Про квартирний облік при виконавчому комітеті Новоборисівської сільської ради
Новоборисівська сільська рада
Роздільнянський район Одеська область
Виконавчий комітет
ПРОЄКТ Р І Ш Е Н Н Я
Про квартирний облік при виконавчому
комітеті Новоборисівської сільської ради
Відповідно до статей 30, 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Постановою Ради Міністрів Української РСР від 11 грудня 1984 р. № 470 «Про затвердження Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР» (зі змінами), з метою упорядкування процедури постановки на квартирний облік громадян, що потребують поліпшення умов проживання, виконавчий комітет Новоборисівської сільської ради
ВИРІШИВ:
1. Затвердити Положення про квартирний облік при виконавчому комітеті Новоборисівської сільської ради згідно з Додатком 1.
2. Затвердити Положення про громадську комісію з житлових питань при виконавчому комітеті Новоборисівської сільської ради згідно з Додатком 2.
3. Затвердити Порядок визначення напрямків черговості громадян на отримання житла при виконавчому комітеті Новоборисівської сільської ради згідно з Додатком 3.
4. Створити комісію з житлових питань при виконавчому комітеті Новоборисівської сільської ради згідно з Додатком 4.
5. Рішення виконавчого комітету від 31.08.2022 року №111 «Про створення громадської комісії з житлових питань» вважати таким, що втратило чинність.
Голова
виконавчого комітету Інна ТОПОВА
Додаток 1
до рішенням виконавчого комітету
від ---.01.2025 р. № ______
ПОЛОЖЕННЯ
про квартирний облік при виконавчому комітеті
Новоборисівської сільської ради
- Загальні положення
Це Положення визначає механізм постановки громадян на квартирний облік, ведення черги, а також порядок розгляду питань, повязаних із забезпеченням житлом громадян, які потребують поліпшеня житлових умов.
В своїй роботі виконавчий комітет сільської ради керується чинними на сьогоднішній день нормами законодавства це перш за все:
- Житловий кодекс УРСР;
- Правила обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в УРСР», затверджені постановою Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 11.12.1984 р. № 470 (зі змінами);
- Правила обліку громадян, бажаючих вступити до житлово-будівельного кооперативу, затверджені постановою Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 05.07.1985 р. №228.
- Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, в сільській раді ведеться в одному напрямку - квартирний облік.
На квартирний облік у виконавчому комітеті Новоборисівської сільської ради беруться потребуючі поліпшення житлових умов громадяни, які постійно проживають, а також зареєстровані на території Новоборисівської сільської ради, до складу якої входять усі території населених пунктів сільської ради.
Підставою для взяття на облік є встановлення рівня забезпеченості житловою площею для визнання необхідності в поліпшенні житлових умов та встановлення тривалості проживання в населеному пункті, що дає підстави для взяття на квартирний облік (8,5 кв.м житлової площі і менше) на кожного члена сім’ї. Крім цього, облік громадян ведеться в напрямках черговості – громадяни, які мають позачергове, першочергове право на отримання житла та загальна черговість громадян, що потребують поліпшення житлових умов.
1.2. Орган, що розглядає питання та приймає рішення про зарахування на квартирний облік – виконавчий комітет сільської ради, який своїм рішенням зараховує або відмовляє у постановці на квартирну чергу.
Термін розгляду та прийняття відповідних рішень - не більше 1 місяця з дня отримання необхідних документів.
- Особи, які можуть бути зараховані на квартирний облік
2.1 Особи, яким виповнилось 18 років, постійно проживають та зареєстровані на території Новоборисівської сільської ради, при наявності однієї з наступних підстав:
2.2 забезпеченість житловою площею нижче встановленого рівня, тобто у випадку, коли на одну особу припадає 8,5 кв.м або менше ніж 8,5 кв.м житлової площі в будинку (чи квартири) (загальна площа будинку (чи квартири до уваги не береться) та проживання на території Новоборисівської сільської ради;
2.3 невідповідність будинку (чи квартири), де мешкає особа, санітарно-технічним вимогам, що підтверджується рішенням виконавчого комітету;
2.4 наявність тяжкої форми хронічного захворювання (згідно переліку хронічних захворювань, затверджених наказом МОЗ УРСР від 08.02.1985 р. №52), у зв’язку з чим особа не може проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім'ї (додаток 1 до Положення);
2.5 проживання за договором піднайму жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду чи за договором найму жилого приміщення в будинках житлово-будівельних кооперативів;
2.6 проживання за договором найму (оренди) в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності;
2.7 проживання у гуртожитках;
2.8 проживання в одній кімнаті по дві і більше сім'ї, незалежно від родинних відносин;
2.9 проживання в одній кімнаті осіб різної статі старше за 9 років, крім подружжя (розглядаються випадки, коли жиле приміщення складається більш як з однієї кімнати).
2.10 внутрішньо переміщені особи з числа учасників бойових дій відповідно до Закону України « Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
2.11 Особи, які проживають у комунальних квартирах або невпорядкованих стосовно умов даного населеного пункту квартирах, та мають статус:
2.12 особи, які належать до осіб з інвалідністю внаслідок війни;
2.13 ветерани війни згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
2.14 особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (стаття 10);
2.15 Герої Радянського Союзу, Герої Соціалістичної праці або особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною (Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (стаття 11);
2.16 особи, нагороджені орденом Слави, Трудової Слави, «За службу Батьківщині у Збройних Силах СРСР» будь-якого з трьох ступенів;
2.17 Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які досягли 16-річного віку, а також особи з їх числа за місцем їх походження або проживання.
3. Перелік документів, необхідних для зарахування на квартирний облік
Для зарахування на квартирний облік громадянам необхідно зібрати та подати відповідальній особі виконкому сільської ради наступні документи:
1. Заяву встановленого зразка (додаток 2 до Положення), підписану всіма повнолітніми членами сім'ї, які стають на облік.
Бланк заяви видається відповідальною особою, яка приймає документи для взяття на облік.
2. Довідку про зареєстрованих осіб
3. Довідки з місця роботи осіб, які підписали заяву про зарахування на квартирний облік.
Обов’язково в довідці повинно бути зазначено, чи особа перебуває (не перебуває) на квартирному або кооперативному обліку за місцем роботи.
3.1. Якщо особа є підприємцем, подається засвідчена копія виписки або витягу з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Копія може засвідчуватись безпосередньо відповідальною особою виконкому сільської ради, яка приймає документи, на підставі пред’явленого оригіналу.
3.2. Якщо особа непрацююча і є пенсіонером, подається засвідчена копія пенсійного посвідчення. Копія може засвідчуватися безпосередньо відповідальною особою виконкому сільської ради, яка приймає документи, на підставі пред'явленого оригіналу пенсійного посвідчення.
3.3. Якщо особа непрацююча, подається довідка, що засвідчує факт перебування особи без постійної роботи.
Такі дані засвідчуються на підставі оригіналу трудової книжки, а якщо особа ще не розпочала трудову діяльність - на підставі оригіналу документу про закінчення відповідного навчального закладу.
4. Копії паспортів повнолітніх осіб, які зазначені в представленій довідці форми №2 (сторінки 1, 2, 10, 11). При поданні документів особа повинна мати з собою для звірки оригінали паспортів, з яких зроблено копії.
5. Акт обстеження житлових умов
5.1. При постановці на квартирний облік за місцем проживання особи згідно поданої заяви громадська Комісія з житлових питань виходить на місце і складає відповідний акт обстеження житлових умов (додаток 4 до Положення)
Акт оформляється безкоштовно, скріплюється підписом сільського голови та печаткою.
Тривалість оформлення акту не повинна перевищувати 5 робочих днів.
6. Засвідчені копії свідоцтв (про одруження, про розлучення, про народження дітей), крім випадку, коли на облік зараховується одна особа.
7. Копія технічного паспорту та копія документу, що підтверджує право власності на житло (свідоцтво про право власності), - якщо будинок (чи квартира) приватизовані.
Копії засвідчуються безпосередньо відповідальною особою виконавчого комітету сільської ради, яка приймає документи, при наявності відповідних оригіналів документів.
Наприклад, свідоцтво про право власності або свідоцтво про право на спадщину, або договори, за якими передбачається перехід права власності і таке інше.
8. Копію договору піднайму між основним наймачем і піднаймачем, засвідчену в комунальному підприємстві, якщо проживає за договором піднайму жилого приміщення, що обліковується за цим підприємством. Особа повинна бути зареєстрована (прописана) за тією адресою, де укладений договір піднайму.
9. Копію договору найму житла між власником і наймачем, якщо проживає за договором найму жилого приміщення в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності або в будинках що належать сільській раді.
Договори найму засвідчуються відповідальною особою виконкому сільської ради, яка приймає документи. Особа повинна бути зареєстрована (прописана) за тією адресою, де укладений договір найму.
10. Оригінал медичного висновку (форми №3) лікарсько-консультативної комісії (ЛКК), якщо в особи наявна тяжка форма хронічного захворювання (згідно затвердженого переліку).
Для отримання висновку ЛКК особа звертається із заявою до ЛКК в медичний заклад за місцем проживання. а для підтвердження психічного захворювання чи захворювання на туберкульоз - до ЛКК відповідного лікувального закладу.
11. Копії документів, які підтверджують право на пільги, якщо особа, яка стає на квартирний облік, має право на пільги.
12. Інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Копії засвідчуються безпосередньо відповідальною особою виконкому сільської ради, яка приймає документи, на підставі пред'явлених оригіналів.
Громадяни вважаються взятими на квартирний облік у виконавчому комітеті Новоборисівської сільської ради з дня прийняття рішення про взяття на квартирний облік.
- Подання документів
Заяву та визначений перелік необхідних документів, особа подає в відділ сім’ї, молоді та соціального захисту населення Новоборисівської сільської ради . Після візування заява із визначеним переліком документів надходить на розгляд громадської Комісії та виконавчого комітету сільської ради.
4. Прийняття рішення
Подана громадянином заява та пакет документів проходить наступні етапи:
1. Накладення резолюції сільським головою, направлення заяви з копіями документів на розгляд до громадської Комісії з житлових питань сільської ради.
2. Підготовка відповідальною особою проекту рішення виконавчому комітету сільської ради.
3. Розгляд проекту рішення на черговому засіданні виконавчого комітету сільської ради та прийняття відповідного рішення.
4. Підготовка та надсилання повідомлення особі про зарахування його на квартирний облік.
В 15-денний термін з моменту прийняття рішення відділ сім’ї, молоді та соціального захисту населення сільської ради надсилає поштою чи в інший спосіб повідомлення громадянину про зарахування (чи відмову) його на квартирний облік.
5.Громадяни вважаються взятими на квартирний облік у виконавчому комітеті Новоборисівської сільської ради з дня прийняття рішення про взяття на квартирний облік.
6.Громадяни, взяті на квартирний облік, вносяться до Книги обліку осіб, які перебувають у черзі на одержання жилих приміщень.
7.На кожного громадянина (сім’ю), взятого на квартирний облік, заводиться облікова справа, у якій містяться необхідні документи. Обліковій справі дається номер, відповідний номеру у Книзі обліку осіб, які перебувають у черзі на одержання жилого приміщення.
5. Розподіл та надання жилих приміщень
Громадяни перебувають на квартирному обліку до одержання жилого приміщення, за винятком випадків, передбачених у цьому пункті.
Громадяни знімаються з квартирного обліку у випадках:
1. поліпшення житлових умов, внаслідок якого відпали підстави для надання іншого жилого приміщення;
2. виїзду на постійне місце проживання до іншого населеного пункту;
3. засудження до позбавлення волі на строк понад шість місяців, заслання або вислання;
4. подання відомостей, що не відповідають дійсності, які стали підставою для взяття на облік, або неправомірних дій службових осіб при вирішенні питання про взяття на облік;
5. у разі непоновлення (ненадання) щорічно у період з 01 жовтня до 31 грудня довідки з місця проживання про склад сім’ї та реєстрацію, з місця праці повнолітніх членів сім’ї для перереєстрації черги, а також несвоєчасного повідомлення виконавчого комітету Новоборисівської сільської ради про зміну житлових умов і склад сім’ї.
В разі прийняття виконавчим комітетом сільської ради рішення про надання громадянам жилого приміщення, у надане жиле приміщення переселяються члени сім’ї, які включені в ордер і дали письмове зобов’язання про переселення в це приміщення.
6. Ордер на жиле приміщення
На підставі рішення про надання жилого приміщення в будинку державного або громадського житлового фонду, виконавчий комітет сільської ради видає громадянину ордер, який є єдиною підставою для вселення в надане жиле приміщення.
Ордер може бути видано лише на вільне жиле приміщення.
Ордер дійсний протягом 30 днів.
Бланки ордерів зберігаються як документи суворої звітності.
Ордер вручається громадянину, на ім’я якого він виданий, або за його дорученням іншій особі. При одержанні ордера пред’являються паспорти (або документи, що їх замінюють) членів сім’ї, включених до ордера.
Ордер на жиле приміщення може бути визнано недійсним у судовому порядку у випадках подання громадянами не відповідаючих дійсності відомостей про потребу в поліпшенні житлових умов, порушення прав інших громадян або організацій на зазначене в ордері жиле приміщення, неправомірних дій службових осіб при вирішенні питання про надання жилого приміщення, а також в інших випадках порушення порядку і умов надання жилих приміщень.
Вимогу про визнання ордера недійсним може бути заявлено протягом трьох років з дня його видачі.
до Положення
про квартирний облік
ПЕРЕЛІК
хронічних захворювань, при яких особа,
страждаюча цими захворюваннями, не може проживати в комунальній квартирі чи в одній кімнаті з членами своєї сім’ї
(Додаток № 1 до наказу МОЗ УРСР від 08.02.1985 р. № 52)
1. Захворювання серцево-судинної системи
1 .Ревматичні та інші органічні ураження серця з порушенням кровообігу ПБ-III ступенів.
2. Стан після перенесеного інфаркту міокарда зі стенокардією IV функціонального класу і недостатністю кровообігу ПБ-III ступенів.
3. Гіпертонічна хвороба, ускладнена органічними порушеннями кровообігу головного мозку.
2. Захворювання органів дихання
1. Важка форма бронхіальної астми з частими приступами, ускладненою дихальною недостатністю II-III ступенів.
2. Хронічний бронхіт, емфізема легенів, пневмосклероз, ускладнені легенево-серцевою недостатністю II-III ступеня.
3. Гангрена, абсцес легенів, ускладнені легенево-серцевою недостатністю II-III ступеня, бронхоактатична хвороба (розповсюджена форма), ускладнена легенево-серцевою недостатністю II-III ступеня.
3. Захворювання опорно-рухового апарату
1. Важкі форми остеомієліту з фістула і великою кількістю гнійних виділень.
2. Двосторонні високі ампутації нижніх кінцівок (у випадках неможливості протезування).
4. Нервово-судинні захворювання
1. Органічні ураження центральної нервової системи зі стійкими важкими порушеннями функції кінцівок і функції тазових органів (наслідки перенесених важких черепно-мозкових травм, травм хребта і спинного мозку), розсіяний склероз, аміотрофічний склероз, сірінгомієлія, дитячий церебральний параліч.
2. Наслідки розладів кровообігу головного та спинного мозку, а також наслідки запальних захворювань центральної нервової системи у вигляді паралічів і парезів кінцівок, гіперкінезів і розладів функцій тазових органів.
3. Облітеруючий ендартерит з ускладненнями, що призвели до ампутації кінцівок.
5. Психічні захворювання
1. Психічні захворювання з хронічним перебігом, стійкою психотичною симптоматикою і вираженими змінами особи (шизофренія, маніакально-депресивний психоз, епілептична хвороба, сенільний психози).
2. Інші хронічні психічні стани і слабоумство внаслідок органічних захворювань головного мозку.
3. Розумова відсталість будь-якого походження, при якій хворий потребує постійного догляду.
4. Важкі форми неврозів, при яких хворі підлягають періодичному лікуванню в психіатричних стаціонарах.
6. Туберкульоз легенів та інших органів
1. Активні форми туберкульозу всіх органів і системи з виділенням туберкульозної палички.
7. Захворювання шкіри
1. Проказа.
2. Екзема, нейродерміт (поширені форми з поширеними осередками ураження, що не піддаються лікуванню).
3. Псоріаз (лускатий лишай) - поширені форми. Грибоподібний мікоз - еритродермічна і поширені форми.
4. Пухирчатка аконтолітична з великим ураженням шкіри.
8. Інші захворювання
1. Калові, сечові і вагінальні нориці, стома сечового міхура, протиприродний анус.
2. Невиліковні форми нетримання сечі й калу (будь-якого походження).
3. ВІЛ-інфекція.
4. СНІД.
до Положення
про квартирний облік
Голові Новоборисівської сільської ради
_________________________________
Гр. ____________________________
(прізвище, ім’я по батькові заявника)
_______________________________
адреса:_________________________
_______________________________
паспорт________________________
ЗАЯВА
Прошу взяти мене (та членів моєї сім’ї) на квартирний облік, як громадянина, що потребує поліпшення житлових умов, за загальною чергою. (та внести до списку першочергового (позачергового) надання житлової площі).
Склад сім`ї______осіб/особи:
1._______________________________________________________________
(прізвище, ім’я по батькові, дата народження)
2._______________________________________________________________
3._______________________________________________________________
Проживаю і зареєстрований з _______ р. як_______________________________________________________________
(родинні відносини з основним квартиронаймачем)
за адресою:_______________________________________________________
Квартира складається з _____ кімнат, житловою площею ______кв.м з кухнею (без кухні), з комунальними вигодами (без вигод).
Працюю з _____ року _______________________________________________
(де і ким)
__________________________________________________________________
Користуюсь пільгою як ______________________________________________
(документ, який підтверджує пільгу)
__________________________________________________________________
Контактний телефон _______________________.
Відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» даю згоду на обробку моїх персональних даних.
Зобов'язуюсь щорічно, у період з 01 жовтня до 31 грудня, подавати довідки з місця проживання, про склад сім'ї та реєстрацію, з місця роботи повнолітніх членів моєї сім'ї для перереєстрації нашої черги, а також повідомляти виконком Новоборисівської сільської ради про зміни житлових умов і склад моєї сім'ї.
Підписи повнолітніх членів моєї сім'ї, які зараховуються на квартирний облік:
1. __________________________
2. __________________________
3. __________________________
До заяви додаю:
1. Довідка про склад сім'ї
2. Довідки з місця праці осіб, які підписали заяву про зарахування на квартирний облік
3. Копії паспортів повнолітніх осіб, які зазначені в представленій довідці форми №2
4. Акт обстеження житлових умов
5. Засвідчені копії свідоцтв (про одруження, про розлучення, про народження дітей)
6. Якщо квартира приватизована - копія технічного паспорту та копія документу, що підтверджує право власності на житло
7. Якщо проживає за договором піднайму жилого приміщення - копію договору піднайму
8. Якщо проживає за договором найму жилого приміщення в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності або в будинках житлово-будівельних кооперативів - копію договору найму
9. Якщо в особи наявна тяжка форма хронічного захворювання (згідно затвердженого переліку - оригінал медичного висновку (форми №3) лікарсько-консультативної комісії (ЛКК)
10. Якщо особа, яка стає на квартирний облік, має право на пільги - засвідчені копії документів, які підтверджують право на пільги.
Додаток 3
до Положення
про квартирний облік
А К Т
обстеження житлових умов заявника
______________20____ р.
(прізвище, ім’я та по батькові)
який (яка) проживає за адресою_______________________________________________________________
Житлова комісія в складі:________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
при перевірці на місці житлових умов встановила:
1. Житлова площа (кількість кімнат, їх площа, поверх, підсобні приміщення тощо)
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
2. Будинок належить (місцевій раді, підприємству, установі, організації житлово-будівельному кооперативу, громадянину на праві особистої власності)
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
3. Коротка характеристика будинку та житлової площі (будинок з цегли, дерев’яний, аварійний; кімната суха, світла, ізольована, прохідна, сира; квартира окрема тощо)_______________________________________________________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________________________
4. Благоустрій будинку і даної квартири: газ, водопровід, каналізація, опалення (центральне, пічне), ванна, тощо
____________________________________________________________________________________________________________________________________________
5. Особовий рахунок відкритий на ______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
6. На даній площі проживають:
ПІП особи |
Родинні відносини |
Рік народження |
З якого часу проживає в населеному пункті |
Місце роботи та посада |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7. Додаткові дані про заявника та членів його сім’ї (сім’я загиблого, інвалід ВВв, хворий, багатодітний тощо) ____________________________________________________________________________________________________________________________________________
Висновок комісії: ______________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________________________
Підписи членів комісії:
1.____________________________________________________
2.____________________________________________________
3.____________________________________________________
4.____________________________________________________
5.____________________________________________________
6.____________________________________________________
7.____________________________________________________
З актом ознайомлений
Підпис заявника _____________
Додаток 2
до рішенням виконавчого комітету
від --.01.2025 р. №_____
ПОЛОЖЕННЯ
про громадську комісію з житлових питань
при виконавчому комітеті Новоборисівської сільської ради
1. Загальні положення
1.1 Громадська комісія з житлових питань (далі – Комісія) утворюється при виконавчому комітеті Новоборисівської сільської ради. Комісія є колегіальним органом, що має дорадчі функції, діє з метою забезпечення прозорості, об’єктивності та контролю у вирішенні питань, пов’язаних із веденням квартирного обліку та розподілом житла.
1.2 Комісія діє на підставі цього Положення, Конституції України, Законів України, Указів Президента України, Житловим кодексом, Постановами Кабінету Міністрів України, Правилами обліку громадян, які потребують покращення житлових умов, і надання їм житлових приміщень в Українській РСР, затвердженими постановою Ради Міністрів УРСР і Української республіканської ради профспілок за №470 від 11.12.1984 року, рішеннями сесії та рішеннями виконавчого комітету Новоборисівської сільської ради, розпорядженнями сільського голови та іншими нормативно – правовими актами.
1.3 У своїй діяльності Комісія керується принципами законності, справедливості, рівності прав громадян та відкритості.
2. Завдання Комісії
2.1 Контроль за привильністю ведення квартирного обліку громадян;
2.2 Розгляд заяв громадян щодо постановки на квартирний облік, зняття з обліку та інших питань, повязаних із поліпшенням житлових умов;
2.3 Внесення пропозицій виконавчому комітету щодо розподілу житла з урахуванням черговості, пільг та потреб громадян.
2.4 Розгляд спірних питань щодо квартирного обліку та надання житла.
3. Склад Комісії та порядок її формування
3.1 До складу Комісії водять представники виконавчого комітету, депутати місцевої ради, представники підприємств, установ, організацій різних форм власності та інші зацікавлені особи;
3.2 Персональний склад Комісії затверджується рішенням виконавчого комітету;
3.3 Комісія створюється в складі голови комісії, заступника голови, секретаря та членів комісії. Комісія затверджується у складі не менше ніж 5 осіб;
3.4 Секретар Комісії обирається із числа членів Комісії та відповідає за ведення документації.
4. Права та обов’язки Комісії
4.1 Комісія має право:
- Запитувати та отримувати необхідну інформацію і документи від заявників та відповідальних органів;
- Вносити пропозиції виконавчому комітету щодо внесення змін до черговості квартирного обліку;
- Запрошувати заявників для розгляду питань, що стосуються їхнього квартирного обліку;
4.2 Комісія зобов’язана:
- Своєчасно розглядати заяви громадян;
-Вести протоколи засідань та зберігати відповідну документацію;
- Дотримуватися конфіденційності під час роботи з персональними даними заявників.
5. Порядок роботи Комісії
5.1. Засідання Комісії скликаються по мірі надходжень звернень громадян і оформляються протоколом, який підписується головою та секретарем Комісії.
5.2. Звернення громадян розглядаються в місячний термін з дня подачі звернення.
5.3 Рішення Комісії приймаються більшістю голосів.У разі рівног розподілу голосів вирішальним є голос голови Комісії.
5.4 Засідання Комісії є чинним, якщо на ньому присутні не менше 2/3 від загального складу її членів.
5.5 В разі потреби на засідання Комісії запрошуються зацікавлені особи.
6.Взаємодія з виконавчим комітетом
6.1 Рішення Комісії мають рекомендаційний характер і підлягають затвердженню виконавчим комітетом.
6.2 Виконавчий комітет може повертати рішення Комісії на доопрацювання у разі їх невідповідності законодавству.
7. Прикінцеві положення
7.1 Це Положеня набирає чинності з дня його затвердження рішенням виконавчого комітету.
7.2 Зміни до цього Положення можуть вноситися виконавчим комітетом за поданням Комісії або за ініціативою членів виконавчого комітету.
Додаток 3
до рішення виконавчого комітету
від --.01.2025 р. №_____
Порядок визначення напрямків черговості громадян на отримання житла при виконкомі Новоборисівської сільської ради.
Відповідно до Житлового кодексу громадянам, які перебувають на квартирному обліку, житлові приміщення надаються у порядку черговості. Черговість надання жилих приміщень визначається за часом взяття на облік.
Житлова черга розподіляється на:
- загальну;
- першочергову;
- позачергову.
На першочергове отримання житла мають право:
а) інваліди Великої Вітчизняної війни і сім'ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особам;
б) Героям Радянського Союзу, Героям Соціалістичної Праці, а також особам, нагородженим орденами Слави, Трудової Слави, «За службу Батьківщині у Збройних Силах СРСР» усіх трьох ступенів;
в) особи, які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, перелічених у списку захворювань, затвердженому Міністерством охорони здоров’я СРСР за погодженням з Державним комітетом СРСР по праці і соціальних питаннях та ВЦРПС:
- особи, заражені вірусом імунодефіциту людини внаслідок виконання медичних маніпуляцій;
- медичні працівники, заражені вірусом імунодефіциту людини внаслідок виконання службових обов’язків;
г) учасники бойових дій та учасники війни, внутрішньо переміщені особи особи з числа учасників бойових дій;
д) інваліди праці I і II груп та інваліди I і II груп з числа військовослужбовців;
е) особи, які стали інвалідами I і II груп у зв’язку з виконанням державних або громадських обов’язків, виконанням обов’язку громадянина СРСР по рятуванню життя людини, по охороні соціалістичної власності і правопорядку;
є) сім’ї осіб, які загинули при виконанні державних або громадських обов’язків, виконанні обов’язку громадянина СРСР по рятуванню життя людини, по охороні соціалістичної власності і правопорядку;
ж) сім’ї осіб, які загинули на виробництві внаслідок нещасного випадку;
з) робітники і службовці, які тривалий час сумлінно пропрацювали у сфері виробництва;
и) матері, яким присвоєно звання «Мати-героїня»;
і) багатодітні сім’ї (які мають у своєму складі трьох і більше дітей) і одинокі матері, з урахуванням особливостей зазначених в абз. 14 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про охорону дитинства» (ст. 45 Житлового кодексу УРСР);
ї) сім’ї при народженні одразу трьох або більше дітей;
й) вчителі та інші педагогічні працівники загальноосвітніх шкіл і професійно-технічних учбових закладів;
к) особи, які проживають у ветхих будинках, що не підлягають капітальному ремонту;
л) інші категорії осіб, пільги, яким встановлені чинним законодавством.
На позачергове отримання житла мають право:
а) громадяни, житло яких внаслідок стихійного лиха стало непридатним для проживання;
б) діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, після завершення терміну перебування у сім'ї опікуна чи піклувальника, прийомній сім'ї, дитячому будинку сімейного типу, закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також особи з їх числа у разі відсутності житла або неможливості повернення займаного раніше жилого приміщення в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які досягли 16 років, у разі відсутності в таких дітей житла зараховуються на квартирний облік за місцем їх походження або проживання до встановлення опіки, піклування, влаштування в прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу, заклади для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за заявою опікуна чи піклувальника, прийомних батьків, батьків-вихователів, адміністрації закладу, де проживає дитина, або органу опіки та піклування – ч. 1 ст. 33 Закон України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»);
г) діти-інваліди, що не мають батьків або батьки яких позбавлені батьківських прав і проживають у державних або в інших соціальних установах, після досягнення повноліття, якщо за висновком медико-соціальної експертизи вони можуть здійснювати самообслуговування і вести самостійний спосіб життя;
д) громадяни, незаконно засуджені і згодом реабілітовані, за неможливості повернення займаного раніше жилого приміщення;
е) особи, які належать до інвалідів війни (ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»);
є) особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (ст. 10);
ж) особи, обрані на виборну посаду, коли це пов’язано з переїздом в іншу місцевість;
з) члени сім’ї народного депутата України у разі його смерті в період виконання депутатських обов’язків у Верховній Раді України на постійній основі;
и) особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія І, категорія ІІ та діти, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи та потребують особливого догляду (абз. 1 п. 10 ч. 1 ст. 20, п. 3 ч. 1 ст. 21, п. 7 ч. 3 ст. 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»));
і) сім'ї, які мають п'ятьох і більше дітей, та у разі народження у однієї жінки одночасно трьох і більше дітей (ст. 46 Житлового кодексу УРСР);
ї) працівники протитуберкульозних закладів у разі виникнення професійного захворювання на туберкульоз.
й) інші категорії осіб, пільги, яким встановлені чинним законодавством.
Додаток 4
до рішенням виконавчого комітету
від --.01.2025 р. №_____
СКЛАД
громадської Комісії з житлових питань
при виконавчому комітеті Новоборисівської сільської ради
Голова комісії |
заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Новоборисівської сільської ради |
Заступник голови комісії |
керуюча справами (секретар) виконавчого комітету Новоборисівської сільської ради |
Секретар комісії |
головний спеціаліст відділу сім’ї, молоді та соціального захисту населення Новоборисівської сільської ради |
Члени комісії |
секретар Новоборисівської сільської ради |
|
начальник відділу сім’ї, молоді та соціального захисту населення Новоборисівської сільської ради |
|
начальник служби у справах дітей Новоборисівської сільської ради |
спеціаліст з військового обліку та обліку населення Новоборисівської сільської ради |
|
Старости Новоборисівської сільської ради (відповідного старостинського округу) |
|
Депутати Новоборисівської сільської ради (відповідного старостинського округу) |
|
|
|