Новоборисівська сільська рада
Одеська область, Роздільнянський район

Про затвердження Плану цивільного захисту Новоборисівської сільської територіальної громади на особливий період

Дата: 07.04.2025 12:36
Кількість переглядів: 415

Новоборисівська сільська рада

Роздільнянський район Одеська область

Виконавчий комітет

 

ПРОЄКТ   Р І Ш Е Н Н Я

Про затвердження Плану цивільного захисту Новоборисівської сільської

територіальної громади на особливий період

     З метою організації заходів щодо переведення органів управління Новоборисівської територіальної громади у визначені ступені готовності, а також виконання завдань у сфері цивільного захисту, покладених на органи управління та сили цивільного захисту в умовах особливого періоду. Відповідно до пункту 4 частини другої статті 19, пункту 3 частини першої статті 130 Кодексу цивільного захисту України, пункту 8 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації», Порядку розроблення планів цивільного захисту на особливий період, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 жовтня 2023 року № 1115-11, пункту 4 Порядку розроблення планів діяльності єдиної державної системи цивільного захисту, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2017 р. № 626.

     Керуючись підпунктом 2 пункту «б» частини першої статті 36–1, частиною шостою статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет сільської ради

ВИРІШИВ:

1.  Затвердити «План цивільного захисту Новоборисівської сільської територіальної громади на особливий період» (додається), додатки з 1 по 14 «Для службового користування».

2.  Вважати таким, що втратило чинність рішення виконавчого комітету Новоборисівської сільської ради № 86 від 30 травня 2023 року про затвердження «Про затвердження Плану цивільного захисту Новоборисівської  сільської територіальної громади на особливий період».

3. Контроль за виконанням даного рішення залишаю за собою.

Голова виконавчого

 комітету                                                                                         Інна ТОПОВА

                                                                                        

 

    Додаток 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням виконавчого комітету

Новоборисівської сільської ради

                                                                                                                          від 11.04.2025 р. № ___

                                                                                   

                                                                                                                                                                     Для службового        використання

                                                                                                                                        Прим. № 1

 

 

З М І С Т

 

Назва розділу

Сторінка

Загальні положення

2

Розділ І.  Аналітична характеристика території Новоборисівської територіальної громади

2-7

Розділ II. Обстановка, що може скластися на території Новоборисівської територіальної громади внаслідок застосування засобів ураження та виникнення надзвичайних ситуацій в особливий період

7-19

Розділ III. Заходи цивільного захисту у разі поступового переведення у вищі ступені готовності

19-31

Додатки

31-32

 

 

 

 

 

 

 

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

   План цивільного захисту Новоборисівської територіальної громади на особливий період (далі - План) визначає обсяг, порядок, організацію, способи і терміни здійснення заходів щодо переведення Новоборисівської субланки Роздільняньської районної Ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Одеської області та виконання завдань, покладених на органи управління та сили цивільного захисту Новоборисівської територіальної громади в режимі функціонування в умовах особливого періоду.

    План розроблено відповідно до Кодексу цивільного захисту України та постанови Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2017 р. № 626 «Про затвердження Порядку розроблення Планів діяльності Єдиної Державної системи цивільного захисту».

    План є основним документом, що визначає порядок координації та взаємодії органів місцевого самоврядування, військового управління на території Новоборисівської територіальної громади та інших органів виконавчої влади щодо виконання завдань у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій в умовах особливого періоду відповідно до повноважень та завдань.

    Метою Плану є забезпечення готовності сил та засобів цивільного захисту Новоборисівської територіальної громади в особливий період, забезпечення їх готовності до виконання завдань за призначенням в умовах особливого періоду.

 

Р О З Д І Л  І

Аналітична характеристика території Новоборисівської сільської ради

       Новоборисівська сільська територіальна громада утворена відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та згідно рішення Новоборисівської сільської ради від 19.09.2019 року шляхом об’єднання Новоборисівської сільської ради та Мигаївської, Першотравневої, Полішпаківської сільських рад Адміністративний центр громади – село Новоборисівка, розташоване на відстані 48 кілометрів від районного центру – м. Роздільна, та 120 кілометрів від обласного центру – м. Одеса.

      Адреса: Одеська область, Роздільнянський район, село Новоборисівка, вул. Паркова, 3.

Згідно з новим адміністративно-територіальним устроєм України, територія громади входить до складу Роздільнянського  району Одеської області і межує на півночі з Затишанською громадою, на сході з Цебриківською громадою, на півдні -  з Роздільнянською міською  та Степанівською сільською громадами, на заході - із землями Великомихайлівської територіальної громади.

Через територію громади проходить залізничне сполучення Одеської залізниці, дільниця Роздільна-Сортувальна – Подільськ із станціями «Мигаєве», «Веселий Кут», «Іванівка» та платформою «Димитрове». В адміністративному центрі громади знаходиться станція Веселий Кут – проміжна залізнична станція Одеської дирекції Одеської залізниці, на якій здійснюються прийом та видача вантажів вагонними відправками. Приміські пасажирські потяги напрямку Одеса-Вапнярка та Одеса-Балта зупиняються на всіх станціях і платформах в межах громади.

Відстані до автомагістралі М 05 (Е 95) Київ-Одеса – 32 км, до автошляху Р-33 – 11 км. Основним автомобільним сполученням всередині громади є автомобільні шляхи Т-16-15, Т-16-16. Повітряними шляхами сполучення можливе через Одеський міжнародний аеропорт, що розташований за 108 км від адміністративного центру громади. Відстань до найближчих морських портів: Одеський  - 105 км, Чорноморський - 123 км,  Південний – 145 км.

Громада розташована в північно-західній частині Причорноморської западини. Корисних копалин на території громади немає, за винятком піску, який відноситься до корисних копалин місцевого значення. Легально видобуток піску не проводиться у зв’язку з відсутністю  спеціальних дозволів на його видобування.

Площа Новоборисівської громади складає 22 517 га. Більшу частину території займають сільськогосподарські землі. При цьому, переважна частина цих земель – високо родючі чорноземи – звичайні середньогумусні та звичайні середньогумусні глибокі.

Найбільші землекористувачі на території громади:

  • ТОВ «Дружба Народів»;                       
  •   ФГ Зайченко О.В;                                                                                           
  • ФОП Тюхтій М.М.;                                                                                             
  • ФОП Тюхтій І.О.;                                                                                             
  •  ФОП Золотогурський О.М.
  •  СГ Заволочко Т.П;
  • ТОВ « НИВА»;
  • ТОВ « Агропромсервіс»;
  • ТОВ « Аполінарія»;
  • ФГ Олена 1;
  • ФГ Оскар;
  • ФГ Прокопові;
  • ФГ Саша;
  • ФГ Алекс Ленд;
  • ФГ « Відродження»;
  • СГ « НІВА»;
  • ТОВ « Іріновка ВМ»;
  • ТОВ «Новоселівське»;
  • ТОВ « Кристал-2008»;
  • ПП Союз ПС;

 

 Людський капітал Новоборисівської громади

До складу Новоборисівської ТГ входить 21 населений пункт: с. Новоборисівка, с. Мигаї, с. Першотравневе, с. Полішпакове, с. Поплавка, с. Добрий Лук, с. Райки, с. Тятри, с. Іванівка, с. Мацкули, с. Преображенка, с. Мигаєве, с. Залізничне, с. Три Криниці, с. Заможне, с. Мартове, с. Данилівка, с. Наливайкове, с. Козакове, с. Путилівка, с. Дурбайли.

Населення громади становить 4347 мешканців, з яких 1949 осіб проживає в адміністративному центрі, с. Новоборисівка. Принаймні 11 сіл мають менше 100 мешканців.

          Для задоволення освітніх потреб населення громади забезпечена оптимальна мережа загальноосвітніх шкіл, дошкільних та позашкільних закладів. На території громади функціонує 4 денних загальноосвітніх шкіл, 2 дошкільний заклад. В громаді мешкає близько 875.дітей та підлітків віком від 0 до 18 років. В загальноосвітніх закладах громади навчається близько 450 учнів.

           

  Наявна інфраструктура Новоборисівської громади

Пасажирські та вантажні перевезення по території громади забезпечує транспортна система, інфраструктура якої складається із мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та вуличної мережі. Мережа автомобільних доріг Новоборисівської  становить  166,5 км автомобільних доріг.

До районного центру м. Роздільна мешканці можуть дістатися залізничним транспортом.

Зовнішні автобусні пасажироперевезення забезпечує приватний транспорт за маршрутами автобусного сполучення Мигаї – Новоборисівка - Велика Михайлівка.

Інтернет-зв’язок, телефоний зв’язок, оповіщення у центрі Новоборисівської територіальної громади - селі Новоборисівка та в старостинських округах - селах Мигаї, Гурівське, Полішпакове – це дротовий інтернет (декілька провайдерів), у віддалених селах – це мобільний інтернет.                 Серед населення громади розповсюджений мобільний зв’язок операторів мобільного зв’язку Київстару, lifecell та Vodafone.

 

 

          В Новоборисівській територіальній громаді в наявності оповіщення:

 

№ з/п

територіальна громада

назва населеного пункту, де встановлена сирена

електричні сирени

Всього од.

тип

1

Новоборисівська ТГ

с. Новоборисівка

1/0

С-40

с. Мигаї

1/0

С-40

с. Полішпакове

1/0

С-40

с.Заможне

1/0

С-40

 

 

Послуги кур’єрського та поштового зв'язку надають відділення ПАТ «Укрпошта», працюють декілька днів на тиждень. Залучено до роботи виїзну пошту. Також в селі Новоборисівка та в селищі Мигаєве є пункти ТОВ «Нова пошта».

Електропостачання споживачів с. Новоборисівка здійснюється від трансформаторної підстанції ПС 35/10 кВ енергосистеми Одеської області. Споживачі в межах села отримують електроенергію по мережах 35кВ, 10 кВ та 0,4кВ, які виконані повітряними лініями від трансформаторних підстанцій ТП10/0,4 кВ. Також в межах села знаходиться підсилююча електропідстанція у південно-східній частині потужністю 35 кВА. Існуючі електромережі 35 кВ та 10 кВ виконані на залізобетонних опорах та знаходяться в задовільному стані. Споживачі в межах населених  пунктів громади отримують електроенергію по мережах 10 кВ та 0,4кВ, які виконані повітряними лініями від трансформаторних підстанцій ТП-10/0,4кВ.

Довготривала відсутність електропостачання  безпосередньо впливає на роботу телеком-мереж, оскільки обладнання мобільного та фіксованого зв’язку потребує стабільного енергопостачання.

           Централізована система теплопостачання у населених пунктах Новоборисівської територіальної громади відсутня. Єдиним окремим джерелом теплової енергії на території населених пунктів є малопотужні котельні, які обслуговують місцеві школи. Теплопостачання житлової забудови здійснюється по квартирно від автономних побутових теплогенераторів, що працюють, переважно, на твердому паливі. Опалення громадських споруд здійснюється котельнями, що працюють на твердому паливі. Подеколи, в якості джерела теплової енергії використовується обладнання, що працює на електриці.

Територія  Новоборисівської громади  не газифікована, окрім сіл  Першотравневе, Заможне та Полішпакове. Дані населені пункти газифіковані мережами середнього тиску. Населення використовує зріджений газ для комунальних потреб. Індивідуальні газові балони заповнюються на найближчих АЗС.

Водопостачання. Населені пункти Новоборисівської територіальної громади майже повністю забезпечені централізованим водопостачанням. Існують централізовані системи водопостачання, в яких експлуатується 25 артезіанських свердловини та розгалужена система водогонів. Загальна потужність свердловин становить 245 м3/добу. Всі споживачі громади забезпечені централізованим водопостачанням.

На території населених пунктів громади відсутня система централізованого каналізування. Населення користується дворовими вбиральнями з водонепроникними вигребами. В південній частині  села Новоборисівка розташовані каналізаційні очисні споруди потужністю 20 м3/добу, які обслуговують існуючий багатоквартирний будинок (25 квартир) та ЗОШ.

         Безпека. Населені пункти громади обладнані вуличним освітленням  на 95 %.

На території села Новоборисівка  встановлені  відеокамери спостереження з наданням доступу до інформації працівникам поліції в разі необхідності.

Працює поліцейський офіцер громади, що дає можливість своєчасно вирішувати  питання щодо правопорядку на території громади. Забезпечений транспортним засобом.

Працює головний спеціаліст з питань цивільного захисту. Створена місцева пожежна команда (МПК), в користуванні є пожежний автомобіль, команда забезпечена спец одягом, взуттям.

          На території району відсутні хімічно-небезпечні об’єкти. Але у випадку аварії під час перевезення хімічно небезпечних речовин по залізній дорозі  може скластися складна хімічна обстановка, яка може призвести до ураження біля 50% населення громади. Вищевказаний фактор може привести до порушення умов надійного функціонування органів місцевого самоврядування, утрати на деякий час централізованого управління силами цивільного захисту, ускладнення умов мобілізаційного розгортання формувань, утворення труднощів щодо здійснення маневру силами і засобами.

         На території громади відсутні об’єкти ядерно-паливного циклу та з видобутку урану.

          На території громади можливий  ризик виникнення надзвичайних ситуацій медико-біологічного характеру внаслідок розповсюдження небезпечних захворювань людини та тварин в можливих осередках їх виникнення.

          На території громади можливі небезпечні метеорологічні явища: сильний вітер, включаючи шквали та смерчі; сильний град, дощ, злива, снігопад, сильне налипання мокрого снігу, сильна ожеледь. Дані явища можуть привести до пошкодження ліній електропередач, зв’язку, пошкодження будівель, лісових та сільськогосподарських насаджень, посівів, можливість виникнення аварійних  ситуацій на автошляхах.

          Ураження населення, житлового фонду, особового складу та техніки може бути обумовлено дією таких вражаючих факторів, як: пожежа, вибух, викид (розлив) небезпечних хімічних та біологічних речовин та інші. Втрати населення залежатимуть від розміру осередку пожежі, вибухів, радіаційного та хімічного забруднення, наявності засобів індивідуального захисту, а також використання для захисту різних укриттів (споруд).

         При застосуванні противником засобів масового ураження та звичайного артилерійського озброєння обстановка вимагатиме вжиття заходів по укриттю населення та працюючої зміни. В громаді є 6 найпростіших укриттів, в яких можуть укритися до 1000 чоловік. Найпростіші укриття знаходяться у задовільному стані. Інше населення укривається в  підвалах та погребах приватних будинків та домогосподарств.  У зв’язку із близьким знаходженням ґрунтових вод у разі великої кількості опадів або танення снігу підвали в населених пунктах можуть бути підтопленими, що зменшить кількість населення, яке зможе укриватись у пристосованих приміщеннях.

          Служби цивільного захисту громади (об’єктові формування) проходять навчання, тренування з метою відпрацювання дій формувань за призначенням як в мирний, так і в особливий період. Накопичуються матеріальні резерви для забезпечення виконання рятувальних та інших невідкладних робіт. В цілому наявні сили та засоби цивільного захисту спроможні виконувати свої функції.

         Населені пункти громади забудовані в основному малоповерховими будівлями,  що обумовлює значну ступінь руйнування населених пунктів та об’єктів господарювання громади, внаслідок нападу противника, застосування ним засобів масового ураження.

         Найбільш вибухонебезпечна територія громади можлива поблизу залізничних колій.

         Лісові пожежі поблизу території громади можуть виникнути на території сусідніх громад, Великомихайлівської, Захарівської, Цебриківської селищних та Степанівської сільської  ТГ. Масові пожежі в особливий період представляють велику небезпеку для населення і галузей національної економіки. Особливо велика ймовірність виникнення масових пожеж при застосуванні засобів ураження по об'єктах з підвищеною пожежною небезпекою, по об’єктам зберігання нафти і газу, по масивах лісів і інших об'єктах.

          На території громади є лісові масиви, в тому числі і сосновий ліс, який особливо пожежонебезпечний. При виникненні пожежі в лісових масивах виникне потреба у виконанні великого обсягу робіт по її гасінню, а також рятувальних робіт (надання допомоги потерпілим та евакуація населення, яке проживає на прилеглій території).

Залежно від можливих умов особливого періоду в осередку ураження можна виділити три види зон виникнення пожеж: зони окремих пожеж, зони суцільних пожеж і зони пожеж і тління у завалах.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Р О З Д І Л  ІІ

 Обстановка, що може скластися  на території Новоборисівської територіальної громади  внаслідок застосування засобів ураження  та виникнення надзвичайних ситуацій в особливий період

Заходи цивільного захисту у разі  нападу супротивника

         1.  Порядок організації оповіщення керівного складу, органів управління, сил цивільного захисту і населення про загрозу нападу супротивника

 

Оповіщення – доведення до населення сигналів і повідомлень органів управління цивільного захисту про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій, небезпечних подій, у тому числі спричинених застосуванням зброї, початок активної фази бойових дій.

Після отримання сигналу «Повітряна тривога» заступник сільського голови Новоборисівської сільської ради, відповідальний за організацію та забезпечення оповіщення населення Новоборисівської сільської ради терміново доповідає голові  Новоборисівської сільської ради та згідно його розпорядження здійснює негайне доведення інформації до керівного складу, керівників підприємств, установ та організацій і населення за допомогою  системи  оповіщення, згідно інструкції щодо дій в разі одержання та передачі сигналів (розпоряджень) в системі цивільного захисту України.

При отриманні сигналу голова сільської ради надає розпорядження про оповіщення керівного складу ЦЗ громади, об’єктів господарювання та населення. Оповіщення здійснюється у відповідності із затвердженою схемою за допомогою технічних засобів зв’язку ( мережа мобільного зв’язку та за допомогою електросирен). Місце збору керівного складу ЦЗ району – у пункті управління (залі засідань адміністративного будинку сільської ради). Керівний склад переводиться на цілодобову двозмінну роботу, організовується його цілодобове чергування.

          Населення громади оповіщається за допомогою електричних сирен, гучномовців на транспортних засобах, за допомогою соціальних мереж в меседжерах, додатків в мобільних телефонах. Для зосередження уваги громадян перед передачею мовної інформації вмикаються сирени, інші сигнальні засоби. Їх звук означає попереджувальний сигнал «УВАГА ВСІМ». Телерадіокомпанії незалежно від форми власності та радіотрансляційні вузли операторів телекомунікацій оприлюднюють повідомлення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, а також іншу інформацію з питань цивільного захисту (відомості про надзвичайні ситуації, що прогнозуються або виникли, межі їх поширення і наслідки, а також способи та методи захисту від них) на безоплатній основі.

 

2. Порядок переведення Новоборисівську субланку Роздільняньської районної Ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Одеської області з режиму функціонування у мирний час в режим функціонування в умовах особливого періоду.

З моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях Новоборисівська субланка  Роздільняньської районної Ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Одеської області  переводиться у режим функціонування в умовах особливого періоду.

Переведення  Новоборисівської субланки Роздільняньської районної Ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Одеської області у режим функціонування в умовах особливого періоду здійснюється відповідно до актів Президента України, Кабінету Міністрів України, розпоряджень та наказів голів обласної та районної державних адміністрацій, розпорядження голови сільської ради згідно планів цивільного захисту на особливий період.

          Управління цивільним захистом громади у мирний та особливий період здійснює начальник цивільного захисту громади - голова сільської ради у відповідності з Календарним планом-графіком основних робіт на період розгортання органів управління, підприємств, установ, організацій громади та переведення їх на режим роботи в умовах особливого періоду, використовуючи для цього особовий  склад сільської ради, комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

   Єдина система цивільного захисту має три ступені готовності: «Підвищена готовність», «Воєнна загроза», «Повна готовність».

Ступінь готовності єдиної системи цивільного захисту визначається залежно від обстановки послідовно від нижчого до вищого або відразу до вищого, без проміжних із здійсненням необхідних заходів, які передбачені попередніми ступенями готовності.

У разі введення ступеня готовності «Підвищена готовність» (за сигналом «Збір») органи управління та сили цивільного захисту залишаються у пунктах постійного розташування (в районах надзвичайних ситуацій і навчань), здійснюючи управління в повсякденному режимі. При цьому з метою підвищення рівня готовності здійснюються заходи:

  • проводиться оповіщення та збір керівного складу, доводиться обстановка даються завдання керівникам підпорядкованих структурних підрозділів; - запроваджується цілодобове чергування осіб керівного складу в пунктах постійного розташування;
  • укомплектовуються до повного складу чергові зміни управління громади, системи зв'язку і оповіщення переводяться в режим готовності до виконання завдань за призначенням;
  • забезпечується приймання додаткових каналів і засобів зв'язку першої черги з єдиної національної системи зв'язку та проводиться підготовка до приймання додаткових каналів зв'язку другої черги;
  • структурні підрозділи Новоборисівської сільської ради з засобами зв’язку приводяться в готовність та переводяться на посилений режим роботи;
  • уточнюється план цивільного захисту на особливий період;
  • уточнюється порядок здійснення заходів, що відповідають ступеням готовності «Воєнна загроза» та «Повна готовність».

 

3. За рішенням голови комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Новоборисівської сільської ради виходячи з особливостей регіону, галузей діяльності, стану цивільного захисту та залежно від обстановки можуть здійснюватися інші заходи, які забезпечують готовність цивільного захисту.

Заходи, що відповідають зазначеному ступеню готовності, здійснюються у режимі повсякденної діяльності із здійсненням заходів прихованого управління під виглядом підготовки та проведення навчань, зборів, участі в ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій тощо.

4. У разі введення ступеня готовності «Воєнна загроза» (за сигналом «Тривога») органи управління та сили цивільного захисту переходять на принципи організації, формування штату і штатний розпис воєнного часу. При цьому здійснюються заходи органами управління Новоборисівської субланки Роздільняньської районної Ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Одеської області:

-   організовується цілодобове чергування керівного складу підпорядкованих підрозділів;

  • особовому складу видаються протигази, індивідуальні засоби медичного захисту;
  • уточнюються заходи плану переведення в готовність до дій за призначенням відповідно до ступеня готовності «Повна готовність»;
  • розгортаються і приводяться у готовність розрахунково-аналітичні групи;
  • організовується взаємодія між органом місцевого самоврядування та територіальними підрозділами міністерств, інших органів виконавчої влади з питань всебічного забезпечення виконання завдань цивільного захисту.

5. У разі переведення системи у ступінь готовності «Повна готовність» (за сигналом «Бойова тривога») органами управління Новоборисівської субланки Роздільняньської районної Ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Одеської області та силами цивільного захисту здійснюються наступні заходи:

- основний склад виводиться у підготовлений запасний пункт управління для організації керівництва під час здійснення заходів цивільного захисту в умовах особливого періоду;

-   на захищеному пункті управління організовується цілодобове чергування змін у повному складі;

-   штати усіх органів управління та сил цивільного захисту комплектуються відповідно до штатного розпису воєнного часу;

  • системи зв'язку та оповіщення приводяться у готовність до дій в умовах особливого періоду.

 

Заходи щодо переведення Новоборисівської субланки Роздільняньської районної Ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Одеської області у вищі ступені готовності здійснюються у взаємодії з органами військового командування, а також з урахуванням мобілізаційних заходів.

Строки переведення органів управління та сил цивільного захисту у відповідні ступені готовності встановлюються згідно з орієнтовними показниками здійснення основних заходів для переведення органів управління та сил цивільного захисту Ради у вищі ступені готовності.

Евакуація проводиться за рішенням голови комісії з евакуації за погодженням з органами військового командування.

Для транспортного забезпечення евакуації залучаються транспортні засоби незалежно від їх форми власності, крім тих, що постачаються до Збройних Сил України відповідно до мобілізаційних завдань.

             Порядок здійснення основних заходів щодо захисту населення

 

          1. За сигналом «Повітряна тривога». Сигнал в термін «Ч+0.02» доводиться до  особового складу органів місцевого самоврядування, (органів управління ЦЗ), об’єктів господарювання,  населення. Для цього використовуються усі наявні засоби:

          - електросирен С-40, 4 од.;

          - електрогучномовці;

          - автомашини відділу поліції, обладнані гучномовцями (у випадку відсутності електропостачання).

      Видається розпорядження про укриття працюючих установ, організацій, а також населення в захисних спорудах (найпростіших укриттях) цивільного захисту в термін «Ч+0.10». Укриття здійснюється в 6 найпростіших укриттях. За сигналом «Повітряна тривога» передбачено переповнення найпростіших укриттів відповідно до нормативу. Інше населення укривається в погребах, підвалах та заглиблених приміщеннях кам’яних будинків, міжкімнатних просторах, використовуючи правило двох стін. Припиняється рух усіх видів громадського транспорту в термін Ч+0.10. Керівниками підприємств вживаються заходи щодо безаварійної зупинки виробництва та світломаскування в термін «Ч+0.10».

            У разі початку та під час збройного конфлікту проводиться термінова (невідкладна) евакуація населення. Терміновість її проведення визначається оперативним прогнозом розвитку конфлікту.

           Заходи з приймання та розміщення евакуйованого населення, матеріальних і культурних цінностей у разі збройних конфліктів організовують та здійснюють органи місцевого самоврядування, на території яких визначено безпечні райони.

  Рішення про проведення евакуації у разі виникнення загрози збройних конфліктів приймається Кабінетом Міністрів України на підставі Указу Президента України про введення воєнного стану. Однією із особливостей проведення евакуації із зон збройних конфліктів є те, що частка населення за різних причин не буде евакуйовуватись, а більшість населення хаотично і масово евакуюється самостійно, в основному із використанням власного транспорту, автомобілів знайомих та волонтерів, що спричиняє скупчення машин і значно ускладнює пересування дорогами. Через це можуть виникнути неконтрольовані потоки біженців, які значно ускладнять як проведення заходів з евакуації населення, так і пересування і постачання військ (виникнення зустрічних потоків руху біженців та військ).

З огляду на це в умовах загрози та ведення воєнних дій значно зростають вимоги до чіткого виконання запланованих заходів, а саме:

- організації оповіщення про початок евакуації та інформування населення під час евакуації;

- організація збору населення на ЗПЕ або інших місцях збору з урахуванням реальних умов;

- забезпечення населення (за категоріями, у тому числі осіб з інвалідністю), яке підлягає евакуації транспортом, зокрема спеціальним (санітарним);

- уточнення обсягів та номенклатури матеріальних і культурних цінностей, що підлягають евакуації;

- організація вивезення населення та матеріальних і культурних цінностей у безпечні райони;

- уточнення з військовим командуванням безпечних маршрутів евакуації (безпечних коридорів);

- організація взаємодії з сусідніми громадами, районною та обласною адміністраціями щодо безпечних районів, в які здійснюється евакуація населення та матеріальних і культурних цінностей;

- забезпечення життєдіяльності евакуйованого населення.

Під час воєнних дій, зокрема у разі раптового початку збройного конфлікту, терміни для евакуації населення з небезпечних районів (зон) надзвичайно стислі і потребують ухвалення термінових управлінських рішень з урахуванням обстановки, що склалася.

Агресивні дії супротивника та швидка зміна воєнної обстановки не дають можливості  органам місцевого самоврядування забезпечити проведення евакуації населення відповідно до завчасно розроблених планів. «Класична» схема евакуації з розгортанням органів з евакуації у такому разі не спрацьовує. Під час здійснення заходів з евакуації під час воєнних дій треба враховувати те, що може виникнути організаційний хаос, який утворюється через часткову або повну втрату управління та контролю за ситуацією внаслідок застосування агресором зброї.

Противник усіма засобами заважає здійснювати евакуацію. Основною особливістю проведення евакуації населення із районів ведення бойових дій (з населених пунктів, що тимчасово перебувають під контролем супротивника) у безпечні райони є те, що евакуація населення «гуманітарними коридорами» організовується за рішенням Кабінету Міністрів України уповноваженим центральним органом виконавчої влади у тісній взаємодії із Міжнародним комітетом Червоного Хреста, військово-цивільними адміністраціями, ДСНС, Національною поліцією та ЗСУ. Із населених пунктів, в яких існує реальна загроза їх захоплення супротивником, здійснюється відправлення безкоштовних евакуаційних потягів та евакуаційних автомобільних колон до безпечних регіонів (районів).

Відповідно до норм міжнародного гуманітарного права фахівці ДСНС забезпечують супровід евакуаційних колон за маршрутами гуманітарних коридорів, у разі потреби здійснюється обстеження маршрутів на наявність вибухонебезпечних предметів та їх розмінування, а також надається різноманітна допомога населенню, у тому числі психологічна.

В організації евакуації із районів ведення воєнних дій основними завданнями є організовування спільно із громадськими організаціями, волонтерами на вокзалах та станціях, звідки здійснюватиметься  відправлення евакуаційних потягів, транзитних пунктів евакуації.

Особливої уваги потребує питання організації евакуації дітей із небезпечних територій.

Забезпеченість засобами індивідуального захисту становить до 1 відсотка. Ними в першу чергу забезпечуються особовий склад формувань цивільного захисту.  Для своєчасного застосування засобів індивідуального захисту особовому складу постійно тримати їх у похідному стані, захисні панчохи, плащі та рукавички, якщо роботи ведуться на машині – у цій же машині, а в інших випадках – при собі. При виникненні небезпеки засобі радіаційного та хімічного захисту приводяться у бойове положення негайно.

 Після нападу противника за сигналом «Відбій повітряної тривоги»:

          - приводяться в готовність до використання наявні ЗСЦЗ в термін Ч+12.00;

          - пристосовуються під сховища підвали, погреби та інші заглиблені приміщення цегельних споруд в термін Ч+12.00, будівництво нових захисних споруд не передбачається;

          - розгортаються пункти видачі ЗІЗ;

         - приводяться в готовність розвід-формування, формування протирадіаційного та протихімічного захисту, медичні формування.

 

Порядок організації та проведення рятувальних та інших невідкладних робіт на території Новоборисівської громади

          За організацію і проведення рятувальних та інших невідкладних робіт відповідає начальник цивільного захисту громади. Він особисто керує підпорядкованими об’єктовими  формуваннями, комунальним підприємством через служби і штаб ЦЗ. Безпосередньо на місці проведення рятувальних робіт особовим складом керує командир формування. Він стежить за ходом робіт. За зміною обстановки, проведенням перегрупування чи перестановки сил і засобів на місці роботи.

Сутність рятувальних та інших невідкладних робіт – це

  • усунення безпосеред­ньої загрози життю та здоров'ю людей;
  • відновлення життєзабезпечення населення;
  • запобігання або значне зменшення матеріальних збитків.

       Рятувальні та інші не­відкладні роботи включають також усунення пошкоджень, які заважають прове­денню рятувальних робіт, створення умов для наступного проведення відновлювальних робіт.

      Рятувальні та інші невідкладні роботи (РІНР) поділяють на рятувальні роботи і невідкладні роботи.

До рятувальних робіт відносяться:

  • розвідка маршруту руху сил, визначення обсягу та ступеня руйнувань, розмірів зон зараження, швидкості і напрямку розповсюдження зараженої хмари чи пожежі;
  • локалізація та гасіння пожеж на маршруті руху сил та на ділянках робіт;
  • визначення об'єктів і населених пунктів, яким безпосередньо загрожує небезпека;
  • визначення потрібного угрупування сил і засобів запобігання і локалізації небезпеки;
  • пошук уражених та звільнення їх з-під завалів, пошкоджених та палаючих будинків, із загазованих та задимлених приміщень;
  • розкриття завалених захисних споруд та рятування з них людей;
  • надання потерпілим першої допомоги та евакуація їх (при необхідності) у лікувальні заклади;
  • вивезення або вивід населення із небезпечних місць у безпечні райони;
  • організація комендантської служби, охорона матеріальних цінностей і гро­мадського порядку;
  • відновлення життєздатності населених пунктів і об'єктів;
  • пошук, розпізнавання і поховання загиблих;
  • санітарна обробка уражених;
  • знезараження одягу, взуття, засобів індивідуального захисту, територій, споруд, а також техніки;
  • соціально-психологічна реабілітація населення. 

   До невідкладних робіт відносяться:

  • прокладання колонних шляхів та улаштування проїздів (проходів) у за­валах та на зараженій території;
  • локалізація аварій на водопровідних, енергетичних, газових і технологічних мережах;
  • ремонт та тимчасове відмовлення роботи комунально-енергетичних систем і мереж зв'язку для забезпечення рятувальних робіт;
  • зміцнення або руйнування конструкцій, які загрожують обвалом, без­печному веденню робіт.

Рятувальні та інші невідкладні роботи здійснюються у три етапи.

На першому етапі вирішуються завдання:

  • щодо екстреного захисту населення;
  • з запобігання розвитку чи зменшення впливу наслідків;
  • з підготовки до виконання Р та ІНР.

Основними заходами щодо екстреного захисту населення є:

  • оповіщення про небезпеку;
  • використання засобів захисту;
  • додержання режимів поведінки;
  • евакуація з небезпечних у безпечні райони;
  • здійснення санітарно-гігієнічної, протиепідемічної профілактики і надання медичної допомоги;
  • локалізація аварій;
  • зупинка чи зміна технологічного процесу виробництва;
  • попередження (запобігання) і гасіння пожеж. 

На другому етапі проводяться:

  • пошук потерпілих;
  • витягання потерпілих з-під завалів, з палаючих будинків, пошкоджених транспортних засобів;
  • евакуація людей із зони лиха, аварії, осередку ураження;
  • надання медичної допомоги;
  • санітарна обробка людей;
  • знезараження одягу, майна, техніки, території;
  • проведення інших невідкладних робіт, що сприяють і забезпечують здійснення рятувальних робіт.

На третьому етапі:

  • вирішуються завдання щодо забезпечення життєдіяльності населення, які потерпіли від наслідків НС:
  • відновлення чи будівництво житла;
  • відновлення енерго-, тепло-, водо-, газопостачання, ліній зв'язку;
  • організація медичного обслуговування;
  • забезпечення продовольством і предметами першої необхідності;
  • знезараження харчів, води, фуражу, техніки, майна, території;
  • соціально-психологічна реабілітація;
  • відшкодування збитків;
  • знезараження майна, території, техніки.

 

Організація взаємодії між силами цивільного захисту, підрозділами Збройних Сил України, іншими військовими формуваннями, утвореними відповідно до Законів України.

Організується взаємодія з питань: 

  • оповіщення населення, органів військового командування про загрозу ураження від аварій та руйнувань потенційно небезпечних об’єктів, постійного інформування про обстановку на цих об’єктах.
  • організації радіаційного, хімічного, біологічного, інженерного та медичного захисту населення від наслідків аварій, зумовлених застосуванням засобів ураження та діями диверсійно-розвідувальних груп.
  • участі у проведенні заходів щодо ліквідації наслідків ураження, пожеж, можливих затоплень та інших видів надзвичайних ситуацій, проведенні аварійно-рятувальних робіт;
  • загальної обстановки в населених пунктах і на територіях, де ведуться бойові дії, їх підконтрольність;
  • уточнення місць (районів) які підпадають під обстріл противника, та види озброєння, яким ведеться ураження (авіація, артилерія, мінування територій);
  • організація комендантської служби на маршрутах введення формувань цивільного захисту і евакуації населення;
  • світломаскування населених пунктів, промислових підприємств та контролю за її здійсненням;
  • підсилення охорони пунктів управління, пунктів збору;
  • запобігання діям терористичних актів, реагування на надзвичайні ситуації, соціально-політичного характеру.

 

Склад сил та засобів цивільного захисту

         Для виконання рятувальних та інших невідкладних робіт на території Новоборисівської територіальної громади наявні місцева пожежна команда, комунальне підприємство, а також залучатимуться  сили 18 ДПРЧ 5 державного загону ГУ ДСНС України в Одеській області, 5 ДПРЗ ГУ ДСНС України в Одеській області, КНП «ЦПМСД Новоборисівської сільської ради» Роздільнянська станція екстреної швидкої медичної допомоги Одеського обласного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф.

          Органи управління та підрозділи аварійно-рятувальних підрозділів  виконують завдання за призначенням у населених пунктах та/або на територіях, що потрапляють у зону обстрілів під час збройної агресії, із дотриманням особовим складом додаткових заходів безпеки та з урахуванням ситуації, що склалася на місці НС, пожежі, небезпечної події, пов'язаної з обстрілами. Особовий склад підрозділів під час реагування на НС, проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт обов'язково повинен застосовувати індивідуальні засоби бронезахисту (бронежилети, бронешоломи) та бути забезпеченим індивідуальними медичними аптечками із кровозупинними турнікетами, а пожежно-рятувальні, аварійно-рятувальні автомобілі  повинні бути укомплектовані медичними укладками і медичними ношами.

          Для оцінки обстановки та прийняття першочергових заходів реагування після обстрілу першочергово до місця виникнення НС, пожежі, небезпечної події в залежності від безпекової ситуації може виїжджати одне відділення на чолі із старшою посадовою особою, яка перебуває в підрозділі ДСНС. Після з’ясування ситуації на місці старша посадова особа підрозділу ДСНС приймає рішення щодо рятування людей, гасіння пожежі, проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, необхідності направлення основних та додаткових сил і засобів. У разі необхідності до місця виникнення НС, пожежі, небезпечної події, спричиненої обстрілами за рішенням керівника Роздільнянського районного управління ГУ ДСНС України в Одеській області можуть направлятися відповідні мобільні оперативні групи.

            Пересування сил цивільного захисту до місця виникнення НС, пожежі, небезпечної події здійснюється безпечним маршрутом. На випадок непередбачуваної зміни оперативної обстановки під час руху визначається запасний маршрут. Для безпечного пересування техніки, як правило, вибираються дороги з твердим покриттям.

          На місці НС, пожежі, небезпечної події призначається особа, яка здійснює моніторинг повітряного простору щодо загрози застосування засобів повітряного нападу та оповіщення особового складу про небезпеку. Повинні бути визначені шляхи евакуації та можливі місця для укриття особового складу на випадок повторного обстрілу (захисні споруди, найпростіші укриття, підвальні приміщення, заглиблені споруди, рельєф місцевості тощо).

          Для виконання рятувальних та інших невідкладних робіт в залежності від місця ураження в зоні ураження вводиться угрупування сил цивільного захисту – зведені команди, створені на базі 18 ДПРЧ 5 державного загону ГУ ДСНС України в Одеській області, 5 ДПРЗ ГУ ДСНС України в Одеській області, ВП №1 Роздільнянського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області, бригади екстреної швидкої медичної допомоги, місцева  пожежна команда.

         Для виконання відновлювальних робіт в зону ураження вводяться аварійно-технічні групи – зв’язку, електрозабезпечення, водозабезпечення. Для виконання допоміжних робіт вводяться добровільні формування цивільного захисту.

          У складі служб цивільного захисту  розгортають роботу спеціалізовані формування розвідки, надання допомоги потерпілим, ліквідації негативних наслідків ураження об’єктів господарювання та населення.

          При втратах сил та засобів цивільної оборони на протязі доби вони відновлюються. Особовий склад в першу чергу поповнюється за рахунок робітників і службовців, які не входили до складу формувань ЦЗ. Транспортна та інженерна техніка доукомплектовується за рахунок суб’єктів господарської діяльності.

Створення угрупування сил для дій в умовах раптового нападу має свої особливості. Ці особливості характеризуються тим, що при збільшенні об'єму АР та ІНР у разі раптового нападу агресора зменшуються можливості по створенню необхідного угрупування сил. В нього можуть не ввійти частково або повністю територіальні, об'єктові формування, формування служб цивільного захисту, які у момент удару ворога знаходилися в містах і понесли втрати.

          У зв'язку з раптовим нападом оповіщення особового складу формувань ЦЗ, їх збір, укомплектування, оснащення, створення угрупування сил проводяться у найкоротші терміни.

          Транспортне забезпечення здійснюється  автотранспортом відділу освіти (шкільні автобуси). Використовуються також транспортні засоби суб’єктів господарювання, приватний автотранспорт.

            Продовольче забезпечення здійснює  мережа стаціонарних об’єктів торгівлі та громадського харчування.

          Охорона громадського порядку здійснюється поліцейським офіцером громади, ВП № 1 Роздільнянського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області та створюються добровільні формування.

Взаємодія під час здійснення заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та при ліквідації їх наслідків організовується через спеціально призначені оперативні групи, через штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, або  органів місцевого самоврядування, які залучаються до здійснення таких заходів. Повноваження зазначених оперативних груп або представників визначаються  органами місцевого самоврядування.

Матеріальне забезпечення

Матеріальне забезпечення організовувати з усіх видів діяльності з метою їх підтримання у боєздатному стані і створенні умов для виконання поставлених завдань.

Організація матеріального забезпечення полягає у проведенні комплексу заходів, спрямованих на підготовку тилу: визначення порядку розміщення і руху сил та засобів, добір засобів, підтримання в робочому стані шляхів підвезення й експлуатації, узгодження дій сил і засобів з питань матеріального забезпечення, взаємодія з територіальними органами матеріального забезпечення цивільного захисту, охорона і оборона тилових об’єктів, розгортання системи управління, організація використання місцевих ресурсів.

Підрозділи матеріального забезпечення розгортати для роботи в районі розосередженого, з урахуванням захисних та маскувальних властивостей місцевості, наявності під’їзних шляхів, джерел водопостачання та необхідних укриттів, а також з дотриманням заходів пожежної безпеки.

З виходом основних сил до осередку ураження підрозділи матеріального забезпечення залишати у вихідному районі або наближати до осередку ураження і розміщувати у знезараженому районі.

 

 

 

Розділ ІІІ.

Заходи цивільного стану у разі поступового переведення у вищі ступені готовності

 

Порядок переведення у вищі ступені готовності Новоборисівської субланки Роздільняньської районної Ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Одеської області з  у разі їх поступового введення.

Переведення Новоборисівської субланки Роздільняньської районної Ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Одеської області  з  режиму функціонування у мирний час в режим функціонування у умовах особливого періоду в розрізі встановлених заходів здійснюється за розпорядженням Новоборисівського сільського  голови.

Єдина система цивільного захисту має три ступені готовності «Підвищена готовність», «Воєнна загроза», «Повна готовність».

У разі введення ступеня готовності «Підвищена готовність» (за сигналом «Збір») органи управління та сили цивільного захисту залишаються у пунктах постійного розташування (в районах надзвичайної ситуації і навчань) здійснюючи управління в повсякденному режимі. При ступені готовності «Підвищена готовність» здійснюються наступні заходи:

Органами управління Новоборисівської субланки Роздільняньської районної Ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Одеської області:

  • проводиться оповіщення та збір керівного складу, доводиться обстановка і даються завдання керівникам підпорядкованих структурних підрозділів;

- запроваджується цілодобове чергування осіб керівного складу у пунктах постійного розміщення;

  • на захищений пункт управління направляються спеціальні групи Новоборисівської сільської ради для приведення у готовність засобів спеціального і звичайного зв’язку та інформатизації;
  • укомплектовуються до повного складу чергові зміни запасного пункту управління;
  • системи зв’язку та оповіщення переводяться у режим готовності до виконання за призначенням; 
  • уточнюються плани цивільного захисту на особливий період;
  • уточнюються порядок здійснення заходів, що відповідають ступеням готовності «Воєнна загроза» та «Повна готовність».

       

        У разі введення ступені «Воєнна загроза» (за сигналом «Тривога») здійснюються заходи, передбачені для ступеня готовності «Підвищена готовність» та додатково органи управління та сили цивільного захисту переводяться на принципи організації, формування штату і штатний розпис воєнного часу.

 

У разі переведення системи у ступень готовності «Повна готовність» (за сигналом «Бойова тривога») органами управління та силами цивільного захисту здійснюються заходи, передбачені для ступенів готовності «Підвищена готовність» та «Воєнна загроза», крім того основний склад Новоборисівської сільської ради (у разі необхідності) виводиться у підготовлений захищений пункт управління. На захищеному пункті управління організовується цілодобове чергування змін у повному складі, приводяться системи зв’язку та оповіщення у готовність до дій в умовах особливого періоду.

Порядок організації управління, оповіщення та інформування у разі переведення з режиму функціонування у мирний час в режим функціонування в умовах особливого періоду.

Здійснюється оповіщення керівного складу цивільного захисту, населення та органів військового командування. Населення громади оповіщається за допомогою електричних сирен, гучномовців на транспортних засобах  поліції, за допомогою соціальних мереж в менеджерах, додатків в мобільних телефонах. Для зосередження уваги громадян перед передачею мовної інформації вмикаються сирени, інші сигнальні засоби. Їх звук означає попереджувальний сигнал «УВАГА ВСІМ». Телерадіокомпанії незалежно від форми власності та радіотрансляційні вузли операторів телекомунікацій оприлюднюють повідомлення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, а також іншу інформацію з питань цивільного захисту (відомості про надзвичайні ситуації, що прогнозуються або виникли, межі їх поширення і наслідки, а також способи та методи захисту від них) на безоплатній основі.

       Зв’язок з начальником ЦЗ району, області та з органами управління ЦЗ інших  територіальних громад здійснюється через мережу електрозв’язку, а також за допомогою мобільного зв’язку згідно табеля термінових донесень за ступенями готовності на особливий період.

      Внутрішній зв’язок забезпечується мережею електрозв’язку, мобільного зв’язку та за допомогою посильних. Для зв’язку з службами ЦЗ громади може використовуватись транспортний засіб, а також використовується мережі телефонного, радіозв’язку та мобільний телефонний зв’язок.

 

Організаційні та інженерно-технічні заходи, які плануються до реалізації у період виникнення загрози надзвичайної ситуації або на особливий період:

  • приведення у готовність захисних споруд, підвалів, інших заглиблених приміщень (протягом 12 годин);
  • дообладнання підвальних та інших заглиблених приміщень послідовно під найпростіші та підсилені укриття в зонах можливих сильних руйнувань, під протирадіаційні укриття поза їх межами;
  • повсюдне будівництво найпростіших укриттів (перекритих щілин) для місцевого населення - протягом доби, для евакуйованого населення – протягом двох діб із залученням до виконання робіт всього працездатного населення, сил і засобів місцевих служб цивільного захисту.

Порядок укриття населення та персоналу суб’єктів господарювання в об’єктах фонду ЗСЦЗ

          З отриманням сигналу, укрити населення громади  у всіх наявних типах захисних споруд:

  • найбільшу працюючу зміну, нетранспортабельних хворих і обслуговуючий їх персонал закладів охорони здоров’я, а також решту населення – у найпростіших укриттях;
  • евакуйоване населення – в найпростіших укриттях, підвалах і інших заглиблених приміщеннях;
  • населення на збірних евакуаційних пунктах, станціях посадки і висадки, проміжних пунктах евакуації, на маршрутах пішої евакуації -  в найпростіших укриттях, які знаходяться поблизу, заглиблених приміщеннях і на місцевості з урахуванням рельєфу;
  • особового складу пункту управління, постів спостереження - в найпростіших укриттях.

           Для укриття використати:

  • найпростіші укриття – 6;
  • підвали, погреби та інші заглиблені приміщення.

    Силами працівників системи ЦЗ, служб охорони громадського порядку організувати направлення людських потоків у захисні споруди, перекрити рух всіх видів транспорту.

          У нічний час ввести режим повного світломаскування.                                                                                                               На суб’єктах господарської діяльності здійснити безаварійну зупинку виробництва і укриття робітників і службовців працюючих змін. Видати засоби  індивідуального захисту, які зберігаються на робочих місцях і захисних спорудах.

Порядок організації  і здійснення заходів радіаційного, хімічного та біологічного захисту

          Санітарне оброблення людей та спеціальне оброблення одягу, майна та транспорту належить до основних заходів щодо забезпечення радіаційного, хімічного та біологічного захисту населення та територій.

          Головним завданням радіаційного, хімічного та біологічного захисту є вжиття заходів по недопущенню чи мінімізації радіоактивного, хімічного ураження людей, техніки та матеріальних цінностей шляхом своєчасного контролю, оцінки обстановки та використання як засобів індивідуального захисту, так і захисних споруд цивільного захисту, а також забезпечення умов для стійкого функціонування об’єктів економіки (господарювання) та життєзабезпечення населення в умовах радіоактивного чи хімічного зараження, ліквідації наслідків зараження.

                  Забезпеченість засобами індивідуального захисту на даний час не задовольняє потребам за кількістю населення. Ними в першу чергу забезпечуються особовий склад невоєнізованих формувань цивільного захисту та працівники працюючої зміни.

          За відсутності табельних засобів (комплектів) та розчинів (рецептур) для часткової дегазації техніки, одягу, взуття, спорядження, засобів індивідуального захисту ізолюючого типу (ОЗК) може використовуватись ганчір’я, змочене водою, пальним, розчинниками, земля (глина, пил, пісок, опока, торф), сніг.

Повну спеціальну обробку проводять: спеціалізована комунально-технічна служба цивільного захисту місцевого або регіонального рівня, відповідні формування цивільного захисту та штатні підрозділи радіаційного та хімічного захисту Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України. Повну спеціальну обробку можна проводити як у стаціонарних умовах, так і у визначених районах спеціальної обробки. Сили спеціалізованої комунально-технічної служби цивільного захисту організовують та проводять повну спеціальну обробку техніки, обладнання, засобів індивідуального захисту та санітарної обробки рятувальників у стаціонарних умовах на базі підприємств комунально-побутового призначення відповідно до вимог Настанови щодо пристосування об’єктів побутового, фізкультурно-оздоровчого та виробничого призначення для санітарного оброблення людей.                                                                                                                                           Повну спеціальну обробку техніки проводять на пунктах знезараження техніки, які можуть розгортатись у стаціонарних умовах на базі пристосованих для цього станцій технічного обслуговування та ремонту автомобілів, автомобільних мийок тощо або пунктах знезараження техніки, як складової частини пункту спеціальної обробки.

          Для обеззараження використовуються технічні засоби для миття та видалення бруду з поверхні предметів, а також для видалення верхнього забрудненого шару, а саме: поливо-мийні машини, обприскувачі, пожежні машини; бульдозери, грейдери, спеціальні дорожні машини; гідропульти; ручні обприскувачі; пилососи, щітки, скребки та ін.

          Санітарна обробка особового складу формувань та населення проводиться в санітарно-обмивних пунктах, що, як правило, формуються на базі бань, санперепускників, душових, при наявності обладнання можливе влаштування тимчасових пунктів в польових умовах.

          Взуття, одяг, білизну та засоби захисту обробляють у відділеннях обеззараження. Станції обеззараження одягу влаштовують на базі хімчисток, побутових комбінатів, а деколи підприємств, що мають печі та автоклави.

           На території Роздільнянського району розташовані підрозділи Роздільнянського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області, яке здійснює контроль за якістю та безпекою харчових продуктів і продовольчої сировини.

   Відокремлений підрозділ ДУ «Одеський ОЦКХП МОЗ України» здійснює аналіз даних, внесених в електронну систему охорони здоров’я, або отриманих від закладів охорони здоров’я в інший спосіб, забезпечує реєстрацію інфекційних хвороб, харчових токсикоінфекцій та діє згідно планів та стандартів операційних процедур для забезпечення готовності та подальшого реагування на надзвичайні ситуації у сфері епідемічного благополуччя (стихійні лиха, спалахи та епідемії інфекційних хвороб), здійснює контроль за якістю питної води та джерелами водопостачання.

 

          

Порядок організації та здійснення заходів щодо захисту сільськогосподарських тварин

          Основний спосіб групового захисту тварин — укрит­тя їх в обладнаних тваринницьких приміщеннях. Мож­на також обладнати для тварин силосні та сінажні тран­шеї, підземні виробки. Якщо приміщень немає, то тварин, що були на пасо­вищах, ховають у лісі, ярах, улоговинах, під навісом.

Для профілактики і захисту тварин від радіоактивних речовин (РР), отруйних речовин (ОР) і бактеріологічних засобів (БЗ) застосовують спеціальні препарати: радіопротектори проти ураження РР, антидоти від ОР і біопрепара­ти (вакцини і сироватки) для профілактики і лікування інфекційних захворювань. Ці речовини уводяться твари­нам усередину через рот або підшкірне. Найпростішими засобами індивідуального захисту великих тварин є за­хисні маски для органів дихання і накидки для шкірного покриву, панчохи для кінцівок. Вони використовуються при перегонах (перевезеннях) тварин через ділянки радіоактивного зараження. Захисна маска виготовляється з трьох шарів мішковини і двох шарів фільтрувального ма­теріалу (вата, клоччя, мох), має форму циліндра з дещо розширеним дном. На вільному краї роблять валик для щільного прилягання маски до морди тварини. Маска за­тримує до 85 % радіоактивного пилу. Якщо просочити ма­ску спеціальними сумішами, вона захищатиме і від дея­ких отруйних речовин 

Для обробки тварин, уражених отруйними речовина­ми і бактеріологічними засобами, застосовують спеціальні хімічні речовини — дегазатори, що розкладають (нейт­ралізують) ОР, і дезінфектори, що згубно діють на мікро­би (віруси). Ці речовини за своєю дією розподіляються на хлорувальні й окислювальні. Хлорувальні — це хлорне вапно, двохтретиноосновна сіль гіпохлориду кальцію, хло­раміни, нейтральний гіпохлорид кальцію, а також різні солі дихлорізоціанурової та трихлорізоціанурової кислот. Окислювальні речовини — марганцевокислий калій, пере­кис водню. Можуть застосовуватися розчини формаліну, їдкого натру.

Захоронення тварин здійснювати у ямах «БЕККЕРА» або шляхом спалення встановленим порядком.

 

        Медичний захист.

З метою підтримання та зберігання здоров’я населення громади, своєчасного надання необхідної медичної допомоги постраждалим та ураженим, а також для попередження виникнення і розповсюдження осередків особливо – небезпечних інфекцій, до складу медичної служби Новоборисівської сільської ради входять: КНП «ЦПМСД Новоборисівської сільської ради» (Гурівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини, Новоборисівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини). Медичні заклади використовують медикаментами та медичне майно для першочергового реагування на надзвичайні ситуації із власних резервів.

        На медичну службу громади покладено завдання по медичному забезпеченню заходів цивільного захисту, своєчасному наданню всіх видів медичної допомоги потерпілим в зонах масового ураження, стихійного лиха, при виробничих аваріях і катастрофах з метою швидкого відновлення їх здоров’я та повернення їх до роботи. На службу покладається проведення санітарно-гігієнічних заходів, спрямованих на забезпечення санітарного благополуччя населення та ліквідацію негативних санітарних наслідків застосування супротивником зброї масового ураження та стихійного лиха.

          Медичне забезпечення цивільного захисту громади здійснюється закладом охорони здоров’я  (зазначені в Плані медичного забезпечення). В осередках ураження надання першої медичної допомоги, долікарської, а також елементи лікарської можуть здійснювати бригади швидкої медичної допомоги, спеціалізовані медичні бригади постійної готовності першої черги, лікувально-профілактичні заклади, що розташовані поблизу осередку НС, лікувальні заклади, рятувальники та інші особи, які мають підготовку щодо надання першої медичної допомоги, а також шляхом самодопомоги.

          Надання кваліфікованої та спеціалізованої медичної допомоги постраждалим проводиться в лікувальних закладах на лікувально-евакуаційних напрямках, які можуть знаходитись на значній відстані від осередків ураження. Це лікувально-профілактичні заклади МОЗ України, інших відомств та міністерств, військові госпіталі, профільовані та спеціалізовані лікарні, в першу чергу ті, що входять до складу державної служби медицини катастроф.

  План реагування на надзвичайні ситуації службою медицини катастроф — документ щодо організації реагування службою медицини катастроф на надзвичайні ситуації та ліквідації їх наслідків на регіональному рівні, який включає заплановані заходи медицини катастроф у регіоні, що здійснюються з метою прогнозування виникнення надзвичайних ситуацій та їх наслідків у сфері охорони здоров’я, готовності служби медицини катастроф та реагування на такі надзвичайні ситуації, надання службою медицини катастроф постраждалим безоплатної медичної допомоги та їх медичної евакуації, участі служби медицини катастроф у рятувальних невідкладних роботах з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, та який на регіональному рівні — розробляється структурним підрозділом з питань охорони здоров’я Одеської обласної державною (військовою) адміністрацією і затверджується відповідно обласною державною (військовою) адміністрацією за погодженням із МОЗ, уповноваженим закладом і ГУ ДСНС в Одеській області.

В осередку надзвичайної ситуації надається домедична допомога немедичними працівниками та особовим складом рятувальних, пожежних та інших спеціалізованих підрозділів, які відповідно до законодавства України повинні надавати таку допомогу, а також медичним персоналом підрозділів екстреної медичної допомоги та закладів охорони здоров’я, розташованих в зоні надзвичайних ситуацій і зберегли здатність надавати екстрену медичну допомогу, а також самими постраждалими у вигляді само- та взаємодопомоги. Велика потрібність є в психологах.

Евакуація постраждалих із зон надзвичайних ситуацій і МТРП здійснюється до найближчих закладів охорони здоров’я (як правило, в лікарні) як санітарним транспортом, так і доступним транспортом загального призначення (легкові автомобілі, мікроавтобуси, автобуси, вантажні автомобілі тощо).

Санітарний транспорт використовується в першу чергу для евакуації постраждалих з важкими та середньої тяжкості ушкодженнями. Залежно від обстановки евакуація може здійснюватися в один заклад охорони здоров’я або одночасно в декілька. Заклади охорони здоров’я, до яких проводиться евакуація постраждалих із зони надзвичайної ситуації, здійснюють їх прийом з повторним медичним сортуванням (розподілення постраждалих на групи за потребою в однорідних профілактичних та лікувально-евакуаційних заходах згідно з медичними показаннями, певним обсягом медичної допомоги на даному етапі медичної евакуації та визначеним порядком евакуації) стабілізацію стану, госпіталізацію, надання кваліфікованої медичної допомоги, лікування та / або подальшу евакуацію тих, хто потребує лікування в спеціалізованих медичних установах. Як правило, спочатку евакуація здійснюється в лікарні загального профілю, які посилюються спеціалізованими медичними бригадами. У той же час евакуація може здійснюватися безпосередньо з місць тимчасового розміщення постраждалих в спеціалізовані лікарні.

Первинний аналіз ситуації на постраждалих внаслідок катастрофи техногенного або природного характеру здійснюють впродовж перших 10 годин після завершення дії вражаючого фактору. За цей час у закладі організують:

а) надання екстреної медичної допомоги постраждалим;

б) уточнюють попередні дані про медико-санітарні наслідки;

в) організують інформаційне забезпечення населення.

В наступні 12-36 годин узагальнюють потребу в додаткових медичних силах та засобах, визначають ступінь дисбалансу потреба/наявність для організації екстреної медичної допомоги. Залучають додаткові ресурси, які надано відповідно Плану взаємодії.

Для госпіталізації постраждалих при надзвичайних ситуаціях планують виписку до 90,0% хворих, лікування яких можливе в амбулаторних умовах.

Роздільнянське районне управління ГУ Держродспоживслужби в Одеській області організує здійснення протиепідемічних заходів, організує санітарний контроль за організацією громадського харчування, торгівлі та водопостачання у місцях постійного проживання населення, так і в місцях безпечного розселення евакуйованого населення.

Для запобігання поширенню інфекційних захворювань із первинного осередку вводяться карантин і обсервація.

Карантин передбачає ізоляцію колективу, всередині якого виникли інфекційні хвороби, з госпіталізацією хворих, обсервацією тих, хто був у контакті з ними, медичним і ветеринарним спостереженням за рештою. З цією метою проводяться такі адміністративно-господарські заходи:

Такий осередок може виникнути і в мирний час при стихійних лихах, аваріях і катастрофах з одночасним або послідовним впливом на людей. Одночасне або послідовне ураження людей призвести до значного збільшення втрат і значно ускладнити надання медичної, ведення рятувальних робіт, залучення великої кількості сил і засобів для проведення відповідних робіт. Розвиток і перебіг комбінованих уражень залежатимуть від послідовності впливу вражаючих чинників, тривалості їх дії, виду, типу СДОР, ОР, ступеня забруднення радіоактивними речовинами, виду збудників інфекційних захворювань, ступеня надання медичної допомоги людям.

Застосування загальноприйнятих принципів проведення деконтамінації постраждалих внаслідок дії хімічних, радіаційних чинників та біологічних агентів, особливо при масовій контамінації, необхідне як з метою усунення (зменшення) дії хімічних, радіаційних чинників та біо­логічних агентів на постраждалих, так і для попередження вторинного зараження медичного персоналу бригад швидкої медичної допомоги та закладів охорони здоров'я, у які госпіталізуються постраждалі. Необхідно враховувати, що у разі виникнення НС значна кількість постраждалих може звернутися до закладів охорони здоров'я самостійно.

Деконтамінація передбачає зменшення (видалення) з поверхні тіла і попередження розповсюдження хімічних, радіаційних чинників та біологічних агентів від контамінованих осіб і предметів. Комплекс цих заходів направлений на механічне очищення шкіри, слизових оболонок, відкритої рани у контамінованих постраждалих. Деконтамінація проводиться незалежно від наявності у постраждалого симптомів, що характерні для клінічної картини дії ураження ХРБ на догоспітальному етапі. У випадку надходження контамінованого постраждалого до лікувально-профілактичного закладу - проводиться на ранньому госпітальному етапі (приймальне відділення, відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги).

Як засоби загальної екстреної профілактики використовуються антибіотики і хіміопрепарати широкого спектру дії, активні відносно всіх або більшості збудників інфекційних захворювань. Тривалість курсу загальної екстреної профілактики визначається часом, необхідним для виявлення, ідентифікації і визначення чутливості збудника до антибіотиків і складає в середньому 2-5 діб. Тривалість курсу профілактики може бути скорочена до 2-3 діб за наявності результатів специфічної індикації. Для проведення загальної екстреної профілактики в епідемічному вогнищі може бути використаний один з 4-х антибіотиків широкого спектру дії: доксициклин, рифампицин, тетрациклін, сульфатон. Основним препаратом є доксициклин. Інші препарати є резервними засобами.

У загальній системі попереджувальних і протиепідемічних заходів, що проводяться серед населення, велике місце займають щеплення, особливо в умовах стихійних лих, землетрусу, повеней і інших природних явищ. Проте вакцинопрофілактику можна проводити при керованих інфекціях (дифтерія і ін.) в епідемічних вогнищах природно-вогнищевих, екзотичних і особливо небезпечних інфекцій.

Для проведення масових щеплень охорона здоров'я формує бригади, які проводять щеплення.

Щеплення здійснюються в будь-які терміни, коли в них виникає необхідність. Щеплення проводяться проти тих захворювань, загроза розповсюдження яких виникла. Тому при плануванні тих або інших протиепідемічних заходів може виникнути потреба залежно від обстановки, що склалася в районі катастроф, в проведенні додаткових до планових щеплень проти різних захворювань.

 

Порядок організації та здійснення  основних організаційних та інженерно-технічних заходів щодо забезпечення безаварійного функціонування (безаварійної зупинки) суб’єктів господарювання

         В умовах особливого періоду (без випадків ведення бойових дій) на території району продовжуватимуть функціонувати підприємства, установи та організації, яким доведено мобілізаційні завдання. Це, зокрема, агропідприємства, незалежно від форми власності, які забезпечуватимуть виробництво доведених обсягів сільськогосподарської продукції, а також установи, які надаватимуть побутові та медичні послуги, комунальні установи, об’єкти життєзабезпечення населення та органи управління. Виконавцям доведені завдання, зроблено розрахунки потреби в матеріальних, технічних, фінансових, трудових ресурсах.

       Контроль за станом будівель і споруд, пошкоджених унаслідок застосування противником засобів ураження під час ведення бойових дій. Обстеження пошкоджених об'єктів проводиться відповідно Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об'єктів будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2017 р. № 257, за рішенням власника або управителя об'єкта або уповноважених органів - виконавчих органів відповідних сільських, селищних, міських рад або у випадках, передбачених законодавством, військовими адміністраціями. Роботи з обстеження пошкоджених об'єктів здійснюється на територіях, на яких відсутні або завершено активні фази бойових дій, після виконання комплексу підготовчих заходів у складі невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації, пов'язаних із пошкодженням будівель та споруд. У разі затвердження висновку щодо необхідності робіт з відновлення або необхідності демонтажу (ліквідації) об'єкта.

 

Порядок організації розвідки, спостереження та лабораторного контролю

 

      Основними завданнями розвідувальних формувань є:

  • встановлення часу і виду застосованої супротивником зброї масового ураження та визначення зони зараження, рівня радіації та видів збудників хвороб;
  •  визначення стану людей, які знаходяться в зоні зараження, та умов надання допомоги потерпілим;
  •  ведення безперервного спостереження і лабораторного контролю за змінами радіаційної, хімічної та бактеріологічної обстановки в зонах зараження.

       Організація розвідки на території району здійснюється силами мережі спостереження та лабораторного контролю, яка створюється на базі Роздільнянського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області та Роздільнянського ВП Державної Установи «Одеський обласний Центр контролю та профілактики хвороб  Міністерства Охорони Здоров’я»  у складі  лаборанта-хіміка, помічника санітарного лікаря та водія. Для ведення розвідки в аграрному секторі створюється ланки ветеринарної розвідки та ланка фітопатологічної розвідки. Спеціалісти формувань проводять забір матеріалу для подальшого дослідження та аналізу в Роздільнянський ВП Державної Установи «Одеський обласний Центр контролю та профілактики хвороб  Міністерства Охорони Здоров’я» та ветеринарні  лабораторії.

       Термін приведення у готовність формувань розвідки – «Ч+1.5».

Транспортне забезпечення:

Транспортне забезпечення здійснюється з метою своєчасного вивозу евакуйованого населення, доставки матеріалів для будівництва захисних споруд цивільного захисту, доставки формувань цивільного захисту до осередків надзвичайних ситуацій.

Основними завданнями в особливий період є:

  • вивезення (евакуація) населення (вантажів) із зон (районів) прилеглих до об’єктів можливого нападу супротивника (можливих терористичних та диверсійних актів);
  • транспортування до лікувальних установ поранених;
  • підвезення аварійно - рятувальних формувань, матеріалів, обладнання, підрозділів ЦЗ до осередків НС;
  • підтримання в постійній готовності транспортних сил та засобів, що залучаються до виконання перевезень на користь ЦЗ.

Для вивезення евакуйованого населення (вантажів) в розрахунках сплановано використання усіх видів транспортних засобів незалежно від форм власності та підпорядкування.

Усі автомобільні засоби, що залучаються для вивезення населення (вантажів) формуються в автомобільні колони (10-15 од.) та групи. 

Місце формування (збору) колон (груп) сплановано біля збірних евакуаційних пунктів або пунктів посадки.

Формування колон та організація перевезень покладено на службу транспортного та технічного забезпечення цивільного захисту громади.

Матеріально-технічне забезпечення транспортних засобів задіяних для евакуаційних заходів здійснюється згідно з планом евакуації Новоборисівської сільської  ради. Матеріально-технічне забезпечення приватного транспорту здійснюється нарівні з транспортними засобами інших форм власності, що задіяні до заходів. 

Фінансування заходів та їх всебічне забезпечення у разі надзвичайної ситуації в особливий період здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету, а також за кошти підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності і господарювання, інших джерел, передбачених чинним законодавством України.

 

Інженерне забезпечення

Інженерне забезпечення організовується з метою виконання комплексу інженерних заходів, спрямованих на створення необхідних умов для забезпечення вводу сил та засобів цивільного захисту в осередок ураження, проведення рятувальних, аварійно-відновлювальних та інших невідкладних робіт в осередках ураження та районах надзвичайних ситуацій та забезпечення евакуації населення. 

Основні завдання інженерного забезпечення:

  •  інженерна розвідка;
  •  інженерне обладнання районів зосередження сил цивільного захисту;

- інженерне забезпечення висування сил цивільного захисту при проведенні рятувальних та інших невідкладних робіт;

- інженерне забезпечення евакуаційних заходів.

Інженерна розвідка організовується для отримання даних про стан шляхів, шляхових споруд, водних перешкод на шляхах евакуації населення і вводу сил ЦЗ в можливі осередки ураження.

При виникненні надзвичайної ситуації інженерна розвідка з’ясовує стан і характер руйнування доріг, мостів, шляхопроводів, продуктопроводів, гідротехнічних споруд, обсяг робіт по їх відновленню, пошук об’їзних шляхів, виявлення будівельних матеріалів для виконання робіт, з’ясовує характер і ступінь руйнування будинків, характер завалів вулиць і захисних споруд, умови найбільш ефективного використання інженерної техніки, об’єм проведення рятувальних та інших невідкладних робіт, стан джерел водопостачання, об’єм і характер руйнувань на спорудах в мережах комунально-енергетичного господарства та можливість їх швидкого відновлення для забезпечення рятувальних та інших невідкладних робіт, можливість виконання вибухових робіт.

Охорона громадського порядку

Служба охорони громадського порядку цивільного захисту району підпорядковується безпосередньо начальнику ЦЗ району.

В період ведення рятувальних та інших невідкладних робіт:

  • організація і ведення розвідки в осередках масового ураження в інтересах служби;
  • організація безпеки і регулювання руху на маршрутах вводу сил формувань ЦЗ в  осередок ураження і в ході введення рятувальних та інших невідкладних робіт;
  • забезпечення охорони будівлі сільської ради,  об’єктів особливої важливості до прийняття під охорону загоном територіальної оборони;
  • сприяння посадовим особам ЦЗ в мобілізації транспорту і дієздатного населення для ведення рятувальних та інших невідкладних робіт;
  • сприяння рятувальним загонам і формуванням інших служб ЦЗ в проведенні ними робіт в осередку ураження;
  • участь в роботі  комісії по похованню загиблих і облік втрат цивільного  населення;
  • охороні населення і територій від посягань зовні;
  • боротьбі з диверсійно-розвідувальними групами;
  • організації здійснення евакуаційних заходів;
  • підтриманні режиму особливого періоду;
  • недопущення на територію Новоборисівської сільської ради диверсійно-розвідувальних груп, інших озброєних формувань противника;
  • супроводу перевезення зброї, вибухових та наркотичних речовин;
  • недопущення контрабанди та незаконної міграції.

 

В особливий період:

  • оповіщення і збір всього особового складу служби  ЦЗ;
  •  організація безпеки і регулювання транспорту і пішоходів в період розосередження, евакуація населення із зон можливого ураження при укритті населення по сигналу «Повітряна тривога»;
  • здійснення адміністративного нагляду за виконанням населенням, посадовими особами підприємств, організацій, установ, постанов і розпоряджень по ЦЗ, які стосуються діяльності служби;
  • організація і проведення роботи по посиленню боротьби зі злочинністю, попередженню і припиненню можливих безладів, розповсюдженню помилкових чуток;
  • участь у ліквідації десантів і диверсійно-розвідувальних груп супротивника;
  • посилення охорони спец. об’єктів, складів, сховищ, де зосереджено велика кількість матеріальних цінностей;
  • участь у роботі комендантської служби, організованої штабом ЦЗ громади по виконанню функцій, які належать до компетенції служби ОГП ЦЗ;
  • участь в роботі евакуаційних комісій громади;
  •  ведення обліку евакуйованого населення і здійснення адресної довідкової роботи.

     Посилення охорони громадського порядку здійснюється поліцейським офіцером громади, представниками добровільних формувань, представниками ВП №1 Роздільнянського районного відділу поліції головного управління національної поліції в Одеській області.

  

Додатки:

                      1.   Календарний план переведення Новоборисівську субланку Роздільняньської районної Ланки територіальної підсистеми єдиної  державної системи цивільного захисту Одеської області з режиму функціонування у мирний час в режим функціонування в умовах особливого періоду.

                       2.  Перелік суб’єктів господарювання, віднесених до відповідних категорій цивільного захисту.

3. Основні показники стану цивільного захисту Новоборисівської територіальної громади

4. Розрахунок сил цивільного захисту, які залучаються до здійснення заходів цивільного захисту в особливий період

5. План здійснення заходів щодо забезпечення безаварійного функціонування (безаварійної зупинки) суб’єктів господарювання галузі (органу державної влади).

6. План транспортного забезпечення заходів цивільного захисту Новоборисівської територіальної громади на особливий період.

7. План радіаційного і хімічного захисту Новоборисівської територіальної громади на особливий період.

8. План медичного забезпечення заходів цивільного захисту Новоборисівської територіальної громади  на особливий період.

9. План матеріально-технічного забезпечення цивільного захисту Новоборисівської територіальної громади  на особливий період.

10. План інженерного забезпечення заходів цивільного захисту Новоборисівської територіальної громади  на особливий період.

11. План охорони громадського порядку на території Новоборисівської територіальної громади  на особливий період.

12. План протипожежного забезпечення Новоборисівської територіальної громади  на особливий період.

                      13.Збірні пункти евакуації (ЗПЕ), які призначені для збору і реєстрації евакуйованого населення та організації його вивезення (виведення) у безпечні райони.

                      14. Інформація щодо розрахунку транспортного забезпечення проведення евакуаційних заходів у разі виникнення бойових дій на території громади.

 

Головний спеціаліст

 з питань цивільного захисту                                     Олена ЗАДОРОЖНА

 

 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь