уповноваженим представником ___________ (вказати ПІБ та контакти). 9. Адреса для офіційного листування з уповноваженим представником ініціатора ______________________________ (вказати поштову або електронну адресу).

До повідомлення додаємо:

    1. Рішення органу самоорганізації населення про скликання загальних зборів (конференції) жителів на ____ арк.

«___»___ 20___ року ___________

                   підпис

 ________________________________________________

           ім’я і прізвище керівника юридичної особи

 

 

 

 

 

                                                                                                                             ДОДАТОК 4

                                                                до Положення про загальні збори (конференцію)

                                                 жителів в Новоборисівській  сільській  територіальній громаді

 

 

П Р О Т О К О Л

загальних зборів (конференції) жителів щодо

________________________________________________________

предмет загальних зборів (конференції) жителів

 

«____»____________ 20__ року

Час проведення: _____________________________________

Місце проведення: __________________________________

Територія загальних зборів (конференції) жителів: __________________________ Кількість жителів з правом голосу на території, де проводяться загальні збори, або кількість делегатів конференції, визначена за квотою: ______________________________________.

Присутні

Учасники загальних зборів (конференції) жителів у кількості _____ осіб (список реєстрації в додатку 1 до цього протоколу).

Із них наділені правом голосувати _____ учасників.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

1. Обрання головуючого, секретаря і членів лічильної комісії.

2. Затвердження порядку денного й регламенту загальних зборів (конференції) жителів.

3. Про ________________________________________________. питання порядку денного, що обговорювалося

4.

Про ________________________________________________. питання порядку денного, що обговорювалося

5. Про ________________________________________________. питання порядку денного, що обговорювалося

1. Обрання головуючого, секретаря і членів лічильної комісії

СЛУХАЛИ:

1.

ВИСТУПИЛИ:

    1. ______________________________________________________________
    2.  ______________________________________________________________

ГОЛОСУВАЛИ:

За: ________ (вказати кількість)

Проти: ________ (вказати кількість);

Утрималися: ________ (вказати кількість);

УХВАЛИЛИ: Обрати головуючим загальних зборів (конференції) жителів:______________________________

ГОЛОСУВАЛИ:

За: ________ (вказати кількість);

Проти: ________ (вказати кількість);

Утрималися: ________; (вказати кількість)

УХВАЛИЛИ: Обрати секретарем загальних зборів (конференції) жителів: ______________________________

ГОЛОСУВАЛИ: За: ________ (вказати кількість);

Проти: ________ (вказати кількість);

Утрималися: ________ (вказати кількість);

 УХВАЛИЛИ: Обрати членами

                                                                                                                             

 

      Додаток № 2
                                                                                           до Статуту Новоборисівської

                                                                                    сільської територіальної громади

 

 

ПОЛОЖЕННЯ ПРО МІСЦЕВІ ІНІЦІАТИВИ В НОВОБОРИСІВСЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ  ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ

 

      Місцева ініціатива є однією з форм участі жителів у здійсненні місцевого самоврядування, передбаченою статтею 9 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

     Порядок подання і розгляду місцевої ініціативи Радою регулюється Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламентом Ради та цим Положенням, яке є невід’ємною частиною Статуту Новоборисівської сільської територіальної громади.

    Це Положення визначає порядок внесення місцевої ініціативи на розгляд Ради, вимоги і спосіб збору підписів, способи інформування жителів про результати розгляду й реалізацію місцевої ініціативи, а також інші питання щодо реалізації місцевої ініціативи.

РОЗДІЛ І.
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1. Право жителів на місцеву ініціативу

  1. Жителі мають право в порядку місцевої ініціативи ініціювати розгляд Радою будь-якого питання, віднесеного до повноважень органів місцевого самоврядування.
  2. Жителі виносять місцеву ініціативу на розгляд Ради у формі питання або проєкту рішення Ради.
  3. Місцеву ініціативу можуть вносити й підписувати жителі, які досягли 14 років і задекларували або зареєстрували місце проживання на території територіальної громади або фактичне місце проживання / перебування яких підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Стаття 2. Предмет місцевої ініціативи

  1. Предметом місцевої ініціативи можуть бути будь-які питання, віднесені до повноважень органів місцевого самоврядування територіальної громади.

РОЗДІЛ  ІІ.
ВНЕСЕННЯ МІСЦЕВОЇ ІНІЦІАТИВИ

Стаття 3. Ініціатори внесення місцевої ініціативи

  1. Ініціаторами внесення місцевої ініціативи на розгляд Ради є ініціативна група жителів, яка створюється на засадах самоорганізації з урахуванням вимог частини третьої статті 1 цього Положення.

Стаття 4. Внесення місцевої ініціативи

  1. Повідомлення про внесення місцевої ініціативи подається на ім’я сільського голови в письмовій формі згідно зі зразком, наведеним у додатку 1 до цього Положення.
  2. У повідомленні обов’язково зазначаються:

1). опис питання місцевого значення, яке є предметом місцевої ініціативи;

2). чітко сформульоване питання порядку денного та/або назва проєкту рішення Ради;

3). прізвище, ім’я, по батькові, адреса місця проживання та контакти уповноваженого представника ініціативної групи;

4). поштова адреса та адреса електронної пошти для офіційного листування.

  1. До повідомлення додається склад ініціативної групи, оформлений відповідно до додатка 2. Зокрема вказуються:

1) прізвища, імена, по батькові членів ініціативної групи;

2) адреси їхнього місця задекларованого або зареєстрованого проживання (фактичного проживання / перебування, що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи);

3) номера телефонів та адреси електронної пошти;

4) особисті підписи

  1. До повідомлення додаються підписні листи, оформлені відповідно до додатка 3 до цього Положення. Підписні листи мають містити такі дані:

1) прізвище, ім’я і по батькові підписанта (-ки);

2) дата народження;

3) адреса місця задекларованого або зареєстрованого проживання;

4) адреса місця фактичного проживання / перебування, що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

5) контактний телефон;

6) особистий підпис.

  1. Якщо в порядку місцевої ініціативи подається проєкт рішення Ради, до повідомлення додається текст проєкту рішення, оформлений відповідно до Регламенту Ради.

Стаття 5. Збір підписів жителів

  1. Для внесення місцевої ініціативи від усієї територіальної громади або адміністративного центру необхідно зібрати не менше ніж 50 підписів жителів.
  2. Для внесення місцевої ініціативи від старостинського округу, декількох сіл або селищ — не менше ніж 30 підписів жителів відповідної території.
  3. Для внесення місцевої ініціативи від окремого села або селища — не менше ніж 20 підписів жителів відповідної території.

Стаття 6. Розгляд повідомлення про внесення місцевої ініціативи

1. Повідомлення про внесення місцевої ініціативи подається:

1) особисто до Новоборисівської сільської ради (де на його копії робиться відмітка про отримання);

2) надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення;

3) надсилається на електронну пошту за адресою: novoborisivka2020@nbg.gov.ua (звідки приходить автоматична відповідь про отримання листа).

2. Повідомлення про внесення місцевої ініціативи в день отримання реєструється згідно з інструкцією з діловодства, про що уповноважений представник ініціативної групи повідомляється за адресою для офіційного листування.

3. Виконавчий орган Ради, відповідальний за реалізацію форм участі територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення, упродовж 5-ти робочих днів перевіряє подані документи на відповідність вимогам статей 2, 3, 4, 5 цього Положення.

4. Сільський  голова вносить питання або проєкт рішення, подане в порядку місцевої ініціативи, у порядок денний наступного пленарного засідання Ради і з метою організації розгляду видає доручення в порядку, передбаченому статтею 8 цього Положення.

5. Якщо за результатами перевірки виявлено недоліки, може бути ухвалене рішення про:

1) повернення повідомлення про внесення місцевої ініціативи для усунення недоліків відповідно до частини шостої цієї статті;

2) відмову в внесенні місцевої ініціативи на розгляд Ради, відповідно до частини восьмої цієї статті.

     Повернення повідомлення про внесення місцевої ініціативи або відмову у внесенні місцевої ініціативи на розгляд Ради надсилають уповноваженому представнику ініціативної групи у формі письмової відповіді за підписом сільського  голови за адресою для офіційного листування не пізніше ніж через 7 робочих днів з дня отримання повідомлення про внесення місцевої ініціативи.

6. Повідомлення про внесення місцевої ініціативи повертається для усунення недоліків за наявності однієї або двох таких підстав:

1) не дотримано вимоги щодо оформлення повідомлення про внесення місцевої ініціативи, передбачені статтею 4 цього Положення;

2) недостатня кількість підписів жителів, передбачених статтею 5 цього Положення.

Повертати повідомлення про внесення місцевої ініціативи для усунення недоліків з інших підстав забороняється.

7. Повідомлення про внесення місцевої ініціативи допрацьовується і подається сільському  голові протягом 15-ти робочих днів з дня отримання уповноваженим представником ініціативної групи відповіді голови. У разі якщо недоліки в цей строк не усунуто, повідомлення про внесення місцевої ініціативи вважається не поданим, про що уповноважений представник ініціативної групи повідомляється за адресою для офіційного листування і на офіційному вебсайті Ради в розділі «Громадська участь» (підрозділ «Місцеві ініціативи»).

8. Відмова в розгляді місцевої ініціативи можлива за наявності однієї з таких підстав:

1) предмет місцевої ініціативи не віднесений до повноважень органів місцевого самоврядування територіальної громади;

2) звернувся суб’єкт, не наділений правом вносити місцеву ініціативу.

Відмовляти в розгляді місцевої ініціативи з інших підстав заборонено.

9. На офіційному вебсайті Ради в розділі «Громадська участь» (підрозділ «Місцеві ініціативи») розміщується:

1) повідомлення про внесення місцевої ініціативи з усіма додатками, крім підписних листів — протягом 5-ти робочих днів з дня отримання повідомлення;

2) ухвалене відповідно до частини п’ятої цієї статті рішення (повернення повідомлення про внесення місцевої ініціативи для усунення недоліків або відмова в розгляді місцевої ініціативи) — протягом 5-ти робочих днів з дня його ухвалення.

РОЗДІЛ ІІІ.
РОЗГЛЯД МІСЦЕВОЇ ІНІЦІАТИВИ

Стаття 7. Загальний порядок розгляду місцевої ініціативи

1. Місцева ініціатива розглядається на наступній черговій сесії Ради з обов’язковим запрошенням членів ініціативної групи з питань місцевої ініціативи з правом на виступ.

2. Рада розглядає місцеву ініціативу відповідно до закону й положень регламенту Ради, що визначають порядок підготовки і розгляду питань порядку денного на сесії Ради.

3. Якщо органи чи посадові особи місцевого самоврядування порушують вимоги цього Положення, уповноважений представник ініціативної групи має право на першочерговий (невідкладний) особистий прийом сільським  головою відповідно до графіку особистого прийому громадян.

Стаття 8. Підготовка місцевої ініціативи до розгляду на сесії Ради

1. Сільський голова організовує підготовку місцевої ініціативи до розгляду на наступній черговій сесії Ради відповідно до вимог регламенту Ради й регулярно інформує уповноваженого представника ініціативної групи про вжиті заходи за адресою для офіційного листування, а також територіальну громаду через розміщення інформації на офіційному вебсайті Ради.

2. Сільський  голова в порядку, передбаченому частиною четвертою статті 6 цього Положення, упродовж 7-ми робочих днів з дня отримання повідомлення про внесення місцевої ініціативи видає доручення, у якому визначає один або більше виконавчих органів Ради, у компетенцію якого (-их) входить розв’язання питання, що є предметом місцевої ініціативи. Якщо в дорученні визначено два й більше виконавчих органів Ради, один із них визначається як відповідальний профільний виконавчий орган Ради.

3. Доручення оприлюднюються в розділі «Громадська участь» (підрозділ «Місцеві ініціативи») офіційного вебсайту Ради й надсилаються за офіційною адресою для листування чи передаються особисто уповноваженому представнику ініціативної групи невідкладно після прийняття, але не пізніше 2-х робочих днів з дня видання доручення.

 4. Відповідальність за координацію роботи виконавчих органів Ради щодо підготовки розгляду місцевої ініціативи на сесії ради, комунікацію з уповноваженим представником ініціативної групи й оприлюднення документів на офіційному вебсайті Ради покладається на відповідальну особу Ради.

5. Виконавчі органи Ради впродовж 10-ти робочих днів з дати видання відповідного доручення розглядають повідомлення про внесення місцевої ініціативи з відповідними додатками за участі членів ініціативної групи й готують аналітичну довідку, у якій зазначається:

1) детальний опис проблеми, що є предметом місцевої ініціативи: кількісні та якісні показники, перелік основних фактів;

2) причини виникнення цієї проблеми: опис обставин, які зумовлюють її виникнення;

3) заходи, яких органи й посадові особи місцевого самоврядування вжили задля подолання цієї проблеми в минулому (якщо такі заходи вживалися), оцінка їх ефективності;

4) раніше заплановані заходи подолання цієї проблеми та перспективи їх виконання (якщо такі заходи планувалися); 

5) альтернативні варіанти подолання проблеми — запропонувати й оцінити прийнятні способи (стратегії) розв’язання питання, що є предметом місцевої ініціативи, обґрунтувати переваги й недоліки кожного з них, зокрема залежно від ресурсів, якими розпоряджається територіальна громада;

6) якщо через подання місцевої ініціативи було внесено проєкт рішення Ради — обґрунтувати можливість розв’язання проблеми в разі прийняття запропонованого акта й/або необхідність доопрацювання такого акта;

7) необхідність приведення запропонованого проєкту рішення до вимог регламенту Ради.

8) інша інформація, яка є важливою для ухвалення рішення Радою по суті поданої місцевої ініціативи.

6. Аналітична довідка не пізніше наступного робочого дня передається на розгляд сільського  голови, який упродовж 5-ти робочих днів розглядає її за участі представників ініціативної групи і дає доручення профільному виконавчому органу Ради:

1) у випадку внесення місцевої ініціативи у формі питання — підготувати проєкт рішення Ради;

2) у випадку внесення місцевої ініціативи у формі проєкту рішення Ради — з метою приведення у відповідність до вимог регламенту Ради доопрацювати проєкт рішення, що був поданий шляхом внесення місцевої ініціативи, наприклад, підготувати:

а) аналіз регуляторного впливу (відповідно до статті 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», якщо в порядку місцевої ініціативи подається проєкт регуляторного акта);

б) бюджетне або інше фінансове обґрунтування, пояснювальну записку, порівняльну таблицю й інші документи, підготовку яких вимагає регламент Ради;

в) провести аналіз проєкту щодо наявності будь-яких суперечностей з раніше прийнятими актами з цього питання.

7. З метою комплексного розв’язання проблеми, що є предметом місцевої ініціативи, проєкт рішення Ради має містити план заходів, спрямованих на подолання цієї проблеми, який складатиметься з таких пунктів:

а) перелік заходів і відповідальні за їх реалізацію посадові особи;

б) строки виконання заходів;

в) розмір бюджетних призначень, необхідних для їх реалізації (за потреби).

 8. Профільний виконавчий орган Ради спільно з представниками ініціативної групи розробляє або доопрацьовує проєкт рішення Ради й невідкладно, але не пізніше ніж через 10 робочих днів, передає його сільському  голові.

9. Якщо проєкт рішення є регуляторним актом, також необхідно дотриматися процедури, що передбачена Законом України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності».

10. Розроблений проєкт (-и) рішення, негайно після його (їх) підготовки (доопрацювання) оприлюднюється (-ються) згідно з вимогами законодавства, а також розміщується (-ються) в розділі «Громадська участь» (підрозділ «Місцеві ініціативи») офіційного вебсайту Ради й надсилається (-ються) за офіційною адресою для листування чи передається (-ються) особисто уповноваженому представнику ініціативної групи невідкладно після його (їх) підготовки.

Стаття 9. Внесення місцевої ініціативи на розгляд Ради

1. Сільський  голова реєструє розроблений (-і) проєкт (-и) рішення Ради згідно з вимогами регламенту Ради і вносить питання про його (їх) розгляд до проєкту порядку денного наступної чергової сесії Ради.

Стаття 10. Розгляд місцевої ініціативи на сесії Ради

1. Відповідальність за координацію розгляду й доопрацювання проєкту (-ів) рішення Ради постійними комісіями, залучення до роботи представників ініціативної групи й оприлюднення документів на офіційному вебсайті Ради покладається на секретаря Ради.

2. На засідання постійних комісій Ради й на пленарне засідання Ради обов’язково запрошуються представники ініціативної групи й профільного виконавчого органу Ради, який розробляв проєкт (-и) рішення, з правом виступу під час обговорення відповідного питання.

Відсутність висновків або рекомендацій постійних комісій не може бути підставою для відмови в розгляді проєкту рішення на пленарному засіданні Ради.

 

3. Уповноважений представник ініціативної групи, посадова особа профільного виконавчого органу виступають на засіданнях комісій і пленарному засіданні Ради з доповіддю з питання місцевої ініціативи й відповідають на запитання депутатів Ради. На прохання доповідача на запитання депутатів Ради можуть відповідати інші представники ініціативної групи, присутні на пленарному засіданні. Рада з числа депутатів може призначити співдоповідача з питання місцевої ініціативи.

 

4. За результатами розгляду місцевої ініціативи Рада має ухвалити рішення.

 

5. У випадку якщо проєкт рішення Ради, розроблений профільним виконавчим органом з метою розв’язання проблеми, що є предметом місцевої ініціативи, або поданий у порядку місцевої ініціативи, не набрав необхідної для ухвалення рішення кількості голосів депутатів, Рада може ухвалити рішення про доопрацювання проєкту й повторний розгляд на наступній черговій сесії Ради. Якщо рішення про доопрацювання не ухвалене, місцева ініціатива вважається відхиленою.

 

6. На офіційному вебсайті Ради в розділі «Громадська участь» (підрозділ «Місцеві ініціативи») оприлюднюється така інформація:

1) проєкт рішення Ради, підготовлений або поданий у порядку місцевої ініціативи; 2) дата, місце і час розгляду відповідного проєкту рішення на пленарному засіданні Ради;

3) відеозапис розгляду відповідного проєкту рішення на пленарному засіданні Ради;

 4) витяг з протоколу пленарного засідання Ради з поіменним голосуванням;

5) ухвалене рішення Ради;

6) інформація про відхилення місцевої ініціативи (якщо її відхилили);

7) інформація про виконання ухваленого рішення Ради.

 

7. Інформація, передбачена в пунктах 1–6 частини шостої цієї статті, також надсилається за офіційною адресою для листування чи передається особисто уповноваженому представнику ініціативної групи.

 

Стаття 11. Контроль за реалізацією місцевої ініціативи й інформування територіальної громади

1. Виконавчі органи Ради, визначені відповідальними за виконання рішення (-ь) Ради, спрямованого (-их) на розв’язання проблеми, що була предметом місцевої ініціативи, зобов’язані до 1-го числа кожного місяця інформувати сільського голову про стан виконання ухвалених Радою рішень.

2. Відповідна інформація раз на квартал узагальнюється відповідальною особою Ради й розміщується на офіційному вебсайті Ради до дня остаточного розв’язання проблеми, що була предметом місцевої ініціативи.

3. Сільський  голова організовує висвітлення перебігу виконання рішення Ради.

 

Стаття 12. Правові наслідки порушення вимог цього Положення

1. Рішення Ради, дії або бездіяльність посадових осіб Ради щодо прийняття до розгляду, подання на розгляд Ради й/або розгляду питання, внесеного в порядку місцевої ініціативи, можна оскаржити в суді у встановленому законом порядку.

2. Члени ініціативної групи мають право оскаржити:

1) безпідставне повернення повідомлення про внесення місцевої ініціативи для усунення недоліків, неправомірну відмову в розгляді місцевої ініціативи;

2) недотримання посадовими особами строків, передбачених цим Положенням;

3) бездіяльність щодо розгляду місцевої ініціативи;

4) невиконання вимог щодо оприлюднення інформації, що стосуються ініціювання, підготовки, розгляду місцевої ініціативи й ухвалення рішення за його результатами;

5) неповідомлення уповноваженого представника ініціативної групи про розгляд місцевої ініціативи;

6) розгляд місцевої ініціативи органами Ради чи самою Радою без участі ініціативної групи, ненадання можливості для виступу;

7) інші дії чи бездіяльність, що порушують вимоги цього Положення.

3. Рішення Ради, дії або бездіяльність посадових осіб місцевого самоврядування, визначені пунктами 1–7 частини другої цієї статті, можна оскаржити у встановленому законом порядку в суді.

4. Рішення Ради, дії або бездіяльність посадових осіб місцевого самоврядування, визначені пунктами 2, 4, 5 частини другої цієї статті, можна оскаржити сільському міському голові.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТОК 1 

До Положення про місцеві ініціативи в

Новоборисівській сільській  територіальній громаді

 

             Сільському  голові

 

 ___________________________________________

 

                                                                   Уповноважений представник ініціативної групи:

 

                                     ___________________________________________  

                                                                        ПІБ

 

 ___________________________________________

                                                                    місце задекларованого або зареєстрованого

                                                                     проживання (місце фактичного проживання /

                                                                    перебування, що підтверджується довідкою про

                                                                       взяття на облік внутрішньо переміщеної особи)

                                                                           ___________________________________________

                                                                         контакти

 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ

про внесення місцевої ініціативи

 

Звертаємося до Вас у зв’язку з тим, що _______________________________________________ ____________________________________________ (описати проблему, що є предметом місцевої ініціативи).

 

Відповідно до статті 9 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та статті 4 «Положення про місцеві ініціативи в Новоборисівській сільській територіальній громаді»

 

ПРОСИМО:

винести на розгляд Новоборисівської сільської  ради питання: про ______________ ______________________ (вказати питання) і/або проєкт рішення Новоборисівської сільської ради _____________________________________________ (вказати назву проєкту рішення).

На підтримку подання цієї місцевої ініціативи зібрано _______________ (цифрами та прописом) підписів жителів.

Адреса для офіційного листування з уповноваженим представником ініціативної групи: ______________________________ (вказати поштову або електронну адресу).

 

До повідомлення додається:

1) склад ініціативної групи на _____ арк.

 2) підписні листи на _____ арк.

3) проєкт рішення Новоборисівської сільської  ради _________________ (за наявності).

 

«___»___________________ 20__ року _________ підпис _________________ ім’я і прізвище уповноваженого представника ініціативної групи

 

 

 

ДОДАТОК 2 

До Положення про місцеві ініціативи в

Новоборисівській сільській  територіальній громаді

 

 

 

Прізвище, ім’я, по батькові жителя (-ки)

Адреса місця задекларованого або зареєстрованого проживання (фактичного проживання / перебування, що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи)

Контактний телефон,

e-mail

Підпис, яким надаю згоду на обробку вказаних персональних даних відповідно до законодавства

1

 

 

 

 

2

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТОК 3 

До Положення про місцеві ініціативи в

Новоборисівській сільській  територіальній громаді

 

 

ПІДПИСНИЙ ЛИСТ № _____

з підписами жителів Новоборисівської сільської  територіальної громади щодо ініціювання загальних зборів (коференції) жителів ____________________________________________________________________________________________________________________________________________ (вказати предмет загальних зборів (конференції) жителів)

 

 

 

Прізвище, ім’я, по батькові жителя (-ки)

Адреса місця задекларованого або зареєстрованого проживання

Фактичне проживання / перебування (згідно з довідкою про взяття на облік ВПО)

Дата народження

Контактний телефон

Підпис, яким надаю згоду на обробку вказаних персональних даних відповідно до законодавства

Дата проставлення підпису

1.

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Загальна кількість підписів: ____ __________________, (вказати цифрами і прописом).

 Член (-киня) ініціативної групи ________________ _____________________

                                                                 Підпис              Прізвище й ініціали

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                      Додаток № 3
                                                                                           до Статуту Новоборисівської

                                                                                    сільської територіальної громади

 

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ В НОВОБОРИСІВСЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ  ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ

 

Громадські слухання є однією з форм участі жителів у вирішенні питань місцевого значення, яка передбачена статтею 13 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

 

Порядок ініціювання, підготовки й проведення громадських слухань і розгляд їх результатів регулюється Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», регламентом Ради, регламентом виконавчого комітету і цим Положенням, яке є невіддільною частиною Статуту.

 

Порядок проведення громадських слухань, визначений цим Положенням, не застосовується під час обговорення містобудівної документації відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та сфери оцінки наслідків для довкілля відповідно до Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» і Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

 

Розділ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

Стаття 1. Права жителів

1. Жителі мають право проводити громадські слухання — зустрічатися для обговорення питань з депутатами Ради й посадовими особами місцевого самоврядування і заслуховувати зазначених осіб, порушувати питання і вносити пропозиції щодо вирішення питань місцевого значення.

 

2. Ініціювати й підписувати підписні листи, проводити громадські слухання, брати в них участь, ставити запитання, виступати й голосувати щодо прийняття пропозицій громадських слухань мають право жителі, які досягли 14-ти років і задекларували або зареєстрували місце проживання в межах територіальної громади або фактичне місце проживання / перебування, яких підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

 

Стаття 2. Принципи й гарантії громадських слухань

1. Громадські слухання проводяться на засадах добровільності, відкритості, прозорості, безбар’єрності, свободи висловлювань, політичної неупередженості та з обов’язковим розглядом пропозицій, поданих під час їх проведення.

 

2. Нікого не можна примушувати до участі або неучасті в громадських слуханнях.

 

3. Громадські слухання мають відкритий характер.

 

4. Кожен учасник має право виступити на громадських слуханнях у порядку, встановленому цим Положенням і регламентом громадських слухань.

 

5. За можливості громадські слухання можуть проводитись у змішаному форматі. У такому форматі жителі мають право брати участь у громадських слуханнях безпосередньо (через фізичну присутність учасників за місцем проведення громадських слухань) і дистанційно з використанням засобів відеоконференції (Zoom, Microsoft Teams, Google Meet тощо) поза межами приміщення, де проводяться громадські слухання. Організація дистанційного формату участі в громадських слуханнях здійснюється з урахуванням потреб маломобільних жителів, яким забезпечується можливість бачити / чути / читати / сприймати слова головуючого й доповідачів, а також усно чи письмово поставити їм запитання, виступити, а в разі технічної можливості ідентифікувати учасника — голосувати на громадських слуханнях.

 

6. Під час ініціювання, підготовки, проведення, а також після проведення громадських слухань гарантується відкритість, доступність, достовірність і повнота інформації, сприяння у висвітленні інформації представниками медіа.

 

7. Громадські слухання не можуть використовуватися для політичної, зокрема передвиборчої, агітації.

 

8. У разі порушення органами чи посадовими особами місцевого самоврядування вимог цього Положення уповноважений представник ініціатора має право на першочерговий (невідкладний) особистий прийом сільським  головою відповідно до графіку особистого прийому громадян.

 

Стаття 3. Предмет громадських слухань

1. Предметом обговорення на громадських слуханнях можуть бути будь-які питання місцевого значення, зокрема, але не виключно:

1) проєкти актів Ради, виконавчих органів Ради, сільського  голови;

2) цільові (галузеві) програми та їх виконання в територіальній громаді;

3) звіти, доповіді чи інформація про роботу сільського  голови, депутатів, старост, Ради та її виконавчих органів, секретаря Ради, керівників виконавчих органів Ради й інших посадових осіб місцевого самоврядування і юридичних осіб, що перебувають у комунальній власності територіальної громади;

4) звіти керівників юридичних осіб, що перебувають у комунальній власності територіальної громади і є надавачами послуг, які відповідно до законодавства мають забезпечувати органи місцевого самоврядування (далі — надавачі послуг);

5) внесення пропозицій щодо притягнення до відповідальності депутатів Ради й посадових осіб місцевого самоврядування;

6) інформація про розв’язання окремих питань, які зачіпають інтереси всіх жителів територіальної громади або її окремих частин;

7) інші питання місцевого значення, ініційовані особами, зазначеними в статті 7 цього Положення.

 

 

 

 

Стаття 4. Обов’язковість громадських слухань

1. Проведення громадських слухань є обов’язковим щодо:

1) прийняття і внесення змін до статуту територіальної громади;

2) проєктів програмних документів (концепцій, програм, стратегій, планів), крім стратегічного плану розвитку територіальної громади і змін до нього;

3) проєкту бюджету місцевого самоврядування;

4) інших питань, визначених законом або статутом територіальної громади.

 

2. Участь у громадських слуханнях обов’язкова для їх ініціаторів, депутатів Ради, посадових осіб місцевого самоврядування, яких ініціатори запрошують на громадські слухання, зокрема сільського голови, представників профільних виконавчих органів Ради, авторів проєктів документів (актів), які виносяться на громадські слухання, керівників юридичних осіб, що перебувають у комунальній власності територіальної громади, яких стосуються ці громадські слухання. Їх відсутність на громадських слуханнях не може бути підставою для перенесення громадських слухань чи визнання їх такими, що не відбулися.

 

Стаття 5. Види громадських слухань

1. Громадські слухання можуть проводитися на території всієї територіальної громади або в окремих її частинах (у межах  села, селища, вулиці, майдану, площі, бульвару, проспекту, шосе, шляху, провулка, узвозу, проїзду, будинку).

 

Стаття 6. Оприлюднення інформації про громадські слухання і забезпечення безбар’єрності

1. Інформація (документи, матеріали, оголошення, проєкти й акти органів і посадових осіб місцевого самоврядування, протоколи тощо), пов’язана з ініціюванням, підготовкою, організацією і проведенням громадських слухань та розглядом пропозицій громадських слухань, а також інформація щодо виконання актів органів і посадових осіб місцевого самоврядування, що ухвалені з метою реалізації цих пропозицій, розміщується на офіційному вебсайті Ради в розділі «Громадська участь» (підрозділ «Громадські слухання»).

 

2. Оголошення про проведення громадських слухань, пропозиції громадських слухань, ухвалені рішення органів і посадових осіб місцевого самоврядування, інформація про реалізацію пропозицій громадських слухань поширюються через медіа (за можливості), на дошках оголошень і в інші доступні способи. У разі поширення будь-якої інформації про громадські слухання в тексті інформаційного повідомлення обов’язково надається посилання на розділ (-и) офіційного вебсайту Ради, де розміщена відповідна інформація.

 

3. У разі проведення громадських слухань у змішаному форматі в оголошенні про проведення громадських слухань обов’язково зазначається інформація про особливості дистанційного долучення учасників.

 

Розділ ІІ. ІНІЦІЮВАННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ

 

Стаття 7. Ініціатори громадських слухань

1. Ініціатором громадських слухань може бути:

1) ініціативна група жителів (шляхом подання повідомлення про ініціювання громадських слухань);

2) Рада (ухваливши рішення);

3) сільський  голова (видавши розпорядження);

4) виконавчий орган Ради (для цього виконавчий комітет Ради має ухвалити рішення або керівник виконавчого органу Ради — видати наказ);

5) постійна депутатська комісія Ради (прийнявши висновки або рекомендації);

6) орган самоорганізації населення у межах території своєї діяльності (ухваливши рішення);

7) староста — у межах відповідного старостинського округу (подавши доповідну записку).

 

Стаття 8. Збір підписів жителів

1. Ініціативна група з метою ініціювання громадських слухань збирає підписи жителів.

 

2. Ініціативна група жителів створюється на засадах самоорганізації з урахуванням вимог частини другої статті 1 цього Положення.

 

3. Для ініціювання громадських слухань на території всієї територіальної громади необхідно зібрати не менше ніж 50 підписів жителів.

 

4. Для ініціювання громадських слухань в адміністративному центрі територіальної громади необхідно зібрати не менше ніж 30 підписів жителів, які задекларували або зареєстрували місце проживання в межах його території або фактичне місце проживання / перебування, яких підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (далі — проживають).

 

5. Для ініціювання громадських слухань в одному чи декількох старостинських округах територіальної громади, необхідно зібрати не менше ніж 30 підписів жителів, які проживають на відповідній території.

 

6. Для ініціювання громадських слухань в одному чи кількох селах, селищах територіальної громади необхідно зібрати не менше ніж 20 підписів жителів, які проживають на відповідній території.

 

7. Для ініціювання громадських слухань на одній чи декількох вулицях, майданах, площах, бульварах, проспектах, узвозах, шляхах, шосе територіальної громади необхідно зібрати не менше ніж 20 підписів жителів, які проживають на відповідній території.

 

8. Для ініціювання громадських слухань на одній чи декількох провулках, проїздах і багатоквартирних будинках територіальної громади необхідно зібрати не менше ніж 20 підписів жителів, які проживають на відповідній території.

 

9. Підписи проставляються в підписних листах згідно зі зразком, поданим у додатку 3 до цього Положення.

Підписні листи мають містити такі дані:

1) прізвище, ім’я і по батькові жителя (-ки);

2) адреса місця задекларованого або зареєстрованого проживання (фактичного проживання / перебування, що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи);

3) дата народження;

4) контактний телефон;

5) особистий підпис;

6) дата проставлення підпису;

7) згода на обробку персональних даних;

8) загальна кількість підписів у підписному листі;

9) прізвище й ініціали члена (-кині) ініціативної групи, що збирав (-ла) підписи, і його (її) підпис.

 

Стаття 9. Подання повідомлення про ініціювання громадських слухань жителями

1. Повідомлення про ініціювання громадських слухань подається на ім’я сільського  голови в письмовій формі згідно зі зразком, наведеним у додатку 1 або 2 до цього Положення.

 

2. У повідомленні про ініціювання громадських слухань зазначається таке:

1) предмет громадських слухань (проблема, питання, проєкт рішення й інше), що пропонується до обговорення;

2) прізвища й/або назва посади осіб, яких варто запросити на громадські слухання (якщо вони відомі);

3) територія, на якій проводяться громадські слухання;

4) дата, час і місце запланованих громадських слухань;

5) інформація щодо потреби ініціатора громадських слухань у сприянні органом місцевого самоврядування в організації цих слухань;

6) список і контакти осіб, які могли б увійти до складу організаційного комітету з підготовки громадських слухань, якщо є необхідність у його створенні;

7) прізвище, ім’я, по батькові, контакти (номер телефону, адреса для офіційного листування) і місце проживання уповноваженого представника ініціативної групи жителів (далі — уповноважений представник ініціатора) або фактичне місцезнаходження органу самоорганізації населення , прізвище, ім’я, по батькові, контакти (номер телефону, адреса для офіційного листування) уповноваженого представника органу самоорганізації населення.

 

3. До повідомлення про ініціювання громадських слухань ініціативною групою додається склад ініціативної групи. Зокрема вказуються:

1) прізвища, імена, по батькові членів ініціативної групи;

2) адреса місця задекларованого або зареєстрованого проживання (фактичного проживання / перебування, що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи) кожного члена ініціативної групи;

3) номер телефону й адреса електронної пошти (за їх наявності) кожного члена ініціативної групи;

4) особисті підписи членів ініціативної групи.

 

4. До повідомлення про ініціювання громадських слухань додаються підписні листи, оформлені в порядку, передбаченому статтею 8 цього Положення.

 

5. Якщо орган самоорганізації населення ініціює проведення громадських слухань, до повідомлення про ініціювання громадських слухань додається відповідне рішення органу самоорганізації населення.

 

6. До повідомлення про ініціювання громадських слухань, а також у процесі підготовки громадських слухань — до дня їх проведення, можуть додаватися інформаційно-аналітичні матеріали й проєкти документів, що виносяться на слухання.

 

7. Повідомлення про ініціювання громадських слухань:

1) подається особисто в Новоборисівську сільську раду (де на його копії робиться відмітка про отримання);

2) надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення;

3) надсилається на електронну пошту за адресою: novoborisivka2020@nbg.gov.ua (звідки приходить автоматична відповідь про отримання листа).

 

Стаття 10. Розгляд повідомлення про ініціювання громадських слухань

1. Повідомлення про ініціювання громадських слухань у день отримання реєструється в Раді згідно з інструкцією діловодства, про що уповноважений представник ініціатора повідомляється за адресою для офіційного листування.

 

2. Виконавчий орган Ради / структурний підрозділ апарату Ради / посадова особа, відповідальний (-а) за реалізацію форм участі територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення (далі — відповідальна особа Ради) упродовж 5-ти робочих днів перевіряє подані документи на відповідність вимогам статей 7, 8 і 9 цього Положення.

 

3. За результатами перевірки сільський  голова ухвалює одне з таких рішень:

1) призначити проведення громадських слухань — видає розпорядження в порядку, передбаченому статтею 13 цього Положення;

2) повернути повідомлення про ініціювання громадських слухань для усунення недоліків відповідно до частини п’ятої цієї статті;

3) відмовити в проведенні громадських слухань відповідно до частини сьомої цієї статті.

 

4. Рішення сільського голови про повернення повідомлення про ініціювання громадських слухань або про відмову в проведенні громадських слухань надсилають уповноваженому представнику ініціатора у формі письмової відповіді за адресою для офіційного листування не пізніше ніж через 7 робочих днів з дня отримання повідомлення про ініціювання громадських слухань.

 

5. Повідомлення про ініціювання громадських слухань повертається для усунення недоліків за наявності щонайменше однієї з таких підстав:

1) не дотримано вимог, передбачених статтею 9 цього Положення, щодо оформлення повідомлення;

2) недостатня кількість підписів для ініціювання громадських слухань і/або порушено вимоги до оформлення підписних листів, передбачених статтею 8 цього Положення. Повертати повідомлення про ініціювання громадських слухань для усунення недоліків з інших підстав забороняється.

6. Повідомлення про ініціювання громадських слухань допрацьовується і подається сільському  голові протягом 15-ти робочих днів з дня отримання його відповіді уповноваженим представником ініціатора. У разі якщо недоліки в цей строк не усунуто, повідомлення про ініціювання громадських слухань вважається не поданим, про що уповноважений представник ініціатора повідомляється за офіційною адресою для листування, а також на офіційному вебсайті Ради в розділі «Громадська участь» (підрозділ «Громадські слухання»).

 

7. Сільський  голова може відмовити в проведенні громадських слухань за наявності однієї з таких підстав:

1) запропонований предмет громадських слухань не стосується вирішення питань місцевого значення;

2) громадські слухання ініційовані суб’єктом, який не наділений правом звертатися з такою ініціативою. Відмовляти з інших підстав забороняється.

 

8. На офіційному вебсайті Ради в розділі «Громадська участь» (підрозділ «Громадські слухання») розміщується:

1) повідомлення про ініціювання громадських слухань з усіма додатками, крім підписних листів — протягом 5-ти робочих днів з дня отримання повідомлення;

2) ухвалене в порядку частини четвертої цієї статті сільським  головою рішення — протягом 5-ти робочих днів з дня його ухвалення.

 

Стаття 11. Організація громадських слухань ініціаторами 

1. Громадські слухання проводяться за принципом мовчазної згоди у випадку, якщо протягом 12-ти робочих днів з дня отримання Радою повідомлення про ініціативу щодо проведення громадських слухань, ініціатор не отримав жодного з таких документів:

1) копію розпорядження про заходи з підготовки громадських слухань;

2) письмову відповідь про повернення повідомлення про ініціювання громадських слухань для усунення недоліків;

3) письмову відповідь про відмову в проведенні громадських слухань.

 

2. Ініціатор сам визначає дату, місце й час проведення громадських слухань, виконує необхідні підготовчі дії, про що повідомляє сільського  голову, депутатів Ради й інших запрошених осіб не пізніше, ніж за 7 днів до дня проведення. У такому разі громадські слухання проводяться з дотриманням вимог цього Положення.

 

 

Розділ ІІІ.

ПІДГОТОВКА ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ

 

Стаття 12. Загальні питання підготовки і проведення громадських слухань

1. Органи місцевого самоврядування надають організаційну й технічну допомогу в проведенні громадських слухань.

 

2. Громадські слухання, зокрема розв’язання організаційно-технічних питань, готує ініціатор громадських слухань у тісній співпраці з відповідальною особою Ради.

 

3. Громадські слухання призначаються в час, дату й у місці, запропоновані ініціатором громадських слухань, або в іншу дату чи час, узгоджені з уповноваженим представником ініціатора, але не пізніше 14-ти календарних днів від запропонованої дати.

 

4. Громадські слухання зазвичай призначаються на неробочий день або в неробочий час у достатньому за розміром приміщенні або місці, обладнаному для потреб маломобільних груп населення і розташованому на території відповідної частини територіальної громади з урахуванням можливості доїзду жителів.

 

5. Якщо громадські слухання проводяться в змішаному форматі, це здійснюється в приміщенні, обладнаному для забезпечення дистанційного долучення учасників загальних зборів (конференції) з використанням засобів відеоконференції (Zoom, Microsoft Teams, Google Meet тощо), а також оснащеному необхідним технічним обладнанням (комп’ютери, камери, мікрофони, акустичні системи) і стабільним інтернет з’єднанням, що гарантує належну якість зв’язку. 6. Виконавчі органи Ради і юридичні особи, що перебувають у комунальній власності територіальної громади, сприяють проведенню громадських слухань і надають необхідні матеріали на прохання ініціатора, організаційного комітету чи відповідальної особи Ради.

 

Стаття 13. Підготовка громадських слухань

1. Протягом 7-ми робочих днів з дня отримання сільським головою належно оформленого повідомлення про ініціювання громадських слухань сільський  голова видає розпорядження про заходи з підготовки громадських слухань відповідно до пункту 1 частини третьої статті 10 цього Положення.

 

2. У розпорядженні врегульовуються такі питання:

1) предмет громадських слухань;

2) територія проведення громадських слухань;

3) формат проведення громадських слухань;

4) дата, час, місце їх проведення;

5) ініціатор громадських слухань;

6) посадові особи органів місцевого самоврядування, відповідальні за своєчасну і якісну підготовку громадських слухань;

7) особи, які запрошуються на громадські слухання для доповіді;

8) заходи з підготовки слухань і календарний план їх виконання;

9) створення в разі необхідності організаційного комітету з підготовки слухань;

10) інші питання, необхідні для належної підготовки громадських слухань.

 

3. Розпорядження сільського  голови про заходи з підготовки громадських слухань оприлюднюється в порядку, передбаченому законодавством, а також розміщується на офіційному вебсайті Ради в розділі «Громадська участь» (підрозділ «Громадські слухання») невідкладно, але не пізніше ніж через 5 робочих днів з дня його видання.

 

4. Копія розпорядження сільського  голови про заходи з підготовки громадських слухань надсилається уповноваженому представнику ініціатора, членам організаційного комітету, посадовим особам, які запрошуються на слухання, і кожному депутату Ради протягом одного робочого дня з дня його видання.

 

Стаття 14. Інформування територіальної громади про проведення громадських слухань  

1. Про організацію і проведення громадських слухань відповідальна особа Ради повідомляє жителів невідкладно, але не пізніше 7-ми календарних днів до дня їх проведення.

 

2. В оголошенні необхідно вичерпно подати таку інформацію:

1) предмет та ініціатор громадських слухань;

2) територія проведення громадських слухань;

3) дата, час і місце проведення громадських слухань;

4) посилання на відеоконференцію і роз’яснення, на яких умовах можна взяти участь у громадських слуханнях дистанційно (якщо такий формат запланований); 5) опис порядку реєстрації учасників громадських слухань, які долучаються дистанційно;

6) контакти для зв’язку з уповноваженим представником ініціатора;

7) де, у які дні й години жителі можуть ознайомитися з матеріалами громадських слухань у приміщенні Ради чи іншому пристосованому для цього приміщенні;

8) контакти (телефон, електронна адреса тощо), за якими можна отримати додаткову інформацію про проведення громадських слухань;

9) посилання на офіційний вебсайт Ради, де розміщена відповідна інформація.

 

3. Оголошення про організацію і проведення громадських слухань, а також відповідні матеріали, обов’язково розміщуються на офіційному вебсайті Ради (у розділах «Оголошення» і «Громадська участь», підрозділ «Громадські слухання»).

 

4. Оголошення також поширюється через медіа (за можливості), дошки оголошень і всіма доступними способами з метою ознайомлення з ними якомога більшої кількості жителів. У разі поширення будь-якої інформації про громадські слухання в тексті обов’язково надається посилання на розділ (-и) офіційного вебсайту Ради, де розміщена відповідна інформація.

 

Стаття 15. Організація громадських слухань

1. Відповідальна особа Ради допомагає організувати проведення громадських слухань, зокрема дистанційне долучення учасників з використанням засобів відеоконференції (Zoom, Microsoft Teams, Google Meet тощо).

 

2. Для організації громадських слухань також може створюватись організаційний комітет.

 

3. До складу організаційного комітету входять представники ініціатора загальних зборів (конференції) жителів, відповідальна особа Ради, посадові особи профільних виконавчих органів Ради і можуть входити депутати Ради, представники громадських об’єднань та інших суб’єктів, фахівці з тематики громадських слухань, інші зацікавлені особи й посадові особи, діяльність яких пов’язана з предметом громадських слухань.

 

 

4. Організаційний комітет має складатися не більше ніж з 11-ти членів. Регламент проведення засідань організаційного комітету визначається самим комітетом.

 

5. Організаційний комітет відповідає за підготовку матеріалів, що їх можуть надавати учасники громадських слухань перед початком, забезпечує підготовку проєктів порядку денного й регламенту громадських слухань, а також відповідає за складання проєктів пропозицій, висновків, рекомендацій, звернень тощо, що будуть розглядатися на слуханнях, а за потреби запрошують сили Національної поліції і/або громадські формування з охорони громадського порядку для забезпечення безпеки громадських слухань.

 

 6. Пропозиції організаційного комітету розміщуються на офіційному вебсайті Ради в розділі «Громадська участь» (підрозділ «Громадські слухання»).

 

7. Якщо організаційний комітет не створено, його повноваження виконує відповідальна особа Ради у співпраці з ініціатором громадських слухань.

 

Розділ ІV. 

ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ

 

Стаття 16. Учасники громадських слухань

1. Право брати участь і голосувати на громадських слуханнях мають жителі, які досягли чотирнадцятирічного віку і задекларували або зареєстрували місце проживання в межах територіальної громади або фактичне місце проживання / перебування яких підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи на території проведення громадських слухань.

 

2. Участь, але без права голосувати на громадських слуханнях, можуть взяти такі категорії осіб:

1) особи, запрошені організаційним комітетом і/або ініціатором громадських слухань;

2) громадяни України, які мають у власності або на законних підставах користуються об’єктами нерухомого майна на території проведення громадських слухань;

3) жителі інших частин територіальної громади, що не охоплюються територією громадських слухань;

4) представники медіа.

 

Стаття 17. Реєстрація учасників громадських слухань

1. До початку громадських слухань проводиться реєстрація учасників.

 

2. Для реєстрації особам необхідно пред’явити документ, що посвідчує особу, громадянство, вік і приналежність до території проведення громадських слухань, а представникам медіа — посвідчення.

 

3. У реєстраційних списках учасників громадських слухань зазначаються:

1) прізвище, ім’я, по батькові учасника;

2) дата народження;

3) місце реєстрації або фактичне місце проживання / перебування, яке підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, або адреса орендованого чи власного житлового / нежитлового приміщення;

4) помітка про видання мандата для голосування;

5) згода на обробку персональних даних — ставляться підписи зареєстрованих або помітка про дистанційну участь і усну згоду.

У разі реєстрації жителів, які беруть участь у громадських слуханнях дистанційно, у графі «Підпис, яким надаю згоду на обробку вказаних персональних даних відповідно до законодавства» особа, яка проводить реєстрацію, ставить помітку «дистанційна участь». Учасник надає згоду на обробку персональних даних усно, про що також робиться відмітка «згода на обробку персональних даних надана усно». Персональні дані учасників громадських слухань є конфіденційною інформацією.

 

4. Представники (-ці) медіа реєструються в окремому списку, де зазначається:

1) прізвище, ім’я, по батькові учасника (-ці);

2) назва й контакти медіа, яке він / вона представляє.

 

5. Жителям, що мають право голосувати на громадських слуханнях, під час реєстрації видають мандати для голосування.

 

6. Незареєстровані в реєстраційних списках особи не можуть брати участі в громадських слуханнях.

 

Стаття 18. Початок громадських слухань

1. Розпочинає громадські слухання ініціатор, який організовує вибори головуючого громадських слухань, їх секретаря і членів лічильної комісії.

 

2. Головуючий, секретар і члени лічильної комісії обираються з числа учасників громадських слухань з правом голосувати на громадських слуханнях. Обраними вважаються ті особи, хто набрав найбільшу кількість голосів.

 

3. Членами лічильної комісії не можуть бути головуючий і секретар громадських слухань.

 

4. Головуючий веде слухання, стежить за дотриманням на них порядку, підписує протокол громадських слухань. Якщо головуючий зловживає своїми правами, учасники громадських слухань відносною більшістю голосів присутніх учасників з правом голосувати можуть висловити йому недовіру й обрати нового.

 

5. Секретар громадських слухань веде, підписує і передає відповідальній особі Ради й особі, уповноваженій представляти ініціатора громадських слухань, протокол громадських слухань у порядку, передбаченому цим Положенням.

 

6. Лічильна комісія перед голосуванням рахує кількість присутніх осіб, що наділені правом голосувати, підраховує голоси під час голосування, оголошує результати, а також розглядає звернення, пов’язані з порушенням порядку голосування чи іншими перешкодами в голосуванні, а також наглядає за використанням мандатів для голосування.

Стаття 19. Порядок денний і регламент громадських слухань

1. На початку громадських слухань відносною більшістю голосів від присутніх учасників громадських слухань з правом голосувати затверджується порядок денний і регламент проведення громадських слухань.

 

2. Регламент слухань має обов’язково передбачати час для:

1) доповідей представника (-ів) ініціатора громадських слухань;

2) доповідей попередньо запрошених для виступу депутатів чи посадових осіб місцевого самоврядування, юридичних осіб, що перебувають у комунальній власності територіальної громади, залучених фахівців;

3) запитань доповідачам і надання відповідей;

4) виступів, обговорень учасників громадських слухань;

5) голосування за прийняття пропозицій громадських слухань.

 

4. Загальний час проведення громадських слухань встановлюється їхнім регламентом у кожному конкретному випадку залежно від значущості предмета громадських слухань.

 

5. Кожен учасник громадських слухань має право подати пропозиції, висловити зауваження, поставити запитання усно чи письмово. На вимогу учасника громадських слухань пропозиція, яку він подає, має бути поставлена на голосування. Усі пропозиції, зауваження і запитання вносяться до протоколу.

 

6. На громадських слуханнях не допускається розгляд пропозицій з питань, які не було внесено до порядку денного і про які учасників громадських слухань не повідомили за 7 днів до їх проведення, а також не допускається голосування за них.

 

Стаття 20. Порядок проведення громадських слухань

1. Жителі приходять на слухання вільно і відповідно до оголошення про громадські слухання. Якщо приміщення, у якому призначено проведення слухань, не може вмістити всіх охочих жителів, право бути присутнім забезпечується учасникам громадських слухань з правом голосу, а решті учасників — за кількістю вільних місць.

 

2. Головуючий відповідно до регламенту надає по черзі слово для виступу учасникам слухань. Усі отримують слово тільки з дозволу головуючого. Виступи учасників громадських слухань не можуть перериватися, припинятися чи скасовуватися інакше, ніж у порядку, визначеному цим Положенням і регламентом слухань.

 

3. Головуючий може перервати промовця, якщо його виступ не стосується предмета слухань, перевищує встановлений регламент, використовується для політичної агітації, закликає до дискримінації чи ворожнечі за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного й соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками чи закликає до інших форм нетерпимості або в інший спосіб порушує вимоги законів України.

 

 

 

4. Учасники громадських слухань повинні дотримуватися вимог цього Положення, затвердженого порядку денного й регламенту громадських слухань, а також норм етичної поведінки, не допускати вигуків, образ, вчинення правопорушень та інших дій, що заважають обговоренню винесених на розгляд питань.

 

5. У випадку порушення вимог цього Положення чи інших нормативно-правових актів більшістю голосів від присутніх учасників громадських слухань з правом голосувати такі учасники можуть ухвалити рішення про видалення порушника (-ів) з приміщення, де проводяться громадські слухання. У разі невиконання рішення громадських слухань про видалення порушника (-ів) до нього (них) можуть бути застосовані примусові заходи відповідно до законодавства.

 

6. Охорону й порядок під час проведення громадських слухань забезпечують сили національної поліції і/або громадські формування з охорони громадського порядку.

 

Стаття 21. Висвітлення перебігу громадських слухань

1. Кожен учасник громадських слухань має право робити фото, аудіо-, відеозапис чи відеотрансляцію громадських слухань у мережі «Інтернет».

 

2. Організатори громадських слухань сприяють медіа у веденні прямої відео- чи радіотрансляції, підготовці репортажів, висвітленні перебігу й результатів громадських слухань.

 

3. Відеотрансляція громадських слухань забезпечується через проведення відеоконференції в порядку, передбаченому частиною п’ятою статті 2 цього Положення.

 

4. Відеозапис громадських слухань розміщується на офіційному вебсайті Ради в розділі «Громадська участь» (підрозділ «Громадські слухання»).

 

Стаття 22. Ухвалення пропозицій громадських слухань

1. За результатами обговорення питань порядку денного, а також поданих учасниками громадських слухань пропозицій, відносною більшістю голосів від присутніх учасників з правом голосу ухвалюються пропозиції громадських слухань, що докладно відображається в протоколі.

 

Розділ V. 

ОФОРМЛЕННЯ І ВРАХУВАННЯ ПРОПОЗИЦІЙ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ

 

Стаття 23. Протокол громадських слухань

1. За результатами громадських слухань складається протокол.

 

2. Протокол має містити:

1) предмет громадських слухань;

2) дату, час і місце, а також територію проведення громадських слухань;

3) кількість учасників загалом;

4) кількість учасників, що мали право голосувати;

5) порядок денний громадських слухань;

6) виклад перебігу слухань;

7) пропозиції, що були висловлені під час слухань;

8) результати голосування щодо кожного питання порядку денного, пропозиції (якщо була вимога про її окреме голосування);

9) пропозиції громадських слухань і який орган і/або посадова особа місцевого самоврядування повинна його розглянути.

 

3. До протоколу додаються списки реєстрації учасників громадських слухань, запис відеоконференції, які є невіддільною частиною протоколу.

 

4. Протокол оформляється згідно з додатком 4 до цього Положення у двох примірниках і підписується головуючим і секретарем громадських слухань не пізніше ніж через 3 робочих дні після їх проведення.

 

5. Після підготовки один примірник протоколу (з оригіналами підписних листів) і з супровідним листом на ім’я сільського / селищного / міського голови передається відповідальній особі Ради, яка робить відмітку про його отримання на копії супровідного листа, або надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

 

6. Другий примірник протоколу передається уповноваженому представнику ініціатора.

 

7. Відповідальна особа Ради забезпечує розміщення копії протоколу й запису відеоконференції на офіційному вебсайті Ради в розділі «Громадська участь» (підрозділ «Громадські слухання») невідкладно, але не пізніше ніж через 5 робочих днів з дня отримання. Реєстраційні списки учасників громадських слухань не оприлюднюються.

 

8. Відповідальна особа Ради повідомляє про оприлюднення протоколу представників органів і посадових осіб місцевого самоврядування, які брали участь у громадських слуханнях, та кожного депутата Ради.

 

Стаття 24. Загальний порядок розгляду пропозицій громадських слухань

1. Пропозиції щодо вирішення питань місцевого значення, внесені за результатами громадських слухань, підлягають обов’язковому розгляду з ухваленням відповідного рішення органами і посадовими особами місцевого самоврядування, до кого вони адресовані і до компетенції яких належить порушене питання, протягом 30-ти календарних днів з дня проведення громадських слухань.

 

2. Органи чи посадові особи місцевого самоврядування зобов’язані запросити представників ініціатора громадських слухань до участі в розгляді пропозицій, внесених за результатами громадських слухань, з правом на виступ, повідомивши уповноваженого представника ініціатора за адресою для офіційного листування не пізніше як за 3 робочих дні до дня проведення розгляду пропозицій громадських слухань.

 

 

3. Відповідно до закону, регламенту Ради й регламенту виконавчого комітету Ради Рада та/ або її виконавчий комітет розглядає пропозиції, внесені за результатами громадських слухань, на наступній черговій сесії і/або на наступному черговому засіданні виконавчого комітету. До підготовки проєкту рішення Ради й/або виконавчого комітету залучається ініціатор громадських слухань.

 

4. Органи й посадові особи місцевого самоврядування, які розглядають пропозиції громадських слухань щодо кожної з поданих пропозицій, ухвалюють одне з таких рішень:

1) підтримати пропозицію — у такому разі зазначаються конкретні заходи для її реалізації і календарний план їх виконання (далі — план заходів);

2) не підтримати пропозицію — у такому разі зазначаються аргументовані причини цього рішення;

3) підтримати пропозицію частково — у такому разі зазначаються і причини цього рішення, і заходи для реалізації частини врахованої пропозиції, календарний план заходів і відповідальні за це посадові особи.

 

5. План заходів обов’язково повинен містити такі пункти:

1) короткий опис проблем (-и), які (-а) були (-а) предметом громадських слухань;

2) перелік заходів, спрямованих на подолання проблем, і відповідальні посадові особи за реалізацію таких заходів;

3) строки виконання заходів;

4) розмір бюджетних призначень, необхідних для розв’язання питання;

5) тощо.

 

Стаття 25. Процедура розгляду пропозицій громадських слухань органами і посадовими особами місцевого самоврядування та інформування територіальної громади

1. Сільський  голова організовує процес розгляду і врахування пропозицій громадських слухань залежно від того, кому вони адресовані й до компетенції яких органів належить порушене питання, і регулярно інформує про результати уповноваженого представника ініціатора за адресою для офіційного листування, а також територіальну громаду через розміщення інформації на офіційному вебсайті Ради.

 

2. Сільський  голова впродовж 3-х робочих днів з дня отримання протоколу громадських слухань своїм дорученням визначає один або більше виконавчих органів Ради, у компетенцію яких входить розв’язання питань, що були предметом громадських слухань. Якщо два і більше, то один із них визначається як профільний виконавчий орган Ради.

 

3. Доручення оприлюднюються в розділі «Громадська участь» (підрозділ «Громадські слухання») офіційного вебсайту Ради, а також надсилаються за офіційною адресою для листування чи передаються особисто уповноваженому представнику ініціативної групи невідкладно після прийняття, але не пізніше ніж через 2 робочих дні з дня видання доручення.

 

4. Відповідальність за координацію роботи виконавчих органів Ради над розглядом протоколу громадських слухань, комунікацію з представниками ініціатора й оприлюднення документів на офіційному вебсайті Ради покладається на відповідальну особу Ради.

 

5. Доручення сільського  голови і протокол громадських слухань негайно, але не пізніше ніж на наступний робочий день, скеровуються відповідним виконавчим органам Ради.

 

6. Виконавчі органи Ради впродовж 10-ти робочих днів з дати видання відповідного доручення розглядають протокол громадських слухань за участі представників ініціатора і за результатом розгляду кожної пропозиції громадських слухань готують висновки з урахуванням вимог частини п’ятої статті 24 цього Положення. Якщо пропозиції громадських слухань адресовані Раді чи виконавчому комітету для розгляду, профільний виконавчий орган Ради спільно з представниками ініціатора розробляє проєкт такого рішення.

 

7. Висновки виконавчих органів Ради й розроблені проєкти рішень не пізніше ніж через 10 робочих днів з дати видання відповідного доручення передаються сільському голові, надсилаються уповноваженому представнику ініціатора й оприлюднюються на офіційному вебсайті Ради.

 

8. Якщо пропозиції громадських слухань адресовані сільському  голові і згідно з законами України до його компетенції належить порушене питання, то сільський  голова розглядає протокол громадських слухань разом з висновками виконавчих органів Ради за участі представників ініціатора громадських слухань.

 

9. Після розгляду й узгодження тексту сільський голова не пізніше ніж через 30 календарних днів видає розпорядження з урахуванням вимог частин четвертої і п’ятої статті 24 цього Положення. Розпорядження надсилається уповноваженому представнику ініціатора за офіційною адресою листування і розміщується на відповідних розділах офіційного вебсайту Ради не пізніше ніж через 5 робочих днів з дня його видання, а інформація про ухвалене рішення також поширюється через місцеві медіа і в інші способи.

 

10. Якщо пропозиції громадських слухань адресовані Раді й/або виконавчому комітету Ради, то сільський / селищний / міський голова розглядає протокол громадських слухань разом з висновками виконавчих органів Ради та підготовленим ними проєктом рішення Ради / виконавчого комітету Ради - за участі представників ініціатора громадських слухань.

 

11. Після розгляду сільський голова передає на реєстрацію розроблений профільним виконавчим органом проєкт рішення і вносить відповідне питання в проєкт порядку денного наступного чергового засідання Ради, виконавчого комітету Ради відповідно до положень регламенту Ради, виконавчого комітету Ради.

 

12. Якщо проєкт рішення є регуляторним актом, також необхідно дотриматися процедури, що передбачена Законом України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності».

 

13. Відповідальність за координацію розгляду й доопрацювання проєкту рішення Ради постійними комісіями, розгляд такого проєкту на засіданні Ради, залучення до роботи 134 представників ініціатора громадських слухань та оприлюднення документів на офіційному вебсайті покладається на секретаря Ради. Відповідальність за розгляд проєкту рішення виконавчим комітетом Ради, залучення до роботи представників ініціатора громадських слухань, оприлюднення документів на офіційному вебсайті Ради покладається на керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету Ради.

 

14. На засідання постійних комісій Ради, пленарне засідання Ради і засідання виконавчого комітету Ради обов’язково запрошуються представники ініціатора й профільного виконавчого органу Ради, який розробляв проєкт рішення, з правом виступити під час обговорення відповідного питання. Відсутність висновків або рекомендацій постійних комісій не може бути підставою для відмови в розгляді проєкту рішення на пленарному засіданні Ради.

 

15. Якщо пропозиції громадських слухань адресовані Раді й/або виконавчому комітету Ради, сільський голова не пізніше ніж через 30 календарних днів у письмовій формі інформує уповноваженого представника ініціатора за адресою для офіційного листування про вжиті ним заходи з організації розгляду пропозицій громадських слухань і їх результати, а також оприлюднює відповідну інформацію на офіційному вебсайті Ради.

 

16. На офіційному вебсайті Ради в розділі «Громадська участь» (підрозділ «Громадські слухання») оприлюднюється така інформація:

1) ухвалене сільським / селищним / міським головою розпорядження за результатами розгляду скерованих до нього пропозицій громадських слухань;

2) підготовлений у процесі розгляду пропозицій громадських слухань проєкт рішення Ради й/або виконавчого комітету Ради;

3) дата, місце і час розгляду відповідного проєкту рішення на пленарному засіданні Ради й/або виконавчого комітету Ради;

4) відеозапис розгляду відповідного проєкту рішення на пленарному засіданні Ради й/ або засіданні виконавчого комітету Ради;

5) витяг з протоколу пленарного засідання Ради з поіменним голосуванням і/або засідання виконавчого комітету;

6) ухвалене рішення Ради й/або виконавчого комітету;

7) інформація про виконання ухваленого рішення Ради й/або виконавчого комітету.

 

17. Інформація, передбачена в пунктах 1–5 частини шістнадцятої цієї статті, також надсилається за офіційною адресою для листування або передається особисто уповноваженому представнику ініціативної групи.

 

Стаття 26. Контроль за реалізацією пропозицій громадських слухань та інформування територіальної громади.

1. Виконавчі органи Ради, визначені відповідальними за виконання пропозицій громадських слухань, зобов’язані до 1-го числа кожного місяця інформувати сільського  голову про стан виконання календарного плану заходів і/або ухвалених виконавчим комітетом Ради й/або Радою рішень.

 

2. Відповідна інформація раз на квартал узагальнюється і розміщується на офіційному вебсайті Ради до дня остаточного розв’язання проблеми, що була предметом громадських слухань.

 

Розділ VI.

ОСКАРЖЕННЯ ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ І ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПОСАДОВИХ ОСІБ

 

Стаття 27. Дії та бездіяльність посадових осіб, які можна оскаржити

1. Жителі мають право оскаржити будь-які дії, рішення чи бездіяльність органів та посадових осіб місцевого самоврядування, що порушують вимоги цього Положення, зокрема:

1) безпідставне повернення письмового повідомлення про ініціювання громадських слухань для усунення недоліків;

2) недотримання посадовими особами встановлених строків;

3) невидання сільським головою розпорядження про заходи з підготовки громадських слухань;

4) порушення вимог і строків оприлюднення інформації та документів, які стосуються ініціювання, підготовки, проведення громадських слухань, а також урахування їх результатів;

5) неналежне виконання обов’язків з підготовки й організації громадських слухань; 6) порушення порядку проведення громадських слухань;

7) неухвалення або несвоєчасне ухвалення рішення за результатами розгляду протоколу громадських слухань;

8) відсутність аргументованих причин для відмови підтримати пропозицію громадських слухань;

9) інші дії чи бездіяльність, що порушує вимоги законодавства.

 

2. Рішення Ради, виконавчого комітету Ради, дії або бездіяльність посадових осіб місцевого самоврядування, визначені пунктами 1–9 частини першої цієї статті, можна оскаржити у встановленому законом порядку в суді.

 

3. Рішення Ради й/або виконавчого комітету Ради, дії або бездіяльність посадових осіб місцевого самоврядування, визначені пунктами 2, 4, 5 частини першої цієї статті, можна оскаржити сільському голові.

 

Стаття 28. Неправомочність громадських слухань

1. Суд, сільський голова може визнати громадські слухання такими, що не відбулися, у таких випадках:

1) оголошення про організацію і проведення громадських слухань поширене з порушенням вимог, передбачених статтею 14 цього Положення;

2) кількість посадових осіб органів місцевого самоврядування, виконавчих органів Ради, юридичних осіб, що перебувають у комунальній власності територіальної громади, або юридичних осіб, діяльність яких є предметом громадських слухань, перевищує 50 відсотків учасників громадських слухань, які мають право голосувати.

 

2. У разі визнання громадських слухань такими, що не відбулися, сільський  голова скликає повторні громадські слухання, а рішення органів і посадових осіб місцевого самоврядування, ухвалені на основі розгляду їх результатів, підлягають скасуванню або перегляду.

 

 

 

 

 

ДОДАТОК 1 

До Положення про громадські слухання в

Новоборисівській сільській  територіальній громаді

 

                                               Новоборисівському сільському  голові

 

 ___________________________________________

 

                                                                   Уповноважений представник ініціатора

                                                                   (ініціативної групи):

 

                                     ___________________________________________  

                                                                        ПІБ

 

 ___________________________________________

                                                                    місце задекларованого або зареєстрованого

                                                                     проживання (місце фактичного проживання /

                                                                    перебування, що підтверджується довідкою про

                                                                       взяття на облік внутрішньо переміщеної особи)

                                                                           ___________________________________________

                                                                         контакти

 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ

ПРО ІНІЦІЮВАННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ

 

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Положення про громадські слухання в Новоборисівській сільській  територіальній громаді

 

ПРОСИМО:

1. Призначити проведення громадських слухань щодо _______________________________ (вказати предмет громадських слухань, тобто проблему, питання, проєкт рішення й інше, що пропонується до обговорення).

2. Запросити на громадські слухання:

1) ________________________________________;

2) ________________________________________;

прізвища й/або назви посад посадових осіб (якщо вони відомі)

3. Територія, на якій проводяться громадські слухання _______________________________;

4. Призначити слухання на ________________________________________________ дата, час і місце запланованих громадських слухань;

5. Утворити організаційний комітет з підготовки громадських слухань, включивши до його складу таких осіб:

1) _______________________________________________;

2) _______________________________________________;

список і контакти осіб, які могли б увійти до складу організаційного комітету з підготовки громадських слухань (якщо є необхідність у його створенні).

 6. Сприяти організації громадських слухань, зокрема:

1) _______________________________________________;

 2) _______________________________________________;

Адреса для офіційного листування з уповноваженим представником ініціатора: ______________________________ (вказати поштову або електронну адресу)

 

7. Склад ініціативної групи:

Прізвище, ім’я, по батькові жителя (-ки)

Адреса місця задекларованого або зареєстрованого проживання (фактичного проживання / перебування, що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи)

Контактний телефон,

e-mail

Підпис, яким надаю згоду на обробку вказаних персональних даних відповідно до законодавства

1

 

 

 

 

2

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

До повідомлення додаємо:

1. Підписні листи на ____ арк.

 2. Інформаційно-аналітичні матеріали та проєкти документів, що виносяться на громадські слухання на ____ арк

 

 

 

«___»___________________ 20__ року _________ підпис _________________

                     ім’я і прізвище уповноваженого представника ініціативної групи

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТОК 2 

До Положення про громадські слухання в

Новоборисівській сільській  територіальній громаді

 

 

                                               Новоборисівському сільському  голові

 

 ___________________________________________

 

                                                                   Керівник органу самоорганізації населення

                                                          

 

                                     ___________________________________________  

                                                                        ПІБ

 

 ___________________________________________

                                                                  Фактичне місцезнаходження органу самоорганізації

                                                                  населення (якщо його немає на офіційному бланку)                                  

                                                                           ___________________________________________

                                                                         контакти (якщо їх немає на офіційному бланку)

 

 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ

ПРО ІНІЦІЮВАННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ

 

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Положення про громадські слухання в Новоборисівській сільській  територіальній громаді

ПРОСИМО:

1. Призначити проведення громадських слухань щодо _____________________________

(вказати предмет громадських слухань, тобто проблему, питання, проєкт рішення й інше, що пропонується до обговорення).

2. Запросити на громадські слухання (прізвища й/або назви посад посадових осіб (якщо вони відомі)):

 1) ________________________________________;

 2) ________________________________________;

3. Територія, на якій проводяться громадські слухання _______________________________;

4. Призначити слухання на (дата, час і місце запланованих громадських слухань): _________ _______________________________________;

5. Утворити організаційний комітет з підготовки громадських слухань, включивши до його складу таких осіб:

1) _______________________________________________;

2) _______________________________________________;

список і контакти осіб, які могли б увійти до складу організаційного комітету з підготовки громадських слухань (якщо є необхідність у його створенні).

6. Сприяти організації громадських слухань, зокрема:

1) _______________________________________________;

2) _______________________________________________; 

 

 

 

 

 7. Контактувати з уповноваженим представником ___________ (вказати ПІБ та контакти). Адреса для  офіційного листування з уповноваженим ______________________________ (вказати поштову або електронну адресу).

До повідомлення додаємо:

1. представником Інформаційно-аналітичні матеріали та проєкти документів, що виносяться на громадські слухання на ____ арк.

2. Рішення органу самоорганізації населення.

 «___»___________________ 20___ року _________ підпис _______________________________________________

ім’я і прізвище керівника юридичної особи

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТОК 3 

До Положення про громадські слухання в

Новоборисівській сільській  територіальній громаді

 

 

ПІДПИСНИЙ ЛИСТ № _____

з підписами жителів Новоборисівської сільської

територіальної громади щодо ініціювання громадських слухань ____________________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________________________

(вказати предмет громадських слухань)

 

 

Прізвище, ім’я, по батькові жителя (-ки)

Адреса місця задекларованого або зареєстрованого проживання

Фактичне проживання / перебування (згідно з довідкою про взяття на облік ВПО)

Дата народження

Контактний телефон

Підпис, яким надаю згоду на обробку вказаних персональних даних відповідно до законодавства

Дата проставлення підпису

1.

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Загальна кількість підписів: ____ __________________________, (вказати цифрами та прописом).

Член (-киня) ініціативної групи ________________ _____________________

                                                               Підпис               Прізвище та ініціали

 

*Внутрішньо переміщені особи вказують тільки адресу фактичного проживання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТОК 4 

До Положення про громадські слухання в

Новоборисівській сільській  територіальній громаді

 

 

П Р О Т О К О Л

громадських слухань щодо ___________________________________________________

 

                                                                    предмет громадських слухань «____»____________ 20__ року

Час проведення: _____________________________________

Місце проведення: __________________________________

Територія громадських слухань: __________________________

Присутні: Учасники громадських слухань у кількості _____ осіб (список реєстрації — у додатку 1 до цього протоколу).

З них наділені правом голосувати _____ учасників.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 1. Обрання головуючого, секретаря і членів лічильної комісії.

2. Затвердження порядку денного й регламенту слухань.

3. Про ситуацію щодо ________________________________________________.

                                             питання порядку денного, що обговорювалося

4. Про ситуацію щодо ________________________________________________.

                                              питання порядку денного, що обговорювалося

5. Про ситуацію щодо ________________________________________________.

                                              питання порядку денного, що обговорювалося

1. Обрання головуючого, секретаря і членів лічильної комісії.

СЛУХАЛИ: 1.

 ВИСТУПИЛИ:

1. ______________________________________________________________

2. ______________________________________________________________ ГОЛОСУВАЛИ:

За: ________;

Проти: ________;

Утрималися: ________;

 

УХВАЛИЛИ:

Обрати головуючим громадських слухань:___________________________________ ГОЛОСУВАЛИ:

За: ________;

Проти: ________;

Утрималися: ________;

УХВАЛИЛИ:

Обрати секретарем громадських слухань:___________________________________ ГОЛОСУВАЛИ:

За: ________;

Проти: ________;

Утрималися: ________;

УХВАЛИЛИ:

Обрати членами лічильної комісії громадських слухань:

1. _________________________________

2. … .

2. Затвердження порядку денного та регламенту слухань

СЛУХАЛИ:

1. Про затвердження порядку денного та регламенту слухань.

ВИСТУПИЛИ:

1. ______________________________________________________________

2. ______________________________________________________________ ГОЛОСУВАЛИ:

За: ________;

Проти: ________;

Утрималися: ________;

УХВАЛИЛИ:

3. Затвердити такий порядок денний громадських слухань:

1. Про ситуацію щодо ________________________________________________.

2. Про ситуацію щодо ________________________________________________.

3. Про ситуацію щодо ________________________________________________.

4. Затвердити такий регламент громадських слухань: на вступне слово ініціатора громадських слухань — до ___ хвилин;

на доповідь — до ___ хвилин;

на кожну з не більше ніж дві співдоповіді — до ___ хвилин;

 відповіді на запитання після доповіді й усіх співдоповідей разом — до ___ хвилин;

 на виступи експертів — до ___ хвилин;

на виступи в обговоренні — до ___ хвилин.

 

5. Про ситуацію щодо ________________________________________________.

                                                             питання, яке порушується

СЛУХАЛИ:

1. Про ситуацію щодо ________________________________________________.

                                                              питання, яке порушується

 ВИСТУПИЛИ:

1. ______________________________________________________________

2. ______________________________________________________________ ГОЛОСУВАЛИ:

За: ________;

Проти: ________;

Утрималися: ________;

УХВАЛИЛИ: Пропозицію:_____________________________________________________________________ Скерувати на розгляд:______________________________________________________________

6 … .

Голова слухань _______________________ ____________

                                   (прізвище й ініціали)           (підпис)

Секретар слухань _______________________ ____________

                                    (прізвище й ініціали)           (підпис)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                     Додаток 1

 

 

до Протоколу громадських слухань з предмета: ______________________________________________________________________ ____________________________________________

 

від «___»____________20___ р.

 

 

СПИСОК

реєстрації учасників громадських слухань _______________________________________________________________________

вид громадських слухань і їхній предмет ________________________________________________

 

«____»_____________ 20__ року

 

Прізвище, ім’я, по батькові жителя(-ки)

Адреса задекларованого / зареєстрованого проживання

Фактичне проживання / перебування (для ВПО)

Помітка про видання мандата для голосування

Рік народження

Підпис, яким надаю згоду на обробку вказаних персональ них даних відповідно до законодавства або помітка про дис танційну участь

1.

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кількість виданих мандатів для голосування _______________________________

 

ПІБ особи, що здійснює реєстрацію ________________ ______________________

                                                                                                             (підпис)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                      Додаток № 4
                                                                                           до Статуту Новоборисівської

                                                                                    сільської територіальної громади

 

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ОЦІНЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ І ПОСАДОВИХ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В НОВОБОРИСІВСЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ  ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ

 

РОЗДІЛ I

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1. Право на проведення громадського оцінювання діяльності органів і посадових осіб місцевого самоврядування

  1. Громадське оцінювання діяльності органів і посадових осіб місцевого самоврядування (далі — громадське оцінювання) є формою громадського контролю, що полягає в реалізації права його ініціаторів здійснювати аналіз діяльності органів і посадових осіб місцевого самоврядування, готувати за його результатами висновки та пропозиції.
  2. Ініціатором громадського оцінювання (далі — ініціатор) може бути:

     1) громадське об’єднання;

2) професійна спілка (об’єднання професійних спілок);

           3) творча спілка;

    1. організація роботодавців (об’єднання організацій роботодавців);
    2. благодійна організація;
    3. орган самоорганізації населення.
  1. Аналіз діяльності органів і посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється ініціатором, який провадить діяльність на території Новоборисівської сільської територіальної громади.

Стаття 2. Принципи громадського оцінювання

  1. Громадське оцінювання проводиться на засадах добровільності, відкритості та прозорості, безбар’єрності, свободи висловлювань, політичної неупередженості, співробітництва, що базується на розсудливості та добросовісності у користуванні правами й виконанні обов’язків, передбачених цим Положенням, а також обов’язковості розгляду висновків і пропозицій, підготовлених за його результатами.

 

Стаття 3. Предмет громадського оцінювання

  1. Предметом громадського оцінювання є діяльність органів і посадових осіб місцевого самоврядування Новоборисівської сільської територіальної громади, пов’язана зі здійсненням ними власних і делегованих повноважень, ухваленням та виконанням рішень.

Стаття 4. Обов’язковість і гарантії проведення громадського оцінювання

  1. Органи та посадові особи місцевого самоврядування зобов’язані сприяти проведенню громадського оцінювання їхньої діяльності.
  2. Посадові особи місцевого самоврядування не мають права перешкоджати проведенню громадського оцінювання або втручатися в діяльність ініціатора, пов’язану з його підготовкою та проведенням.
  3. Висновки та пропозиції, підготовлені за результатами громадського оцінювання, підлягають обов’язковому розгляду Новоборисівською сільською радою та виконавчим комітетом Новоборисівської сільської ради в межах їхніх повноважень.
  4. У разі порушення органами чи посадовими особами місцевого самоврядування вимог цього Положення ініціатор має право на першочерговий (невідкладний) особистий прийом сільським головою відповідно до затвердженого графіка особистого прийому громадян.

Стаття 5. Оприлюднення інформації про громадське оцінювання

  1. Інформація, документи та матеріали, пов’язані з ініціюванням, підготовкою, організацією та проведенням громадського оцінювання, а також з розглядом висновків і пропозицій, підготовлених за його результатами, оприлюднюються на офіційному вебсайті Новоборисівської сільської ради в розділі «Громадська участь» (підрозділ «Громадське оцінювання»).
  2. У разі поширення інформації про громадське оцінювання та його результати через засоби масової інформації або в інший спосіб в інформаційному повідомленні обов’язково зазначається посилання на відповідний розділ офіційного вебсайту Новоборисівської сільської ради, де розміщено повну інформацію.

 

РОЗДІЛ II

ІНІЦІЮВАННЯ І ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКОГО ОЦІНЮВАННЯ

Стаття 6. Подання повідомлення про проведення громадського оцінювання

  1. Ініціатор надсилає на ім’я сільського голови Новоборисівської сільської ради повідомлення про проведення громадського оцінювання, оформлене відповідно до додатка 1 до цього Положення. У повідомленні зазначається:
  1. найменування ініціатора, код ЄДРПОУ (за наявності), місцезнаходження, контактні телефони, електронна адреса (за наявності), поштова адреса для листування (у разі якщо вона відрізняється від місцезнаходження);
  2. посада, прізвище, ім’я та по батькові уповноваженого представника ініціатора, з яким відповідальна особа Новоборисівської сільської ради взаємодіє щодо проведення громадського оцінювання;
  3. предмет і мета проведення громадського оцінювання;
  4. орієнтовний план проведення громадського оцінювання та заходи, які планується здійснити;
  5. перелік заходів, сприяння в реалізації яких очікується від органу або посадової особи місцевого самоврядування;
  6. перелік та контактні дані осіб (за наявності), які можуть бути включені до складу робочої групи зі сприяння проведенню громадського оцінювання.
  1. До повідомлення додається лист з описом попередньої діяльності ініціатора на території Новоборисівської сільської територіальної громади у довільній формі.
  2. Повідомлення про проведення громадського оцінювання подається:
  1. особисто до структурного підрозділу виконавчого комітету Новоборисівської сільської ради, уповноваженого на прийом вхідної кореспонденції;
  2. рекомендованим листом з повідомленням про вручення;
  3. на офіційну електронну адресу Новоборисівської сільської ради з автоматичним підтвердженням отримання.
  1. Ініціатор громадського оцінювання має право одночасно з поданням повідомлення подати запит на інформацію відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», якщо така інформація є необхідною для проведення громадського оцінювання.

Стаття 7. Розгляд повідомлення про проведення громадського оцінювання

  1. Повідомлення про проведення громадського оцінювання реєструється в день його надходження відповідно до вимог діловодства, про що уповноважений представник ініціатора інформується за адресою для офіційного листування.
  2. Відповідальна особа Новоборисівської сільської ради протягом п’яти робочих днів перевіряє подані документи на відповідність вимогам статті 6 цього Положення та готує проєкт розпорядження сільського голови.
  3. За результатами розгляду повідомлення сільський голова ухвалює розпорядження про:
  1. сприяння проведенню громадського оцінювання;
  2. відмову в проведенні громадського оцінювання з підстав, визначених цим Положенням.
  1. У розпорядженні про сприяння проведенню громадського оцінювання зазначаються:

 

 

  1. відповідальна особа Новоборисівської сільської ради;
  2. перелік заходів сприяння з визначенням строків та відповідальних виконавців;
  3. інформація про утворення та склад робочої групи (у разі її створення).
  1. Датою початку проведення громадського оцінювання є дата видання розпорядження про сприяння його проведенню.
  2. У проведенні громадського оцінювання може бути відмовлено у випадках, визначених цим Положенням.
  3. Невмотивована відмова або відмова з підстав, не передбачених цим Положенням, не допускається.
  4. Копія розпорядження про сприяння проведенню громадського оцінювання або про відмову в його проведенні надсилається ініціатору не пізніше ніж через сім робочих днів з дня отримання повідомлення.
  5. Повідомлення про проведення громадського оцінювання та відповідне розпорядження оприлюднюються на офіційному вебсайті Новоборисівської сільської ради в розділі «Громадська участь» (підрозділ «Громадське оцінювання») у встановлені строки.

Стаття 8. Сприяння в проведенні громадського оцінювання

  1. Документи та інформація на запити ініціатора надаються відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
  2. Органи місцевого самоврядування сприяють ідентифікації необхідних документів та забезпечують можливість ознайомлення з ними або отримання копій у доступній формі.
  3. У процесі проведення громадського оцінювання ініціатор має право подавати повторні та додаткові запити на інформацію.

Стаття 9. Діяльність робочої групи зі сприяння проведенню громадського оцінювання

  1. До складу робочої групи обов’язково включаються представники ініціатора громадського оцінювання. До її складу можуть входити депутати Новоборисівської сільської ради, посадові особи виконавчих органів ради, представники громадськості та фахівці.
  2. Регламент роботи робочої групи визначається самою робочою групою.
  3. Робоча група сприяє реалізації плану громадського оцінювання, організації досліджень, опрацюванню проєктів висновків і пропозицій та вирішенню інших організаційних питань.
  4. У разі якщо робоча група не утворюється, її функції виконує відповідальна особа Новоборисівської сільської ради у взаємодії з ініціатором.

 

 

 

 

 

Стаття 10. Проведення громадського оцінювання

  1. Громадське оцінювання проводиться протягом строку, що не перевищує трьох місяців.
  2. За результатами громадського оцінювання ініціатор готує висновки і пропозиції та подає їх сільському голові Новоборисівської сільської ради в порядку, визначеному цим Положенням.
  3. Висновки і пропозиції підлягають оприлюдненню на офіційному вебсайті Новоборисівської сільської ради в розділі «Громадська участь» (підрозділ «Громадське оцінювання») у встановлені строки.

Стаття 9. Діяльність робочої групи зі сприяння в проведенні громадського оцінювання

  1. У разі утворення робочої групи до її складу обов’язково включаються представники відповідного ініціатора громадського оцінювання. До складу робочої групи можуть також входити представники громадських об’єднань та інших суб’єктів (за пропозицією ініціатора громадського оцінювання), депутати Новоборисівської сільської ради, посадові особи виконавчих органів Новоборисівської сільської ради, відповідальна особа Ради, інші посадові особи, а також фахівці, діяльність яких пов’язана з предметом громадського оцінювання.
  2. Регламент проведення засідань робочої групи визначається самою робочою групою.
  3. Робоча група:
  1. відповідає за сприяння в реалізації робочого плану проведення громадського оцінювання;
  2. сприяє в організації і проведенні ініціатором соціологічних досліджень та спостережень (опитування, анкетування, контент-аналіз інформаційних матеріалів, фокус-групи, глибинні інтерв’ю тощо);
  3. опрацьовує проєкти висновків і пропозицій, що їх розробляє ініціатор за результатами проведення громадського оцінювання;
  4. розв’язує інші питання, пов’язані зі сприянням проведенню громадського оцінювання та розгляду його результатів.
  1. У разі якщо робочу групу не утворено, її функції виконує відповідальна особа Новоборисівської сільської ради у співпраці з ініціатором громадського оцінювання.

Стаття 10. Проведення громадського оцінювання

  1. Громадське оцінювання триває не більше ніж три місяці з дня видання розпорядження про сприяння його проведенню.
  2. За результатами громадського оцінювання готуються висновки і пропозиції, які разом із супровідним листом на ім’я сільського голови Новоборисівської сільської ради, оформленим за зразком, наведеним у додатку 2 до цього Положення, подаються:
  1. особисто до структурного підрозділу виконавчого комітету Новоборисівської сільської ради, уповноваженого приймати вхідну кореспонденцію (з проставленням відмітки про отримання на копії супровідного листа);
  2. рекомендованим листом з повідомленням про вручення;
  3. на офіційну електронну адресу Новоборисівської сільської ради з автоматичним підтвердженням отримання.
  1. Висновки і пропозиції мають містити:
  1. інформацію про ініціатора громадського оцінювання;
  2. період, предмет і мету проведення громадського оцінювання;
  3. відомості про осіб, які проводили громадське оцінювання;
  4. короткий опис методів і способів збору й аналізу інформації, що використовувалися під час проведення дослідження;
  5. перелік документів та/або інших об’єктів, які були досліджені для проведення громадського оцінювання;
  6. період діяльності посадової особи (посадових осіб) та/або органу (органів) місцевого самоврядування, за який проводилося громадське оцінювання;
  7. висновки і пропозиції, підготовлені за результатами аналізу зібраної інформації, спрямовані на вдосконалення діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування;
  8. назву органу (органів) місцевого самоврядування, на розгляд якого (яких) подаються висновки і пропозиції.
  1. Висновки та пропозиції можуть стосуватися виключно питань, віднесених до повноважень органів і посадових осіб місцевого самоврядування, а також питань, що є предметом громадського оцінювання, містити чіткі рекомендації та опис заходів щодо їх упровадження. Висновки і пропозиції можуть також містити обґрунтовану оцінку діяльності.
  2. У разі якщо ініціатор не подав висновки і пропозиції, підготовлені за результатами громадського оцінювання, у строк, визначений частиною першою цієї статті, громадське оцінювання вважається таким, що не відбулося.
  3. Ініціатор, який не подав висновків і пропозицій у встановлений строк, не має права ініціювати проведення та/або брати участь у проведенні інших громадських оцінювань діяльності органів і посадових осіб місцевого самоврядування протягом 365 календарних днів з дня завершення строку для подання висновків і пропозицій.
  4. Обмеження, передбачене частиною шостою цієї статті, не може обмежувати право ініціатора на доступ до публічної інформації та стосується виключно участі у проведенні громадських оцінювань.
  5. Висновки і пропозиції або інформація про те, що громадське оцінювання не відбулося, оприлюднюються на офіційному вебсайті Новоборисівської сільської ради в розділі «Громадська участь» (підрозділ «Громадське оцінювання») невідкладно, але не пізніше ніж через п’ять робочих днів з дня отримання висновків і пропозицій або завершення строку для їх подання.

 

 

 

РОЗДІЛ ІІІ

РОЗГЛЯД ВИСНОВКІВ І ПРОПОЗИЦІЙ ГРОМАДСЬКОГО ОЦІНЮВАННЯ

Стаття 11. Загальний порядок розгляду висновків і пропозицій

  1. Висновки і пропозиції, підготовлені за результатами громадського оцінювання, розглядаються Новоборисівською сільською радою та/або виконавчим комітетом Новоборисівської сільської ради відповідно до їхніх повноважень.
  2. Виконавчий комітет Новоборисівської сільської ради зобов’язаний розглянути висновки і пропозиції, підготовлені за результатами громадського оцінювання, за участю ініціатора протягом тридцяти робочих днів з дня їх надходження. Новоборисівська сільська рада розглядає такі висновки і пропозиції на наступній черговій сесії ради.
  3. За результатами розгляду висновків і пропозицій Новоборисівська сільська рада та/або виконавчий комітет Новоборисівської сільської ради ухвалюють рішення, яке підлягає обов’язковому оприлюдненню.
  4. За результатами розгляду кожної з поданих пропозицій Новоборисівська сільська рада та/або виконавчий комітет Новоборисівської сільської ради приймають одне з таких рішень:
  1. взяти до уваги висновок і підтримати пропозицію із визначенням конкретних заходів для її реалізації та календарного плану виконання;
  2. взяти до уваги висновок, але не підтримати пропозицію із зазначенням обґрунтованих причин такого рішення;
  3. взяти до уваги висновок та підтримати пропозицію частково із зазначенням причин часткового врахування, заходів щодо реалізації врахованої частини пропозиції, календарного плану виконання та відповідальних посадових осіб.
  1. План заходів обов’язково повинен містити:
  1. стислий опис предмета громадського оцінювання;
  2. перелік заходів, необхідних для реалізації пропозицій, та посадових осіб Новоборисівської сільської ради або її виконавчих органів, відповідальних за їх виконання;
  3. строки виконання кожного заходу;
  4. обсяг та джерела фінансування, необхідні для виконання заходів.

Стаття 12. Організація розгляду висновків і пропозицій Новоборисівською сільською радою та її виконавчим комітетом

  1. Сільський голова Новоборисівської сільської ради організовує процес розгляду та врахування висновків і пропозицій, підготовлених за результатами громадського оцінювання, залежно від їх адресата та компетенції відповідних органів місцевого самоврядування, а також забезпечує інформування ініціатора та територіальної громади шляхом оприлюднення інформації на офіційному вебсайті Новоборисівської сільської ради.
  2. Сільський голова Новоборисівської сільської ради протягом трьох робочих днів з дня отримання висновків і пропозицій своїм дорученням визначає один або кілька виконавчих органів Новоборисівської сільської ради, до повноважень яких належить розв’язання питань, що були предметом громадського оцінювання. У разі визначення двох і більше органів один із них визначається профільним.
  3. Доручення сільського голови  оприлюднюється на офіційному вебсайті Новоборисівської сільської ради в розділі «Громадська участь» (підрозділ «Громадське оцінювання») та надсилається або передається уповноваженому представнику ініціатора невідкладно, але не пізніше ніж через два робочі дні з дня його видання.
  4. Відповідальність за координацію роботи виконавчих органів ради з розгляду висновків і пропозицій, комунікацію з ініціатором та оприлюднення документів на офіційному вебсайті Новоборисівської сільської ради покладається на відповідальну особу Новоборисівської сільської ради.
  5. Висновки і пропозиції невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня після видання доручення, скеровуються виконавчим органам Новоборисівської сільської ради, визначеним у дорученні.
  6. Виконавчі органи сільської ради протягом десяти робочих днів з дня видання доручення розглядають за участю ініціатора висновки і пропозиції, підготовлені за результатами громадського оцінювання, та за результатами розгляду готують проєкт рішення Новоборисівської сільської ради або її виконавчого комітету з урахуванням вимог цього Положення.
  7. Підготовлений проєкт рішення разом із супровідними матеріалами не пізніше ніж через десять робочих днів з дня видання доручення подається сільському голові, надсилається ініціатору та оприлюднюється на офіційному вебсайті Новоборисівської сільської ради.
  8. Сільський голова Новоборисівської сільської ради за участю ініціатора розглядає подані висновки і пропозиції та підготовлений проєкт рішення.
  9. Після узгодження тексту сільський голова Новоборисівської сільської ради передає проєкт рішення на реєстрацію та включає його до проєкту порядку денного найближчого чергового пленарного засідання Новоборисівської сільської ради або засідання виконавчого комітету Новоборисівської сільської ради відповідно до їх регламентів.
  10. У разі якщо проєкт рішення є регуляторним актом, під час його підготовки та розгляду застосовується процедура, визначена Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
  11. Координація розгляду та доопрацювання проєкту рішення постійними комісіями Новоборисівської сільської ради, його винесення на розгляд ради та оприлюднення відповідних документів покладається на секретаря Новоборисівської сільської ради. Розгляд проєкту рішення виконавчим комітетом та оприлюднення документів забезпечує секретар виконавчого комітету Новоборисівської сільської ради.
  12. На засідання постійних комісій Новоборисівської сільської ради, пленарні засідання ради та засідання виконавчого комітету Новоборисівської сільської ради обов’язково запрошуються ініціатор громадського оцінювання та представник профільного виконавчого органу, який готував проєкт рішення, з правом виступу під час розгляду відповідного питання.
  13. На офіційному вебсайті Новоборисівської сільської ради в розділі «Громадська участь» (підрозділ «Громадське оцінювання») оприлюднюються:
  1. проєкт рішення Новоборисівської сільської ради та/або її виконавчого комітету;
  2. інформація про дату, час і місце розгляду проєкту рішення;
  3. відеозапис розгляду проєкту рішення;
  4. витяг з протоколу пленарного засідання Новоборисівської сільської ради з поіменним голосуванням та/або протоколу засідання виконавчого комітету;
  5. ухвалене рішення;
  6. інформація про стан виконання ухваленого рішення.
  1. Інформація, визначена у пунктах 1–6 цієї статті, надсилається або передається уповноваженому представнику ініціатора за адресою для офіційного листування.

Стаття 13. Контроль за реалізацією пропозицій, підготовлених за результатами громадського оцінювання, та інформування територіальної громади

  1. Виконавчі органи Новоборисівської сільської ради, визначені відповідальними за виконання пропозицій, поданих за результатами громадського оцінювання, зобов’язані щомісяця до першого числа інформувати сільського голову Новоборисівської сільської ради про стан виконання затвердженого плану заходів та/або ухвалених рішень.
  2. Узагальнена інформація про стан виконання рішень Новоборисівської сільської ради та/або її виконавчого комітету за результатами громадського оцінювання не рідше одного разу на квартал оприлюднюється на офіційному вебсайті Новоборисівської сільської ради до повного виконання відповідного рішення.

 

Розділ VI.

ОСКАРЖЕННЯ ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ГРОМАДСЬКЕ ОЦІНЮВАННЯ І ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПОСАДОВИХ ОСІБ

Стаття 14. Правові наслідки порушення вимог цього Положення

  1. Ініціатор має право оскаржити будь-які дії, рішення чи бездіяльність Новоборисівської сільської ради, її виконавчих органів та/або посадових осіб місцевого самоврядування, що порушують вимоги цього Положення, зокрема:
  1. безпідставну відмову в проведенні громадського оцінювання;
  2. недотримання посадовими особами строків, установлених цим Положенням;
  3. невидання сільським головою Новоборисівської сільської ради розпорядження про сприяння проведенню громадського оцінювання;
  4. порушення вимог і строків оприлюднення інформації та документів, що стосуються проведення громадського оцінювання, а також розгляду та врахування поданих пропозицій;
  5. неналежне виконання Новоборисівською сільською радою та її виконавчим комітетом обов’язків з організації розгляду висновків і пропозицій, підготовлених за результатами громадського оцінювання;
  6. неухвалення або несвоєчасне ухвалення рішення за результатами розгляду висновків і пропозицій;
  7. відсутність аргументованих причин для відмови у підтримці пропозиції за результатами її розгляду;
  8. інші дії чи бездіяльність, що порушують вимоги цього Положення та законодавства України.
  1. Рішення Новоборисівської сільської ради, її виконавчого комітету, а також дії або бездіяльність посадових осіб місцевого самоврядування, визначені в частині першій цієї статті, можуть бути оскаржені у встановленому законом порядку до суду.
  2. Рішення Новоборисівської сільської ради, дії або бездіяльність посадових осіб Ради, визначені пунктами 2, 4, 5 частини першої цієї статті, можуть бути оскаржені сільському голові Новоборисівської сільської ради.
 

 

ДОДАТОК 1 

До Положення про про громадське оцінювання діяльності

органів і посадових осіб місцевого самоврядування в

                                                                   Новоборисівській сільській  територіальній громаді

ОФІЦІЙНИЙ БЛАНК ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ (за наявності)

      Сільському голові
                               Новоборисівської сільської ради

_________________________________________    

                   Керівник юридичної особи

_________________________________________

                                                           ПІБ 

                                                           ________________________________________                                                                                                                                                                       

Фактичне місцезнаходження юридичної особи
(якщо його не зазначено на офіційному бланку)

_________________________________________

                                                             Контактні дані
                                                         (якщо їх не зазначено на офіційному бланку)

 

ПОВІДОМЛЕННЯ

ПРО ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКОГО ОЦІНЮВАННЯ

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Положення про громадське оцінювання діяльності органів і посадових осіб місцевого самоврядування в Новоборисівській сільській територіальній громаді

ПРОСИМО:

  1. Сприяти проведенню громадського оцінювання щодо___________________

(зазначити предмет громадського оцінювання).

  1. Метою проведення громадського оцінювання є
    ________________________________________________________________.
  2. Орієнтовний план проведення громадського оцінювання та заходи, які планується здійснити
    (аналіз документів, опитування, анкетування, контент-аналіз інформаційних матеріалів,
    фокус-групи, глибинні інтерв’ю тощо):

Заходи громадського оцінювання

Період здійснення

Відповідальна особа

1

     

2

     

     
  1. Вжити заходів зі сприяння проведенню громадського оцінювання, що мають бути забезпечені органами та/або посадовими особами місцевого самоврядування відповідно до статті 13-4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», зокрема:
    1. надати доступ до таких документів:____________________________

(зазначити загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, якщо це відомо ініціатору);

    1. надіслати копії документів на електронну адресу ____________________
      та/або на поштову адресу ______________________________________
      і/або надати можливість для копіювання оригіналів документів у спеціально визначеному місці;
    2. надати допомогу в ідентифікації документів, необхідних для проведення громадського оцінювання, зокрема повідомити ПІБ і контактні дані посадової особи, яка може надати консультації;
    3. __________________________________________________________;
    4. у разі необхідності утворити робочу групу зі сприяння проведенню громадського оцінювання, включивши до її складу таких осіб:



                                    (за наявності пропозицій).

  1. Забезпечити комунікацію з уповноваженим представником ініціатора

                                                     (ПІБ, контактні дані).

  1. Адреса для офіційного листування з уповноваженим представником:

                                   (поштова та/або електронна адреса)

До повідомлення додається:

  1. Лист-підтвердження провадження діяльності юридичної особи на території
    Новоборисівської сільської територіальної громади на ___ арк.

«       » ____________________ 20 року ____________

                                                                        підпис

 _______________________________________                                                                     

(ім’я та прізвище керівника юридичної особи)

 

 

ДОДАТОК 2 

До Положення про про громадське оцінювання діяльності

органів і посадових осіб місцевого самоврядування в

                                                                   Новоборисівській сільській  територіальній громаді

    Сільському голові
                               Новоборисівської сільської ради

_________________________________________    

                   Керівник юридичної особи

_________________________________________

                                                           ПІБ 

                                                           ________________________________________                                                                                                                                                                      

Фактичне місцезнаходження юридичної особи
(якщо його не зазначено на офіційному бланку)

_________________________________________

                                                             Контактні дані
                                                         (якщо їх не зазначено на офіційному бланку)

 

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Положення про громадське оцінювання діяльності органів і посадових осіб місцевого самоврядування _______________  (назва ініціатора) провів  (провела) громадське оцінювання __________________________ (предмет громадського оцінювання) у період з ________________ по _____________.

 

За результатами проведення громадського оцінювання

 

ПРОСИМО:

 

1. Скерувати на розгляд __________________________ (вказати назву органу (-ів) місцевого самоврядування, на розгляд якого (-их) скеровуються висновки та пропозиції) висновки та пропозиції, подані в додатку 1.

2. Контактувати з уповноваженим представником ___________ (вказати ПІБ та контакти).

3. Адреса для офіційного листування з уповноваженим ______________________________ (вказати поштову або електронну адресу).

 

До повідомлення додаємо:

1. Висновки та пропозиції на ____ арк.

«___»___________________ 20___ року _________

                                                                        Підпис

 _____________________________________________

         ім’я і прізвище керівника юридичної особи

 

 

 

                                                                                                                                       Додаток 1.

 

ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ, ПІДГОТОВЛЕНІ ЗА РЕЗУЛЬТАТОМ ГРОМАДСЬКОГО ОЦІНЮВАННЯ

 

1. Інформація про ініціатора (назва й контакти ініціатора): ___________________________________________________

2. Період проведення, предмет і мета громадського оцінювання: ___________________________________________________

3. ПІБ та спеціалізація експертів, які проводили громадське оцінювання: __________________________________________

4. Короткий опис методів і способів збору й аналізу інформації (проведення дослідження): __________________________________________

 5. Перелік документів і/або інших об’єктів, які дослідили для проведення громадського оцінювання:

1) _________________________;

 2) _________________________;

3) ... .

6. Період діяльності органу (-ів) та/або посадової (-их) особи (осіб) місцевого самоврядування, який (які) був (були) предметом громадського оцінювання: ______________________________________

7. Висновки та пропозиції, підготовлені за результатами аналізу зібраної інформації, що спрямовані на вдосконалення роботи органів і посадових осіб місцевого самоврядування:

1) _________________________;

2) _________________________;

3) ... .

8. Назва органу (-ів) місцевого самоврядування, на розгляд якого (-их) скеровуються висновки та пропозиції: _____________________________________________


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь