Про схвалення місцевих Програм Новоборисівської сільської ради
Новоборисівська сільська рада
Роздільнянський район Одеська область
Виконавчий комітет
ПРОЄКТ Р І Ш Е Н Н Я
Про схвалення місцевих Програм Новоборисівської сільської ради
Відповідно до підпункту 1 пункту 2 статті 52, частини 6 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши проєкти Програми Новоборисівської ради, виконавчий комітет Новобрисівської сільської ради
ВИРІШИВ:
1. Схвалити та подати на розгляд сесії Новоборисівської сільської ради проєкти рішень сільської ради:
1.1. «Про затвердження Програми сприяння облаштування оборонних рубежів на території Донецької області на 2026-2028 роки» (додаток 1).
1.2. «Про затвердження Програми відшкодування різниці в тарифах КП «Мрія- В – Кут» Новоборисівської сільської ради на послуги з водопостачання на 2026- 2028 роки» (додаток 2).
1.3. «Про затвердження Програми підтримки військових частин Збройних Сил України, Сил безпеки та оборони України, інших військових формувань на 2026-2028 роки» (додаток 3).
1.4. «Про затвердження Комплексної програми розвитку освіти Новоборисівської сільської територіальної громади на 2026 -2028 роки» (додаток 4).
1.5. «Про затвердження Програми розвитку фізичної культури та спорту Новоборисівської сільської ради на 2026 -2028 роки» (додаток 5).
1.6. «Про внесення змін до Програми розвитку земельних відносин Новоборисівської сільської територіальної громади на 2022-2026 роки, затвердженої рішенням № 642 – VIІI від 25 березня 2022 року» (додаток 6).
1.7. «Про внесення змін до назви Програми підтримки та соціального захисту внутрішньо переміщених осіб по Новоборисівській раді на 2025-2027 роки» (додаток 7).
1.8. «Про затвердження Програми розвитку та фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоборисівської сільської ради» на 2026 рік» (додаток 8).
2. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.
Голова
виконавчого комітету Інна ТОПОВА
Додаток 1
до рішення виконавчого
комітету Новоборисівської
сільської ради № від 18.12.2025
|
СХВАЛЕНО рішенням виконавчого комітету Новоборисівської сільської ради від 18.12.2025 р. №
|
ЗАТВЕРДЖЕНО рішенням сесії Новоборисівської сільської ради VIII скликання від _______ р. № _______ |
_______ 2025 року № ____ – VIIІ
Про затвердження Програми сприяння облаштування оборонних рубежів на території Донецької області на 2026-2027 роки
Відповідно до Закону України від 21.05.1997р. № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетного кодексу України від 08.07.2010р. № 2456-VI, Порядку розроблення, виконання, моніторингу місцевих цільових програм та звітності про їх виконання, затвердженого рішенням Новоборисівської сільської ради від 13.09.2023 року № 899-VIII, з метою підвищення обороноздатності та безпеки населення, Новоборисівська сільська рада
ВИРІШИЛА:
- Затвердити Програму сприяння облаштування оборонних рубежів на території Донецької області на 2026-2027 роки (далі - Програма), що додається.
- Виконавчому комітету Новоборисівської сільської ради забезпечити виконання заходів, визначених Програмою сприяння облаштування оборонних рубежів на території Донецької області на 2026-2027 роки.
- Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва та комісію з питань прав людини, депутатської діяльності та гуманітарних питань.
Сільський голова Інна ТОПОВА
Додаток до рішення
Новоборисівської сільської ради
від 26 листопада 2024 року № 1191–VIIІ
Програма сприяння облаштування оборонних рубежів на території Донецької області
на 2026-2027 роки
с. Новоборисівка
2025 рік
І. ПАСПОРТ
Програми сприяння облаштування оборонних рубежів на території Донецької області на 2026-2027 роки
|
1. |
Ініціатор розроблення Програми |
Новоборисівська сільська рада Роздільнянського району Одеської області |
|
2. |
Дата, номер і назва розпорядчого документа про розроблення Програми |
- |
|
3. |
Розробник Програми |
Новоборисівська сільська рада Роздільнянського району Одеської області |
|
4. |
Відповідальний виконавець Програми |
Виконавчий комітет Новоборисівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області |
|
5. |
Виконавці Програми |
Виконавчий комітет Новоборисівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області, КП «Мрія – В-Кут» Новоборисівської сільської ради |
|
6. |
Термін реалізації Програми |
2026-2027 роки |
|
7. |
Мета Програми |
Підвищення обороноздатності та безпеки населення. |
|
8. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього: зокрема: - кошти обласного бюджету Одеської області; - кошти бюджету Новоборисівської сільської територіальної громади; - інші джерела |
1 000,0 тис. грн.
1 000,0 тис. грн. |
|
9. |
Очікувані результати виконання |
Підвищення рівня обороноздатності країни |
|
10. |
Ключові показники ефективності |
|
ІІ. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма
Програму сприяння облаштування оборонних рубежів на території Донецької області на 2026-2027 роки розроблено відповідно до статті 91 Бюджетного кодексу України та Постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2023 року № 1415 «Деякі питання підвищення обороноздатності держави на період воєнного стану в Україні».
У сучасному світі, де геополітична ситуація постійно змінюється, питання національної безпеки стає все більш актуальним. Одним із ключових аспектів забезпечення безпеки держави є будівництво фортифікаційних споруд. Ці споруди, що включають укріплення, бункери, оборонні лінії та інші інженерні об'єкти, сприяють захисту від потенційних загроз. Будівництво фортифікаційних споруд допомагає підготуватися до можливих конфліктів і зменшити втрати у разі їх виникнення.
Інженерні мережі є важливою складовою інфраструктури країни, забезпечуючи життєдіяльність населених пунктів. Цивільне населення часто стає мішенню або жертвою військових дій. Фортифікаційні споруди, такі як укриття і бомбосховища, можуть забезпечити захист для мирних жителів під час обстрілів або авіаударів. Це особливо актуально для регіонів, які знаходяться поблизу зон конфлікту або під загрозою атак.
Економічна стабільність держави залежить від захищеності її інфраструктури: електростанцій, водоканалів, транспортних шляхів та інших критично важливих об'єктів. Під час військових дій ці об'єкти можуть стати першочерговими цілями для нападників. Будівництво фортифікаційних споруд довкола стратегічних об'єктів допоможе забезпечити їх захист і безперервне функціонування в кризових умовах.
Наявність добре обладнаних фортифікаційних споруд матиме позитивний психологічний вплив на населення та військових. Відчуття безпеки та захищеності підвищує моральний дух та готовність до опору у разі нападу. Це також може служити стримуючим фактором для агресора, який буде розуміти, що атака на добре укріплені позиції вимагає значних зусиль і ресурсів.
ІІІ. Визначення мети Програми
Мета Програми полягає у підвищенні обороноздатності та безпеки населення.
ІV. Обгрунтування завдань і засобів розв’язання проблеми, завдань і заходів, показників результативності
Будівництво та ремонт інженерних мереж та фортифікаційних споруд в Україні є складним і багатогранним процесом, який вимагає врахування технічних, економічних, екологічних та соціальних аспектів. Важливо забезпечити їх надійність, безпеку та ефективність в умовах військового стану на території Донецької області. Інвестиції в розвиток та модернізацію інфраструктури сприяють покращенню якості життя населення, стійкому розвитку та підвищенні обороноздатності країни.
Досягнення визначеної мети Програми можливе шляхом залучення населення Новоборисівської сільської територіальної громади та працівників КП «Мрія – В-Кут» Новоборисівської сільської ради до виконання завдань, спрямованих на відсіч збройної агресії проти України для будівництва фортифікаційних споруд.
Завдання і заходи реалізації Програми наведені у додатку 1.
Показники результативності Програми наведені у додатку 2.
V. Очікувані результати виконання Програми
Виконання програми сприятиме підвищенню рівня обороноздатності країни.
VІ. Обсяги та джерела фінансування Програми
Обсяг коштів для реалізації Програми передбачається в розмірі 1 000 000,00 грн. Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету Новоборисівської сільської територіальної громади та обласного бюджету Одеської області.
Ресурсне забезпечення Програми наведене у додатку 3.
VІІ. Строки та етапи виконання Програми
Виконання Програми здійснюватиметься протягом 2026-2027 років у межах наявних та залучених матеріально-технічних та фінансових ресурсів.
Програма реалізовуватиметься в один етап.
VІІІ. Координація та контроль за ходом виконання Програми
Координацію та контроль за ходом виконання Програми здійснює заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів.
Звіт про результати виконання Програми готується і надається виконавчим комітетом Новоборисівської сільської ради не пізніше 30 числа, місяця, наступного за звітним роком та подається на розгляд Новоборисівській сільській раді.
Виконавчий комітет Новоборисівської сільської ради періодично, але не менш як один раз на рік, інформує територіальну громаду про виконання Програми на офіційному веб сайті Новоборисівської сільської ради.
Додаток 1
до Програми
ЗАВДАННЯ І ЗАХОДИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ
|
№ з/п |
Зміст заходів |
Термін виконання |
Виконавці |
Джерела фінансування |
Обсяги фінансування по роках, тис. грн. |
Очікуваний |
||
|
2026 рік |
2027 рік |
Всього |
||||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
|
ЗАВДАННЯ: сприяння облаштування оборонних рубежів на території Донецької області |
||||||||
|
1 |
Здійснення оплати праці, винагороди та видатків на відрядження особам залученим для будівництва фортифікаційних споруд |
2026-2027 роки |
Новоборисівська сільська рада Роздільнянського району Одеської області, КП «Мрія – В-Кут» Новоборисівської сільської ради |
обласний бюджет Одеської області бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
800,0 |
200,0 |
1 000,0 |
Підвищення рівня обороноздатності країни |
Додаток 2
до Програми
ПОКАЗНИКИ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ ПРОГРАМИ
|
№ з/п |
Назва показника |
Одиниця виміру |
Вихідні дані на початок дії Програми |
І етап виконання Програми |
|
|
2026 рік
|
2027 рік |
||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|
І. Показники затрат |
|||||
|
1 |
Обсяг видатків на реалізацію заходів Програми |
тис. грн. |
1 000,0 |
800,0 |
200,0 |
|
II. Показники продукту |
|||||
|
1 |
Кількість заходів, які планується здійснити |
од. |
1 |
1 |
1 |
|
III. Показники ефективності |
|||||
|
1 |
Середні витрати на здійснення одного заходу |
тис. грн. |
1 000,0 |
800,0 |
200,0 |
Додаток 3
до Програми
РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ
|
Обсяг коштів, що пропонується залучити на виконання Програми |
Етапи виконання Програми |
Всього витрат на виконання Програми |
|
|
І |
|||
|
2026 рік |
2027 рік |
||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Обсяг коштів, всього, зокрема: |
800,0 |
200,0 |
1 000,0 |
|
Державний бюджет |
|
|
|
|
Обласний бюджет Одеської області |
|
|
|
|
Бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
800,0 |
200,0
|
1 000,0 |
|
Інші джерела |
|
|
|
Додаток 2
до рішення виконавчого
комітету Новоборисівської
сільської ради № від 18.12.2025
|
СХВАЛЕНО рішенням виконавчого комітету Новоборисівської сільської ради від 18.12.2025 р. №
|
ЗАТВЕРДЖЕНО рішенням сесії Новоборисівської сільської ради VIII скликання від _______ р. № _______ |
_______ 2025 року № ____ – VIIІ
Про затвердження Програми відшкодування різниці в тарифах КП «Мрія - В-Кут» Новоборисівської сільської ради на послуги з водопостачання на 2026-2028 роки
Керуючись п. 27 ч. 1 ст. 26, ст. 59, 61, 64 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»,ст.ст. 9,15 Закону України «Про ціни і ціноутворення», з метою забезпечення беззбиткової діяльності комунального підприємства, забезпечення населення якісними житлово-комунальними послугами відповідно до встановлених нормативів та стандартів, враховуючи рекомендації постійної комісії сільської ради з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва, Новоборисівська сільська рада
ВИРІШИЛА:
- Затвердити Програму відшкодування різниці в тарифах КП «Мрія - В – Кут» Новоборисівської сільської ради на послуги з водопостачання на 2026- 2028 роки .
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію постійної комісії сільської ради з питань планування бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку.
Сільський голова Інна ТОПОВА
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення сесії
Новоборисівської сільської ради
від _________ року №_____-VIII
ПРОГРАМА
відшкодування різниці в тарифах КП «Мрія- В – Кут» Новоборисівської сільської ради на послуги з водопостачання
на 2026 - 2028 роки
Новоборисівка
2025 рік
І. ПАСПОРТ
Програми відшкодування різниці в тарифах КП «Мрія - В – Кут» Новоборисівської сільської ради на послуги з водопостачання на 2026- 2028 роки
|
Ініціатор розроблення Програми |
КП «Мрія - В – Кут» |
|
|
2. |
Дата, номер і назва розпорядчого документа про розроблення Програми |
Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про житлово-комунальні послуги" |
|
3. |
Розробник Програми |
Новоборисівська сільська рада, Фінансовий відділ Новоборисівської сільської ради |
|
4. |
Відповідальний виконавець Програми |
Новоборисівська сільська рада, Фінансовий відділ Новоборисівської сільської ради |
|
5. |
Виконавці Програми |
Новоборисівська сільська рада, Фінансовий відділ Новоборисівської сільської ради, КП «Мрія - В – Кут» |
|
6. |
Термін реалізації Програми |
2026-2028 роки |
|
7. |
Мета Програми |
Надання відшкодування різниці в тарифах КП «Мрія - В – Кут», що надає послуги з централізованого водопостачання населенню за тарифами, затвердженими рішенням виконавчого комітету сільської ради, які є нижчими від економічно обґрунтованих витрат на її виробництво |
|
8. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього: зокрема: - кошти бюджету Новоборисівської сільської територіальної громади; - інші джерела |
5 800 000,00 грн.
5 800 000,00 грн. |
|
9. |
Очікувані результати виконання |
Сприяння стабільній роботі КП «Мрія - В – Кут», покращення його матеріально-технічної бази, підвищення якості наданих послуг |
|
10. |
Ключові показники ефективності |
- Забезпечення беззбиткової діяльності комунального підприємства відповідно до вимог чинного законодавства України; - Збереження кількості і покращення якості послуг з централізованого водопостачання . |
ІІ. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма
Прийняття Програми зумовлено тим, що Новоборисівська сільська рада, з метою зменшення фінансового навантаження на одержувачів житлово-комунальних послуг, які отримують на сім'ю незначний сукупний дохід і разом з цим не мають права на одержання житлових субсидій, затверджує тарифи житлово-комунальним підприємствам у розмірі, нижче економічно-обґрунтованих витрат на надання таких послуг, що призводить до отримання збитків та погіршення фінансового стану надавача послуг.
Комунальне підприємство Новоборисівської сільської ради «Мрія - В – Кут» надає послуги з централізованого водопостачання мешканцям та підприємствам. Станом на 01.01.2025 року підприємство забезпечувало питною водою 1007 абонентів (понад 1706 чоловік) бюджетні організації: серед яких сільська рада, амбулаторії, дитячий садочок, ліцеї, школи, будинки культури, бібліотеки, відділ освіти, культури, спорту та туризму, 10 фізичних осіб-підприємців, 2 підприємства, 2 релігійні установи та ряд інших життєво- важливих об’єктів.
Комунальне підприємство Новоборисівської сільської ради «Мрія - В – Кут»» є стратегічно важливим підприємством територіальної громади. Від належного забезпечення виконання ним власних статутних завдань залежить загальна соціально-економічна ситуація в громаді.
Постанова Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 року №869 “Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги” в разі змін цін на складові тарифів, збільшення мінімальної заробітної плати, податків та зборів діюче законодавство, зокрема, з метою недопущення збитковості підприємств, які надають такі послуги, передбачає коригування тарифів за відповідними складовими.
Проте, сама процедура коригування, організаційні та технологічні зміни на підприємствах, не дозволяють здійснювати коригування діючих тарифів при кожній зміні цін на складові. В результаті на підприємствах створюються значні суми кредиторської заборгованості, в тому числі по заробітній платі, податках, єдиному соціальному внеску, оплаті за енергоносії. Виробник послуг не в змозі проводити поточні ремонти мереж через відсутність коштів.
На сьогоднішній день відсутність відшкодовування витрат комунальних підприємств в розмірі різниці між фактичними витратами та нарахуваннями за надані послуги відповідно до діючих тарифів ставить під загрозу стабільність забезпечення населення житлово-комунальними послугами належної якості і може призвести до:
- збільшення заборгованості за спожиту електроенергію і інші матеріальні цінності;
- виникнення заборгованості із заробітної плати;
- нарахування підприємствами штрафних санкцій і пені за несвоєчасні і неповні розрахунки за енергоносії та несвоєчасну оплату податкових зобов’язань.
Таким чином, виділення коштів на відшкодування різниці в тарифах для населення з бюджету є найбільш реальним джерелом забезпечення фінансової діяльності підприємства в період встановлення тарифів в розмірі меншим ніж економічно обґрунтований.
Статтею 4 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що орган місцевого самоврядування встановлює ціни/ тарифи на житлово-комунальні послуги.
При цьому, стаття 15 Закону України «Про ціни і ціноутворення» містить вимогу, що у випадку встановлення органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування регульованої ціни на товари в розмірі, нижчому від економічно обґрунтованого розміру, зазначені суб’єкти владних повноважень зобов’язані відшкодувати суб’єктам господарювання різницю між такими розмірами за рахунок коштів відповідних бюджетів.
Відповідно до статті 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» органи місцевого самоврядування встановлюють тарифи на житлово-комунальні послуги в розмірі не нижче економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво (надання). У разі встановлення органом місцевого самоврядування тарифів на житлово-комунальні послуги на рівні, що унеможливлює отримання прибутку, орган, який їх затвердив, зобов’язаний відшкодувати з відповідного місцевого бюджету виконавцю різницю між встановленим розміром цін/тарифів та економічно обґрунтованими витратами на виробництво цих послуг.
У разі змін цін на складові тарифів, збільшення мінімальної заробітної плати, податків та зборів діюче законодавство, зокрема, постанова Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 року № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» з метою недопущення збитковості підприємств, які надають такі послуги, передбачає коригування тарифів за відповідними складовими.
Проте, сама процедура коригування не дозволяє оперативно здійснювати коригування діючих тарифів при кожній зміні цін на складові. В результаті на підприємстві можуть створюватись значні суми кредиторської заборгованості, в тому числі з виплати заробітної плати, зі сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів, з оплати за спожиту електроенергію тощо. У свою чергу, виробник послуг не в змозі надавати належної якості послуги з централізованого водопостачання, у тому числі проводити поточні ремонти через відсутність коштів.
Відсутність відшкодовування різниці між фактичними витратами та нарахуваннями за надані послуги відповідно до діючих тарифів ставить під загрозу стабільність забезпечення населення житлово-комунальними послугами у повному обсязі. Разом з тим це буде мати і інші негативні наслідки, а саме:
- зниження рівня якості наданих послуг та погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації в громаді;
- зростання заборгованості підприємства за енергоносії та податкових зобов’язаннях та нарахування підприємству штрафних санкцій і пені за несвоєчасні та неповні розрахунки;
- незабезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам підприємства, тощо.
Відповідно до статті 91 Бюджетного кодексу, місцеві бюджети мають право передбачати кошти на фінансування програм розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою населених пунктів.
Програма відшкодування різниці в тарифах на житлово-комунальні послуги на 2025рік розроблена з дотриманням вимог Бюджетного кодексу України, Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Закону України «Про ціни і ціноутворення», постанови Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 року № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».
Прийняття цільової Програми відшкодування різниці в тарифах на послуги централізованого водопостачання надання фінансової підтримки забезпечить стабільну діяльність Комунального підприємства Новоборисівської сільської ради «Мрія - В – Кут»» в період встановлення тарифів в розмірі, меншому від економічно обґрунтованого та в період між встановленням нових тарифів й при виникненні інших обставин, сприятиме забезпеченню фінансової стабільності підприємства зміцненню його матеріально-технічної бази та своєчасного проведення розрахунків.
Таким чином, виділення коштів на відшкодування різниці в тарифах для населення з бюджету г є найбільш реальним джерелом забезпечення фінансової діяльності підприємств в період встановлення тарифів в розмірі меншим ніж економічно обґрунтований.
ІІІ. Мета Програми
Прийняття даної Програми має за мету відшкодування різниці між розміром затверджених тарифів для населення на централізоване водопостачання та їх економічно-обґрунтованими розміром, що забезпечить:
- стабілізацію фінансового стану КП «Мрія – В-Кут» в частині надання послуг з централізованого водопостачання;
- гарантування своєчасної сплати податків, зборів та інших платежів, належного виконання зобов’язань роботодавця перед працівниками КП «Мрія - В – Кут» з оплати праці;
- збереження кількості та якості наданих послуг з централізованого водопостачання на нормативному рівні.
IV.Обґрунтування завдань і засобів розв’язання проблеми, завдань і заходів, показників результативності
У зв’язку з економічною нестабільністю, зростанням вартості енергоносіїв та обмеженням тарифної політики, комунальне підприємство «Мрія- В- Кут» Новоборисівської сільської ради, яке надає послуги з централізованого водопостачання, стикається з дефіцитом фінансування. Затверджені тарифи не покривають фактичні витрати, що призводить до:
- накопичення боргів за електроенергію та матеріали;
- загрози припинення надання послуг;
- погіршення технічного стану мереж;
- зниження якості водопостачання для населення.
Основними завданнями програми
- Забезпечення безперебійного функціонування КП, що надає послуги з водопостачання.
- Компенсація різниці між фактичними витратами підприємства та затвердженими тарифами.
- Підтримка соціальної стабільності шляхом недопущення підвищення тарифів для населення.
- Раціональне використання коштів місцевого бюджету.
Засобами розв’язання проблеми є:
- Проведення фінансового аналізу діяльності КП.
- Розрахунок обсягу тарифної різниці на основі звітних даних.
- Затвердження обсягів фінансування з місцевого бюджету.
- Перерахування коштів на компенсацію тарифної різниці.
- Контроль за цільовим використанням бюджетних коштів.
Завдання і заходи реалізації Програми наведені у додатку 1.
Показники результативності Програми наведені у додатку 2.
V.Очікувані результати виконання Програми
Основним завданням Програми є надання фінансової підтримки КП «Мрія - В – Кут» Новоборисівської сільської ради з метою відшкодування різниці між затвердженими тарифами на житлово-комунальні послуги та економічно- обґрунтованими витратами на їх виробництво.
Очікувані результати від виконання Програми:
- виконання вимог Закону України "Про житлово-комунальні послуги";
- забезпечення роботи КП «Мрія - В – Кут» Новоборисівської сільської ради без збитків;
- своєчасно сплачені податки, збори та інші платежі;
- належне виконання зобов’язань роботодавця перед працівниками підприємства по оплаті праці;
- надання населенню житлово-комунальних послуг за цінами, нижчими від розміру економічно-обґрунтованих витрат на їх виробництво.
VІ. Обсяги та джерела фінансування Програми
Фінансування Програми проводитиметься за рахунок коштів сільського бюджету, в межах фінансових можливостей.
Ресурсне забезпечення Програми наведене у додатку 3.
Фінансування Програми здійснюється в наступному порядку.
1. Фактичне відшкодування різниці в тарифах для КП «Мрія – В - Кут» проводиться на підставі розрахунків різниці в тарифах на житлово-комунальні послуги, яка виникла у зв’язку із встановленням тарифів на житлово-комунальні послуги в розмірі, нижче економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, за фактично спожиті обсяги послуг з централізованого водопостачання, в межах грошового ресурсу , визначеного Програмою.
2. КП «Мрія – В - Кут» здійснює підготовку розрахунків на відшкодування витрат в різниці між затвердженим розміром тарифу та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво за фактичними обсягами споживання, та подає їх до сільської ради.
3. Сільська рада здійснює перерахування коштів КП «Мрія – В - Кут» відповідно до Порядку розрахунків, обліку та відшкодування різниці в тарифах КП «Мрія – В - Кут» Новоборисівської сільської ради за водопостачання (Додаток 4)
VІІ. Строки та етапи виконання Програми
Програма розроблена терміном на три роки та реалізуватиметься протягом 2026-2028 років упродовж щорічних етапів у 2024, 2025 роках.
Щорічні етапи направлені на:
- забезпечення беззбиткової діяльності КП «Мрія - В – Кут» відповідно до вимог Закону України "Про житлово-комунальні послуги";
- гарантування своєчасної сплати податків, зборів та інших платежів, належного виконання зобов’язань роботодавця перед працівниками КП «Мрія - В – Кут» з оплати праці;
- збереження кількості та якості надання населенню житлово-комунальних послуг.
VІІІ. Координація та контроль за ходом виконання Програми
Контроль та координація за ходом виконання Програми покладається на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.
Звіт про виконання Програми відповідальні виконавці надають Новоборисівській сільській раді за підсумками бюджетного року. Дані про хід виконання Програми розміщується на офіційному вебсайті сільської ради для ознайомлення громадськості.
Додаток 1
до Програми
ЗАВДАННЯ І ЗАХОДИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ
|
№ з/п |
Зміст заходів |
Термін виконання |
Виконавці |
Джерела фінансування |
Обсяги фінансування по роках, тис. грн. |
Очікуваний результат |
|||||
|
2026 рік |
2027 рік |
2028 рік |
Всього |
|
|||||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
|
8 |
9 |
||
|
1.1 |
Компенсація різниці між фактичними витратами підприємства та затвердженими тарифами |
2026-2028 роки |
Виконавчий комітет Новоборисівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області
|
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
1800,0 |
2000,0 |
2000,0 |
5800,0 |
забезпечення беззбиткової діяльності КП «Мрія - В – Кут» відповідно до вимог Закону України "Про житлово-комунальні послуги";
|
||
|
ВСЬОГО |
1800,0 |
2000,0 |
2000,0 |
5800,0 |
|
||||||
Додаток 2
до Програми
ПОКАЗНИКИ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ ПРОГРАМИ
|
№ з/п |
Назва показника |
Одиниця виміру |
Вихідні дані на початок дії Програми |
І етап виконання Програми |
|
|||
|
2026 рік |
2027 рік |
2028 рік |
|
|||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
|
|
|
І. Показники затрат |
|
|||||||
|
1 |
Обсяг видатків на реалізацію заходів Програми |
тис. грн. |
5800,0 |
1800,0 |
2000,0 |
2000,0 |
|
|
|
II. Показники продукту |
|
|||||||
|
1 |
Кількість заходів, які планується здійснити |
од. |
1 |
1 |
1 |
1 |
|
|
|
III. Показники ефективності |
|
|||||||
|
1 |
Середні витрати на здійснення одного заходу |
тис. грн. |
5800,0 |
1800,0 |
2000,0 |
2000,0 |
|
|
|
IV. Показники якості |
|
|||||||
|
1 |
Динаміка розміру наданої підтримки порівняно з попереднім роком |
% |
100 |
100 |
100 |
100 |
||
Додаток 3
до Програми
РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ
тис. грн.
|
Обсяг коштів, що пропонується залучити на виконання Програми |
Етапи виконання Програми |
Всього витрат на виконання Програми |
|||
|
І |
|||||
|
2026 рік |
2027 рік |
2028 рік |
|||
|
1 |
2 |
3 |
|||
|
Обсяг коштів, всього, зокрема: |
1800,0 |
2000,0 |
2000,0 |
5800,0 |
|
|
Державний бюджет |
|
|
|
|
|
|
Бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
1800,0 |
2000,0 |
2000,0 |
5800,0 |
|
|
Інші джерела |
|
|
|
|
|
Додаток 4
до Програми відшкодування різниці в тарифах
КП «Мрія- В – Кут» Новоборисівської сільської ради
на послуги з водопостачання
на 2026- 2028 роки
Порядок розрахунків, обліку та відшкодування різниці
в тарифах КП «Мрія – В- Кут» Новоборисівської сільської ради на водопостачання
1. Цей Порядок визначає механізм розрахунків, обліку та відшкодування різниці в тарифах КП «Мрія – В- Кут» Новоборисівської сільської ради (далі – КП «Мрія – В- Кут») на водопостачання у випадку невідповідності фактичної вартості послуг з водопостачання тарифам, затвердженим (погодженим) Виконавчим комітетом Новоборисівської сільської ради (далі - різниця в тарифах).
2. Видатки на відшкодування КП «Мрія – В- Кут», що пов'язані із затвердженням (погодженням) цін/тарифів на водопостачання, нижчих від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, сільська рада передбачає у бюджеті згідно з наданими КП «Мрія – В- Кут» прогнозних розрахунків.
3. Новоборисівська сільська рада укладає з КП «Мрія – В- Кут» договір на відшкодування втрат, що пов'язані із затвердженням (погодженням) цін/тарифів на водопостачання , нижчих від розміру економічно обґрунтованих втрат на їх виробництво.
4. КП «Мрія – В- Кут» щомісяця, до 10 числа місяця, що настає за звітним, готує розрахунки різниці в тарифах (різниця між фактичними витратами на послуги водопостачання і фактичними нарахуваннями згідно із затвердженими (погодженими) для населення тарифами) за формою згідно з Додатком 1, на підставі якого проводиться відшкодування втрат КП «Мрія – В- Кут» на рахунки територіального Казначейства.
5. На підставі погоджених розрахунків протягом поточного фінансового року та до затвердження нового бюджету проводить відшкодування втрат, що пов'язані із затвердженням (погодженням) цін/тарифів на водопостачання, нижчих від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво. За грудень місяць поточного року звітується до 20 – го числа грудня чинного бюджетного року.
Додаток 1
до Порядку розрахунків, обліку та відшкодування різниці
в тарифах КП «Мрія – В- Кут»
Новоборисівської сільської ради на водопостачання
Розрахунок
|
Вид послуг |
Обсяг реалізації води м3 |
Собівартість реалізованої продукції 1м3/грн. |
Економічно обгрунтована вартість послуги 1м3/грн.,без ПДВ |
Діючі тарифи на 1 м3/грн., без ПДВ |
Різниця між економічно обґрунтованою вартістю послуг та тарифом на 1 м3/грн. |
Загальний обсяг різниці в тарифах грн.,без ПДВ |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
|
Водопостачання для населення |
|
|
|
|
|
|
|
Разом відшкодування |
|
|
|
|
|
|
по відшкодуванню різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання для населення по КП «Мрія – В- Кут» Новоборисівської сільської ради
за___________202___ р.
|
Керівник підприємства |
__________________ |
___________________________ |
|
Головний бухгалтер |
__________________ |
___________________________ |
|
М. П. |
|
|
Додаток 4
до рішення виконавчого
комітету Новоборисівської
сільської ради № 417 від 18.12.2025
|
СХВАЛЕНО рішенням виконавчого комітету Новоборисівської сільської ради від 18.12.2025 р. № 417
|
ЗАТВЕРДЖЕНО рішенням сесії Новоборисівської сільської ради VIII скликання від _______ р. № _______ |
_______ 2025 року № ____ – VIIІ
Про затвердження Комплексної програми розвитку освіти Новоборисівської сільської територіальної громади на 2026 -2028 роки
Відповідно до пункту 22 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту»,
«Про охорону дитинства», «Про охорону праці», Кодексу цивільного захисту України, Указу Президента України від 30.09.2010р. № 927 «Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді», Постанов Кабінету Міністрів України: від 15 .09.2021 р. № 957 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти», від 20.01. 2021 р. № 31 «Про затвердження Порядку здійснення медичного обслуговування учнів закладів загальної середньої освіти», від 24.03. 2021 р. № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» (зі змінами), Указу Президента України від 08.11.2019 № 837/2019 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави», з метою забезпечення системної та комплексної політики у сфері освіти, стійкого розвитку системи освіти в територіальній громаді, її ефективності, оновлення і прискореного запровадження нових форм і технологій організації освітнього процесу, підтримки обдарованих здобувачів освіти, розвиток їх творчого потенціалу, самореалізації особистості, Новоборисівська сільська рада
В И Р І Ш И Л А:
1.Затвердити Комплексну програму розвитку освіти Новоборисівської сільської територіальної громади на 2026-2028 роки», (далі-Програма), що додається.
2.Координацію роботи щодо виконання Програми доручити Відділу освіти, культури, спорту та туризму Новоборисівської сільської ради.
Сільський голова Інна ТОПОВА
Додаток до рішення
Новоборисівської сільської ради
від 2025 року № -VIII
Комплексна програма
розвитку освіти
Новоборисівської сільської територіальної громади
на 2026- 2028 роки
с. Новоборисівка
2025 рік
І. Паспорт
Комплексної програми розвитку освіти в Новоборисівській сільській територіальній громаді на 2026 -2028 роки
|
1. |
Ініціатор розроблення Програми |
Новоборисівська сільська рада |
|
2. |
Дата, номер і назва розпорядчого документа про розроблення Програми |
Програма розроблена відповідно до п.22 ч.1ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Конституція України, Закони України: «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про охорону дитинства», «Про охорону праці», Кодекс цивільного захисту України, Указ Президента України від 30.09.2010р. № 927 «Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді», Постанов Кабінету Міністрів України: від 15 .09.2021 р. № 957 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти», від 20.01. 2021 р. № 31 «Про затвердження Порядку здійснення медичного обслуговування учнів закладів загальної середньої освіти», від 24.03. 2021 р. № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» (зі змінами) та інші нормативно-правові акти |
|
3. |
Розробник Програми |
Відділ освіти, культури, спорту та туризму Новоборисівської сільської ради |
|
4. |
Відповідальний виконавець Програми |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради |
|
5. |
Виконавці Програми |
Новоборисівська сільська рада, відділ освіти, культури, спорту та туризму Новоборисівської сільської ради, заклади загальної середньої освіти |
|
6. |
Термін реалізації Програми |
2026-2028 роки |
|
7. |
Мета Програми |
Метою Програми є переорієнтація освітнього процесу на прикладний зміст освіти, підвищення якості надання освітніх послуг жителям сільської територіальної громади, створення ефективних умов навчання і виховання усіх дітей, розвиток їх інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей, мотивація до продукування та реалізації фахових авторських напрацювань освітян, забезпечення результативного управлінського та науково-методичного супроводу організації освітнього процесу відповідно до чинного законодавства, підготовка успішних педагогів, здатних ефективно працювати в умовах «Нової української школи», удосконалення системи управлінської діяльності для забезпечення дотримання вимог законів України з питань освіти. |
|
8. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього: зокрема: - кошти бюджету Новоборисівської сільської територіальної громади |
44 620,0 тис. грн.
44 620,0 тис. грн.
|
|
9. |
Очікувані результати виконання |
-забезпечення стабільного зростання рівня навчальних досягнень здобувачів освіти, покращення результатів моніторингових досліджень, державної підсумкової атестації та участі в учнівських олімпіадах, конкурсах і проєктах; -впровадження практикоорієнтованих методик навчання, інтегрованих курсів, проєктної діяльності, що сприятиме розвитку ключових компетентностей учнів та їхній готовності застосовувати знання в життєвих ситуаціях; -забезпечення рівного доступу до освітніх послуг незалежно від місця проживання, соціального статусу чи індивідуальних потреб; -підвищення рівня залучення батьків та громадськості до освітнього процесу, реалізації спільних проєктів і програм розвитку; |
|
|
||
|
10. |
Ключові показники ефективності |
-підвищення якості освітніх результатів; -покращення прикладної спрямованості освіти; -професійний розвиток педагогічних працівників; -розвиток матеріально-технічної та цифрової інфраструктури; -удосконалення управлінської діяльності; -розвиток творчих, інтелектуальних і фізичних здібностей дітей; -доступність та інклюзивність освіти; -партнерська взаємодія в освітній сфері. |
ІІ. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма
За останні роки в Україні здійснено низку заходів щодо реформування освіти, підвищення її якості, доступності та конкурентоспроможності. Модернізовано зміст та вдосконалено організацію всіх ланок освіти, запроваджуються нові державні стандарти освіти, забезпечено організацію інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами, запроваджується профільне навчання в старшій школі, вдосконалюється Національне мультипредметне тестування навчальних досягнень випускників закладів загальної середньої освіти, створено нові навчальні підручники, триває забезпечення закладів освіти сучасними навчальними комп'ютерними комплексами. Вже досягнуті певні результати, спрямовані на підвищення ролі освіти в соціально-економічному розвитку громади:
- приведено у відповідність до сучасних вимог суспільства зміст освіти, технології навчання і виховання, методи оцінки якості освіти;
- вдосконалено нормативно-правову базу, кадрове, інформаційне та матеріальнотехнічне забезпечення сфери освіти;
- різними формами здобуття дошкільної освіти в громаді охоплено 98,9% дітей від 3 до 6(7) років;
- розширена мережа закладів освіти, які здійснюють інклюзивне навчання та виховання дітей;
- значно покращено матеріально-технічне забезпечення навчання дітей з особливими освітніми потребами; - в закладах дошкільної освіти оновлено й осучаснено розвивальне середовище, що дало можливість створити комфортні умови для виховання та навчання дошкільників і підвищити якість надання освітніх послуг;
- розпочато роботу зі створення сучасного освітнього простору закладів загальної середньої освіти в межах реалізації Концепції Нової української школи;
- вживаються заходи з енергозбереження;
- відремонтовано найпростіші укриття.
Державною стратегією регіонального розвитку України на період до 2027 року визначено основні завдання модернізації системи освіти і передбачено забезпечення доступності освітніх послуг. Дошкільна, загальна середня та позашкільна освіта є найважливішими ланками системи безперервної освіти. Система освіти Новоборисівької сільської територіальної громади розвивається, як відкрита і варіативна, орієнтована на надання якісних освітніх послуг, відповідно до потреб громади. Комплексна програма розвитку освіти Новоборисівької сільської територіальної громади на 2026-2028 роки (далі по тексту – Програма) орієнтована на розширення доступу громадян до якісної освіти в закладах дошкільної, загальної середньої, які належать до комунальної власності Новоборисівької сільської територіальної громади. Програма розроблена на виконання державної освітньої політики та відповідно до запитів інтересів громади. Реалізація заходів Програми носить міжгалузевий характер і спрямована на підтримку та розвиток усіх суб’єктів системи освіти.
Реалізація завдань Програми буде здійснена в рамках поточного фінансування з державного і місцевого бюджетів, а також за рахунок залучених позабюджетних коштів.
Програма спрямована на розв’язання таких проблем у сфері освіти сільської територіальної громади:
- технічне переоснащення закладів освіти, зміцнення та оновлення їх матеріально - технічної бази, забезпечення сучасними засобами навчання, комп’ютерною технікою, ліцензійними програмними продуктами;
- організація якісного інклюзивного навчання та освітнього середовища, яке б відповідало потребам і можливостям кожної дитини, незалежно від особливостей її розвитку;
- забезпечення доступності осіб з особливими освітніми потребами до закладів освіти;
- приведення будівель закладів освіти, зокрема приміщень, дахів, у відповідність до чинних норм енергозбереження;
- забезпечення безпеки та здоров’язбереження учасників освітнього процесу ( будівництво ПРУ та бомбосховищ);
- сприяння розвитку, модернізації природничо-математичної освіти (STEMосвіти) в сфері загальної середньої освіти;
- оптимізація та реорганізація мережі закладів освіти відповідно до чинного законодавства;
- реалізація концепції «Нова українська школа» на другому та третьому рівнях повної загальної середньої освіти потребує створення сучасного освітнього середовища, яке передбачає оновлення, дидактичних матеріалів, комп’ютерного обладнання;
- для реалізації завдань Базового компонента дошкільної освіти необхідним є створення для дітей сучасного розвивального середовища;
- правильно організований освітній простір дасть дитині змогу відчути психологічну захищеність, сприятиме розвитку її особистісних якостей, здібностей, допоможе оволодіти різними способами діяльності;
- існує потреба в оновленні стратегії й тактики взаємодії педагогів і батьків, розвитку партнерських відносин між закладом освіти і сім’єю;
- значна частина дітей потребує підвезення;
- потребують вирішення проблеми, пов’язані з інформатизацією освіти: відсутність STEM-лабораторій в закладах освіти Новоборисівької сільської територіальної громади не дає можливості повною мірою реалізувати інноваційні проєкти;
- важливою проблемою залишається питання якісного кадрового забезпечення освітнього процесу в закладах освіти Новоборисівької сільської територіальної громади, потребує підтримки питання забезпечення умов для професійного розвитку педагогічних кадрів, підвищення їх компетентності;
- забезпечення в закладах освіти безпечного середовища, що сприяє збереженню здоров'я дітей, формуванню у них навичок здорового способу життя;
- низький рівень обізнаності учасників освітнього процесу у розпізнаванні ситуації булінгу (цькування) та вчасного і правильного реагування на його прояви в освітньому середовищі;
- у зв’язку з реформуванням шкільного харчування для закладів загальної середньої освіти зросла потреба в поточних та капітальних ремонтах, закупівлі відповідного обладнання на харчоблоки;
- потребують активнішого впровадження заходи з енергозбереження: утеплення фасадів та дахів, , модернізація котелень;
- з метою створення комфортних і безпечних умов для учасників освітнього процесу необхідно й надалі спрямувати зусилля на проведення ремонтів приміщень, систем комунікацій, облаштування територій; - проведення заходів з пожежної безпеки та цивільного захисту.
ІІІ. Визначення мети Програми
Метою Програми є переорієнтація освітнього процесу на прикладний зміст освіти, підвищення якості надання освітніх послуг жителям Новоборисівької сільської територіальної громади, створення ефективних умов навчання і виховання усіх дітей, розвиток їх інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей, мотивація до продукування та реалізації фахових авторських напрацювань освітян, забезпечення результативного управлінського та науково-методичного супроводу організації освітнього процесу відповідно до чинного законодавства, підготовка успішних педагогів, здатних ефективно працювати в умовах «Нової української школи», удосконалення системи управлінської діяльності для забезпечення дотримання вимог законів України з питань освіти.
IV. Обґрунтування завдань і засобів розв’язання проблеми, завдань і заходів, показників результативності
Виходячи з мети підвищення конкурентоспроможності української освіти, інтеграції її в єдиний європейський освітній простір, визначеної мети Програми, актуальними стають завдання:
• підготовка до реформування освіти відповідно до Концепції «Нова українська школа» та світових освітніх тенденцій, забезпечення вільного доступу до якісної освіти, розвиток мережі закладів з метою забезпечення потреб громади;
• створення цілісної системи освіти територіальної громади;
• забезпечення наступності між рівнями освіти;
• досягнення високого рівня якості системи освіти Новоборисівької сільської територіальної громади, яка задовольняє потреби ринку праці, завдань соціально-економічного розвитку держави та громади зокрема;
• забезпечення інформаційної відкритості та прозорості діяльності закладів освіти;
• удосконалення системи фінансування, орієнтованої на рівний доступ до якісної освіти;
• забезпечення рівного доступу всіх суб’єктів освітнього простору територіальної громади до освітніх ресурсів та технологій;
• активізація використання електронних засобів навчання, що забезпечують виконання освітніх програм та програм для індивідуального навчання, зокрема для освіти дітей з особливими освітніми потребами;
• сприяння створенню умов для впровадження інноваційних форм організації освітнього процесу в закладах освіти (віртуальне навчальне середовище, освітні платформи для онлайн-навчання тощо);
• розвиток інтелектуального і творчого потенціалу міської територіальної громади;
• ефективне здійснення інноваційної освітньої діяльності;
• впровадження компетентнісного та інклюзивного підходів до навчання;
• організація освітнього процесу за різними формами здобуття освіти, у тому числі з використанням технологій дистанційного навчання;
• формування соціально активної, відповідальної та толерантної особистості, яка усвідомлює свою приналежність до українського народу і європейської цивілізації;
• забезпечення профільного навчання та отримання освіти відповідно до Державних стандартів; • забезпечення системності та комплексного підходу у профорієнтаційній роботі, що сприятиме формуванню у молоді мотивації до праці, усвідомленого вибору професії та самореалізації у житті;
• продовження співпраці між органами учнівського самоврядування, органами місцевого самоврядування, батьківською громадськістю, громадськими організаціями;
• удосконалення співпраці представників учнівського волонтерського руху з органами місцевого самоврядування з метою реалізації суспільно значущих програм та проєктів;
• забезпечення створення в закладах освіти середовища, що сприяє збереженню та зміцненню фізичного, психічного і духовного здоров’я дитини;
• продовження роботи щодо вдосконалення безперешкодного доступу до закладів освіти осіб з особливими освітніми потребами та маломобільних груп населення;
• підвищення рівня фізичної підготовленості, збільшення охоплення учнівської молоді фізкультурно-оздоровчою та спортивно-масовою роботою;
• формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей, набуття нею соціального досвіду;
• підвищення якості надання психолого-педагогічних та корекційнорозвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами, які навчаються у закладах дошкільної, загальної середньої ;
• раціональне використання кадрового потенціалу педагогічних працівників закладів освіти;
• забезпечення безперервного професійного розвитку педагогічних працівників;
• формування позитивного іміджу та стимулювання праці педагогічних працівників;
• модернізація системи матеріально-технічного та навчально-методичного забезпечення закладів освіти відповідно до сучасного рівня розвитку;
• широке запровадження інформаційних технологій в освітній процес;
• оновлення комп’ютерної техніки та придбання сучасних засобів;
• посилення безпеки та захисту учасників освітнього процесу Новоборисівької сільської територіальної громади від надзвичайних ситуацій;
• зміцнення матеріальної бази з пожежної безпеки закладів освіти.
З метою реалізації пріоритетних завдань Програми, розв’язання існуючих проблем в освітній політиці селищної територіальної громади передбачається:
У сфері управління освітою:
- реалізація державної освітньої політики у галузі освіти селищної територіальної громади;
- впровадження сучасних інформаційних управлінських систем;
- інформування громадськості щодо діяльності та результативності функціонування системи освіти селищної територіальної громади;
- створення сприятливого інформаційного середовища як передумови проведення ефективних заходів з розвитку системи освіти в цілому та втілення Програми зокрема;
- залучення державно-громадських діячів і діячів науки, культури до діяльності та вирішення проблем освітньої галузі;
- впровадження системи централізованого електронного документообігу;
- удосконалення системи оцінки діяльності закладів освіти, розвиток нових форм, механізмів моніторингу якості освіти;
- розвиток інститутів громадської участі в освітній діяльності;
- підвищення відкритості та інвестиційної привабливості сфери освіти;
- використання сучасних інформаційних технологій управління у закладах освіти.
У сфері дошкільної освіти:
- забезпечення максимального охоплення дітей від 2 до 6 (7) років дошкільною освітою та поліпшення її якості;
-забезпечення обов’язкової дошкільної освіти дітей старшого дошкільного віку та розвиток нових форм дошкільної освіти відповідно до запитів населення;
- забезпечення доступності дошкільної освіти для дітей з особливими потребами;
- створення умов для інтелектуального розвитку, підтримки обдарованих і талановитих дітей дошкільного віку;
- впровадження в роботу закладів дошкільної освіти експериментальної та інноваційної діяльності, у тому числі інклюзивної освіти, враховуючи досвід інших країн та кращих надбань вітчизняної педагогіки та психології;
- посилення соціального захисту дітей дошкільного віку;
- активізація участі батьків в освітньому процесі закладу дошкільної освіти, підвищення їх загальної педагогічної культури;
- покращення системи харчування, забезпечення дітей дошкільного віку якісним і безпечним харчуванням, з урахцванням принципів системи НАССР;
- забезпечення максимально сприятливих умов для оздоровлення та загартування дошкільнят, впровадження системи оздоровчих заходів, здоров’язберігаючих технологій фізичного виховання й розвитку дітей з урахуванням індивідуальних особливостей здоров’я;
- оновлення змісту і форм професійної діяльності педагогічних працівників, підвищення педагогічної культури педагогів і розвиток педагогічної творчості в освіті;
- модернізація та зміцнення матеріально-технічної бази закладів дошкільної освіти; комп’ютеризація, створення сайтів закладів дошкільної освіти сільської місцевості;
- впровадження заходів з енергозбереження та забезпечення протипожежного захисту будівель і приміщень закладів дошкільної освіти;
- забезпечення безпеки та захисту учасників освітнього процесу від надзвичайних ситуацій та облаштування укриттів.
У сфері загальної середньої освіти:
- розвиток мережі всіх типів закладів загальної середньої освіти та ресурсна підтримка інноваційних закладів;
-впровадження нових державних стандартів загальної середньої освіти, підготовка учнів (вихованців) до подальшої освіти i трудової діяльності;
- оптимізація мережі закладів загальної середньої освіти сільської територіальної громади;
- реалізація заходів щодо покращення підготовки до національного мутимедійного тесту, навчальних досягнень випускників закладів системи загальної середньої освіти;
- підвищення якості природничо-математичної освіти; інтеграція науково-дослідницької та інноваційної діяльності в освітній процес;
- виявлення та розвиток творчого потенціалу особистості учнів, залучення їх до вивчення джерел вітчизняної культури, формування ціннісних орієнтирів, патріотизму, стійких моральних принципів і норм, зміцнення активної життєвої позиції;
- покращення системи харчування, забезпечення учасників освітнього процесу якісним і безпечним харчуванням, з урахцванням принципів системи НАССР;
- оптимізація навантаження учнів закладів загальної середньої освіти;
- забезпечення протипожежного захисту будівель та приміщень закладів загальної середньої освіти;
- забезпечення безпеки та захисту учасників освітнього процесу від надзвичайних ситуацій та облаштування укриттів.
У сфері позашкільної освіти і підтримці обдарованих дітей та молоді:
- розроблення механізму здобуття позашкільної освіти в гуртках, секціях та інших творчих об'єднаннях, організованих закладами загальної середньої та позашкільної освіти;
- забезпечення рівного доступу дітей різних категорій і соціальних верств населення до здобуття якісної позашкільної освіти;
- створення сприятливого середовища для розкриття творчого потенціалу дітей з особливими освітніми потребами;
- поглиблення міжнародного співробітництва у сфері позашкільної освіти та організації вільного часу молоді;
- збільшення чисельності дітей, охоплених позашкільною освітою, зокрема у старостинських округах територіальної громади;
- розширення спектру діяльності та технічного оснащення гуртків дослідницького напрямку;
- підтримка обдарованої та талановитої учнівської молоді;
- осучаснення матеріально-технічної бази закладів позашкільної освіти;
- реалізація Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді;
- забезпечення безпеки та захисту учасників освітнього процесу від надзвичайних ситуацій та облаштування укриттів.
У сфері корекційної та інклюзивної освіти:
- максимальне розширення можливостей закладів освіти для реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття якісної освіти;
- забезпечення надання якісних корекційних послуг в закладах дошкільної освіти шляхом відкриття спеціальних та інклюзивних груп, введення ставок учителів-логопедів, учителів-дефектологів та інших педагогічних працівників з відповідною фаховою підготовкою;
- удосконалення нормативних засад щодо впровадження інноваційних технологій, демократичних підходів в організації освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами, із соціально незахищених сімей, надання їм комплексної педагогічної, психологічної, корекційної допомоги, починаючи з раннього віку, що сприятиме ранньому включенню дітей із складними порушеннями розвитку в навчально-реабілітаційний процес;
- використання у навчально-корекційному процесі сучасного медичного, спеціального корекційного обладнання, комп’ютерного програмного забезпе-чення, мультимедійних засобів;
- створення умов інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти та популяризація педагогічних спеціальностей учителя-логопеда, спеціального психолога, учителя-дефектолога;
- забезпечення безпеки та захисту учасників освітнього процесу від надзвичайних ситуацій та облаштування укриттів.
У сфері кадрового забезпечення та професійного розвитку педагогічних працівників:
- розвиток кадрового потенціалу закладів та установ освіти;
- реформування системи підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
- професійний розвиток педагогічних працівників;
- підготовка педагогів до використання онлайн-платформ, сучасних мультимедійних навчальних посібників через підвищення комп'ютерної та Інтернет-грамотності;
- інноваційна освітня діяльність;
- формування позитивного іміджу педагогічного працівника;
- надання психологічної підтримки та допомоги педагогічним працівникам.
У сфері забезпечення здоров’я та соціального захисту учасників освітнього процесу :
- оптимальне навантаження здобувачів освіти;
- залучення школярів до активних занять фізичною культурою та спортом, пропаганда здорового способу життя;
- створення в освітніх закладах умов, що сприяють збереженню та зміцненню здоров’я дітей та учнівської молоді засобами фізичної культури і спорту;
- проведення інформаційної роботи серед батьків щодо виховання здорової дитини із залученням педагогічних, медичних працівників, психологів;
- формування фізичної культури особистості учнів з урахуванням їхніх індивідуальних здібностей, стану здоров’я та мотивації;
- робота з батьками щодо формування здорового способу життя: участь у спортивних змаганнях, фестивалях, конкурсах, естафетах;
- створення позитивного психологічного мікроклімату;
- протидія та попередження булінгу (цькування) в закладах освіти;
- моніторинг поглиблених медичних оглядів дітей і врахування їх результатів при плануванні освітнього процесу та забезпечення проходження профілактичних медичних оглядів педагогічними працівниками;
- створення освітнього середовища, сприятливого для збереження здоров'я дитини, облаштування та оновлення спортивних і ігрових майданчиків в закладах освіти громади;
- проведення моніторингу стану та причин дитячого травматизму, нещасних випадків серед дітей дошкільного та шкільного віку;
- забезпечення закладів освіти дезінфекційними, мийними засобами та медичними препаратами для надання першої невідкладної допомоги.
У сфері соціально-психологічної служби учасників освітнього процесу:
- забезпечення соціально-психологічної підтримки сприятливих умов для безпечної життєдіяльності та здорового способу життя, виховання в дітей, учнів, молоді особистої відповідальності за власне здоров’я та здоров’я родини, навичок самозбереження;
- проведення соціально-психологічної підтримки формування якісного потенціалу керівних і педагогічних кадрів;
- здійснення соціально-психологічної підтримки підвищення ефективності системи національного виховання дітей та молоді.
У сфері безпечного та якісного харчування дітей закладів освіти:
- проведення організаційної роботи щодо створення умов для забезпечення повноцінного, якісного та безпечного харчування дітей у закладах освіти з урахуванням приципів НАССР;
- створення необхідних умов, передбачених чинним законодавством для організації повноцінного та якісного харчування дітей у закладах освіти;
- проведення комплексу заходів щодо забезпечення дітей у закладах освіти безпечним і якісним харчуванням;
- організація та здійснення лабораторного контролю в закладах освіти
Завдання і заходи реалізації Програми наведені у додатку 1.
Показники результативності Програми наведені у додатку 2.
V. Очікувані результати виконання Програми
Виконання Програми забезпечить:
-рівні можливості для здобуття повноцінної освіти всіма категоріями здобувачів;
-розвинуту систему безперервної освіти, яка відповідає сучасним потребам громади;
-підвищення професійного рівня педагогічних працівників, а також престижу педагогічної професії;
- створення належних умов для навчання дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку (інклюзивне освітнє середовище);
-розширення мережі дошкільних закладів через відкриття додаткових груп та забезпечення умов для їх ефективного функціонування;
- покращення організації освітнього процесу та позакласної роботи, що сприятиме підвищенню якості навчання;
- формування ефективної системи підтримки талановитої молоді (навчання, виховання, розвиток);
-підвищення рівня національно-патріотичного виховання учнівської молоді, посилення їх залучення до культурного відродження та утвердження української ідеї;
- створення в освітніх закладах умов, що сприяють збереженню та зміцненню здоров’я дітей та учнівської молоді засобами фізичної культури і спорту;
-зміцнення матеріально-технічної, науково-методичної бази навчальних закладів, впровадження енергозберігаючих технологій;
-проведення модернізації та реконструкції харчоблоків закладів освіти, забезпечення якісного та безпечного харчування відповідно до принципів НАССР;
-забезпечення та облаштування захисних споруд цивільного захисту (сховищ/укриттів) у закладах освіти, що гарантує безпеку учасників освітнього процесу;
-організацію безпечного та регулярного підвезення учнів та вчителів до шкіл та у зворотному напрямку.
VІ. Обсяги та джерела фінансування Програми
Обсяг коштів для реалізації Програми передбачається в розмірі 44 620,0 тис.грн. Фінансування програми здійснюється за рахунок субвенцій з державного та обласного бюджетів, коштів місцевого бюджету, бюджету галузі освіти, надання спонсорської допомоги, участі у грантових проєктах. Обсяги фінансування є орієнтовними і уточнюються щороку
Ресурсне забезпечення Програми наведене у додатку 3.
VІІ. Строки та етапи виконання Програми
Виконання Програми здійснюватиметься протягом 2026-2028 років у межах наявних та залучених матеріально-технічних та фінансових ресурсів.
Програма реалізовуватиметься у один етап.
VІІІ. Координація та контроль за ходом виконання Програми
Координацію та контроль за ходом виконання Програми здійснює Відділ освіти, культури, спорту та туризму Новоборисівської сільської ради та постійна комісія з питань прав людини, депутатської діяльності та гуманітарних питань.
Секретар Дора ЦИМБАЛАР
Додаток 2
до Програми
ПОКАЗНИКИ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ ПРОГРАМИ
|
№ з/п |
Назва показника |
Одиниця виміру |
Вихідні дані на початок дії Програми |
І етап виконання Програми |
||
|
2026 рік |
2027 рік |
2028 рік |
||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
|
І. Показники затрат |
||||||
|
1 |
Обсяг видатків на реалізацію заходів Програми |
тис. грн. |
|
|
|
|
|
II. Показники продукту |
||||||
|
1 |
Кількість заходів, які планується здійснити |
од. |
3 |
3 |
3 |
3 |
|
III. Показники ефективності |
||||||
|
1 |
Середні витрати на здійснення одного заходу |
тис. грн. |
|
|
|
|
|
IV. Показники якості |
||||||
|
1 |
Рівень охоплення освітніми послугами |
% |
100 |
100 |
100 |
100 |
Додаток 3
до Програми
РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ
|
Обсяг коштів, що пропонується залучити на виконання Програми |
Етапи виконання Програми |
Всього витрат на виконання Програми |
||
|
І |
||||
|
2026 рік |
2027 рік |
2028 рік |
||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
Обсяг коштів, всього, зокрема: |
18 840,0 |
12 890,0 |
12 890,0 |
44 620,0 |
|
Державний бюджет |
|
|
|
|
|
Бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
18 840,0 |
12 890,0 |
12 890,0 |
44 620,0 |
|
Інші джерела |
|
|
|
|
Додаток 1
до Програми
ЗАВДАННЯ І ЗАХОДИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ
|
№ з/п |
Зміст заходів |
Термін виконання |
Виконавці |
Джерела фінансування |
Обсяги фінансування по роках, тис. грн. |
Очікуваний |
|||
|
2026 рік |
2027 рік |
2028 рік |
Всього |
||||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
|
Розділ І СТВОРЕННЯ УМОВ ДЛЯ ЗДОБУТТЯ ОСВІТИ
Завдання: 1. Забезпечення реалізації прав громадян щодо здобуття дошкільної і загальної середньої освіти. 2. Забезпечення в сільській місцевості регулярного безоплатного підвезення шкільними автобусами до закладів освіти учнів та педагогів, які проживають за межею пішохідної доступності (Закон України «Про загальну середню освіту»). 3. Надання якісної профільної освіти. 4. Удосконалення навчально-виховного процесу через масові культурно-інформаційні (туристичні подорожі) заходи. 5. Забезпечення рівного доступу до якісного навчання та виховання незалежно від місця проживання. 6. Створення належних умов щодо утримання й обслуговування шкільних автобусів. |
|||||||||
|
1 |
Організація регулярного та безпечного транспортного забезпечення для учасників освітнього процесу, спрямованого на розширення доступу до навчального досвіду: забезпечення участі в екскурсіях, відвідуваннях позашкільних закладів та місць оздоровлення; підтримку змагальної діяльності та професійного розвитку: логістика для участі в конкурсах, спортивних змаганнях районного, обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів, олімпіадах, фестивалях, а також для відвідування різнорівневих нарад, семінарів та конференцій; виконання державних освітніх завдань: надання транспорту до пунктів тестування та для виконання інших критично важливих функцій, покладених на відділ освіти.
|
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
50,0 |
50,0 |
50,0 |
150,0 |
100% охоплення транспортним супроводом учасників, які потребують виїзду для участі у ключових освітніх, спортивних та професійних заходах; підвищення рівня безпеки та своєчасності доставлення до пунктів тестування та оздоровлення.
|
|
2 |
Системне забезпечення транспортними послугами учасників освітнього процесу: логістику для екскурсійного обслуговування, конкурсів, спортивних змагань, олімпіад, фестивалів, нарад, семінарів, конференцій та заходів районного, обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів; безпечне доставлення до пунктів тестування, місць оздоровлення та позашкільних закладів, а також виконання інших оперативних функцій відділу освіти; належне фінансове забезпечення для утримання шкільних автобусів: виділення коштів на придбання пально-мастильних матеріалів, проведення необхідних ремонтних робіт, придбання автозапчастин та обов'язкове страхування автотранспорту і проходження техоглядів. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
1500,0 |
1500,0 |
1500,0 |
4500,0 |
Безперешкодна, своєчасна та безпечна участь здобувачів освіти і педагогічного персоналу у всіх запланованих освітніх, розвиваючих і професійних заходах. Підвищення рівня охоплення виїзними програмами, забезпечення 100% відповідності автопарку стандартам безпеки дорожнього руху та продовження терміну експлуатації шкільних автобусів, гарантоване ефективне виконання всіх функцій, покладених на відділ освіти..
|
|
3 |
Отримання та придбання шкільних автобусів, що відповідають ДСТУ 7013:2009. Забезпечення формування парку власних шкільних автобусів. Проведення заміни техніки, яка виробила експлуатаційний ресурс. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Оновлення парку шкільних автобусів відповідно до вимог ДСТУ 7013:2009; створення власного, функціонального автопарку шкільних автобусів; виведення з експлуатації техніки, що вичерпала ресурс.
|
|
4 |
Облаштування спеціалізованих місць для зберігання шкільних автобусів, створення захищених укриттів для автотранспорту.
|
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
|
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Збереження технічного стану шкільних автобусів від негативного впливу зовнішніх чинників; забезпечення безпеки автопарку під час надзвичайних ситуацій; зменшення витрат на поточний ремонт, спричинений погодними умовами.
|
|
5 |
Навчання і перепідготовка медичного персоналу та механіків, які проводять передрейсовий та післярейсовий огляд водіїв та транспортних засобів |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
|
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
70,0 |
70,0 |
70,0 |
210,0 |
Точність передрейсових оглядів водіїв та технічного стану автобусів; зниження ймовірності випуску на лінію водіїв у неналежному стані або технічно несправних транспортних засобів, що гарантує безпеку перевезень; забезпечення 100% відповідності процедур контролю вимогам чинного законодавства України.
|
|
|
Всього коштів за підрозділом 1.1. |
2026-2028 роки |
|
|
1620,0 |
1620,0 |
1620,0 |
4 860,0 |
|
Завдання: 1. Забезпечення раціональним та збалансованим харчуванням вихованців закладів дошкільної освіти та учнів закладів загальної середньої освіти відповідно до чинного законодавства та рішень сільської ради. 2. Оновлення та модернізація харчоблоків закладів дошкільної та загальної середньої освіти ( закупівля меблів, технологічного обладнання, кухонного та столового обладнання. |
|||||||||
|
1 |
Забезпечення безкоштовним харчуванням таким категоріям дітей та учнів: дітям із сімей внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території України та зони бойових дій, дітям батьків-учасників бойових дій, дітям загиблих батьків-учасників бойових дій, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям з малозабезпечених сімей, дітям з інвалідністю, а також дітям з особливими освітніми потребами. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
400,0 |
400,0 |
400,0 |
1200,0 |
Надання повної соціальної підтримки найбільш вразливим категоріям дітей шляхом гарантування безкоштовного харчування; забезпечення 100% охоплення безкоштовним харчуванням усіх дітей, які мають на це право згідно з чинним законодавством; створення умов для збереження та зміцнення здоров'я дітей із пільгових категорій через доступ до якісного та регулярного харчування.
|
|
2 |
Здійснення комплексного оновлення матеріально-технічної бази харчоблоків закладів дошкільної та загальної середньої освіти, що включає придбання нових меблів, технологічного обладнання (плит, водонагрівачів, м’ясорубок, холодильників, морозильних камер та ін.), кухонного інвентарю та посуду відповідно до чинних санітарних норм та принципів системи НАССР; забезпечення навчання та сертифікації залученого персоналу. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
100,0 |
100,0 |
100,0 |
300,0 |
Забезпечення 100% відповідності харчоблоків державним санітарним нормам, Закону України про безпечність харчових продуктів та вимогам системи НАССР; підвищення якості та швидкості приготування їжі через оновлення технологічного обладнання та інвентарю; мінімізація ймовірності виникнення небезпечних факторів та харчових отруєнь у закладах освіти; забезпечення постійного контролю за якістю та безпекою харчування.
|
|
3 |
Встановлення сучасних систем очистки питної води в усіх закладах дошкільної та загальної середньої освіти. Забезпечення регулярного обслуговування та заміни фільтруючих елементів відповідно до технічних регламентів. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Гарантоване забезпечення усіх учасників освітнього процесу якісною, очищеною питною водою, що відповідає державним санітарним нормам; зниження ризиків захворювань, пов'язаних із вживанням неякісної води; забезпечення комфортних та безпечних умов перебування дітей і персоналу в освітніх закладах.
|
|
|
Всього коштів за підрозділом 1.2. |
2026-2028 роки |
|
|
500,0 |
500,0 |
500,0 |
1500,0 |
|
Завдання: 1. Зміцнення та збереження здоров’я дітей шляхом: організації оздоровчо-профілактичної роботи з учнями в навчальному закладі протягом дня; посилення медико-педагогічного контролю за станом здоров’я, особливо на уроках фізичної культури. 2. Організація оздоровлення та відпочинку. |
|||||||||
|
1 |
Забезпечення оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, дітей батьків учасників бойових дій, дітей загиблих військово-службовців під час проведення антитерористичної операції відповідно до кількості виділених путівок |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Забезпечення 100% використанням виділених путівок та максимальне охоплення оздоровчими послугами дітей із визначених пільгових категорій; сприяння зміцненню здоров'я та психологічній реабілітації дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах; повне виконання державних та місцевих соціальних гарантій щодо оздоровлення дітей, які потребують особливої уваги та підтримки.
|
|
2 |
Організація роботи таборів з денним перебуванням, мовних таборів при закладах середньої освіти із залученням дітей пільгових категорій |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Створення умов для змістовного відпочинку та оздоровлення учнів під час канікул; повне охоплення та залучення до активностей дітей пільгових категорій, що сприятиме їхній соціалізації та підтримці; сприяння поглибленому вивченню іноземних мов через роботу мовних таборів; ефективне використання приміщень та ресурсів закладів освіти в період канікул.
|
|
|
Всього коштів за підрозділом 1.3. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1.4. Інклюзивне навчання Завдання: 1. Підвищення доступності якісної, конкурентоспроможної освіти для дітей з особливими освітніми потребами відповідно до вимог Державного стандарту загальної середньої освіти та інноваційного розвитку суспільства, економіки. 2. Створення освітньо-реабілітаційного середовища для задоволення освітніх потреб учнів з особливостями психофізичного розвитку, соціальна інтеграція в умовах загальноосвітнього закладу. 3. Запровадження варіативних моделей організації освіти для дітей з особливими потребами. |
|||||||||
|
1 |
Створення умов для рівного доступу до якісної освіти дітей з обмеженими можливостями та особливими освітніми потребами. Проведення робіт з облаштування фізичної доступності закладів освіти, включаючи встановлення пандусів, облаштування туалетних кімнат та інших архітектурних елементів відповідно до вимог інклюзивності. Облаштування ресурсних кімнат.
|
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
400,0 |
0,0 |
0,0 |
400,0 |
Забезпечення 100% фізичної доступності закладів освіти для всіх учасників освітнього процесу, незалежно від їхніх рухових можливостей; створення умов для повноцінного інклюзивного навчання, що гарантує право дітей з обмеженими можливостями на якісну освіту; формування безпечного та комфортного освітнього простору, який відповідає принципам універсального дизайну. |
|
2 |
Здійснення системного кваліфікованого психолого-педагогічного та методичного супроводу організації навчального процесу для дітей з особливими освітніми потребами. Забезпечення необхідними матеріально-технічними ресурсами та кваліфікованими фахівцями |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Забезпечення постійного та кваліфікованого психолого-педагогічного супроводу усіх дітей з особливими освітніми потребами; підвищення компетентності педагогів закладів освіти у питаннях інклюзивного навчання через методичну підтримку ІРЦ; покращення якості організації навчального процесу для дітей з ООП та їхньої успішної інтеграції в освітнє середовище; своєчасне та якісне проведення комплексної оцінки розвитку дітей, що є основою для складання індивідуальних програм розвитку. |
|
3 |
Забезпечення регулярного підвищення кваліфікації керівних кадрів, педагогічних працівників, асистентів вчителів та вихователів закладів освіти. Навчання сфокусувати на проблемах інклюзивного навчання, методах роботи з дітьми з особливими освітніми потребами (ООП) та принципах створення інклюзивного освітнього середовища. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Підвищення рівня обізнаності та практичних навичок педагогічних працівників і керівників у сфері інклюзивної освіти; забезпечення кваліфікованого та ефективного навчального процесу для дітей з ООП, що ґрунтується на сучасних методиках; формування в закладах освіти сприятливої та підтримуючої культури, що сприяє інтеграції та рівності; забезпечення дотримання всіх законодавчих та нормативних вимог щодо організації інклюзивного навчання.
|
|
4 |
Запровадити систему організаційно-методичної, консультативно-роз’яснювальної роботи серед керівних та педагогічних кадрів навчальних закладів, батьків щодо забезпечення психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими потребами |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
Не потребує фінансування |
|
|
|
|
Збільшення рівня знань та компетентності керівників, педагогів і батьків щодо методів, форм та особливостей психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП; налагодження ефективної взаємодії та комунікації між закладом освіти (педагоги), фахівцями (психологами, корекційними педагогами) та батьками; забезпечення узгодженості дій усіх сторін, що бережуть участь у навчальному процесі, для досягнення найкращих освітніх результатів для дітей з ООП; зниження психологічних бар'єрів та упереджень у суспільстві щодо інклюзії через якісну роз’яснювальну роботу.
|
|
5 |
Залучення до освітнього процесу в інклюзивних класах та групах фахівців, які мають спеціальну (корекційну) освіту (корекційні педагоги, логопеди, дефектологи тощо). Створення умов та стимулювання їхньої роботи з учнями, що мають особливі освітні потреби, для якісного здійснення навчальної та корекційно-розвиткової роботи.
|
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
Не потребує фінансування |
|
|
|
|
Забезпечення кваліфікованого психолого-педагогічного супроводу та проведення ефективних корекційно-розвиткових занять, що відповідають індивідуальним програмам розвитку (ІПР); створення сталої системи залучення та утримання фахівців зі спеціальною освітою у закладах інклюзивного навчання; максимальна індивідуалізація навчального процесу та досягнення кращих освітніх результатів для дітей з особливими освітніми потребами.
|
|
|
Здійснення системи соціально-педагогічного патронату (супроводу) дітей, які за станом здоров’я не мають можливості відвідувати навчальні заклади. Забезпечення індивідуального навчання та психолого-педагогічної підтримки цим дітям за місцем їхнього проживання |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
Не потребує фінансування |
|
|
|
|
Забезпечення безперервності здобуття освіти дітьми, які мають тривалі обмеження через стан здоров'я, відповідно до їхніх індивідуальних освітніх потреб; запобігання соціальній ізоляції та підтримка зв’язку дитини з освітнім середовищем; надання систематичного та кваліфікованого психолого-педагогічного супроводу, адаптованого до потреб і можливостей кожної дитини.
|
|
|
Всього коштів за підрозділом 1.4. |
|
|
|
400,0 |
0,0 |
0,0 |
400,0 |
|
|
1.6. Матеріально-технічне забезпечення закладів освіти Завдання: 1. Збільшення загального фінансування освітянської галузі. 2. Проведення ремонтних та відновлювальних робіт на об’єктах освіти, які знаходяться в технічно незадовільному стані. 3. Доукомплектування навчальних закладів відповідним обладнанням, меблями, навчально-наочними посібниками, сучасною комп’ютерною, мультимедійною, інтерактивною технікою. 4. Створення комфортних умов для навчання, виховання, утримання учнів і дітей у закладах загальної середньої освіти та дошкільних навчальних закладах, виконання необхідних заходів щодо охорони праці та протипожежної безпеки. 5. Залучення позабюджетних коштів, реалізація актуальних інвестиційних проєктів для укріплення матеріально-технічної бази закладів освіти. |
|||||||||
|
2 |
Створення та підтримка необхідних умов для здійснення повноцінного навчально-виховного процесу у закладах освіти. Проведення комплексних заходів з підготовки до початку нового навчального року, включаючи підготовку до опалювального сезону, забезпечення дотримання санітарно-гігієнічних вимог та інших необхідних організаційно-технічних робіт. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Забезпечення 100% готовності закладів освіти до функціонування у новому навчальному році та безперебійного проходження опалювального сезону; дотримання всіх санітарно-гігієнічних та протипожежних вимог, що гарантує безпечне та здорове освітнє середовище; створення умов для стабільного та якісного навчально-виховного процесу протягом усього року, незалежно від зовнішніх чинників.
|
|
5 |
Здійснення робіт з обладнання (відновлення, модернізації) закладів освіти сучасними системами автоматичної пожежної сигналізації. Забезпечення інтеграції систем оповіщення та їх постійної відповідності чинним державним будівельним нормам та вимогам пожежної безпеки. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
0,0 |
600,0 |
0,0 |
600,0 |
Забезпечення високого рівня протипожежного захисту закладів освіти та своєчасного оповіщення у разі виникнення пожежі; мінімізація ризиків для життя та здоров'я учасників освітнього процесу через швидке виявлення та реагування на надзвичайні ситуації; повне приведення закладів освіти у відповідність до вимог Державної служби з надзвичайних ситуацій.
|
|
6 |
Придбання необхідної кількості вогнегасників та забезпечення їх своєчасної заправки і періодичної перевірки відповідно до нормативних вимог. Придбання та обладнання пожежних щитів необхідним інвентарем у встановлених місцях на території закладів освіти. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
100,0 |
100,0 |
100,0 |
300,0 |
Забезпечення закладів освіти дієвими первинними засобами пожежогасіння, що дозволить швидко ліквідувати пожежу на початковій стадії; повне дотримання вимог пожежної безпеки та нормативних актів щодо забезпечення об'єктів вогнегасниками та пожежними щитами; створення умов для безпечного перебування учасників освітнього процесу та захист майна від пошкодження вогнем.
|
|
7 |
Проведення капітальних ремонтів будівель закладів освіти. Забезпечення використання новітніх технологій та енергоефективних рішень під час виконання всіх ремонтних робіт. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
4000,0 |
4000,0 |
4000,0 |
12000,0 |
Приведення будівель у відповідність до сучасних будівельних норм та вимог енергоефективності; зниження експлуатаційних витрат на утримання та опалення об'єктів; гарантія довготривалої експлуатаційної придатності та безпеки будівель.
|
|
8 |
Проведення ремонтних робіт у спортивних залах та на відкритих спортивних майданчиках закладів освіти. Відновлення та модернізація покриття, обладнання та інвентарю. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
100,0 |
100,0 |
100,0 |
300,0 |
Створення безпечних, сучасних та функціональних спортивних об'єктів для проведення уроків фізичної культури та позакласних занять; стимулювання занять спортом серед учнів та підвищення якості фізкультурно-оздоровчої роботи; усунення травмонебезпечних елементів на майданчиках та у залах.
|
|
9 |
Проведення робіт з ремонту, відновлення та створення нових систем водовідведення (зовнішніх та внутрішніх) у закладах освіти. Забезпечення належного відведення стічних та атмосферних вод від будівель. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
150,0 |
0,0 |
0,0 |
150,0 |
Забезпечення дотримання санітарно-гігієнічних вимог та запобігання затопленням чи підтопленням приміщень; запобігання руйнуванню фундаментів та стін будівель через надмірне зволоження ґрунту та конструкцій; продовження терміну експлуатації будівель та інженерних мереж закладів освіти.
|
|
10 |
Здійснення планового проведення поточних ремонтів у навчальних, адміністративних та допоміжних приміщеннях закладів освіти. Забезпечення відновлення та підтримання належного естетичного та санітарно-гігієнічного стану приміщень. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
1500,0 |
1500,0 |
1500,0 |
4500,0 |
Створення комфортного та естетично привабливого освітнього простору для учнів і працівників; збереження цілісності будівель та попередження передчасного зносу приміщень; дотримання санітарно-гігієнічних вимог у приміщеннях.
|
|
11 |
Забезпечення планового поповнення та поновлення медичних кабінетів закладів освіти необхідним медичним обладнанням, інструментарієм, а також медикаментами та перев'язувальними матеріалами відповідно до встановлених норм і табелів оснащення. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
100,0 |
100,0 |
100,0 |
300,0 |
Забезпечення 100% готовності медичних кабінетів до надання першої медичної допомоги та проведення профілактичних заходів; повне приведення оснащення медичних кабінетів у відповідність до чинних санітарно-гігієнічних вимог та нормативів; створення умов для збереження та зміцнення здоров'я учнів і працівників освітніх закладів.
|
|
12 |
Здійснювати вогнезахисну обробку легкозаймистих конструкцій будівель закладів освіти. Забезпечити періодичну перевірку якості проведеної обробки відповідно до вимог пожежної безпеки. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
1500,0 |
- |
- |
1500,0 |
Зниження рівня пожежної небезпеки будівель та уповільнення поширення вогню у разі займання; підвищення безпеки учасників освітнього процесу та захист майна закладу; повне виконання вимог Державної служби з надзвичайних ситуацій щодо протипожежної обробки конструктивних елементів.
|
|
13 |
Здійснити модернізацію систем електропостачання та освітлення у приміщеннях закладів освіти. Провести обладнання територій закладів освіти сучасними та енергоефективними системами зовнішнього освітлення. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Зниження споживання електроенергії та оптимізація витрат через впровадження сучасних енергозберігаючих технологій освітлення; покращення рівня освітленості як у приміщеннях (відповідність санітарним нормам), так і на території (забезпечення безпеки в темний час доби); підвищення надійності та безпеки електричних мереж та систем електропостачання закладів освіти
|
|
14 |
Забезпечити регулярне та планове проведення робіт з технічного обслуговування та ремонту систем електропостачання. Здійснити перевірку, відновлення та ремонт контурів захисного заземлення у закладах освіти. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Гарантування безпеки учасників освітнього процесу та персоналу через забезпечення надійної роботи захисного заземлення та електромереж; запобігання аварійним відключенням та поломкам обладнання завдяки своєчасному технічному обслуговуванню; повне дотримання вимог правил технічної експлуатації та електробезпеки.
|
|
15 |
Здійснити встановлення (будівництво) огороджень навколо територій закладів освіти. Забезпечити відновлення, ремонт та належне утримання існуючих огорож.
|
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Чітке визначення меж території закладу та запобігання несанкціонованому проникненню сторонніх осіб; спрощення контролю за входом/виходом учасників освітнього процесу та транспортних засобів; покращення зовнішнього вигляду території закладу та її впорядкування.
|
|
16 |
Здійснити комплекс енергозбережувальних заходів у закладах освіти. Провести термомодернізацію будівель, модернізацію систем опалення, вентиляції, а також заміну вікон і дверей на енергоефективні конструкції. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Суттєве зниження споживання теплової енергії та електроенергії, що призведе до зниження експлуатаційних витрат бюджету; створення оптимального температурного режиму у приміщеннях закладів освіти протягом опалювального періоду; зменшення викидів парникових газів та негативного впливу на навколишнє середовище; продовження терміну служби будівель завдяки захисту конструкцій від впливу зовнішніх факторів.
|
|
17 |
Здійснити роботи з комплексного облаштування шкільного подвір’я та прилеглих територій закладів освіти. Провести укладання тротуарної плитки, встановити лавки для сидіння, урни та інші елементи благоустрою. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
3300,0 |
0 |
0 |
3300,0 |
Створення безпечного та зручного простору для пересування учнів і персоналу, а також для відпочинку під час перерв та позакласних заходів, покращення зовнішнього вигляду та функціональності території, що підвищує імідж закладу освіти; забезпечення довговічного та стійкого до погодних умов покриття подвір'я.
|
|
18 |
Забезпечити своєчасну оплату послуг, наданих за укладеними договорами, зокрема на вивезення твердих побутових відходів та інші комунальні та експлуатаційні послуги, необхідні для функціонування закладів освіти. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
120,0 |
120,0 |
120,0 |
360,0 |
Забезпечення належного санітарно-гігієнічного стану територій та приміщень закладів освіти; гарантування безперебійного надання усіх необхідних комунальних послуг.
|
|
|
Всього коштів за підрозділом 1.6. |
|
|
|
10 870,0 |
6 520,0 |
5 920,0 |
23 310,0 |
|
|
|
Всього коштів за розділом І |
|
|
|
|
|
|
|
|
Очікувані результати:- Створення єдиного освітнього простору Новоборисівської територіальної громади, що об'єднує заклади освіти та культури. - Удосконалення сучасної матеріально-технічної бази опорної школи, а також усіх закладів дошкільної та загальної середньої освіти. - 100% задоволення освітніх потреб населення громади. - Професійне зростання педагогічних працівників та, як прямий наслідок, підвищення якості освіти учнів. - Створення умов для забезпечення рівного доступу до якісної освіти та навчання дітей з особливими освітніми потребами (ООП). - Розвиток толерантного ставлення до дітей з ООП з боку однолітків, педагогів, батьків та громадськості, формування розуміння інклюзії як цінності демократичного суспільства. - Забезпечення повноцінної соціально-психологічної адаптації та самоактуалізації дітей в умовах навчального закладу, а також попередження конфліктних ситуацій. - Дієве забезпечення соціальних гарантій для всіх пільгових категорій дітей: дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з інвалідністю, дітей з ООП, дітей з малозабезпечених сімей, дітей внутрішньо переміщених осіб та дітей учасників бойових дій. -Посилення співпраці та розвиток партнерських відносин закладів освіти з місцевими організаціями, підприємствами та соціальними партнерами.
|
|||||||||
|
Розділ ІІ КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ Завдання: 1. Довгострокове прогнозування потреби у педагогічних працівниках. 2. Створення системи професійно-педагогічної адаптації молодих фахівців. 3. Стабілізація кадрового складу дошкільних, загальноосвітніх, навчальних закладів. 4. Розроблення та впровадження нового механізму відбору обдарованої молоді для одержання педагогічної спеціальності. 5. Підвищення професійного рівня педагогічних працівників. 6. Підвищення престижу педагогічної професії в суспільстві та утвердження високого соціального статусу вчителя 7. Поліпшення соціально-економічного становища вчителів, медичних сестер, морального і матеріального стимулювання їхньої професійної діяльності. 8. Забезпечення педагогічного персоналу закладів освіти Новоборисівської ТГ можливістю зручного та своєчасного доїзду до місця роботи.
|
|||||||||
|
1 |
Впровадити систему безперервного професійного розвитку педагогічних працівників на «робочому місці». Забезпечити використання сучасних технологій, інструментів та інтерактивних методик для підвищення кваліфікації протягом усього міжатестаційного періоду. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Забезпечення систематичного та безперервного розвитку професійних компетентностей педагогів протягом міжатестаційного періоду; сприяння негайному впровадженню набутих знань та навичок безпосередньо у навчальний процес; покращення якості навчання учнів через використання педагогами сучасних, практично орієнтованих технологій та методик; підвищення мотивації педагогів до самоосвіти та самостійного професійного вдосконалення.
|
|
2 |
Організувати та здійснити відзначення педагогічних працівників та колективів закладів освіти з нагоди професійних свят (Дня працівників освіти, Всеукраїнського дня дошкілля) та ювілейних дат. Забезпечити нагородження грамотами, подяками та заохоченнями кращих працівників за значні досягнення у професійній діяльності. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
80,0 |
80,0 |
80,0 |
240,0 |
Підвищення соціального статусу та престижу педагогічної праці, визнання внеску працівників у розвиток освітньої галузі; зміцнення корпоративної культури та підвищення рівня згуртованості колективів; стимулювання працівників до подальшого професійного зростання та досягнення високих результатів у навчанні учнів.
|
|
3 |
Визначати та запроваджувати зміст і форми роботи закладів освіти громади з питань професійно-педагогічної адаптації молодих фахівців. Забезпечити систематичний супровід їхнього професійного становлення та зростання. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
Не потребує фінансування |
|
|
|
|
Забезпечення швидкої та успішної адаптації молодих педагогів до роботи в закладах освіти; створення умов для прискореного професійного становлення та зростання молодих фахівців через наставництво та методичний супровід; зниження плинності кадрів та забезпечення закладів освіти кваліфікованими молодими спеціалістами; ефективна передача досвіду від досвідчених педагогів молоді.
|
|
4 |
Здійснити аналіз та визначити кількісну і якісну потребу в педагогічних працівниках для закладів дошкільної та загальної середньої освіти на період до 2028 року.
|
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
Не потребує фінансування |
|
|
|
|
Своєчасне виявлення кадрового дефіциту та забезпечення закладів освіти необхідною кількістю кваліфікованих спеціалістів; створення обґрунтованої стратегії підготовки, залучення та розподілу педагогічних кадрів у громаді на середньострокову перспективу; оптимізація процесів підготовки та перепідготовки персоналу відповідно до реальних потреб.
|
|
5 |
Забезпечити безперебійний та стабільний доїзд педагогічних працівників до місця роботи та у зворотному напрямку. Створити оптимальні маршрути та графіки перевезення для підтримки безперервності освітнього процесу в закладах освіти. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
|
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
800,0 |
800,0 |
800,0 |
2400,0 |
Гарантування 100% присутності педагогів на робочих місцях, що забезпечує стабільність та якість освітнього процесу; створення комфортних та безпечних умов праці для вчителів, особливо для тих, хто проживає за межами населеного пункту, де знаходиться заклад освіти; підвищення привабливості роботи в закладах освіти громади та зниження плинності кадрів.
|
|
6 |
Розробити та впровадити комплексну стратегію із залучення та утримання педагогічних кадрів, спрямовану на зменшення ризиків кадрового дефіциту у закладах освіти громади. Забезпечити пріоритетні заходи підтримки для фахівців, які працюють у віддалених населених пунктах. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
|
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Ліквідація або суттєве зменшення кадрового дефіциту у закладах освіти, особливо у віддалених філіях та школах; підвищення мотивації молодих та досвідчених фахівців до роботи саме у закладах освіти громади через систему стимулювання та підтримки; гарантування якісного освітнього процесу для всіх учнів громади, незалежно від їхнього місця проживання, за рахунок повного укомплектування штату педагогів.
|
|
7 |
Забезпечити належний технічний стан службового автомобіля, що використовується для перевезення педагогічних працівників. Регулярно проводити технічне обслуговування, діагностику та необхідні ремонти для гарантування безпечного та надійного перевезення. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
|
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
150,0 |
150,0 |
150,0 |
450,0 |
Уникнення дорожньо-транспортних пригод та аварійних ситуацій, пов'язаних із технічною несправністю транспортного засобу; забезпечення постійної готовності автомобіля до виконання завдань з перевезення педагогів та мінімізація простоїв через поломки; виконання вимог законодавства щодо технічної експлуатації та безпеки дорожнього руху.
|
|
|
Всього коштів за розділом ІІ |
|
|
|
1030,0 |
1030,0 |
1030,0 |
3090,0 |
|
|
Очікувані результати:
доступність науково-методичної служби в системі освіти ТГ. |
|||||||||
|
Розділ ІІІ ДОШКІЛЬНА ОСВІТА
|
|||||||||
|
Завдання:
населення та демографічного прогнозування.
6.Оновити стратегії й тактики взаємодії закладу дошкільної освіти з батьками й громадськістю. |
|||||||||
|
1 |
Розширення мережі закладів дошкільної освіти через створення та облаштування додаткових освітніх просторів (нових груп) на базі існуючих ЗДО. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
|
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Збільшення проєктної потужності ЗДО; забезпечення 100% відповідності нових груп санітарним нормам та вимогам безпеки; підвищення рівня доступності дошкільної освіти у громаді та скорочення черги. |
|
2 |
Проведення комплексного оновлення предметно-просторового середовища у ЗДО. Здійснення закупівлі та встановлення сучасного, інклюзивного, ергономічного обладнання, меблів, розвивальних іграшок, дидактичних матеріалів, а також мультимедійних та інтерактивних засобів навчання. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
|
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
200,0 |
200,0 |
200,0 |
600,0 |
Створення безпечного та мотивуючого освітнього середовища, яке відповідає принципам Нового освітнього простору; забезпечення 100% груп необхідними сучасними засобами для впровадження інноваційних методик та програм дошкільної освіти; покращення умов перебування дітей та роботи персоналу через заміну застарілого обладнання на нове, ергономічне та сертифіковане, що підтверджує дотримання державних санітарних норм; створення умов для стимулювання пізнавальної активності, творчого та фізичного розвитку дітей дошкільного віку за рахунок використання сучасних та багатофункціональних матеріалів.
|
|
3 |
Проведення закупівлі та централізованого постачання комп'ютерної техніки (ноутбуки, комп’ютери, планшети) та мультимедійного обладнання (проєктори, інтерактивні дошки, багатофункціональні пристрої) для адміністративних потреб та освітнього процесу в ЗДО. Забезпечення підключення до високошвидкісного інтернету. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
|
|
200,0 |
200,0 |
200,0 |
600,0 |
Забезпечення базовим комплектом комп’ютерної та мультимедійної техніки, що дозволяє використовувати ІКТ у навчально-виховному процесі; 100% адміністративного персоналу має доступ до оновленої техніки для ефективного ведення документації, роботи з електронною чергою та використання освітніх платформ; створення умов для впровадження цифрових технологій у ранній розвиток дітей, включаючи використання розвивальних програм, інтерактивних ігор та електронних ресурсів, що підвищує якість освітніх послуг; покращення взаємодії між ЗДО, батьками та органами управління освітою завдяки сучасним засобам зв'язку та електронному документообігу.
|
|
4 |
Розробка та затвердження Положення про надання додаткових освітніх послуг у ЗДО. Забезпечення кадрового ресурсу (залучення спеціалістів або підвищення кваліфікації наявних педагогів) та необхідного навчально-методичного оснащення для запровадження нових гуртків та секцій. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Завідувачі |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Впровадження та функціонування нових видів додаткових освітніх послуг, орієнтованих на всебічний розвиток дитини (творчий, інтелектуальний, фізичний); збільшення частки дітей на 30%, які охоплені додатковими освітніми послугами, що відповідають їхнім індивідуальним інтересам і здібностям; підвищення конкурентоспроможності та привабливості закладів дошкільної освіти через надання сучасних та якісних освітніх програм, включаючи раннє вивчення іноземних мов та основи комп'ютерної грамотності; забезпечення системної інтеграції додаткових послуг з основною освітньою програмою.
|
|
5 |
Модернізація та розвиток спортивно-оздоровчого середовища ЗДО шляхом забезпечення сучасним, безпечним обладнанням та ігровими елементами для стимулювання рухової активності, зміцнення здоров'я та формування рухливих навичок дошкільнят. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
30,0 |
30,0 |
30,0 |
90,0 |
Створення сучасного, безпечного та функціонального спортивно-ігрового середовища (оновлена спортивна зала/куточок та обладнані ігрові майданчики); підвищення рівня рухової активності вихованців та позитивна динаміка показників їхньої фізичної підготовленості; покращення здоров'я дітей (за рахунок зниження рівня захворюваності) та формування стійких навичок здорового способу життя; підвищення якості освітнього процесу в частині фізичного виховання.
|
|
7 |
Оновлення та забезпечення ЗДО сучасним навчально-наочним і технічним обладнанням (довідкова література, демонстраційні таблиці, дидактичні матеріали, прилади, моделі, ТЗН) згідно з діючим Переліком, рекомендованим МОН України, для підвищення якості освітнього процесу. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
|
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
30,0 |
30,0 |
30,0 |
90,0 |
Забезпечення 100% закладів усім необхідним навчально-наочним обладнанням (приладами, моделями, матеріалами), згідно із затвердженим Переліком МОН; покращення якості освітнього процесу та підвищення рівня засвоєння програмного матеріалу дітьми завдяки використанню сучасних технічних засобів навчання; створення ефективного розвивального середовища, що стимулює пізнавальну активність, дослідницькі навички та творчий потенціал дошкільнят; успішне проходження атестації/інституційного аудиту закладами в частині матеріально-технічного забезпечення.
|
|
8 |
Забезпечення реалізації права на дошкільну освіту дітьми, які не відвідують ЗДО за станом здоров'я чи іншими поважними причинами, шляхом організації та вдосконалення системи соціально-педагогічного патронату. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Завідувачі |
Не потребує фінансування |
|
|
|
|
Повне охоплення соціально-педагогічним патронатом усіх дітей дошкільного віку, які не мають можливості відвідувати ЗДО за станом здоров'я або через інші поважні причини; підвищення рівня психолого-педагогічної компетентності батьків дітей, охоплених патронатом, для забезпечення якісного розвитку дитини в домашніх умовах; успішна соціалізація та підготовка до школи дітей, які отримували освітні послуги в рамках патронату.
|
|
9 |
Системне забезпечення професійного розвитку педагогічних кадрів ЗДО шляхом їх регулярного проходження курсів підвищення кваліфікації відповідно до чинного законодавства та пріоритетних напрямів розвитку дошкільної освіти. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Завідувачі |
Не потребує фінансування |
|
|
|
|
Забезпечення 100% проходження педагогічними працівниками курсів підвищення кваліфікації у встановлені терміни (не рідше одного разу на п'ять років); підвищення рівня професійної компетентності педагогів у пріоритетних сферах (наприклад, інклюзія, STEM-освіта, цифровізація, психологічна підтримка); покращення якості освітнього процесу в ЗДО, що підтверджується результатами внутрішнього моніторингу, завдяки впровадженню педагогами набутих знань і нових освітніх методик.
|
|
10 |
Модернізація та проведення ремонтних робіт в закладах дошкільної освіти |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Завідувачі |
|
1400,0 |
200,0 |
800,0 |
2400,0 |
Створення ефективної системи внутрішньої методичної роботи (ПДС, майстер-класи, педагогічні майстерні) для оперативного вирішення актуальних проблем дошкільної освіти; збільшення кількості та якості заходів, у яких педагоги ЗДО виступають як спікери та учасники (конференції, семінари), поширюючи власний досвід; зростання показника участі та перемог педагогів ЗДО у конкурсах професійної майстерності; впровадження інноваційних методик та технологій у освітній процес ЗДО, отриманих у ході участі в семінарах та майстер-класах.
|
|
11 |
Проведення урочистого випускного свята для вихованців ЗДО із забезпеченням необхідної святкової атрибутики та придбанням подарунків випускникам (наповнення визначається ЗДО). |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Завідувачі |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
60,0 |
60,0 |
60,0 |
180,0 |
Своєчасне проведення випускного свята, що забезпечує позитивні емоції вихованців та батьків; забезпечення всіх випускників якісними подарунками (канцтоварами, іграшками, наборами), придбаними відповідно до затвердженого кошторису; дотримання встановленого кошторису витрат на придбання святкової атрибутики та подарунків; створення атмосфери урочистості та гідного прощання з дитячим садком, що сприяє позитивній наступності переходу до школи.
|
|
|
Всього коштів за розділом ІІІ |
|
|
|
1920,0 |
720,0 |
1320,0 |
3 960,0 |
|
|
Очікувані результати: - Поширена та урізноманітнена мережа закладів дошкільної освіти різних типів, форм власності та альтернативних форм здобуття дошкільної освіти – відповідно до актуальних потреб громади. - Досягнення 100% охоплення дошкільною освітою дітей п'ятирічного віку в закладах різних типів і форм власності. - Забезпечення рівного доступу до якісної дошкільної освіти дітям усіх вікових категорій та стану здоров'я, включно із повним охопленням соціально-педагогічним патронатом дітей, які не відвідують ЗДО. - Забезпечення ЗДО висококваліфікованими педагогічними кадрами, стабілізація кадрового складу та зниження рівня плинності кадрів. - Досягнення 100% проходження педагогічними працівниками курсів підвищення кваліфікації у встановлені терміни. - Підвищення рівня професійної компетентності педагогів та впровадження інноваційних методик і технологій у освітній процес, отриманих у ході активної методичної роботи та участі в конкурсах. - Побудова освітньо-виховного процесу в ЗДО на принципах дитиноцентризму та Компетентнісного підходу. - Зміцнення та модернізація спортивно-оздоровчої бази та забезпечення 100% закладів усім необхідним навчально-наочним і технічним обладнанням згідно з Переліком МОН. - Забезпечення достовірності та цілісності даних у системі електронного обліку, що відповідає вимогам чинного законодавства. - Забезпечення онлайн-доступу батьків до повної та актуальної інформації про умови отримання дітьми дошкільної освіти. - Успішна соціалізація та підготовка випускників до школи, що підтверджується гідним проведенням урочистих заходів та забезпеченням подарунками.
|
|||||||||
|
Розділ ІV ЗАГАЛЬНА СЕРЕДНЯ ОСВІТА |
|||||||||
|
4.1. Оптимізація мережі Завдання: 1. Структурна розбудова існуючих навчальних закладів ІІ-ІІІ ступенів та форм організації навчання в громаді, найбільш доцільних з точки зору забезпечення отримання кожною дитиною якісних освітніх послуг за умови продуктивного економічного використання наявних ресурсів. |
|||||||||
|
2 |
Забезпечення соціальної потреби в групах продовженого дня в опорному закладі освіти, а також оперативне відкриття нових груп в інших закладах загальної середньої освіти ТГ відповідно до обґрунтованого попиту та фінансової можливості.
|
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
Не потребує фінансування |
|
|
|
|
Повне задоволення потреб (100%) батьків у функціонуванні груп продовженого дня в опорному закладі освіти; оперативне реагування на попит та відкриття нових ГПД в інших закладах загальної середньої освіти протягом навчального року, якщо це обґрунтовано кількістю заяв; стабільне функціонування мережі ГПД, що забезпечує належний нагляд, безпеку та умови для самопідготовки учнів у позаурочний час. |
|
3 |
Оптимізація та удосконалення структури мережі закладів освіти Новоборисівської територіальної громади з метою забезпечення її фінансової ефективності, раціонального використання ресурсів та відповідності освітнім потребам мешканців. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
Не потребує фінансування |
|
|
|
|
Створення економічно ефективної та раціональної мережі закладів освіти, що забезпечує економію бюджетних коштів; підвищення якості освітніх послуг у всіх закладах ТГ завдяки концентрації та ефективному використанню кадрових і матеріально-технічних ресурсів; забезпечення рівного доступу до якісної освіти учням та вихованцям, особливо з віддалених населених пунктів; удосконалення управлінської структури закладів освіти, що дозволяє швидко реагувати на зміни в законодавстві та освітніх потребах громади; збільшення наповнюваності класів/груп до оптимальних показників, визначених законодавством.
|
|
|
Всього коштів за підрозділом 4.1. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4.2. Комплексна модернізація матеріально-технічної та методичної бази закладів загальної середньої освіти з метою створення сучасного, безпечного та комфортного освітнього середовища, що відповідає державним санітарно-гігієнічним, технічним та освітнім стандартам. Завдання: 1. Забезпечення в закладах загальної середньої освіти належних умов для навчання і виховання відповідно до сучасних санітарно-гігієнічних, технічних та педагогічних вимог. 2. Здійснення заходів щодо модернізації матеріально-технічної бази освітніх закладів. |
|||||||||
|
1 |
Оснащення навчальних кабінетів природничо-математичного циклу (хімія, біологія, фізика, географія, математика) сучасним високотехнологічним обладнанням, приладами, апаратурою та лабораторним посудом для забезпечення якісної практичної, дослідницької та проєктної діяльності учнів.
|
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
|
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
100,0 |
100,0 |
100,0 |
300,0 |
Повне оснащення всіх навчальних кабінетів хімії, біології, фізики, географії та математики обладнанням, що відповідає типовим перелікам МОН України; зростання показників якості навчання з природничо-математичних дисциплін, що підтверджується результатами моніторингу знань та успішністю учнів; створення умов для якісної підготовки учнів до участі в олімпіадах та конкурсах з природничо-математичних дисциплін.
|
|
2 |
Комплексне оновлення фонду шкільних бібліотек (медіатек) сучасною навчальною, навчально-методичною, науково-популярною та довідковою літературою для забезпечення якісного інформаційного супроводу освітнього процесу та задоволення читацьких потреб учнів і педагогів. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Заклади освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Досягнення мінімального відсотка оновлення фонду навчальною та методичною літературою, що відповідає вимогам НУШ та чинним навчальним програмам; створення або розширення цифрової медіатеки для забезпечення швидкого доступу до електронних освітніх ресурсів, науково-популярних та довідкових матеріалів; зростання відсотка використання бібліотечного фонду учнями та педагогами (наприклад, збільшення кількості відвідувань та книговидачі); забезпечення педагогічних працівників сучасною методичною літературою для підвищення їхньої професійної компетентності.
|
|
3 |
Комплексне забезпечення закладів загальної середньої освіти сучасним стандартним обладнанням, навчально-методичними матеріалами, спортивним інвентарем, музичною апаратурою та туристичним спорядженням для підтримки навчальної, фізично-оздоровчої та позакласної діяльності. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
|
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
100,0 |
100,0 |
100,0 |
300,0 |
Забезпечення навчальних кабінетів базовим стандартним обладнанням та методичними матеріалами відповідно до навчальних програм; повне оновлення спортивного інвентарю та туристичного спорядження, що сприяє підвищенню якості уроків фізкультури, спортивних секцій та туристично-краєзнавчої роботи; створення належних умов для організації позакласної та гурткової роботи (придбання музичної апаратури, обладнання для творчих студій); підвищення якості освітнього процесу та розширення спектру доступних для учнів спортивних, туристичних та творчих активностей.
|
|
4 |
Оновлення меблевого фонду закладів загальної середньої освіти ергономічними та сучасними меблями (столи, стільці, парти, дошки, меблеві стінки), а також забезпечення необхідним господарським обладнанням для створення комфортних та безпечних умов перебування учасників освітнього процесу. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
|
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
200,0 |
200,0 |
200,0 |
600,0 |
Заміна застарілих меблів на сучасні, ергономічні моделі, що відповідають віковим особливостям учнів; повне забезпечення навчальних приміщень, зокрема класів НУШ, новими меблями та наочними дошками; забезпечення закладів необхідним господарським обладнанням для належного функціонування та підтримки санітарно-гігієнічних вимог; зменшення ризиків порушення постави та зору учнів завдяки використанню комфортних та відповідних стандартам меблів.
|
|
5 |
Облаштування сучасних, багатофункціональних спортивних майданчиків при закладах загальної середньої освіти, оснащених вуличними тренажерами, з метою розширення можливостей для проведення якісних уроків фізичної культури та заохочення учнів до систематичних занять спортом. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
|
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Розширення спектру фізичних вправ та підвищення ефективності проведення уроків фізичної культури за рахунок використання нового сучасного обладнання; покращення показників фізичної підготовленості учнів та зростання їхньої рухової активності; забезпечення безпеки встановленого обладнання та створення комфортних умов для позаурочних занять спортом; активізація спортивно-масової та гурткової роботи у закладах освіти завдяки наявності якісної сучасної спортивної інфраструктури.
|
|
|
Всього коштів за підрозділом 4.2. |
|
|
|
400,0 |
400,0 |
400,0 |
1200,0 |
|
|
4.3. Створення та забезпечення функціонування комплексної, міжвідомчої системи роботи з обдарованою учнівською молоддю Новоборисівської ТГ, що спрямована на ранній пошук, якісне навчання, соціальну підтримку та творчу самореалізацію обдарованих дітей та молоді. 1.Об’єднати зусилля навчальних, культурних закладів, сім’ї та громадських організацій громади у створенні оптимальних умов для розвитку та творчої реалізації обдарованих дітей і молоді. 2.Забезпечити пріоритетність системи пошуку та навчання обдарованих дітей, залучаючи до цієї роботи висококваліфікованих педагогічних та науково-педагогічних працівників. 3.Покращити матеріально-технічну базу закладів освіти, що працюють з обдарованою молоддю, та удосконалити систему соціальної підтримки і заохочення обдарованих учнів. |
|||||||||
|
1 |
Системна організація та забезпечення якісного проведення І, ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських предметних олімпіад (включно з онлайн-форматами), конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт МАН, літературних, мовознавчих, краєзнавчих та мистецьких конкурсів, турнірів, спортивних змагань та фестивалів з метою максимального залучення обдарованої учнівської молоді та розвитку їхнього потенціалу. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
50,0 |
50,0 |
50,0 |
150,0 |
Повне забезпечення проведення та масова участь учнів у І, ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнських олімпіад та інтернет-олімпіад; збільшення кількості учнів, які успішно представляють громаду на конкурсах-захистах МАН та займають призові місця; зростання рівня знань та творчих здібностей учнів, що підтверджується активною участю та перемогами у літературних, мовознавчих , краєзнавчих та мистецьких конкурсах; створення ефективної системи відбору, підготовки та матеріального заохочення переможців та їхніх педагогів на всіх рівнях; популяризація знань, творчості та здорового способу життя через активну організацію спортивних змагань та фестивалів серед учнівської молоді. |
|
2 |
Розвиток та розширення мережі класів та груп з поглибленим, профільним вивченням окремих навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти з метою задоволення індивідуальних освітніх запитів учнів |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
Не потребує фінансування |
|
|
|
|
Збільшення кількості класів та груп з поглибленим вивченням предметів відповідно до потреб учнів та кадрових можливостей закладів; забезпечення високого рівня знань учнів профільних класів, що підтверджується зростанням середнього балу ЗНО/НМТ з профільних предметів; надання учням широкого вибору профілів навчання для максимально точного співвідношення між їхніми інтересами та майбутньою професією; забезпечення класів з поглибленим/профільним вивченням предметів належним матеріально-технічним та методичним супроводом.
|
|
3 |
Систематичне відзначення та фінансова підтримка обдарованих учнів, які продемонстрували високі результати, ставши переможцями або призерами ІІІ та ІV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад, ІІ та ІІІ етапів конкурсів-захистів МАН, а також районних, обласних та Всеукраїнських творчих конкурсів, турнірів, фестивалів і спортивних змагань, шляхом призначення та виплати одноразових грошових винагород та/або стипендій. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
120,0 |
120,0 |
120,0 |
360,0 |
Зростання рівня зацікавленості та мотивації учнівської молоді до поглибленого вивчення предметів, участі у науковій, творчій та спортивній діяльності; Зростання кількість учнів – переможців та призерів ІІІ, ІV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад, ІІ, ІІІ етапів конкурсів-захистів МАН, а також призових місць на обласних, Всеукраїнських та міжнародних творчих, наукових та спортивних змаганнях; формування системи публічного визнання успіхів обдарованої молоді, що позитивно вплине на імідж навчальних закладів та системи освіти загалом; створення умов, що сприятимуть виявленню та ефективному супроводу обдарованих дітей та молоді у різних сферах діяльності.
|
|
4 |
Матеріальне заохочення та відзначення педагогів, чиї учні здобули призові місця на обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях (олімпіади, конкурси, турніри, спорт). |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Зростання професійної мотивації вчителів, їхньої зацікавленості у впровадженні інноваційних методик та індивідуальній роботі з талановитими учнями; закріплення кваліфікованих педагогів у закладах освіти громади та зменшення відтоку найбільш результативних кадрів; підвищення соціального статусу та престижу професії вчителя в громаді через публічне визнання та матеріальне заохочення; покращення загальної якості підготовки учнів, що підвищує конкурентоспроможність навчальних закладів на регіональному та національному рівнях.
|
|
5 |
Інтеграція освітніх закладів громади у міжнародний освітній простір через участь у проєктах, програмах обміну та грантах |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Покращення матеріально-технічної бази шкіл (лабораторії, обладнання, техніка) завдяки грантовим коштам; підвищення професійної кваліфікації педагогів через міжнародні стажування, обміни та освоєння новітніх методик; впровадження кращих європейських та світових освітніх практик і стандартів у навчальний процес; посилення міжнародної репутації громади як сучасної освітньої території, відкритої до співпраці; збільшення бсягу зовнішнього фінансування через гранти та проєкти.
|
|
6 |
Створення та підтримка ефективної системи залучення учнівської молоді до науково-дослідницької, експериментальної та пошукової діяльності через мережу Малої академії наук (МАН). |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Розширення охоплення учнів науково-дослідницькою діяльністю та активне залучення їх до роботи секцій Малої академії наук; систематичне зростання кількості учнів, які успішно представляють свої наукові проєкти на регіональному, всеукраїнському та міжнародному рівнях; формування та розвиток в учнів ключових дослідницьких, аналітичних, критичних та презентаційних навичок; підтримка високої мотивації обдарованої молоді до вибору наукових, інженерних та високотехнологічних спеціальностей; створення більшої кількості діючих наукових секцій, що відповідають сучасним напрямкам розвитку науки; загальне підвищення якості підготовки учнів у профільних дисциплінах через поглиблене вивчення та практику; посилення співпраці закладів освіти з університетами, науковими установами та кваліфікованими науковими керівниками.
|
|
7 |
Забезпечення системної та результативної участі обдарованих учнів у Всеукраїнських та Міжнародних інтелектуальних, творчих та спортивних конкурсах для підтвердження високого рівня знань та навичок.
|
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Збільшення кількості учнів, залучених до конкурсів міжнародного рівня; систематичне зростання кількості призових місць та перемог учнів на Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах; підвищення мотивації учнів до поглибленого вивчення предметів та досягнення високих академічних результатів; отримання зовнішньої оцінки якості підготовки учнів шляхом порівняння їхніх досягнень із результатами учасників з інших регіонів та країн.
|
|
8 |
Організація та проведення свята «Сузір’я талантів» |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
50,0 |
50,0 |
50,0 |
150,0 |
Виявлення обдарованих дітей у різних напрямках мистецтва та творчості; значне збільшення кількості учнів, які беруть участь у творчих заходах; підвищення художньої та виконавчої майстерності учасників і загальної якості представлених творчих номерів; створення сприятливого середовища для реалізації творчого потенціалу, надання можливості публічної презентації своїх робіт та отримання фахової оцінки.
|
|
9 |
Матеріальне заохочення та публічне визнання випускників 9-х та 11-х класів, які продемонстрували найвищі академічні досягнення (свідоцтва з відзнакою та медалі). |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
|
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
10,0 |
10,0 |
10,0 |
30,0 |
Значне посилення мотивації учнів 9-х та 11-х класів до відмінної успішності протягом усього періоду навчання; стимулювання підвищення загальної якості навчального процесу та академічних стандартів у закладах освіти; забезпечення належного та урочистого публічного визнання найуспішніших випускників громади; зростання кількості випускників, які щорічно отримують свідоцтва з відзнакою та медалі; зміцнення позитивного іміджу закладів освіти, що готують високоуспішних та конкурентоспроможних випускників.
|
|
10 |
Впровадження системи матеріального заохочення для випускників 11-х класів, які продемонстрували найвищі знання за результатами зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО/НМТ), отримавши 190 балів і вище. |
|
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
40,0 |
40,0 |
40,0 |
120,0 |
Значне посилення мотивації учнів до поглибленого вивчення предметів та досягнення максимально високих балів за результатами ЗНО/НМТ; стимулювання підвищення загальної академічної успішності та середнього балу ЗНО/НМТ випускників громади; щорічне зростання кількості випускників, які отримують 190 і більше балів на ЗНО/НМТ, що свідчить про якість підготовки; публічне визнання та зміцнення позитивного іміджу закладів освіти, які готують абітурієнтів найвищого рівня.
|
|
|
Всього коштів за підрозділом 4.3. |
|
|
|
270,0 |
270,0 |
270,0 |
810,0 |
|
|
4.5.Оцінювання якості освіти Завдання: 1. Вчасно виявляти причини і чинники невідповідності плану й фактичних результатів. 2. Аналізувати та коригувати освітні процеси, прогнозувати розвиток системи та її окремих складових. 3. Здійснювати систематичний аналіз доступу всіх учасників освітнього процесу до якісної освіти. 4. Здійснювати дидактичну корекцію освітнього процесу і психолого-педагогічну корекцію особистої активності учасників процесу. 5. Інформувати усіх учасників педагогічного процесу про позитивні результати проведеного моніторингу. |
|||||||||
|
2 |
Створення та впровадження ефективної системи надання авторизованого доступу особам, відповідальним за моніторинг якості освіти, до актуальних електронних інформаційних ресурсів (баз даних, реєстрів, освітніх платформ), необхідних для здійснення їхньої професійної діяльності. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
Не потребує фінансування |
|
|
|
|
Надано 100% вільний та безперешкодний доступ особам, відповідальним за моніторинг, до всіх необхідних електронних освітніх інформаційних систем, баз даних та аналітичних платформ; створено єдиний вебресурс (інформаційний хаб) або інтегрований інтерфейс для швидкого пошуку та збору моніторингової інформації; затверджено чіткий регламент (порядок) доступу та використання електронних інформаційних ресурсів, що гарантує захист персональних даних та конфіденційної інформації згідно з чинним законодавством; значно скорочено час, необхідний для збору та первинної обробки моніторингових даних; підвищено об'єктивність та оперативність моніторингових досліджень завдяки використанню актуальних електронних даних.
|
|
3 |
Комплексна модернізація системи моніторингових досліджень якості освіти, що включає апробацію та стандартизацію індикаторів і процедур оцінювання, а також впровадження нового або оновленого програмного забезпечення для автоматизації процесу. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради |
Не потребує фінансування |
|
|
|
|
Розроблено та затверджено апробовані та удосконалені індикатори оцінки якості освіти, придатні для регулярного використання; затверджено модернізовані уніфіковані процедури проведення моніторингових досліджень, що забезпечують їхню об'єктивність та порівнянність; успішно протестовано та впроваджено оновлене програмне забезпечення для автоматизації збору, обробки, аналізу та візуалізації моніторингових даних; навчено персонал роботі з новим програмним забезпеченням та модернізованими процедурами; комплексно модернізовано систему моніторингових досліджень; забезпечено надійність, ефективність та стійкість модернізованої системи моніторингу якості освіти.
|
|
4 |
Визначення рівня якості загальної середньої освіти ЗНЗ.
|
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
Не потребує фінансування |
|
|
|
|
Проведено комплексну оцінку рівня якості загальної середньої освіти на регіональному та/або національному рівнях (за потреби); сформовано об'єктивні та порівнювані бази даних про якість освітньої діяльності та результати навчання учнів у ЗЗСО; розроблено та опубліковано аналітичні звіти, що містять висновки про фактичний рівень якості загальної середньої освіти, ідентифікацію сильних сторін та зон, що потребують покращення; надано обґрунтовані рекомендації для органів управління освітою та керівників ЗЗСО щодо підвищення якості освіти на основі отриманих даних; підтверджено ефективність та надійність використаних інструментів оцінювання (тестів, анкет, критеріїв) для визначення рівня якості загальної середньої освіти.
|
|
5 |
Забезпечення публічної прозорості результатів моніторингу якості освіти шляхом обов'язкового та регулярного оприлюднення відповідної аналітичної інформації на офіційних вебсайтах відділу освіти та закладів освіти. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
Не потребує фінансування |
|
|
|
|
Забезпечено регулярне оприлюднення аналітичних звітів і ключових результатів моніторингу якості освіти на офіційних вебсайтах; підвищено рівень доступу та інформованості цільової громадськості (батьків, учнів, освітніх експертів) до результатів моніторингових досліджень; забезпечено зворотний зв'язок або механізм коментування/обговорення опублікованих даних, що сприяє залученню громадськості до формування освітньої політики; забезпечено публікацію результатів у доступному та зрозумілому форматі, що не вимагає спеціалізованих знань для інтерпретації широким загалом.
|
|
|
Всього коштів за підрозділом 4.5. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4.6. Національно-патріотичне виховання учнівської молоді Завдання: 1.Оновлення та впровадження в освітній процес сучасних методик, форм та засобів національно-патріотичного виховання з урахуванням історичних реалій, сучасних викликів та регіональної специфіки. 2.Розробка та інтеграція навчальних і виховних модулів (тем, проєктів), спрямованих на поглиблене вивчення історії державотворення, традицій, культури та видатних постатей України. 3.Створення та забезпечення доступу до актуальних електронних освітніх ресурсів (відеоматеріалів, віртуальних екскурсій, онлайн-курсів) з національно-патріотичного виховання. 4.Забезпечення регулярного проведення тематичних виховних заходів, присвячених державним та національним святам, пам'ятним датам та історичним подіям України. 5.Сприяння розвитку учнівського самоврядування та залучення молоді до волонтерської діяльності, спрямованої на допомогу захисникам України та внутрішньо переміщеним особам. 6.Організація та підтримка діяльності військово-патріотичних гуртків, секцій, клубів та співпраця з військовими формуваннями та ветеранськими організаціями. 7.Проведення курсів підвищення кваліфікації для педагогічних працівників щодо ефективного використання інноваційних методів національно-патріотичного виховання. 8.Залучення до освітнього процесу представників Збройних Сил України, Національної гвардії, ветеранів та громадських діячів для проведення відкритих уроків та зустрічей.
|
|||||||||
|
1 |
Забезпечення системного та змістовного відзначення державних і національних свят шляхом регулярної організації та проведення урочистих і виховних заходів у закладах освіти, спрямованих на формування національної свідомості учнів. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
|
100,0 |
100,0 |
100,0 |
300,0 |
Розроблено та затверджено календарний план урочистих і виховних заходів на навчальний рік, що охоплює всі державні та національні свята; забезпечено 100% охоплення закладів освіти організацією та проведенням таких заходів; створено фонд методичних матеріалів та сценаріїв для проведення заходів, що відповідають сучасним педагогічним вимогам та ідеям національно-патріотичного виховання; підвищено рівень залученості учнів та батьків до підготовки та проведення урочистих заходів; с2формовано в учнів поважне та усвідомлене ставлення до державних символів, історії та традицій, пов'язаних із національними святами. |
|
2 |
Розвиток та підтримка шкільної музейної справи як центру національно-патріотичного виховання шляхом створення та функціонування історичних і краєзнавчих експозицій, зокрема тематичних куточків пам'яті учасників Революції Гідності, Героїв Небесної Сотні; Захисників та Захисниць України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
Не потребує фінансування |
|
|
|
|
Розроблено та впроваджено програму (або положення), що стимулює розвиток та функціонування шкільних музеїв (історичних, краєзнавчих, навчальних) у закладах середньої освіти; забезпечено методичну підтримку та підвищення кваліфікації педагогів-керівників музейної справи; створено та оформлено нові музеї (або експозиції) історії шкіл та/або населених пунктів, які активно використовуються в освітньому процесі; створено та відкрито для відвідування тематичні куточки героїзму, присвячені учасникам Революції Гідності, «Небесної Сотні» та учасникам АТО/ООС (захисникам України), як дієві центри патріотичного виховання; підвищено рівень залученості учнів до пошуково-дослідницької роботи з вивчення локальної історії та вшанування пам'яті героїв; інтегровано ресурси шкільних музеїв та куточків пам'яті у виховний та навчальний процес, зокрема в уроки історії, краєзнавства та громадянської освіти.
|
|
3 |
Стимулювання та оптимізація діяльності освітніх програм (гуртків, секцій), що фокусуються на національно-патріотичному вихованні, військовій підготовці, вивченні історії та регіональній ідентичності (краєзнавстві). |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
Не потребує фінансування |
|
|
|
|
Зростання кількості учнів, регулярно залучених до гуртків; системне використання результатів гурткової роботи (досліджень, експозицій) у загальношкільному навчально-виховному процесі; набуття гуртківцями базових знань і навичок з домедичної допомоги, топографії та історії регіону; створення / оновлення тематичних шкільних куточків, стендів або міні-музеїв; організація спільних заходів (зустрічей, квестів) з місцевими ветеранськими/військовими організаціями протягом навчального року; участь шкільних команд в профільних районних/обласних змаганнях/конкурсах. |
|
|
Забезпечення щорічної участі роїв закладів освіти у районному/обласному етапах гри «Сокіл» («Джура»). |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
150,0 |
150,0 |
150,0 |
450,0 |
Забезпечення 100% участі роїв закладів освіти у районному/обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»); створення та функціонування на базі гуртків постійно діючих роїв, які відповідають всім вимогам Положення про гру «Джура»; оволодіння учасниками роїв повним обсягом практичних навичок, необхідних для успішного проходження ключових етапів гри; проведення внутрішкільного етапу (або відбіркових змагань) «Джури» для підвищення конкуренції та відбору найкращих учасників; системне інформування інших учнів та батьківської спільноти про цілі та результати участі в «Джурі» через шкільні медіа та заходи. |
|
|
Всього коштів за підрозділом 4.6. |
|
|
|
250,0 |
250,0 |
250,0 |
750,0 |
|
|
|
Всього коштів за розділом ІV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Очікувані результати: 1.Підвищення загальної якості освітнього процесу через впровадження інноваційних методик та технологій. 2.Розробка, впровадження та функціонування системного моніторингу якості освіти на рівні Новоборисівської ТГ. 3.Максимальне застосування інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) в управлінні закладами освіти та навчальному процесі. 4. Перетворення освітнього сектора на інноваційне середовище, що стимулює розвиток в учнів навичок самостійного навчання (learning-to-learn) та застосування знань на практиці. 5.Удосконалення системи виявлення, відбору, психолого-педагогічного супроводу та адресної підтримки обдарованої молоді. 6. Збільшення кількості призерів/переможців предметних олімпіад, турнірів, конкурсів та інтелектуальних змагань. 7. Створення бази електронних портфоліо педагогів, які готують учнів-призерів та переможців, для обміну досвідом та стимулювання. 8. Ціннісні Орієнтації: Сформованість ціннісних орієнтацій у дітей та молоді, що базуються на гідності, чесності, справедливості, повазі до життя та до інших. 9.Розвиток соціальної компетентності особистості: вміння працювати в команді, ефективно розв'язувати конфлікти та досягати компромісів. 10. Зростання зацікавленості педагогічної та батьківської спільноти у вихованні дітей на засадах духовності та традиційних цінностей українського народу. 11. Налагодження дружніх відносин та посилення взаємодії між школярами в межах Новоборисівської ТГ. 12. Бібліотечні Фонди: Наявність у шкільних бібліотеках сучасної україномовної, іншомовної та якісної перекладної літератури, що відповідає освітнім потребам. 13.Залучення навчальних закладів ТГ до участі у національних та міжнародних освітніх проєктах. 14.Створення системи обміну досвідом та встановлення стійких партнерських зв’язків між закладами освіти. 15.Налагодження системи безперервного навчання педагогічних кадрів із питань здорового і безпечного способу життя, цивільного захисту та безпеки життєдіяльності. 16. Створення безпечного, комфортного та інклюзивного середовища у всіх закладах освіти Новоборисівської ТГ. 17. Активна свідома участь суб’єктів освітнього процесу в практичних діях, пов’язаних зі здоров’язбереженням і здоров’яформуванням. 18. Стабілізація кількості шкільних захворювань та призупинення зростання показників підліткових залежностей. 19. Якісна підготовка педагогів та створення умов для забезпечення на місцях постійного психолого-соціального супроводу дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.
|
|||||||||
|
Розділ V ПОЗАШКІЛЬНА ОСВІТА Завдання:
|
|||||||||
|
5.1. Оптимізація мережі. Проведення заходів |
|||||||||
|
1 |
Організаційно-методичне забезпечення та підтримка сталого функціонування структурованої мережі позашкільних освітніх об’єднань (гуртків, секцій, студій). |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради |
Не потребує фінансування |
|
|
|
|
Збільшення відсотка охоплення дітей та учнівської молоді якісними послугами позашкільної освіти; з забезпечення актуальності, різнопрофільності та інноваційності навчальних програм гуртків відповідно до сучасних потреб суспільства; створення сталої системи функціонування об’єднань та зміцнення їхньої матеріально-технічної бази; підвищення рівня розвитку практичних (творчих, спортивних, військово-патріотичних) та соціальних компетентностей вихованців; забезпечення мережі кваліфікованими педагогічними кадрами та підвищення їхньої компетентності у роботі з позашкільними формами навчання. |
|
2 |
Організація та регулярне забезпечення масових, змагальних і презентаційних заходів (мистецьких, науково-дослідних, туристичних, спортивних) з метою публічної демонстрації досягнень вихованців, оцінювання якості програм та стимулювання їхньої творчої й освітньої активності. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
|
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Забезпечення платформ для публічної демонстрації талантів, підвищення мотивації та самореалізації вихованців позашкільних об'єднань; практичне застосування та розвиток набутих спеціалізованих знань, умінь і навичок (творчих, дослідницьких, фізичних) під час змагань та заходів; зростання суспільної видимості позашкільної освіти та збільшення інтересу дітей і батьків до занять у гуртках, секціях, студіях; розвиток соціальних навичок (комунікація, командна робота, лідерство) вихованців через участь у колективних заходах (походи, зльоти, екскурсії). |
|
3 |
Забезпечення участі у районних, обласних та Всеукраїнських конкурсах, змаганнях, фестивалях за напрямами позашкільної освіти |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Збільшення кількості перемог та призових місць вихованців шкільних гуртків у зовнішніх конкурсах; підтвердження високого рівня підготовки, яку забезпечує позашкільний напрямок роботи закладів освіти громади; забезпечення щорічної участі команд/учасників шкільних гуртків у ключових змаганнях (обласного та Всеукраїнського рівнів); можливість для педагогів (які ведуть гуртки) обмінюватися досвідом та інтегрувати нові методики. |
|
4 |
Регулярна організація та проведення спортивно-масових заходів (змагань, турнірів, фестивалів) у населених пунктах громади. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Збільшення кількості учнів, які регулярно беруть участь у спортивно-масових заходах громади; популяризація здорового способу життя та залучення школярів до систематичних занять фізичною культурою; виявлення обдарованих дітей для подальшого залучення до шкільних спортивних секцій; посилення дружніх зв'язків та здорової конкуренції між учнями закладів освіти громади та учнями сусідніх громад. |
|
5 |
Організація та фінансове забезпечення участі дитячих, юнацьких і молодіжних збірних команд закладів освіти у спортивних змаганнях районного, обласного, всеукраїнського рівнів. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
|
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Збільшення кількості учнів-спортсменів, яким присвоєно спортивні розряди або звання до кінця реалізації програми; забезпечення 100% збірних команд, відібраних для участі у змаганнях, повним фінансуванням (проїзд, проживання, харчування, добові) та необхідним спортивним екіпіруванням (форма, інвентар); налагодження стабільного медико-санітарного супроводу усіх команд під час виїзних змагань.
|
|
6 |
Сприяти підвищенню кваліфікації педагогічних працівників позашкільної освіти відповідно до переліку спеціалізацій, за якими здійснюватиметься підготовка |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
|
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Щорічне підвищення кваліфікації проходять не менше 40% педагогів позашкілля за пріоритетними спеціалізаціями; впроваджено нові програми або сучасні методики (STEM, цифровізація) у свою гурткову роботу педагогами, що пройшли підвищення кваліфікації.
|
|
7 |
Сприяння формуванню громадянської компетентності та активної позиції учнівської молоді через розвиток ефективного учнівського самоврядування, функціонування лідерських шкіл та забезпечення участі у правозахисних та медіаційних проєктах, зокрема "Шкільний омбудсман". |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Створення ефективного та впливового учнівського самоврядування, яке регулярно ініціює та реалізує соціально значущі проєкти в житті школи; забезпечення постійного функціонування "Школи молодого лідера", яка цільово готує активну та відповідальну молодь до участі в управлінських процесах; впровадження інституту "Шкільний омбудсман" та медіаційних практик для створення дієвого механізму захисту прав учнів і значного зниження рівня внутрішньошкільних конфліктів; помітне зростання громадянської активності та правової свідомості учнівської молоді через їхню масову та регулярну залученість до діяльності самоврядування.
|
|
|
Всього коштів за підрозділом 5.1. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5.2. Модернізація матеріально-технічної та методичної бази позашкільної освіти |
|||||||||
|
1 |
Оснащення сучасним обладнанням (обладнання для організації гуртків і секцій тощо) |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Забезпечення запланованих до модернізації гуртків, секцій та STEM-лабораторій сучасним, енергоефективним та безпечним обладнанням, що відповідає державним стандартам і потребам навчальних програм; створення та запуск нових інноваційних гуртків і секцій (наприклад, робототехніка, 3D-моделювання, медіа-студії, VR/AR-лабораторії); значне збільшення кількості учнів, які регулярно відвідують оснащені секції та гуртки, що свідчить про підвищення інтересу до освітньої пропозиції; підвищення практичних навичок та рівня знань учнів, що займаються на новому обладнанні, підтверджене їхніми перемогами в профільних конкурсах та змаганнях (олімпіади, хакатони, фестивалі технічної творчості).
|
|
2 |
Комплексна модернізація та забезпечення спортивних залів і майданчиків закладів освіти повним комплектом сучасного, сертифікованого спортивного інвентарю та обладнання для якісного проведення уроків фізичної культури, позакласних занять та тренувань. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Спортивні зали та майданчики закладів освіти забезпечені повним, оновленим та сертифікованим комплектом основного та спеціалізованого спортивного інвентарю; створено умови для впровадження нових, сучасних видів спорту та рухової активності в освітній процес; значне підвищення рівня безпеки під час занять фізичною культурою та спортом; збільшення кількості учнів, які регулярно відвідують спортивні секції та гуртки.
|
|
3 |
Комплексна модернізація матеріально-технічної бази мистецьких та актових залів закладів освіти шляхом придбання сучасних музичних інструментів, професійної звукової апаратури та сценічного реквізиту для забезпечення якісної організації культурно-масових заходів та роботи творчих гуртків. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Значне підвищення технічної та естетичної якості проведення всіх шкільних та позашкільних культурно-масових заходів, свят та концертів; створення умов для розширення мережі музичних, вокальних, театральних та хореографічних гуртків та студій завдяки наявності повного комплекту якісного обладнання та інструментів; підвищення рівня виконавської майстерності учнів, які займаються у творчих колективах, що підтверджується їхніми перемогами на районних, обласних та всеукраїнських мистецьких конкурсах і фестивалях; збільшення кількості учнів, які залучені до творчої діяльності та участі у культурно-масових заходах, завдяки привабливості та сучасній оснащеності творчих просторів.
|
|
|
Всього коштів за підрозділом 5.2. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Всього коштів за розділом V |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Очікувані результати: 1.Забезпечення широкого доступу учнівської молоді до диверсифікованої мережі якісних освітніх послуг у сфері позашкільної освіти. 2.Створення та запуск нових інноваційних гуртків, секцій та STEM-лабораторій, відповідно до сучасних потреб ринку праці та суспільства. 3.Системне підвищення рівня професійної компетентності педагогів позашкільної освіти, що відповідає вимогам нових освітніх програм. 4.Вровадження інституту "Шкільний омбудсман" та медіаційних практик для створення ефективного механізму захисту прав учасників освітнього процесу. 5.Створення стійкої та дієвої системи органів учнівського самоврядування у всіх закладах освіти Новоборисівської ТГ. 6. Регулярна реалізація спільних соціальних проєктів учнівського самоврядування з батьківською громадою та громадськими організаціями. 7. Формування у значної частини учнівської молоді стійкого здорового способу життя та активної громадянської позиції, що відповідає принципам сталого розвитку.
|
|||||||||
|
Розділ VІ ІНФОРМАТИЗАЦІЯ СИСТЕМИ ОСВІТИ Завдання: 1.Забезпечити інтеграцію сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у навчальний процес для підвищення якості освіти та стимулювання творчого розвитку учнівської молоді. 2.Здійснити комплексну модернізацію технічної бази закладів освіти: довести кількість комп'ютерної техніки до нормативного показника (один комп'ютер на п'ять учнів) та забезпечити високошвидкісне підключення до мережі Інтернет для підтримки освітнього процесу, бібліотечної справи та ефективного управління.
|
|||||||||
|
1 |
Забезпечити комплексну модернізацію та поповнення матеріально-технічної бази закладів середньої освіти шляхом: - повного оснащення сучасною комп'ютерною технікою, мультимедійними проєкторами, інтерактивними класами, дошками та телевізорами; - придбання ліцензійного навчального програмного забезпечення з різних предметів для удосконалення навчально-виховного процесу; - забезпечення доступу до електронних підручників, довідників та електронних засобів контролю знань учнів.
|
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
|
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
400,0 |
400,0 |
400,0 |
1200,0 |
Навчальні кабінети забезпечені комплексним мультимедійним обладнанням (інтерактивні дошки, проєктори, телевізори) та достатньою кількістю сучасної комп’ютерної техніки; забезпечено постійний доступ усіх учнів та педагогів до повного комплекту необхідного ліцензійного програмного забезпечення, електронних підручників, довідників та електронних систем контролю знань; значне збільшення частки уроків, на яких системно використовуються інтерактивні технології та цифрові навчальні ресурси, що сприяє підвищенню успішності учнів з ключових предметів; створено сучасне, високотехнологічне освітнє середовище, що відповідає вимогам Нової української школи та забезпечує готовність учнів до життя і праці в цифровому суспільстві.
|
|
2 |
Забезпечити безперебійне функціонування та продовження терміну експлуатації наявної комп'ютерної техніки шляхом впровадження системи планового технічного обслуговування, оперативного ремонту та регулярної модернізації обладнання. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
|
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
80,0 |
80,0 |
80,0 |
240,0 |
Забезпечено постійну працездатність усієї комп'ютерної техніки в закладах освіти, що підтверджується мінімальною кількістю простоїв обладнання в навчальному процесі; створено та функціонує ефективний механізм технічного обслуговування, оперативного ремонту та швидкої заміни комп'ютерного обладнання, що вийшло з ладу; регулярне проведення модернізації ключових компонентів (пам'ять, накопичувачі) наявної техніки, що продовжує термін її служби та забезпечує відповідність мінімальним системним вимогам для роботи з сучасним програмним забезпеченням; оптимізація витрат на придбання нової техніки завдяки ефективному ремонту та модернізації існуючого обладнання.
|
|
3 |
Забезпечити підключення всіх закладів освіти до якісного високошвидкісного Інтернету та сформувати стабільний механізм фінансування для своєчасної оплати послуг зв'язку. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
100,0 |
100,0 |
100,0 |
300,0 |
Усі заклади освіти підключені до високошвидкісного, якісного та безпечного широкосмугового доступу до мережі Інтернет; сформовано стабільний механізм фінансування для своєчасної оплати послуг Інтернету, що забезпечує його безперервне функціонування; забезпечено стійкий та безперебійний доступ до мережі Інтернет протягом всього навчального року; впроваджено систему захисту від небезпечного та небажаного контенту для безпечного використання мережі усіма учасниками освітнього процесу.
|
|
4 |
Розбудувати та ввести в експлуатацію функціональні локальні мережі у всіх закладах загальної освіти, забезпечуючи надійний доступ до мережі Інтернет з усіх робочих місць та ефективний внутрішній обмін навчальними та управлінськими даними. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Створено та функціонують локальні мережі, що забезпечують доступ до Інтернету з кожного навчального та адміністративного робочого місця в закладах освіти; налагоджено безперешкодний та безпечний обмін даними між усіма підрозділами та учасниками освітнього процесу в межах закладу; внутрішня мережа забезпечує стабільну та високу швидкість передачі даних, необхідну для повноцінного використання хмарних сервісів, електронних журналів та інших цифрових освітніх платформ; створено надійну та масштабовану мережеву інфраструктуру, здатну підтримувати функціонування усіх придбаних мультимедійних та комп'ютерних комплексів.
|
|
5 |
Трансформувати шкільні бібліотеки в повноцінні інформаційно-ресурсні медіатеки навчального призначення, забезпечивши систематичне інформаційне наповнення, розширення функціоналу проєкту «Шкільна Інтернет-бібліотека» та вільний доступ учнів до цифрових і мультимедійних освітніх ресурсів. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
У шкільних бібліотеках створені та функціонують сучасні медіатеки, оснащені необхідною технікою для роботи з цифровими ресурсами; проєкт «Шкільна Інтернет-бібліотека» системно наповнюється актуальним навчальним контентом (електронними підручниками, довідниками, медіафайлами) та розширює свій функціонал для зручного пошуку та використання; забезпечено безперешкодний, цілодобовий доступ учнів та педагогів до оцифрованих та мультимедійних фондів медіатек та Інтернет-бібліотеки; бібліотечні працівники пройшли перепідготовку та ефективно використовують можливості медіатек для проведення навчальних заходів та консультацій, перетворюючи бібліотеку на повноцінний інформаційний хаб.
|
|
6 |
Забезпечити стабільне, якісне та інформаційно повне функціонування (адміністрування, технічний супровід та актуалізацію) існуючих офіційних вебсайтів опорного закладу та всіх підпорядкованих закладів освіти Новоборисівської сільської ради, відповідно до вимог законодавства про прозорість. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
50,0 |
50,0 |
50,0 |
150,0 |
100% обов'язкової публічної інформації на всіх сайтах оновлюється у встановлені терміни та відповідає вимогам законодавства; забезпечено постійний технічний супровід та хостинг вебсайтів, що гарантує їхню безперебійну роботу та захист від зовнішніх загроз; проведено аудит і, за необхідності, модернізацію дизайну та структури сайтів для покращення їхньої зручності та доступності для всіх категорій користувачів; вебсайти ефективно використовуються як ключовий інструмент оперативної комунікації, інформування та зворотного зв'язку з громадськістю.
|
|
7 |
Оснастити шкільні читальні зали сучасною комп'ютерною технікою та забезпечити в них спеціалізовані робочі місця для надання учням та педагогам вільного, безперешкодного доступу до мережі Інтернет та електронних інформаційних ресурсів . |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Керівники закладів освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
У шкільних читальних залах облаштовані та функціонують спеціалізовані робочі місця з комп'ютерною технікою, що забезпечують індивідуальну роботу з електронними ресурсами; забезпечено вільний та зручний доступ учнів та педагогів до електронних підручників, освітніх платформ, наукових баз даних та Інтернет-ресурсів безпосередньо у читальних залах (медіатеках); збільшення кількості учнів та вчителів, які регулярно використовують облаштовані читальні зали для самостійної навчальної, дослідницької та проєктної роботи з цифровими ресурсами.
|
|
|
Всього коштів за розділом VI |
|
|
|
630,0 |
630,0 |
630,0 |
1 890,0 |
|
|
Очікувані результати: - Створено та підтримуються повноцінні організаційні, кадрові, інформаційні та матеріально-технічні умови, що забезпечують безперебійне та якісне функціонування технологій дистанційного навчання у всіх закладах освіти. - 100% педагогічних працівників пройшли цільову підготовку та системно використовують сучасний навчальний електронний контент та цифрові інструменти в освітньому процесі. - Значне підвищення рівня медіа- та інформаційної грамотності всіх учасників освітнього процесу, що підтверджується впровадженням медіаосвітніх компонентів у навчальні програми та позакласні заходи. - Налагоджено та ефективно функціонує регіональне партнерство (з іншими громадами, ЗВО, громадськими організаціями) для розширення спектру та підвищення якості освітніх послуг, доступних учням громади. - Створено умови для розвитку професійної готовності вчителів до медіатворчості, що дозволяє їм компетентно створювати власний освітній контент, покращуючи якість професійної комунікації та мережі стосунків у освітній спільноті. - Забезпечено систематичне наповнення та доступ до якісного, ліцензованого навчального е-контенту, що відповідає сучасним освітнім стандартам та потребам учнів.
|
|||||||||
|
Розділ VІІ ЄДИНИЙ ОСВІТНЬО-ГУМАНІТАРНИЙ ПРОСТІР Завдання:
|
|||||||||
|
7.1. Набуття громадою нової ідентичності, відчуття приналежності жителів до цілої великої громади, її суспільних благ |
|||||||||
|
1 |
Створити та забезпечити функціонування громадської ради освіти як консультативно-дорадчого органу при місцевому органі управління освітою для посилення громадського контролю, забезпечення прозорості та ефективної взаємодії між владою, освітянами та громадою. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
|
Не потребує фінансування |
|
|
|
|
Створено та забезпечено функціонування громадської ради освіти, що включає представників усіх ключових соціальних груп (батьки, педагоги, бізнес, громадські організації); сформовано дієвий механізм громадського контролю та консультацій, що забезпечує врахування думки громади при прийнятті стратегічних управлінських рішень у сфері освіти; забезпечено регулярне проведення засідань громадської ради та зростання кількості спільних рішень та ініціатив, реалізованих спільно з органами управління освітою; громадська рада освіти ефективно використовується як відкрита комунікаційна платформа для публічного обговорення актуальних проблем та перспектив розвитку освітнього простору громади
|
|
3 |
Забезпечити стабільне, повноцінне та ефективне функціонування існуючої Молодіжної ради при виконавчому комітеті, розширюючи її повноваження та активно залучаючи молодь до процесу виявлення, обговорення та спільного розв'язання актуальних проблем сіл громади. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
Виконавчий комітет |
Не поьребує фінансування |
|
|
|
|
Забезпечено постійне та ефективне функціонування Молодіжної ради, яка регулярно генерує та подає обґрунтовані пропозиції щодо вирішення проблем сіл громади; рішення та рекомендації Молодіжної ради систематично включаються та враховуються у проєктах рішень виконавчого комітету та місцевих цільових програмах; створено механізм активного залучення молоді (зокрема, учнівської) до діяльності Ради, що підтверджується зростанням кількості молодіжних ініціатив та волонтерських проєктів у селах громади; щорічна реалізація Молодіжною радою значної кількості соціальних або інфраструктурних проєктів, спрямованих на розвиток сіл.
|
|
|
Всього коштів за підрозділом 7.1. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7.3. Якісні послуги освіти, культури, спорту, туризму, в тому числі неформальної й інформальної освіти та освіти впродовж життя |
|||||||||
|
1 |
Системно організовувати та проводити календарні, національні та культурно-масові заходи, включаючи фестивалі, конкурси, ярмарки, патріотичні свята та святкові урочистості, з метою зміцнення соціальної згуртованості, відродження місцевих традицій та підтримки святкового духу серед жителів громади, особливо дітей. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
заклади освіти заклади культури |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
100,0 |
100,0 |
100,0 |
300,0 |
Помітне зростання рівня згуртованості та спільної ідентичності жителів громади, що підтверджується високою явкою та активною участю у всіх організованих масових заходах; забезпечено регулярне проведення всіх ключових календарно-обрядових свят (Святого Миколая, Різдвяних свят, Масниці, Івана Купала), що сприяє відродженню та популяризації місцевих культурних традицій; 100% дітей громади охоплені святковими заходами та забезпечені подарунковими наборами до Новорічних та Різдвяних свят; посилено національно-патріотичне виховання молоді через проведення цільових заходів, таких як гра-свято «Козацькому роду – нема переводу», сприяючи формуванню активної громадянської позиції; сформовано позитивний культурний імідж громади, яка регулярно проводить якісні та різноманітні масові заходи.
|
|
2 |
Забезпечення якісних та доступних фізкультурно-спортивних та оздоровчих послуг для всіх категорій населення громади, в тому числі через організацію та проведення масових спортивних заходів: - проведення спортивного фестивалю «Краще спортивне село громади» та інших спортивно-масових заходів для популяризації здорового способу життя серед сільського населення; - організація та проведення відкритих турнірів та Кубків серед аматорів та ветеранів з популярних ігрових видів спорту (футбол, волейбол, настільний теніс, шахи, бокс) для підвищення їхньої майстерності та організації змістовного дозвілля; - стимулювання туристично-спортивної діяльності шляхом проведення туристичних походів та змагань із спортивного орієнтування на місцевості. - проведення спортивно-патріотичних заходів (наприклад, легкоатлетичного багатоборства) з метою національного виховання та підвищення фізичної підготовки молоді.
|
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради заклади освіти
заклади культури |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Збільшення частки мешканців громади, які регулярно займаються фізичною культурою та спортом; створення нових аматорських спортивних команд/клубів у громаді (наприклад, футбольних, волейбольних); охоплення не менше 50% сільських населених пунктів громади регулярними спортивно-масовими заходами; покращення матеріально-технічної бази для занять спортом (ремонт, облаштування спортивних майданчиків/залів).
|
|
3 |
Забезпечення щорічної участі школярів та жителів громади в оцінюванні фізичної підготовки населення відповідно до державних або локальних нормативів. Систематичний аналіз отриманих результатів та розробка рекомендацій для корекції фізкультурно-оздоровчих програм у закладах освіти. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
заклади освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
100% учнів закладів загальної середньої освіти щорічно проходять оцінювання фізичної підготовки; створення профілактичних та корекційних програм, спрямованих на покращення тих показників фізичної підготовки, які були визначені як найнижчі за результатами моніторингу; підвищення інформованості населення про власний фізичний стан.
|
|
4 |
Розширення мережі гуртків та спортивних секцій Новоборисівської ТГ шляхом ефективного активного залучення талановитих жителів громади до тренерсько-викладацької діяльності на громадських засадах. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
заклади освіти |
Не потребує фінансування |
|
|
|
|
Збільшення кількості функціонуючих спортивних секцій/гуртків протягом терміну реалізації Програми; Залучення не менше 5 мешканців громади до систематичної тренерської роботи; Збільшення кількості дітей та молоді, які систематично займаються спортом, на 15%; |
|
|
Всього коштів за підрозділом 7.3. |
|
|
|
100,0 |
100,0 |
100,0 |
300,0 |
|
|
7.4. Опорна школа, включно з філіями – важлива складова єдиного освітньо-культурного простору |
|||||||||
|
1 |
Надання якісної освіти, яка забезпечується через впровадження ранньої профілізації (починаючи з 8-го класу), поглиблене вивчення профільних предметів у школі ІІІ ступеня та ефективне функціонування Освітнього округу як цілісної мережі освітніх послуг. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
заклади освіти |
Не потребує фінансування |
|
|
|
|
100% учнів 8-11 класів мають можливість обирати профільне навчання (або поглиблене вивчення предметів) в рамках Освітнього округу; розробка та затвердження нових навчальних планів, що передбачають ранню профілізацію з 8-го класу; збільшення частки учнів, які успішно складають зовнішні іспити (НМТ) з профільних предметів, на 10% порівняно з базовим періодом; оновлення (модернізація) не менше 3 навчальних кабінетів для поглибленого вивчення профільних предметів; забезпечення постійної мережевої взаємодії між опорною школою та філіями для обміну ресурсами та кадрами в рамках профілізації. |
|
2 |
Забезпечення якісного та всебічного психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами шляхом надання корекційно-розвиткових та консультативних послуг спеціалістами Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради, заклади освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
200,0 |
200,0 |
200,0 |
600,0 |
100% дітей з ООП, які навчаються в закладах громади, охоплено послугами ІРЦ (корекційні заняття, консультації); збільшення кількості дітей з ООП, успішно інтегрованих у загальноосвітній простір (зменшення відсотка дітей, що навчаються за індивідуальною формою); проведення не менше 4 щорічних методичних семінарів/тренінгів для педагогів закладів освіти з питань роботи в інклюзивних класах, які організовує ІРЦ; підвищення рівня задоволеності батьків якістю психолого-педагогічної підтримки, що надається ІРЦ; створення належних умов для роботи фахівців ІРЦ (забезпечення сучасними діагностичними та корекційними матеріалами). |
|
|
Всього коштів за підрозділом 7.4. |
|
|
|
200,0 |
200,0 |
200,0 |
600,0 |
|
|
|
Всього коштів за розділом 7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Очікувані результати:
|
|||||||||
|
Розділ VIII ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ І ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧА РОБОТА Завдання: 1.Формування стійкої мотивації до здорового способу життя та системи цінностей у здобувачів освіти шляхом створення цілісної системи фізкультурно-оздоровчої роботи та підвищення свідомого ставлення до власного життя і здоров’я. 2.Підвищення якісного рівня фізичного виховання у закладах загальної середньої освіти для забезпечення гармонійного фізичного розвитку, формування та розвитку основних фізичних якостей учнівської молоді. 3.Забезпечення активної участі громади в змагальному процесі через організацію регулярних внутрішньогромадських спортивних заходів та участь команд закладів освіти в районних, регіональних, обласних та всеукраїнських етапах змагань.
|
|||||||||
|
1 |
Проведення серед учнівської молоді багатоступеневих комплексних спортивних заходів за програмою спартакіад школярів, юнацьких і молодіжних ігор, першості і чемпіонати громади з видів спорту, а також організація фізкультурно-оздоровчих заходів патріотичного спрямування для підвищення змагального духу та військово-патріотичного виховання. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
|
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Розробка та реалізація щорічного Календаря комплексних спортивних змагань, що охоплює не менше 5 ключових видів спорту; збільшення кількості учнівської молоді, залученої до патріотичних спортивних заходів, на 15%; підвищення рівня спортивних досягнень команд громади на обласному рівні за рахунок регулярної територіальної системи змагань; створення стійкої традиції проведення комплексних спортивних заходів. |
|
2 |
Забезпечувати проведення державного тестування фізичної підготовленості учнів закладів загальної середньої освіти з метою об'єктивного моніторингу та оцінки динаміки фізичного розвитку учнівської молоді громади. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
|
Не потребує фінансування |
|
|
|
|
100% учнів основної медичної групи щорічно охоплено державним тестуванням фізичної підготовленості; щорічний аналіз отриманих результатів, надання зворотного зв'язку (рекомендацій) керівництву закладів освіти та батькам; покращення середніх показників фізичної підготовленості учнів на 3-5% за ключовими нормативами; використання даних тестування для корекції навчальних програм та індивідуалізації навантаження; |
|
3 |
Забезпечити придбання та систематичне поновлення сучасного спортивного інвентарю та обладнання для належного здійснення освітнього процесу з фізичної культури і спорту в закладах загальної середньої освіти громади. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
|
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
100% навчальних закладів громади мають спортивний інвентар, що відповідає сучасним навчальним програмам та нормативам; збільшення обсягу придбаного спортивного інвентарю та обладнання на 20% протягом терміну реалізації Програми; покращення умов для проведення уроків фізичної культури та секційних занять, що сприятиме зростанню кількості учнів, які займаються спортом. |
|
4 |
Забезпечити належний стан спортивної інфраструктури шляхом здійснення поточного та капітального ремонту спортивних споруд та спортивних залів закладів освіти громади |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
|
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Проведення капітального ремонту не менше 1 спортивного залу/споруди за термін реалізації Програми; 100% спортивних залів та майданчиків закладів освіти відповідають санітарно-гігієнічним та безпековим нормам; збільшення кількості годин використання спортивних залів громадою (наприклад, для секцій або заходів у позанавчальний час); створення комфортних та безпечних умов для проведення уроків фізичної культури, що стимулюватиме участь учнів. |
|
5 |
Забезпечити належне утримання та модернізацію стадіонів закладів загальної середньої освіти шляхом придбання глядацьких трибун (сидінь), спортивного обладнання та здійснення необхідних заходів з благоустрою. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
|
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Облаштування глядацькими сидіннями трибун не менше 2 стадіонів закладів освіти; придбання необхідного сучасного спортивного обладнання (футбольні ворота, легкоатлетичні доріжки, розмітка) для стадіонів; збільшення кількості проведених громадських спортивних заходів та змагань на стадіонах; покращення загального естетичного вигляду та функціональності спортивних об'єктів для залучення більшої кількості мешканців громади. |
|
6 |
Забезпечення неперервного професійного розвитку та обміну досвідом тренерів-викладачів, спортсменів, учителів фізичної культури шляхом систематичної участі у нарадах, семінарах, конференціях, засіданнях тощо, присвячених проблемам та перспективам розвитку фізичної культури і спорту. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
|
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
100% вчителів фізичної культури та тренерів-викладачів підвищують свою кваліфікацію у формі семінарів/конференцій не рідше одного разу на рік; впровадження не менше 3 нових методик тренувань/викладання, отриманих під час участі у професійних заходах; проведення не менше 2 територіальних семінарів-практикумів, організованих за результатами участі у зовнішніх професійних заходах; підвищення загального рівня компетентності кадрів, що позитивно вплине на якість уроків та спортивні досягнення учнів. |
|
7 |
Забезпечення реалізації мультиспортивного проєкту «Шлях чемпіонів» шляхом утворення та функціонування спеціалізованих спортивних класів з пріоритетних видів спорту у закладах загальної середньої освіти Новоборисівської сільської ради. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради
|
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
150,0 |
150,0 |
150,0 |
450,0 |
Утворення не менше 2 спеціалізованих спортивних класів у закладах освіти протягом терміну реалізації Програми; створення єдиної системи відбору та супроводу обдарованих у сфері спорту учнів; збільшення кількості учнів, які отримали юнацькі та вищі спортивні розряди, на 25%; підвищення результативності команд громади на обласних та всеукраїнських змаганнях у пріоритетних видах спорту; забезпечення необхідної матеріально-технічної бази та фахового тренерського складу для роботи у спортивних класах. |
|
|
Всього коштів за розділом 8 |
|
|
|
150,0 |
150,0 |
150,0 |
450,0 |
|
|
Очікувані результати:
|
|||||||||
|
|
Всього коштів по програмі |
|
|
|
18 840,0 |
12 890,0 |
12890,0 |
44 620,0 |
|
Секретар сільської ради Дора ЦИМБАЛАР
Додаток 5
до рішення виконавчого
комітету Новоборисівської
сільської ради № 417 від 18.12.2025
|
СХВАЛЕНО рішенням виконавчого комітету Новоборисівської сільської ради від 18.12.2025 р. №
|
ЗАТВЕРДЖЕНО рішенням сесії Новоборисівської сільської ради VIII скликання від _______ р. № _______ |
_______ 2025 року № ____ – VIIІ
Про затвердження Програми розвитку фізичної культури та спорту Новоборисівської сільської ради на 2026 -2028 роки
Відповідно до пункту 22 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про фізичну культуру i спорт», Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Стратегії розвитку фізичної культури і спорту на період до 2028 року» від 04.11.2020 №1089, наказу Міністерства молоді та спорту України від 19.02.2018 №617 «Про затвердження Положення про порядок організації і проведення офіційних спортивних змагань і навчально-тренувальних зборів та порядок матеріального забезпечення їх учасників», з метою покращення організаційного, нормативно-правового, кадрового, матеріально-технічного, фінансового, науково-методичного, медичного, інформаційного забезпечення сфери фізичної культури і спорту, оздоровлення широких верст населення Новоборисівської сільської ради, пропагування здорового способу життя в молодіжному середовищі та серед усіх верств населення, Новоборисівська сільська рада
В И Р І Ш И Л А:
1.Затвердити Програму розвитку фізичної культури та спорту Новоборисівської сільської ради на 2026-2028 роки», (далі-Програма), що додається.
2.Координацію роботи щодо виконання Програми доручити Відділу освіти, культури, спорту та туризму Новоборисівської сільської ради.
Сільський голова Інна ТОПОВА
Додаток до рішення
Новоборисівської сільської ради
від 2025 року № -VIII
Програма
розвитку фізичної культури та спорту
в Новоборисівській сільській територіальній громаді
на 2026- 2028 роки
с. Новоборисівка
2025 рік
І. Паспорт
Програми розвитку фізичної культури та спорту в Новоборисівській сільській територіальній громаді на 2026 -2028 роки
|
1. |
Ініціатор розроблення Програми |
Новоборисівська сільська рада |
|
2. |
Дата, номер і назва розпорядчого документа про розроблення Програми |
Програма розроблена відповідно до п.22 ч.1ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про фізичну культуру і спорт» зі змінами та доповненнями, Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Стратегії розвитку фізичної культури і спорту на період до 2028 року» від 04.11.2020 №1089, наказ Міністерства молоді та спорту України «Про затвердження Положення про порядок організації і проведення офіційних спортивних змагань і навчально-тренувальних зборів та порядок матеріального забезпечення їх учасників» від 09.02.2018 №617 |
|
3. |
Розробник Програми |
Відділ освіти, культури, спорту та туризму Новоборисівської сільської ради |
|
4. |
Відповідальний виконавець Програми |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради |
|
5. |
Виконавці Програми |
Новоборисівська сільська рада, відділ освіти, культури, спорту та туризму Новоборисівської сільської ради, заклади загальної середньої освіти |
|
6. |
Термін реалізації Програми |
2026-2028 роки |
|
7. |
Мета Програми |
Удосконалення відповідних організаційних та нормативно-правових механізмів та здійснення комплексно-пріоритетних заходів: проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно масової роботи в місцях масового відпочинку громадян, забезпечення розвитку заняттям спортом серед дитячо-юнацького населення громади, поліпшення нормативно-правового, кадрового, матеріально-технічного, фінансового, медичного та інформаційного забезпечення. Створення умов для формування традицій і культури здорового способу життя, престижу здоров'я, залучення громадян до активних занять фізичною культурою і спортом, створення умов для соціальної адаптації та реабілітації осіб з інвалідністю, зокрема, демобілізованих військовослужбовців. Формування патріотичних почуттів у громадян та позитивного іміджу Новоборисівської ТГ у спортивному співтоваристві Одеської області. |
|
8. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього: зокрема: - кошти бюджету Новоборисівської сільської територіальної громади |
2 100,0 тис. грн.
2 100,0 тис. грн. |
|
9. |
Очікувані результати виконання |
-збільшення рухової активності учнівської молоді, вихованців та дорослого населення; підвищення рівня залучення до змістовного дозвілля та відпочинку населення; - забезпечення участі спортсменів громади на належному рівні в територіальних, районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях різного рівня; - забезпечення наявності та збереженню достатньої кількості якісних спортивних споруд, які б давали можливість забезпечити мінімальний (науково обґрунтований) обсяг рухової активності, для задоволення потреб різних категорій громадян, в тому числі і людей з інвалідністю щодо занять фізичною культурою і спортом; виконання заходів по внесенню спортивних споруд громади до Електронного реєстру спортивних споруд
|
|
10. |
Ключові показники ефективності |
-збільшення кількість об'єктів (стадіонів, майданчиків, залів), на яких проведено капітальний чи поточний ремонт та/або роботи з модернізації за звітний період. -зростання частки спортивних об'єктів, які після реалізації програми відповідають державним будівельним нормам та технічним вимогам. -зростання кількості спортивних об'єктів, повністю пристосованих для використання особами з інвалідністю та іншими маломобільними групами населення. - збільшення частки комунальних спортивних споруд громади, інформація про які внесена до Електронного реєстру спортивних споруд України (цільове значення – 100% від загальної кількості). - збільшено кількість спортивних об'єктів, для яких повністю оформлено правовстановлюючу та технічну документацію. -збільшення відсотку мешканців громади, які займаються фізичною культурою та спортом не менше трьох разів на тиждень . - відсоткове збільшення загальної кількості осіб, які відвідують спортивні секції, гуртки та клуби на території громади. - зростання загальної кількості фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів (турнірів, пробігів, днів здоров'я), організованих для мешканців громади. |
ІІ. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма
Фізична культура і спорт є складовими частинами виховного процесу дітей, молоді і повноцінного життя дорослих мешканців та мешканок громади.
Основне призначення фізичної культури і спорту – зміцнення здоров’я, підвищення фізичних та функціональних можливостей організму людини, забезпечення здорового дозвілля та активного відпочинку.
Програма розвитку фізичної культури і спорту на території Новоборисівської селищної ради на 2026-2028 рр. (надалі – Програма) розроблена відповідно до Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про фізичну культуру і спорт», «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту» інших законодавчих актів у сфері фізичної культури і спорту.
Програма визначає стратегію розвитку сфери фізичної культури і спорту на території Новоборисівської селищної ради на 2026-2028 роки.
Сфера фізичної культури та спорту Новоборисівської сільської ради має значну інфраструктурну базу, що налічує 36 спортивних споруд. Інфраструктура включає: 6 майданчиків із тренажерним обладнанням, 8 футбольних полів,
5 волейбольних полів, 16 дитячих майданчиків, 1 вуличний боксерський ринг.
У громаді активно функціонують спортивні гуртки та секції, що охоплюють такі види спорту, як волейбол, футбол, бокс, шахи.
Кадрове забезпечення: Для організації та проведення фізкультурно-оздоровчої роботи у громаді залучено 3 спортивних інструктори, які працюють від відділу освіти та забезпечують роботу спортивних секцій.
Актуальні Виклики та Потреби:
Незважаючи на наявність бази, сфера потребує невідкладного вирішення таких проблем:
- модернізація та ремонт: значна частина спортивних споруд потребує модернізації та капітального або поточного ремонту для забезпечення безпеки та відповідності сучасним стандартам;
- паспортизація та облік: необхідне термінове проведення паспортизації наявних об'єктів та їх внесення до Єдиного електронного реєстру спортивних споруд України для належного обліку та можливості залучення державного фінансування.
Актуальність Програми полягає у створенні умов для сучасного формування здорового способу життя дітей та молоді, відповідального ставлення до свого здоров`я та здоров`я оточуючих, усвідомлення життєвої необхідності у здоровому способі життя, відродженні вікових національних традицій, піднятті рівня інтелекту, моральних і духовних якостей сільського населення, організації фізкультурно-оздоровчої, спортивно-масової роботи за місцем проживання, навчання та в місцях масового відпочинку мешканців та мешканок територіальної громади.
Програма спрямована на задоволення потреб різних верств населення Новоборисівської територіальної громади незалежно від статі та місця проживання, а саме:
- дітей дошкільного віку;
- школярів;
- молоді;
- працюючого населення;
- людей з інвалідністю;
- ветеранів, учасників бойових дій;
- людей пенсійного віку
Програма направлена на:
1) забезпечення розвитку всіх напрямів фізичної культури та спорту;
2) створення умов для залучення мешканців та мешканок до систематичних занять фізичною культурою та масовим спортом з урахуванням віку, статі, стану здоров’я, інтересів, побажань, здібностей та індивідуальних особливостей кожного, популяризації здорового способу життя та сприяння розвитку фізкультурно-спортивної реабілітації;
3) створення умов для максимальної реалізації здібностей обдарованих дітей та молоді, в тому числі з особливими освітніми потребами, у дитячо-юнацькому спорті;
4) створення цілісної системи забезпечення сфери фізичної культури і спорту шляхом удосконалення кадрового, матеріально-технічного, фінансового, науково-методичного, медичного, інформаційного забезпечення, активізації співпраці з громадськими організаціями фізкультурно-спортивної спрямованості, удосконалення системи морального і матеріального заохочення у сфері фізичної культури та спорту, стимулювання досягнення високих спортивних результатів.
Програма є комплексом заходів із визначенням шляхів їх реалізації та джерел фінансування. У ній враховано суспільні потреби та інтереси мешканців та мешканок Новоборисівської територіальної громади.
ІІІ. Визначення мети Програми
Метою Програми є розв'язання існуючих проблем шляхом удосконалення відповідних організаційних та нормативно-правових механізмів та здійснення комплексно-пріоритетних заходів: проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно масової роботи в місцях масового відпочинку громадян, забезпечення розвитку заняттям спортом серед дитячо-юнацького населення громади, поліпшення нормативно-правового, кадрового, матеріально-технічного, фінансового, медичного та інформаційного забезпечення.
IV. Обґрунтування завдань і засобів розв’язання проблеми, завдань і заходів, показників результативності
Основними завданнями Програми є:
- запровадження в навчальних закладах громади усіх типів та форм власності рухової активності школярів;
- забезпечення навчальних закладів спортивним обладнанням та інвентарем;
- інтегрування ефективних (інноваційних) форм і методів фізкультурно-спортивної діяльності та розвиток різних видів спорту з урахуванням місцевих особливостей і економічних факторів;
- збереження наявної, з подальшим удосконаленням, матеріально-технічної бази, поліпшення умов її функціонування;
- удосконалення системи підготовки спортивних команд громади, підвищення якості функціонування гуртків, підтримки ветеранів спорту;
- залучення позабюджетних джерел фінансування, зокрема, коштів грантових програм, благодійників, меценатів та інвесторів.
Завдання і заходи реалізації Програми наведені у додатку 1.
Показники результативності Програми наведені у додатку 2.
V. Очікувані результати виконання Програми
Виконання Програми забезпечить:
- збереження існуючої мережі об’єктів фізичної культури і спорту, облаштування та модернізація спортивних і тренажерних майданчиків, в тому числі інклюзивних (спортивні осередки на свіжому повітрі);
- збільшення рухової активності дітей та молоді, у тому числі із залученням батьків до цього процесу
- успішне здійснення заходів, спрямованих на внесення спортивних споруд Новоборисівської ТГ до Електронного реєстру спортивних споруд України;
- проведення інформаційно-просвітницьких заходів з популяризації здорового способу життя та подолання стану суспільної байдужості до здоров'я нації, у тому числі за рахунок широкого впровадження соціальної реклами різних аспектів здорового способу життя в усіх засобах масової інформації та заборони усіх прямих та прихованих видів реклами алкоголю, тютюну тощо;
- підтримки та розвитку олімпійського руху;
- удосконалення процесу відбору обдарованих дітей, які мають високий рівень підготовленості та здатні під час навчально-тренувальних занять витримувати значні фізичні навантаження (через спортивних інструкторів відділу освіти);
- врегулювання системи розвитку матеріально-технічної бази спорту та вжиття дієвих заходів до залучення інвестицій на зазначену мету;
- впровадження дієвої системи підготовки та підвищення кваліфікації фахівців спортивної сфери: проведення навчальних семінарів, тренінгів для тренерів та інших фахівців у сфері фізичної культури і спорту;
- удосконалення системи відзначення та заохочення спортсменів, тренерів, ветеранів фізичної культури і спорту;
- удосконалення механізму розрахунку видатків при визначенні обсягів фінансування на організацію та проведення спортивних змагань та участі спортсменів громади в змаганнях різного рівня.
VІ. Обсяги та джерела фінансування Програми
Обсяг коштів для реалізації Програми передбачається в розмірі 2 100,0 тис.грн. Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету Новоборисівської сільської територіальної громади.
Ресурсне забезпечення Програми наведене у додатку 3.
VІІ. Строки та етапи виконання Програми
Виконання Програми здійснюватиметься протягом 2026-2028 років у межах наявних та залучених матеріально-технічних та фінансових ресурсів.
Програма реалізовуватиметься у один етап.
VІІІ. Координація та контроль за ходом виконання Програми
Координацію та контроль за ходом виконання Програми здійснює Відділ освіти, культури, спорту та туризму Новоборисівської сільської ради та постійна комісія з питань прав людини, депутатської діяльності та гуманітарних питань.
Секретар Дора ЦИМБАЛАР
Додаток 2
до Програми
ПОКАЗНИКИ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ ПРОГРАМИ
|
№ з/п |
Назва показника |
Одиниця виміру |
Вихідні дані на початок дії Програми |
І етап виконання Програми |
||
|
2026 рік |
2027 рік |
2028 рік |
||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
|
І. Показники затрат |
||||||
|
1 |
Обсяг видатків на реалізацію заходів Програми |
тис. грн. |
|
|
|
|
|
II. Показники продукту |
||||||
|
1 |
Кількість заходів, які планується здійснити |
од. |
3 |
3 |
3 |
3 |
|
III. Показники ефективності |
||||||
|
1 |
Середні витрати на здійснення одного заходу |
тис. грн. |
|
|
|
|
|
IV. Показники якості |
||||||
|
1 |
Рівень охоплення населення культурними послугами |
% |
100 |
100 |
100 |
100 |
Додаток 3
до Програми
РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ
|
Обсяг коштів, що пропонується залучити на виконання Програми |
Етапи виконання Програми |
Всього витрат на виконання Програми |
||
|
І |
||||
|
2026 рік |
2027 рік |
2028 рік |
||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
Обсяг коштів, всього, зокрема: |
700,0 |
700,0 |
700,0 |
2 100,0 |
|
Державний бюджет |
|
|
|
|
|
Бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
700,0 |
700,0 |
700,0 |
2 100,0 |
|
Інші джерела |
|
|
|
|
Додаток 1
до Програми
ЗАВДАННЯ І ЗАХОДИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ
|
№ з/п |
Зміст заходів |
Термін виконання |
Виконавці |
Джерела фінансування |
Обсяги фінансування по роках, тис. грн. |
Очікуваний |
|||
|
2026 рік |
2027 рік |
2028 рік |
Всього |
||||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
|
1 |
Створення умов для фізичного виховання і спорту в усіх закладах освіти, за місцем роботи, проживання та місцях масового відпочинку населення: 1.1. запроваджувати в закладах освіти рухові активності учнів та учениць в обсязі 8 годин на тиждень |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Збільшення до 10 відсотків від загальної кількості учнів закладів освіти, охоплених заняттями з фізичної культури і спорту. |
|
1.2. Забезпечувати загальноосвітні навчальні заклади спортивним обладнанням, інвентарем та спортивною формою |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
100,0 |
100,0 |
100,0 |
300,0 |
Збільшення відсотків від загальної кількості закладів освіти, які забезпечені спортивним обладнанням.
|
|
|
1.3.Забезпечувати проведення багатоступеневих змагань з видів спорту серед учнівської молоді (Спартакіади, проведення фізкультурно-оздоровчих заходів серед учнів та учениць ‘’Шкільні ліги Одещини’’ в рамках ініціативи ‘’Пліч – о – пліч’’ за підтримки Президента України, боксерських спарингів, шахових турнірів, футбольних турнірів та волейбольних змагань, придбання грамот, призів, нагороджувальної атрибутики |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
80,0 |
80,0 |
80,0 |
240,0 |
Збільшення до 10 відсотків від загальної кількості дітей віком 6 до 18 років заняттями фізичною культурою та спортом
|
|
|
1.4.Залучати населення до занять фізичною культурою та спортом за місцем проживання та відпочинку, участь у соціальному проєкті «Активні парки – локації здорової України» |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Збільшення кількості населення охопленого заняттями з фізичної культури і спортом за місцем проживання та відпочинку. Збільшення кількості проведених фізкультурно-оздоровчих заходів.
|
|
|
1.5. Залучати населення з обмеженими можливостями до систематичних занять з фізичною культурою і спортом. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Зменшення соціальної ізоляції, створення умов для повноцінної участі в житті громади та налагодження нових соціальних зв'язків. Підвищення якості дозвілляСтворення нових, змістовних та активних форм проведення вільного часу, що сприяє зменшенню депресивних станів та апатії.
|
|
|
1.6. Забезпечувати цілеспрямовану підготовку та участь збірних команд громади у районних, Зональних, обласних та Всеукраїнських змаганнях з видів спорту, інших масових фізкультурно-спортивних заходах, дитячих команд, допризовної молоді та дорослих команд(в т.ч. витрати на придбання спортивного інвентарю, спортивної форми, води, паливно-мастильних матеріалів, добових, проживання) |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
500,0 |
500,0 |
500,0 |
1500,0 |
Збільшення кількості проведених фізкультурно-спортивних заходів, збільшення до 10 % кількості учасників фізкультурно-спортивних заходів,
|
|
|
1.7.Організація та проведення місцевих фізкультурно-оздоровчих заходів для різних груп населення, в тому числі для осіб з інвалідністю та демобілізованих військовослужбовців, ветеранів, проведення кубків пам’яті героїв загиблих за Україну. |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
20,0 |
20,0 |
20,0 |
60,0 |
Збільшення кількості проведених спортивних заходів для різних категорій населення Вшанування пам'яті загиблих героїв
|
|
|
2 |
Забезпечення розвитку дитячо-юнацького спорту: 2.1.Залучення дітей та молоді до занять фізичною культурою та спортом у спортивних секціях та гуртках в загальноосвітніх закладах громади |
2026-2028 роки |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради, заклади освіти |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Збільшення до 10 відсотків осіб від загальної кількості відповідного віку, залучених до занять фізичною культурою і спортом віком від 6 до 18 років.
|
|
3 |
Покращення організаційного, кадрового, матеріально-технічного, фінансового, медичного, інформаційного забезпечення сфери фізичної культури і спорту:
3.1. Забезпечувати відрядження представників громади для участі у науково-практичних семінарах, конференціях, тренінгах, форумах, слуханнях з проблем фізичного виховання та спорту обласного рівня та проведення тематичних семінарів спеціалістів, працівників сфери фізичної культури і спорту |
2026-2028 р |
Відділ освіти КСТ Новоборисівської сільської ради, заклади культури |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|
|
|
|
Головними очікуваними результатами підвищення кваліфікації є системне впровадження новітніх методик та підвищення професійної компетентності місцевих спеціалістів. Це забезпечить кращу якість організації спортивних заходів та актуалізацію тренувального процесу в громаді. Крім того, завдяки внутрішнім семінарам відбудеться ефективний обмін знаннями серед усіх працівників галузі, а налагодження зв'язків з обласним рівнем сприятиме покращенню стратегічного планування. |
|
3.3. Здійснити комплекс заходів щодо розвитку та збереження спортивної інфраструктури громади, включаючи капітальний ремонт, реконструкцію та модернізацію існуючих спортивних споруд (стадіонів, майданчиків, залів); облаштування та доукомплектування спортивних об'єктів сучасним обладнанням та інвентарем.
|
|
|
|
|
|
|
|
З начне покращення технічного стану та безпечності спортивних об'єктів. Це забезпечить розширення доступу мешканців громади до якісної спортивної інфраструктури та дозволить збільшити завантаженість оновлених споруд для проведення регулярних тренувань та масових змагань. Як результат, підвищиться загальний рівень залучення населення до фізичної культури та спорту. |
|
|
3.4. Забезпечити повну легалізацію та облік комунальних спортивних споруд шляхом: проведення їхньої сертифікації відповідності та паспортизації, внесення всіх об'єктів до Єдиного електронного реєстру спортивних споруд України.
|
|
|
|
|
|
|
|
Досягнення повної відповідності інфраструктури громади державним вимогам щодо обліку та безпеки. Легалізація об'єктів забезпечить прозорість їхнього використання та відкриє можливість для залучення державних субвенцій і зовнішніх інвестицій на модернізацію |
|
Додаток 6
до рішення виконавчого
комітету Новоборисівської
сільської ради № від 18.12.2025
|
СХВАЛЕНО рішенням виконавчого комітету Новоборисівської сільської ради від 18.12.2025 р. №
|
ЗАТВЕРДЖЕНО рішенням сесії Новоборисівської сільської ради VIII скликання від _______ р. № _______ |
_______ 2025 року № ____ – VIIІ
Про внесення змін до Програми розвитку земельних відносин Новоборисівської сільської територіальної громади на 2022-2026 роки, затвердженої рішенням № 642 – VIІI від 25 березня 2022 року
(зі змінами від 18.01.2023 року, зі змінами від 04.04.2023 року, зі змінами від 01.03.2024 року, зі змінами від 26.11.2024 року, зі змінами від 14.10.2025 року)
З метою забезпечення ефективного використання земельного фонду на території Новоборисівської сільської ради і ефективного використання коштів, що спрямовуються на виконання робіт з розвитку земельних відносин та охорони земель, впорядкування об’єктів нерухомого майна комунальної власності, керуючись статтею 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Новоборисівська сільська рада
В И Р І Ш И Л А :
- Внести зміни до Програми розвитку земельних відносин Новоборисівської сільської територіальної громади на 2022-2026 роки, а саме:
- Загальну характеристику Програми розвитку земельних відносин Новоборисівської сільської територіальної громади на 2022-2026 роки викласти в новій редакції, згідно додатку 1.
- Додаток 1 до Програми розвитку земельних відносин Новоборисівської сільської територіальної громади на 2022- 2026 роки (Напрямки діяльності та заходи), викласти в новій редакції, згідно додатку 2.
- Додаток 2 до Програми розвитку земельних відносин Новоборисівської сільської територіальної громади на 2022- 2026 роки (Ресурсне забезпечення), викласти в новій редакції, згідно додатку 3.
- Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань земельних відносин, будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства та на постійну комісію сільської ради з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.
Сільський голова Інна ТОПОВА
Новоборисівської сільської ради
від _._.2025 р. № ___ - VIІI
Програми розвитку земельних відносин Новоборисівської сільської територіальної громади на 2022-2026 роки
|
1. |
Ініціатор розроблення програми |
Відділ земельних відносин, містобудування та архітектури Новоборисівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області |
|||||
|
2. |
Розробник програми |
Відділ земельних відносин, містобудування та архітектури Новоборисівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області |
|||||
|
3. |
Співрозробники програми |
- |
|||||
|
4. |
Відповідальний виконавець програми |
Відділ земельних відносин, містобудування та архітектури Новоборисівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області |
|||||
|
5. |
Учасники програми |
Новоборисівська сільська рада Роздільнянського району Одеської області |
|||||
|
6. |
Термін реалізації програми |
2022 – 2026 роки |
|||||
|
7. |
Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні програми |
Бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
|||||
|
8. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми |
Всього (тис. грн.) |
у тому числі за роками |
||||
|
2022 рік |
2023 рік |
2024 рік |
2025 рік |
2026 рік |
|||
|
Всього |
7800,6 |
886,6 |
3 652,0 |
1 270,0 |
1 270,0 |
722,0 |
|
|
|
у тому числі: |
|
|||||
|
8.1. |
коштів сільського бюджету |
7800,6 тис. грн. |
|||||
|
8.2. |
коштів інших джерел |
- |
|||||
Додаток 2 до рішення
Новоборисівської сільської ради
від _._.2025 р. № ___ - VIІI
Додаток 1 до Програми розвитку земельних відносин Новоборисівської сільської територіальної громади на 2022- 2026 роки
Напрямки діяльності та заходи Програми розвитку земельних відносин Новоборисівської сільської територіальної громади на 2022-2026 роки
|
№ з/п |
Назва напрямку діяльності (пріоритетні завдання) |
Перелік заходів програми |
Строк виконанн я заходу |
Виконавці |
Джерела фінансування |
Орієнтовані обсяги фінансування (вартість) тис. грн., у тому числі: |
Очікуваний результат |
||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
||
|
1 |
Встановлення меж населених пунктів та визначення меж громади |
1.1. Розроблення проекту землеустрою щодо встановлення (змін) меж Новоборисівської сільської ТГ та населених пунктів |
2022-2026 |
Суб’єкти, які мають відповідні сертифікати та ліцензії, обрані Управлінням земельних ресурсів та комунальної власності у відповідності до Закону України «Про публічні закупівлі» |
Бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
І етап 2022р. |
121,6 |
Впорядкування територій завдяки визначенню фактичних меж Новоборисівської сільської територіальної громади та населених пунктів |
|
|
ІІ етап 2023р. |
100,0 |
||||||||
|
ІІІ етап 2024р. |
- |
||||||||
|
IV етап 2025р. |
250,0 |
||||||||
|
V етап 2026р. |
- |
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
Всього: |
471,6 |
|
|
|
2 |
Інвентаризація та аудит земель, технічна інвентаризація об’єктів нерухомості комунальної власності |
2.1. Розробка технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель |
2022-2026
|
Суб’єкти, які мають відповідні сертифікати та ліцензії, обрані Управлінням земельних ресурсів та комунальної власності у відповідності до Закону України «Про публічні закупівлі» |
Бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
І етап 2022р. |
60,0 |
Створення інформаційної бази для ведення та наповнення Державного земельного кадастру |
|
|
ІІ етап 2023р. |
- |
||||||||
|
ІІІ етап 2024р. |
100,0 |
||||||||
|
IV етап 2025р. |
50,0 |
||||||||
|
V етап 2026р. |
200,0 |
||||||||
|
|
|
|
|
||||||
|
Всього: |
410,0 |
||||||||
|
2.2. Розроблення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель комунальної власності під кладовищами |
Суб’єкти, які мають відповідні сертифікати та ліцензії, обрані Управлінням земельних ресурсів та комунальної власності у відповідності до Закону України «Про публічні закупівлі» |
Бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
2023 р |
72,0
|
Створення інформаційної бази для ведення та наповнення Державного земельного кадастру |
||||
|
2.3 Розробка проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок |
Суб’єкти, які мають відповідні сертифікати та ліцензії, обрані Управлінням земельних ресурсів та комунальної власності у відповідності до Закону України «Про публічні закупівлі» |
Бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
2025 р. |
150,0
|
Створення інформаційної бази для ведення та наповнення Державного земельного кадастру |
||||
|
2.4 Виготовлення технічного паспорту на нерухоме майно комунальної власності |
Суб’єкти, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат інженера (експерта в галузі архітектури) та ліцензію |
Бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
2026 р. |
17,0 |
Виготовлення правовстановлюючих документів |
||||
|
|
|
|
Всього |
649,0 |
|
||||
|
3
|
Визначення меж та формування ділянок під об’єктами водного фонду
|
3.1. Розроблення проектів землеустрою щодо земель водного фонду та водоохоронних зон |
2022-2026 |
Суб’єкти, які мають відповідні сертифікати та ліцензії, обрані Управлінням земельних ресурсів та комунальної власності у відповідності до Закону України «Про публічні закупівлі» |
Бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
І етап 2022р. |
- |
Визначення меж охоронних територій водоохоронних зон та прибережних смуг і встановлення режиму використання даних територій |
|
|
ІІ етап 2023р. |
- |
||||||||
|
ІІІ етап 2024р. |
200,0 |
||||||||
|
IV етап 2025р. |
- |
||||||||
|
V етап 2026р. |
- |
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
Всього: |
200,0 |
|
|
|
4 |
Проведення нормативної грошової оцінки та виготовлення нормативно-технічної документації земельних ділянок
|
4.1. Розробка технічної документації із нормативної грошової оцінки |
2022-2026 |
Суб’єкти, які мають відповідні сертифікати та ліцензії, обрані Управлінням земельних ресурсів та комунальної власності у відповідності до Закону України «Про публічні закупівлі» |
Бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
І етап 2022р. |
600,0 |
Визначення розміру земельного податку та орендної плати, визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, розробки показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель |
|
|
ІІ етап 2023р. |
1200,0 |
||||||||
|
ІІІ етап 2024р. |
- |
||||||||
|
IV етап 2025р. |
- |
||||||||
|
V етап 2026р. |
- |
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
Всього: |
1800,0 |
|
|
|
5 |
Розроблення комплексного плану просторового розвитку території громади |
5.1. Створення цифрової картографічної основи для розроблення комплексного плану просторового розвитку території
|
2022-2026 |
Суб’єкти, які мають відповідні сертифікати та ліцензії, обрані Управлінням земельних ресурсів та комунальної власності у відповідності до Закону України «Про публічні закупівлі» |
Бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
І етап 2022р. |
0,0 |
Забезпечення населених пунктів Новоборисівської сільської ради оновленою актуалізованою картографічною основою як набори профільних геопросторових даних у державній геодезичній системі координат УСК-2000 для розроблення комплексного плану |
|
|
ІІ етап 2023р. |
960,0 |
||||||||
|
ІІІ етап 2024р. |
- |
||||||||
|
IV етап 2025р. |
- |
||||||||
|
V етап 2026р. |
- |
||||||||
|
Всього: |
960,0 |
||||||||
|
5.2. Розробка документації із землеустрою щодо комплексного плану просторового розвитку |
І етап 2022р. |
-
|
Забезпечення території Новоборисівської сільської територіальної громади сучасною містобудівною документацією та землевпорядною документацією, яка забезпечуватиме збалансований розвиток, забудову та інше використання територій як в межах населеного пункту так і за межами |
||||||
|
ІІ етап 2023р. |
1 100,0 |
||||||||
|
ІІІ етап 2024р. |
850,0 |
||||||||
|
IV етап 2025р. |
700,0 |
||||||||
|
V етап 2026р. |
400,0 |
||||||||
|
Всього: |
3 050,0 |
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
Всього: |
4010,0 |
|
|
|
6 |
Виготовлення документів із землеустрою під об’єктами комунальної власності та польовими дорогами |
6.1. Розроблення проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок(поділ, об’єднання) під об’єктами комунальної власності
|
2022-2026 |
Суб’єкти, які мають відповідні сертифікати та ліцензії, обрані Управлінням земельних ресурсів та комунальної власності у відповідності до Закону України «Про публічні закупівлі» |
Бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
І етап 2022р. |
- |
Упорядкування землеволодіння бюджетних установ |
|
|
ІІ етап 2023р. |
100,0 |
||||||||
|
ІІІ етап 2024р. |
- |
||||||||
|
IV етап 2025р. |
- |
||||||||
|
V етап 2026р. |
- |
||||||||
|
Всього: |
100,0 |
||||||||
|
6.2. Розробка технічної документації щодо визначення земельних ділянок під польовими дорогами |
І етап 2022р. |
45,0 |
Збереження комунального майна та угідь під польовими дорогами, зміцнення матеріальної бази Новоборисівської сільської територіальної громади та наповнення місцевого бюджету |
||||||
|
ІІ етап 2023р. |
30,0 |
||||||||
|
ІІІ етап 2024р. |
30,0 |
||||||||
|
IV етап 2025р. |
30,0 |
||||||||
|
V етап 2026р. |
15,0 |
||||||||
|
Всього: |
150,0 |
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
Всього: |
250,0 |
|
|
|
7 |
Підготовка лотів для проведення земельних торгів у формі аукціону земельних ділянок комунальної власності та оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки |
7.1. Розроблення проєктів землеустрою щодо земельних ділянок комунальної власності |
2022-2026 |
Суб’єкти, які мають відповідні сертифікати та ліцензії, обрані Управлінням земельних ресурсів та комунальної власності у відповідності до Закону України «Про публічні закупівлі» |
Бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
І етап 2022р. |
50,0 |
Проведення земельних торгів через електронну торгову систему ProZorro.Продажі |
|
|
ІІ етап 2023р. |
50,0 |
||||||||
|
ІІІ етап 2024р. |
50,0 |
||||||||
|
IV етап 2025р. |
50,0 |
||||||||
|
V етап 2026р. |
50,0 |
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
Всього: |
250,0 |
|
|
|
8 |
Супровід програмного забезпечення та послуги з обслуговування Геоінформаційної системи земельного кадастру |
8.1. Ведення баз даних щодо обліку земельних ділянок. 8.2. Роботи по внесенню інформації за попередні періоди для створення бази даних |
2022-2026 |
Суб’єкти, які мають відповідні сертифікати та ліцензії, обрані Управлінням земельних ресурсів та комунальної власності у відповідності до Закону України «Про публічні закупівлі» |
Бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
І етап 2022р. |
- |
Збирання, оброблення, аналіз, моделювання, постачання геопросторових даних і контроль стану використання та охорони земель комунальної власності територіальної громади |
|
|
ІІ етап 2023р. |
30,0 |
||||||||
|
ІІІ етап 2024р. |
30,0 |
||||||||
|
IV етап 2025р. |
30,0 |
||||||||
|
V етап 2026р. |
30,0 |
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
Всього: |
120,0 |
|
|
|
9 |
Проведення інформаційно-просвітницьких заходів |
9.1. Проведення робочих зустрічей, семінарів, круглих столів |
2022-2026 |
Новоборисівська сільська рада |
Бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
І етап 2022р. |
10,0 |
Підтримка та координація розвитку земельної реформи
|
|
|
ІІ етап 2023р. |
10,0 |
||||||||
|
ІІІ етап 2024р. |
10,0 |
||||||||
|
IV етап 2025р. |
10,0 |
||||||||
|
V етап 2026р. |
10,0 |
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
Всього |
50,0 |
||
|
|
Всього за I-V етапи: |
7800,6 |
|
||||||
Додаток 3 до рішення
Новоборисівської сільської ради
від _._.2025 р. № ___ - VIІI
Додаток 2 до Програми розвитку земельних відносин Новоборисівської сільської територіальної громади на 2022- 2026 роки
Ресурсне забезпечення Програми розвитку земельних відносин Новоборисівської сільської територіальної громади на
2022-2026 роки
|
Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програми |
Етапи виконання |
Усього витрат на виконання програми |
||||
|
І |
ІІ |
ІІІ |
ІV |
V |
||
|
2022 |
2023 |
2024 |
2025 |
2026 |
||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
|
Обсяг ресурсів усього, у тому числі: |
|
|
|
|
|
|
|
державний бюджет |
|
|
|
|
__ |
|
|
сільський бюджет |
886,6 тис. грн. |
3 652,0 тис. грн. |
1 270,0 тис. грн. |
1 270,0 тис. грн. |
722,0 тис. грн. |
7800,6 тис. грн. |
|
кошти не бюджетних джерел |
|
|
|
|
|
|
Додаток 7
до рішення виконавчого
комітету Новоборисівської
сільської ради № 417 від 18.12.2025
|
СХВАЛЕНО рішенням виконавчого комітету Новоборисівської сільської ради від 18.12.2025 р. № 417
|
ЗАТВЕРДЖЕНО рішенням сесії Новоборисівської сільської ради VIII скликання від _______ р. № _______ |
_______ 2025 року № ____ – VIIІ
Про внесення змін до назви Програми підтримки та соціального захисту внутрішньо переміщених осіб по Новоборисівській раді на 2025-2027 роки
Керуючись п. 22 частини першої статті 26, статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою створення належних умов для забезпечення життєдіяльності внутрішньо переміщених та/або евакуйованих осіб, враховуючи висновки і рекомендації постійної комісії сільської ради з прав людини, депутатської діяльності та гуманітарних питань, Новоборисівська сільська рада
ВИРІШИЛА:
- Внести зміни до назви Програми підтримки та соціального захисту внутрішньо переміщених осіб по Новоборисівській раді на 2025-2027 роки: а саме назву Програми викласти в новій редакції: «Програма підтримки та соціального захисту внутрішньо переміщених осіб з територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих, для яких не визначено дати завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації, які зареєстровані по Новоборисівській сільській раді на 2025-2027 роки»
- Викласти Програму в новій редакції (додається)
- Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань фінансів, бюджету, планування соціально - економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва та постійну комісію з прав людини, депутатської діяльності та гуманітарних питань.
Сільський голова Інна ТОПОВА
Затверджено
рішенням сесії восьмого скликання
Новоборисівської сільської ради
№ 1424 – VIIІ
від __________ 2025 року
Програма підтримки та соціального захисту внутрішньо переміщених осіб з територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих, для яких не визначено дати завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації, які зареєстровані по Новоборисівській сільській раді на 2025-2027 роки
с. Новоборисівка
2025 рік
І. ПАСПОРТ
Програми підтримки та соціального захисту внутрішньо переміщених осіб з територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих, для яких не визначено дати завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації, які зареєстровані по Новоборисівській сільській раді на 2025-2027 роки
|
1. |
Ініціатор розроблення Програми |
Новоборисівська сільська рада |
|
2. |
Дата, номер і назва розпорядчого документа про розроблення Програми |
|
|
3. |
Розробник Програми |
Новоборисівська сільська рада |
|
4. |
Відповідальний виконавець Програми |
Новоборисівська сільська рада |
|
5. |
Виконавці Програми |
Новоборисівська сільська рада Роздільнянського району Одеської області |
|
6. |
Термін реалізації Програми |
2026-2027 роки |
|
7. |
Мета Програми |
Мета Програми полягає в забезпеченні їхніх базових потреб, інтеграції в нові громади та створенні умов для гідного життя |
|
8. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього: зокрема:
|
900,0 тис. грн.
900,0 тис. грн. |
|
9. |
Очікувані результати виконання |
Забезпечення тимчасовим житлом ВПО, зростання рівня зайнятості серед ВПО, підвищення рівня доступу до базових послуг, зменшення соціальної напруги у приймаючих громадах, формування сталих механізмів інтеграції та підтримки |
|
10. |
Ключові показники ефективності |
Створенню підвищення якості життя ВПО шляхом посилення їх спроможності та соціальної стійкості, стимулювання економічної активності, забезпечення реалізації їх основоположних прав і свобод |
ІІ. Визначення проблеми на розв’язання якої спрямована Програма
В основу Програми покладено принцип об'єднання зусиль структурних підрозділів сільської ради та виконавчих органів, установ та організацій Новоборисівської сільської ради щодо вирішення нагальних потреб для внутрішньо переміщених осіб (далі -ВПО), які мають гостру потребу в соціальній допомозі.
Програмою передбачені заходи, що здійснюються на місцевому рівні з метою соціальної, матеріальної підтримки ВПО, сприяння вирішенню їх соціально-побутових проблем. Бойові дії та тимчасова окупація частини територій України призвела до руйнування значної кількості житла громадян України, особливо на сході держави, та порушення фундаментальних прав людини, таких як життя і здоров’я, чесність і гідність, недоторканість і безпека тощо. У зв'язку з проведенням військових дій значна кількість ВПО перемістилась на територію, яка підконтрольна українській владі, в тому числі територію Новоборисівської сільської ради. Соціальний захист ВПО є одним з основних та найважливіших питань, оскільки значна частина-це діти та особи похилого віку.
Більшість ВПО потребують значної уваги з боку органів місцевого самоврядування, громадських об'єднань тощо. Пріоритетним напрямом у політиці щодо захисту прав ВПО повинне стати прийняття середньострокових рішень, спрямованих на забезпечення житлом, працевлаштування, соціальний захист, доступ до освіти, медичної допомоги, відновлення документів, залученості до прийняття рішень на місцевому рівні, що значним чином сприятиме інтеграції ВПО у приймаючу територіальну громаду.
Розв’язання існуючих проблем потребує розробки та реалізації Програми, здійснення всіх належних та доступних для людей заходів для розв’язання проблем, пов’язаних з негативними наслідками внутрішнього переміщення.
ІІІ. Визначення мети Програми
Метою Програми є розв’язання основних проблем внутрішньо переміщених осіб (далі —ВПО) та зниження рівня соціальної напруженості серед них і в суспільстві; сприяння інтеграції та соціальній адаптації таких осіб за новим місцем проживання; допомога в забезпеченні створення належних умов для життєдіяльності, прав та реалізації потенціалу; забезпечення соціальної, медичної, психологічної та матеріальної підтримки.
ІV. Обгрунтування завдань і засобів розв’язання проблеми, завдань
і заходів, показників результативності
Досягнення визначеної мети Програми можливе шляхом:
- правового забезпечення — сприяння наданню правової допомоги, підвищення рівня правової грамотності серед ВПО;
- соціально-економічного забезпечення — збереження гарантій державного соціального забезпечення та захисту ВПО, надання їм матеріальної підтримки з метою забезпечення нормального рівня життя та недопущення злиденності, сприяння створенню робочих місць, працевлаштуванню та самозайнятості, забезпечення доступності до освітніх послуг, сприяння будівництву постійного, тимчасового та соціального житла, підтримки статутної діяльності громадських об’єднань переселених громадян;
- медичного забезпечення — збереження гарантій державного медичного обслуговування, надання комплексного медичного забезпечення в місцях компактного проживання, надання психосоціологічної допомоги особам, постраждалим внаслідок воєнних дій, створення умов для збереження здоров’я ВПО у нових умовах життєдіяльності;
- транспортного забезпечення — надання необхідних транспортних послуг для евакуації цивільного населення із зони бойових дій та для інших потреб ВПО;
- побутового забезпечення — створення необхідних комунальних та побутових умов для життєдіяльності ВПО, забезпечення доступності до закладів побутової та соціальної інфраструктури;
- культурного та патріотично-виховного забезпечення — сприяння збереженню традиційної культури, забезпечення її неконфліктної інтеграції з національною культурою та культурними традиціями населення територій, з яких здійснюється переміщення, виховання та розвиток патріотичних почуттів, сприяння духовному розвитку внутрішньо переміщених осіб;
- організаційно-інформаційного забезпечення — створення системи збору інформації про стан та потреби ВПО, забезпечення її систематизації, аналізу та оприлюднення, залучення інститутів громадянського суспільства до проведення постійного незалежного моніторингу, узагальнення, аналізу та контролю здійснення заходів і результатів виконання Програми.
Завдання і заходи реалізації Програми наведені у додатку 1.
Показники результативності Програми наведені у додатку 2.
V. Очікуваний результат
Результатом реалізації заходів Програми стане підвищення якості життя ВПО шляхом посилення їх спроможності та соціальної стійкості, стимулювання економічної активності, забезпечення реалізації їх основоположних прав і свобод, зокрема:
- забезпечення права ВПО на житло, охорону здоров’я, соціальний захист, зайнятість, освіту, доступ до інформації тощо;
- розбудова соціальної згуртованості, підвищення рівня соціально- економічного розвитку і стійкості територіальної громади;
- підвищення активної ролі ВПО у житті Новоборисівської сільської ради.
VI. Обсяги та джерела фінансування Програми
Фінансове забезпечення заходів, передбачених цією Програмою, проводиться за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів та інших джерел фінансування, незаборонених чинним законодавством України.
VII. Строки та етапи виконання Програми
Виконання Програми здійснюється протягом 2025-2027 років в межах наявних та залучених матеріально-технічних та фінансових ресурсів.
Програма реалізується в один етап.
VIIІ. Координація та контроль за ходом виконання Програми
Координацію та контроль за ходом виконання Програми здійснює виконавчий комітет сільської ради.
Звіт про результати виконання Програми готується і надається виконавчим комітетом Новоборисівської сільської ради не пізніше 30 числа, місяця, наступного за звітним роком та подається на розгляд Новоборисівської сільської ради.
Виконавчий комітет Новоборисівської сільської ради періодично, але не менш як один раз на рік, інформує територіальну громаду про виконання Програми на офіційному веб сайті Новоборисівської сільської ради
Додаток 1
до Програми
Заходи Програми підтримки та соціального захисту внутрішньо переміщених осіб з територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих, для яких не визначено дати завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації, які зареєстровані по Новоборисівській сільській раді на 2025-2027 роки
|
№ з/п |
Найменування заходу |
Термін виконання |
Виконавці |
Джерела фінансування |
Орієнтовний обсяг фінансового забезпечення виконання заходу, тис.грн.
|
Очікуваний результат |
|||
|
2025 |
2026 |
2027 |
Всього |
||||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
|
1 |
Задоволення першочергових потреб ВПО: забезпечення ВПО: необхідною медичною допомогою; гуманітарною допомогою, харчуванням, твердим паливом на опалювальний сезон, місцями для тимчасового перебування; сприяння отриманню безоплатної правової допомоги з урахуванням ЗУ «Про безоплатну правову допомогу»;забезпечення вільного та безперешкодного доступу ВПО до безкоштовних освітніх послуг |
2025-2027
|
Новоборисівська сільська рада, відділ сім’ї, молоді та соціального захисту населення, КУ «Центр надання соціальних послуг Новоборисівської сільської ради»( далі- ЦНСП) |
Бюджет Новоборисівської сільської ради |
100,00 |
100,00 |
100,00 |
300,00 |
Надання необхідної підтримки в місцях тимчасового проживання |
|
2 |
Здійснення заходів щодо створення належних умов для проживання внутрішньо переміщених осіб, в тому числі: - проведення поточного ремонту будівель, приміщень комунальної форми власності; - придбання матеріалів для проведення поточного ремонту; придбання обладнання, предметів та інвентарю для облаштування таких приміщень |
2025-2027
|
Новоборисівська сільська рада, відділ сім’ї, молоді та соціального захисту населення |
Бюджет Новоборисівської сільської ради |
175,00 |
175,00 |
175,00 |
525,00 |
Надання всебічної допомоги внутрішньо переміщеним особам щодо забезпечення належних умов проживання
|
|
3 |
Надання транспортних послуг щодо забезпечення перевезень внутрішньо переміщених осіб |
2025- 2027
|
Новоборисівська сільська рада, відділ сім’ї,молоді та соціального захисту населення. |
Бюджет Новоборисівської сільської ради |
25,00 |
25,00 |
25,00 |
75,00 |
Забезпечення логістики щодо перевезення внутрішньо переміщених осіб |
|
4 |
Стимулювання економічної активності ВПО та створення робочих місць через центр занятості, залучення волонтерських організацій до співпраці з метою забезпечення зайнятості внутрішньо переміщених осіб |
2025-2027 |
Новоборисівська сільська рада, відділ сім’ї,молоді та соціального захисту населення. |
|
Не потребує фінансування |
|
Не потребує фінансування |
|
Забезпечення зайнятості внутрішньо переміщених осіб |
Додаток 2
до Програми
|
№ з/п |
Назва показника |
Одиниця виміру |
Вихідні дані на початок дії Програми |
І етап виконання Програми |
|||
|
2025 рік
|
2026 рік |
2027 рік |
|||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
|
|
І. Показники затрат |
|||||||
|
1 |
Обсяг видатків на реалізацію заходів Програми |
тис. грн. |
900,0 |
300,0 |
300,0 |
300,0 |
|
|
II. Показники продукту |
|||||||
|
1 |
Кількість заходів, які планується здійснити |
од. |
4 |
4 |
4 |
4 |
|
|
III. Показники ефективності |
|||||||
|
1 |
Середні витрати на здійснення одного заходу |
тис. грн. |
225,00 |
75,00 |
75,00 |
75,00 |
|
|
IV. Показники якості |
|||||||
|
1 |
Рівень охоплення населення соціальною підтримкою |
% |
100 |
100 |
100 |
100 |
|
ПОКАЗНИКИ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ ПРОГРАМИ
Додаток 3
до Програми
РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ
тис. грн.
|
Обсяг коштів, що пропонується залучити на виконання Програми |
Етапи виконання Програми |
Всього витрат на виконання Програми |
||
|
І |
||||
|
2025 рік |
2026 рік |
2027 рік |
|
|
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
Обсяг коштів, всього, зокрема: |
300,0 |
300,0 |
300,0 |
900,0 |
|
Державний бюджет |
|
|
|
|
|
Бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
300,0 |
300,0 |
300,0 |
900,0 |
|
Інші джерела |
|
|
|
|
Додаток 8
до рішення виконавчого
комітету Новоборисівської
сільської ради № 417 від 18.12.2025
|
СХВАЛЕНО рішенням виконавчого комітету Новоборисівської сільської ради від 18.12.2025 р. № 417
|
ЗАТВЕРДЖЕНО рішенням сесії Новоборисівської сільської ради VIII скликання від _______ р. № _______ |
_______ 2025 року № ____ – VIIІ
Про затвердження Програми розвитку та фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоборисівської сільської ради» на 2026 рік
Відповідно до Закону України від 21.05.1997р. № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетного кодексу України від 08.07.2010р. № 2456-VI, Порядку розроблення, виконання, моніторингу місцевих цільових програм та звітності про їх виконання, затвердженого рішенням Новоборисівської сільської ради від 13.09.2023 року № 899-VIII, з метою збереження та зміцнення здоров’я мешканців громади, підвищення якості та ефективності надання медичної допомоги, Новоборисівська сільська рада
ВИРІШИЛА:
- Затвердити Програму розвитку та фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоборисівської сільської ради» на 2026 рік (далі - Програма), що додається.
- Комунальному некомерційному підприємству «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоборисівської сільської ради» забезпечити виконання заходів, визначених Програмою розвитку та фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоборисівської сільської ради» на 2026 рік.
- Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва та комісію з гуманітарних питань.
Сільський голова Інна ТОПОВА
Додаток до рішення
Новоборисівської сільської ради
від 28 лютого 2025 року №1285–VIIІ
Програма розвитку та фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоборисівської сільської ради» на 2026 рік
с. Новоборисівка
2025 рік
І. ПАСПОРТ
Програми розвитку та фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоборисівської сільської ради» на 2026 рік
|
1. |
Ініціатор розроблення Програми |
Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоборисівської сільської ради» |
|
2. |
Дата, номер і назва розпорядчого документа про розроблення Програми |
Закон України від 24.05.1997 № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», Закон України від 19.10.2017 р. № 2168-VІІІ «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» |
|
3. |
Розробник Програми |
Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоборисівської сільської ради» |
|
4. |
Відповідальний виконавець Програми |
Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоборисівської сільської ради» |
|
5. |
Виконавці Програми |
Виконавчий комітет Новоборисівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоборисівської сільської ради» |
|
6. |
Термін реалізації Програми |
2026 рік |
|
7. |
Мета Програми |
Забезпечення зниження рівня захворюваності, інвалідності та смертності населення шляхом формування і налагодження ефективного функціонування системи надання населенню доступної і високоякісної первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини, збереження мережі підприємств охорони здоров’я громади, створення належних побутових умов для медичних працівників |
|
8. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього: зокрема: - кошти бюджету Новоборисівської сільської територіальної громади; - інші джерела |
5 000,0 тис. грн.
5 000,0 тис. грн. |
|
9. |
Очікувані результати виконання |
Забезпечення жителів громади, у тому числі внутрішньо переміщених осіб медичною допомогою |
|
10. |
Ключові показники ефективності |
Рівень охоплення населення доступною медичною допомогою – 100%. |
ІІ. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма
Кожна людина має природне невід’ємне і непорушне право на охорону здоров’я. Суспільство і держава відповідальні перед сучасним і майбутнім поколіннями за рівень здоров’я і збереження генофонду народу України, забезпечують пріоритетність охорони здоров’я в діяльності держави, поліпшення умов праці, навчання, побуту і відпочинку населення, розв’язання екологічних проблем, вдосконалення медичної допомоги і запровадження здорового способу життя.
Програма розвитку та фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоборисівської сільської ради» на 2024 рік розроблена на підставі Конституції України, Законів України «Основи законодавства України про охорону здоров'я», «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я».
У Програмі викладені правові, організаційні, лікувально-профілактичні, економічні та соціальні засади охорони здоров’я, метою яких є забезпечення високої працездатності і довголітнього активного життя громадян, упередження і зниження захворюваності, інвалідності та смертності.
Пріоритетним напрямком діяльності Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоборисівської сільської ради» є розвиток первинної медико-санітарної допомоги, наближення її до кожної сім’ї, покращення ефективності медичного обслуговування населення.
Медичну допомогу населенню надають 2 амбулаторії загальної практики сімейної медицини.
Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоборисівської сільської ради» було створено наприкінці 2024 року, що є дуже важливим кроком розвитку галузі охорони здоров’я громади. Задля успішного функціонування закладу необхідно вирішити ряд завдань спрямованих на забезпечення прав громадян на якісну та доступну медико-санітарну допомогу, створення умов для формування здорового способу життя. Необхідно налагодити доступність населення до кваліфікованої лікарської допомоги, забезпечити заходи з профілактики та ранньої діагностики захворювань, надати невідкладну медичну допомогу на до госпітальному етапі, широко використовувати стаціонаро-замінні технології, якісний диспансерний нагляд за прикріпленим населенням, покращити матеріально-технічне, організаційне та медикаментозне забезпечення структурних підрозділів.
В районі обслуговування залишається складною демографічна ситуація. Коефіцієнт народжуваності щороку зменшується. Поступово зменшується показник природного приросту населення. Показник смертності перевищує народжуваність, залишається високою смертність осіб працездатного віку. З кожним роком відмічається ріст інвалідизації населення. На фоні несприятливих демографічних змін відбувається погіршення стану здоров'я населення з істотним підвищенням в усіх вікових групах рівнів захворюваності і поширеності хвороб, зокрема хронічних неінфекційних захворювань, включаючи хвороби системи кровообігу, злоякісні новоутворення, цукровий діабет. На хронічну патологію страждають до 70% дорослого населення. Водночас, відмічається тенденція до погіршення стану здоров'я молоді, збільшення частоти соціально небезпечних хвороб, у тому числі туберкульозу та ВІЛ/СНІДу.
Покращення якості медичної допомоги можливо лише при впровадженні нових інноваційних методів лікування, закупівлі сучасного медичного обладнання та матеріальній мотивації праці медичних працівників. Досягнення даної мети можливо лише за умови раціонального використання наявних фінансових та кадрових ресурсів, консолідації бюджетів різних рівнів для оплати послуг, які будуть надаватися комунальним некомерційним підприємством.
Для забезпечення повноцінного функціонування комунального некомерційного підприємства, необхідні кошти для капітального ремонту системи опалення АЗПСМ с. Гурівське, придбання медикаментів для закладів охорони здоров’я, оснащення закладів ПМСД обладнанням медичного призначення, проведення повірки медичного обладнання, придбання та ремонту офісної техніки, оплати за телекомунікаційні послуги, ремонту та обслуговування автотранспорту, оплати комунальних послуг, облаштування підсобного приміщення та гаражу для медичного автомобіля, виконання протипожежних заходів, тощо.
Прийняття програми розвитку та фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоборисівської сільської ради» на 2024 рік створює правові засади для запровадження фінансування вказаних вище видатків за рахунок коштів місцевого бюджету Новоборисівської сільської територіальної громади.
ІІІ. Визначення мети Програми
Метою Програми є забезпечення зниження рівня захворюваності, інвалідності та смертності населення шляхом формування і налагодження ефективного функціонування системи надання населенню доступної і високоякісної первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини, збереження мережі підприємств охорони здоров’я громади, створення належних побутових умов для медичних працівників.
ІV. Обгрунтування завдань і засобів розв’язання проблеми, завдань і заходів, показників результативності
Основними завданнями програми є: пріоритетний розвиток первинної медико-санітарної допомоги, удосконалення надання невідкладної медичної допомоги населенню, укріплення та оновлення матеріально-технічної бази амбулаторій загальної практики – сімейної медицини, поліпшення забезпечення кваліфікованими медичними кадрами, перехід до фінансування закупівлі сучасного медичного обладнання та матеріальній мотивації праці медичних працівників, забезпечення належного фінансування потреб первинної ланки.
Оптимальним варіантом розв’язання проблем даної Програми є:
- збереження і покращення здоров’я населення;
- гарантована доступність і якість кваліфікованої медичної допомоги;
- зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, а саме продовження капітальних та поточних ремонтів в амбулаторіях загальної практики-сімейної медицини;
- оснащення структурних підрозділів закладу медичним обладнанням та інструментарієм відповідно до табеля оснащення (придбання аналізатора, комп’ютерного обладнання та інше);
- покращення ситуації із кадрового забезпечення;
- удосконалення системи профілактичних заходів, диспансерного нагляду за хворими, проведення якісних профілактичних оглядів населення;
- перехід до фінансування медицини за страховим принципом;
- впровадження в амбулаторіях загальної практики-сімейної медицини електронної системи пацієнта;
- покращення фінансового забезпечення;
- запровадження нової моделі фінансування;
- покращення забезпечення пільгових категорій населення лікарськими засобами;
- покращення інформаційно-технологічного забезпечення структурних підрозділів закладу.
Завдання і заходи реалізації Програми наведені у додатку 1.
Показники результативності Програми наведені у додатку 2.
V. Очікувані результати виконання Програми
Реалізація Програми дасть змогу:
- підвищити ефективність надання первинної медико-санітарної допомоги та сприяти подоланню несприятливих демографічних тенденцій, що позначиться на зниженні показника захворюваності на інвалідизуючі захворювання;
- покращити забезпечення амбулаторій загальної практики-сімейної медицини медичним обладнанням, інструментами, досягнувши 100% до табеля оснащення;
- поліпшити якість амбулаторного лікування пільгових категорій населення, забезпечивши їх лікарськими засобами безкоштовно або із знижкою 50% в залежності від потреби хворого;
- сформувати систему доступних та високоякісних медичних послуг на засадах сімейної медицини, що забезпечить зменшення потреби населення у дорогих видах медичної допомоги, в т.ч. стаціонарної;
- покращити ранню діагностику захворювань серцево-судинної системи, онкології в загальному на 20%, що знизить показники смертності і інвалідності від даної патології на 3-5%;
- покращити надання населенню якісної амбулаторної медичної допомоги первинного рівня та зменшити кількість звернень до вузьких спеціалістів без направлень сімейного лікаря;
- забезпечити організацію та координацію лікарем сімейної медицини надання пацієнтам спеціалізованої амбулаторної медичної допомоги, направлення населення на консультацію до вузьких спеціалістів вторинного та третинного рівнів, направлення на стаціонарне лікування;
- забезпечити своєчасну вакцинацію проти грипу та інших інфекцій керованих специфічними засобами імунопрофілактики, в т. ч. захворювання правцем, забезпечити значне зменшення вище вказаної захворюваності, а також попередити розвиток епідемії.
VІ. Обсяги та джерела фінансування Програми
Обсяг коштів для реалізації Програми передбачається в розмірі 5 000 000,00 грн. Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету Новоборисівської сільської територіальної громади.
Ресурсне забезпечення Програми наведене у додатку 3.
VІІ. Строки та етапи виконання Програми
Виконання Програми здійснюватиметься протягом 2026 року у межах наявних та залучених матеріально-технічних та фінансових ресурсів.
Програма реалізовуватиметься в один етап.
VІІІ. Координація та контроль за ходом виконання Програми
Координацію та контроль за ходом виконання Програми здійснює заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів.
Звіт про результати виконання Програми готується і надається КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоборисівської сільської ради» не пізніше 30 числа, місяця, наступного за звітним роком та подається на розгляд Новоборисівській сільській раді.
Виконавчий комітет Новоборисівської сільської ради періодично, але не менш як один раз на рік, інформує територіальну громаду про виконання Програми на офіційному веб сайті Новоборисівської сільської ради.
Додаток 1
до Програми
ЗАВДАННЯ І ЗАХОДИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ
|
№ з/п |
Зміст заходів |
Термін виконання |
Виконавці |
Джерела фінансування |
Обсяги фінансування по роках, тис. грн. |
Очікуваний |
|
|
2026 рік |
Всього |
||||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
|
1 |
Фінансова підтримка медичних працівників та працівників інших категорій (оплата заробітної плати, доплати, премії, страхування) |
2026 рік |
КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоборисівської сільської ради» |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
3 000,0
|
3 000,0 |
Покращення ефективності, своєчасності і якості медичної допомоги |
|
2 |
Зміцнення матеріально-технічної бази закладів КНП «ЦПМСД Новоборисівської сільської ради» (комп’ютерне обладнання, оргтехніка, інше медичне та технічне обладнання) |
2026 рік |
КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоборисівської сільської ради» |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
200,0 |
200,0 |
Створення умов для своєчасного надання медичної допомоги та покращення діяльності лікувальних закладів, впровадження нових сучасних технологій та електронного документообігу у закладі |
|
3 |
Проведення капітального ремонту закладів охорони здоров’я |
2026 рік |
КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоборисівської сільської ради» |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
500,0 |
500,0 |
Створення та підтримання комфортних умов для перебування пацієнтів і громадян у лікувальних закладах |
|
4 |
Придбання медикаментів, виробів медичного призначення, витратних матеріалів, вакцин |
2026 рік |
КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоборисівської сільської ради» |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
300,0 |
300,0 |
Підвищення рівня доступності населення до якісної медичної допомоги і своєчасного надання повноцінної невідкладної медичної допомоги |
|
5 |
Придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю, оплата послуг (крім комунальних), здійснення інших поточних видатків |
2026 рік |
КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоборисівської сільської ради» |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
600,0 |
600,0 |
Створення умов для своєчасного надання медичної допомоги та покращення діяльності лікувальних закладів |
|
6 |
Оплата комунальних послуг та енергоносіїв |
2026 рік |
КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоборисівської сільської ради» |
бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
400,0 |
400,0 |
Створення умов для своєчасного надання медичної допомоги та покращення діяльності лікувальних закладів |
Додаток 2
до Програми
ПОКАЗНИКИ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ ПРОГРАМИ
|
№ з/п |
Назва показника |
Одиниця виміру |
Вихідні дані на початок дії Програми |
І етап виконання Програми |
|
2026 рік
|
||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
І. Показники затрат |
||||
|
1 |
Обсяг видатків на реалізацію заходів Програми |
тис. грн. |
5 000,0 |
5 000,0 |
|
II. Показники продукту |
||||
|
1 |
Кількість заходів, які планується здійснити |
од. |
6 |
6 |
|
III. Показники ефективності |
||||
|
1 |
Середні витрати на здійснення одного заходу |
тис. грн. |
833,33 |
833,33 |
|
IV. Показники якості |
||||
|
1 |
Рівень охоплення населення доступною медичною допомогою |
% |
100 |
100 |
Додаток 3
до Програми
РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ
тис. грн.
|
Обсяг коштів, що пропонується залучити на виконання Програми |
Етапи виконання Програми |
Всього витрат на виконання Програми |
|
І |
||
|
2026 рік |
||
|
1 |
2 |
3 |
|
Обсяг коштів, всього, зокрема: |
5 000,0 |
5 000,0 |
|
Державний бюджет |
|
|
|
Бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади |
5 000,0
|
5 000,0 |
|
Інші джерела |
|
|