Новоборисівська сільська рада
Одеська область, Роздільнянський район

Рішення виконавчого комтітету № 172 "Про схвалення  місцевих Програм Новоборисівської сільської ради"

Дата: 25.10.2024 09:52
Кількість переглядів: 53

 

 

 

Новоборисівська сільська рада

Роздільнянський район Одеська область

Виконавчий комітет

 

Р І Ш Е Н Н Я

Про схвалення  місцевих Програм Новоборисівської сільської ради

       Відповідно до підпункту 1 пункту 2 статті 52, частини 6 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши проєкти Програми Новоборисівської  ради,  виконавчий комітет Новобрисівської сільської ради 

ВИРІШИВ:

1. Схвалити та подати на розгляд сесії Новоборисівської сільської ради проєкти рішень сільської ради:

    1. «Про затвердження Програми розвитку малого і середнього підприємництва на території Новоборисівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області на 2025-2027 роки» (додаток 1).
    2. «Про Про внесення змін до Програми розвитку земельних відносин Новоборисівської сільської територіальної громади на 2022-2026 роки, затвердженої рішенням №  642 – VIІI від 25 березня 2022 року (зі змінами від 18.01.2023 року, зі змінами від 04.04.2023 року, зі змінами від 01.03.2024 року) (додаток 2).

 

 

  1. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.

 

Сільський голова                                                                                Інна ТОПОВА

24.10.2024 року

172

 

                                      

                                                                                                                                                        Додаток 1

                                                                                                                                до рішення виконавчого

                                                                                                                          комітету Новоборисівської

                                                                                                         сільської ради № 172    від 24.10.2024

                                                                                                                 

 

СХВАЛЕНО

рішенням виконавчого комітету

Новоборисівської сільської  ради

від 24.10.2024 р. № 172

 

                                 ЗАТВЕРДЖЕНО

     рішенням сесії Новоборисівської

     сільської ради  VIII  скликання

     від _______ р. № _______

 

_______ 2024 року                                                                                    № ____ – VIIІ

 

Про затвердження Програми розвитку малого і середнього підприємництва на території Новоборисівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області на 2025-2027 роки

 

          Керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні», «Про Національну програму сприяння розвитку малого підприємництва в Україні», з метою сприяння розвитку малого і середнього підприємництва, Новоборисівська сільська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити Програму розвитку малого і середнього підприємництва на території Новоборисівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області на 2025-2027 роки, що додається.

 

  1. Виконавчому комітету сільської ради забезпечити виконання заходів Програми та передбачити їх фінансування в місцевому бюджеті Новоборисівської сільської територіальної громади.

 

  1. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

 

Сільський голова                                                                                    Інна ТОПОВА

 

 

Додаток

до рішення Новоборисівської сільської ради

від_____2024 року № ____-VIІI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРОГРАМА

розвитку малого і середнього  підприємництва на території Новоборисівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області на 2025-2027 роки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

с. Новоборисівка

2024 рік

 

 

 

 

 

І. ПАСПОРТ

 

 

 

 

 

Програми розвитку малого і середнього підприємництва на території Новоборисівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області на 2025-2027 роки

 

1.

Ініціатор розроблення Програми

Новоборисівська сільська рада Роздільнянського району Одеської області

2.

Дата, номер і назва розпорядчого документа про розроблення Програми

Закон України від 22 березня 2012 року № 4618-VI «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємства в Україні»

3.

Розробник Програми

Новоборисівська сільська рада Роздільнянського району Одеської області

4.

Відповідальний виконавець Програми

Виконавчий комітет Новоборисівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області

5.

Виконавці Програми

Виконавчий комітет Новоборисівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області

6.

Термін реалізації Програми

2025-2027 роки

7.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього: зокрема:

-  кошти бюджету Новоборисівської сільської територіальної громади;

-  інші джерела

345,0 тис. грн.

 

 

345,0 тис. грн.

 

ІІ. ВСТУП

Підприємницька діяльність є основою економічного і соціального розвитку, вирішення соціальних проблем, подолання бідності та забезпечення  високого рівня життя громадян. Набуття Україною конкурентоспроможності у сучасному світі нерозривно пов’язане  із модернізацією її економіки. Як засвідчує міжнародний досвід, важливою складовою чинників зміцнення конкурентоспроможності національної економіки є підприємництво.

Розвиток підприємництва вкрай необхідний, тому потребує підтримки, як на державному, так і на місцевому рівні.

Сьогодні саме з малим та середнім підприємництвом держава пов’язує надію на швидкі позитивні структурні зміни в економіці, вихід з економічної кризи та створення умов  для розширення впровадження ринкових реформ.

Великою мірою роль підприємства полягає у вирішенні питання зайнятості, що проявляються, насамперед, у здатності малого та середнього бізнесу створювати нові робочі місця і поглинати надлишкову робочу силу. Особливо це стосується нинішнього стану справ як в Україні в цілому, так і в нашому регіоні зокрема. Адже в той час, коли йде процес скорочення робочих місць на великих підприємствах, малі фірми не тільки  зберігаються, але й створюють нові робочі місця.

Розвиток малого підприємництва є складовою соціально-економічного розвитку села, тому питання розвитку малого підприємництва залишається одним із важливих і розглядається як стратегія зростання з набуттям якісних змін в економіці та розширення соціальної бази реформ.

 

ІІІ. Загальна характеристика програми

Створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього підприємництва є одним з пріоритетних напрямків регіональної політики. Кошти, вкладені в підтримку підприємництва, сприяють розв’язанню проблем продуктивної зайнятості населення і послаблення соціального напруження, насиченню ринку товарами  та послугами.

Не секрет, що суб’єкти малого та середнього підприємництва стикаються з певними труднощами: їх доступ до банківських кредитних ресурсів обмежений, відсутній механізм самофінансування, позначається нестача кваліфікованих кадрів, мають місце організаційні проблеми взаємодії малого бізнесу з ринком і структурами влади.

Для вирішення цих та інших проблем, для збереження вже існуючих і створення нових суб’єктів підприємницької діяльності, збільшення кількості робочих місць і податкових надходжень малому та середньому підприємництву необхідно постійно надавати організаційно-технічну, фінансову і майнову підтримку різного рівня.

Подання проблем розвитку малого та середнього підприємництва можливе шляхом об’єднання зусиль самих підприємців, керівників невеликих підприємств, органів державної влади та місцевого самоврядування.

Саме ці питання враховані в Програмі розвитку малого та середнього підприємництва Новоборисівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області на 2024-2026 роки.

В основу Програми покладені положення Законів України «Про розвиток та державну підтримку малого та середнього підприємництва» «Про національну програму сприяння  розвитку малого підприємництва в Україні», «Про стимулювання розвитку регіонів», «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», «Про  місцеве самоврядування в Україні», а  також інші нормативно-правові документи, які містять норми  щодо  сприяння розвитку підприємства в Україні та відповідає основним параметрам методичних рекомендацій Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства економіки України щодо формування і реалізації програми розвитку малого та середнього підприємництва.

 

ІV. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма

Громада складається з 21 населеного пункту.

Загальна площа  громади – 21,194 тис. км2.

Населення – 5 074 особи (станом на 01.04.2024 року)

Економіка громади базується на середніх сільськогосподарських підприємствах: ПрАТ «Весело-Кутський комбінат хлібопродуктів», ПП «Союз П.С.», ТОВ «Нива», ТОВ «Дружба народів», ТОВ «Агропромсервіс».

Однією із  головних соціальних задач, що стоять перед бізнесом – є створення робочих місць. При аналізі роботи найкращих підприємств слід звернути увагу на  кількість працівників, що є важливими для громади. Проте слід врахувати, що в Україні існує специфіка набору персоналу без трудових книжок. Це унеможливлює точний та реальний підрахунок працюючих (особливо найманих працівників у ФОП).

Мале підприємство – це обов’язковий елемент ринку та важливий фактор розвитку та ефективного функціонування економіки. В Україні малий бізнес сьогодні ще не відіграє суттєвої ролі в економіці.

Мале та середнє підприємництво має цілу низку специфічних економічних властивостей, які у своїй сукупності  формують економічний потенціал сектору малого та середнього підприємства, а саме:

- спроможність порівняно швидко створювати робочі місця;

- гнучкість у плані адаптації до нових ринкових вимог, що має особливе значення в період глибоких структурних змін;

- високий  інноваційний потенціал завдяки вузькій спеціалізації виробництва;

- спроможність ідентифікувати нові ринки завдяки наявності потенціалу;

- розширення виробництва та виходу на зовнішні ринки.

Саме тому стратегічною метою  державної  політики є реалізація потенціалу малого та середнього підприємництва.

Ефективний розвиток економіки громади, збільшення надходжень до бюджету, а також вирішення соціальних проблем, у тому числі зменшення безробіття, підвищення життєвого рівня людей - здебільшого залежить від діяльності суб’єктів  підприємництва. Загальний стан підприємництва на території Новоборисівської сільської ради характеризується наступними показниками.

Великомихайлівський центр зайнятості  постійно проводить активну роботу з безробітними громадянами, робота спрямована на активізацію  зусиль щодо вирішення проблеми трудової зайнятості. Залучення безробітних громадян до самостійної зайнятості та організації підприємницької діяльності. Організаційно інформаційний куточок, індивідуальні консультації, інше.

Основними проблемними питаннями розвитку підприємства є:

  • нестабільність та суперечливість у чинних законах і нормативних документах, що регламентують  підприємницьку діяльність;
  • складність та тривалість одержання обов’язкових дозволів і погоджень;
  • недостатня допомога підприємству з боку держави, незахищеність підприємців та їх бізнесу;
  • нестача власних обігових коштів та труднощі з отриманням фінансово-кредитної допомоги, висока вартість позичкових коштів;
  • незначне бюджетне забезпечення заходів з підтримки цього  важливого сектору економіки;
  • дефіцит інвестиційних ресурсів;
  • брак професійних знань та досвіду у підприємців, відсутність знань щодо здійснення маркетингу і сучасного менеджменту для організації виробництва і збуту продукції та пасивності щодо набуття таких знань, що у свою чергу негативно впливає на структуру малого і середнього підприємництва, яке тяжіє до торгово–посередницької  діяльності, а  не до виробництва;
  • недосконалість системи захисту прав споживачів;
  • соціальна незахищеність найманих працівників, низький рівень середньомісячної заробітної плати;
  • високий рівень «тінізації»  підприємницької діяльності  та трудових відносин  роботодавців з найманими працівниками;
  • низька конкурентоспроможність  товарів, робіт і послуг;
  • необхідність удосконалення механізмів  регуляторної політики.

 

V. SWOT-аналіз

У ході аналітичної роботи по розробці проекту Програми проведено SWOT-аналіз. Визначено внутрішні (сильні та слабкі сторони) та зовнішні (сприятливі можливості та загрози) чинники, що стримують розвиток підприємницької діяльності.

Основні завдання SWOT-аналізу: виявлення сприятливих можливостей, визнання загроз і розробка заходів щодо знешкодження їхнього впливу, виявлення сильних сторін і зіставлення їх з ринковими можливостями, визначення слабкостей та розроблення стратегічних напрямів їх подолання, виявлення  конкурентних переваг та формування її стратегічних пріоритетів .

 

SWOT - аналіз Новоборисівської сільської ради

Сильні сторони

Слабкі сторони

  • Вигідне транспортне та географічне розташування громади (близькість до обласного центру міста Одеса 108 кілометрів).
  • Привабливе природне середовище.
  • Наявність ділянок для розвитку бізнесу.

Водопостачання.

  • Наявність вільного земельного ресурсу.
  • Близькість до великих ринків збуту - м. Одеса.
  • Доступність до ринків вздовж траси Одеса-Київ.
  • Переважно аграрно-промисловий профіль.
  • Відсутність тиску з боку місцевої влади та її налаштованість на розвиток підприємництва, у тому числі шляхом ведення конструктивного діалогу з бізнесом.
  • Надання безкоштовних консультацій приватним підприємцям та особам, що планують здійснення підприємницької діяльності.
  • Зацікавленість місцевої влади в розвитку місцевого бізнес-клімату.

 

  • Недосконала система оподаткування.
  • Неврегульованість питання фінансового та ресурсного розвитку малого та середнього підприємництва з боку держави.
  • Слабо розвинений середній та малий бізнес.
  • Недостатня кількість людей з класичними професіями.
  • Низький рівень професійної підготовки підприємців, недосконала освітня система у сфері бізнесу.
  • Відтік кваліфікованого персоналу з території громади.
  • Низька активність мешканців громади.
  • Високий рівень безробіття і несприятлива для розвитку економіки демографічна структура.
  • Недостатній рівень професійних знань і досвіду починаючих підприємців щодо ведення підприємницької діяльності.
  • Відсутність стартового капіталу для започаткування бізнесу та брак обігових коштів для його розвитку.
  • Слабка активність представників місцевих громадських організацій, об’єднань підприємців в обговоренні проектів нормативно-правових актів з питань регулювання підприємницької діяльності та їх пасивність в отриманні інформації та знань щодо чинного законодавства.
  • Відсутність системи формування органами місцевого самоврядування міжсекторного співробітництва (бізнес-влада-громада).
  • Низька якість дорожнього покриття більшості комунальних доріг.
  • Низький рівень інвестицій (іноземних та внутрішніх).

Незначний досвід в залученні позабюджетних коштів.

Можливості

Загрози

Децентралізаційні процеси та зростання економічної самостійності громади.

Здійснення дерегуляційних процесів у сфері господарської діяльності, спрощення умов ведення бізнесу.

Формування стимулюючих механізмів, ресурсної підтримки представників малого і середнього підприємництва.

Активізація українсько-європейської економічної співпраці.

Розширення міжрегіональних зв’язків.

Збільшення надходжень до бюджетів всіх рівнів від платежів за рахунок збільшення кількості суб’єктів малого та середнього підприємництва, а також збільшення чисельності найманих працівників.

Реалізація державної регуляторної політики, удосконалення роботи щодо державної реєстрації та процедури отримання документів дозвільного характеру, необхідних для започаткування та провадження господарської діяльності.

Збільшення кількості інвестиційних пропозицій для розвитку бізнесу.

Формування позитивного іміджу громади шляхом участі у різноманітних ярмарках, виставках тощо та виготовлення інформаційних буклетів.

Зниження адміністративних бар’єрів для розвитку підприємництва.

Скорочення планових перевірок суб’єктів господарювання.

Спрощена процедура реєстрації підприємства, ФОП.

Фінансування інвестиційних проектів СМП на зворотній або безповоротній основі, здешевлення банківського кредитування для суб’єктів малого підприємництва (часткова компенсація відсотків за кредити).

Державне втручання у відповідні сфери підприємницької діяльності.

Високі фактичні рівні оподаткування МСП (єдиного податку, включно з ЄСВ).

Злочинність, корупція та її наслідки.

Макроекономічна нестабільність (попит, інфляція, курс обміну валют).

Політична нестабільність.

Висока вартість кредиту.

Непрозора неузгоджена нормативна база.

Слабка судова система.

Труднощі з реєстрації права власності (нерухомість, земельні ділянки, корпоративні права).

Перешкоди в роботі з монополістами (постачальниками газу, електроенергії, експлуатаційних послуг та інше).

Низька платоспроможність споживачів продукції.

«Тінізація» економіки.

Міграція висококваліфікованих кадрів.

Загострення військового конфлікту та внутрішньої політичної ситуації в Україні.

Погіршення демографічної ситуації.

 

Спираючись на сильні та слабкі сторони, що викладені в SWOT-аналізі, пріоритетними напрямами розвитку малого та середнього підприємництва Новоборисівської сільської ради  Роздільнянського району Одеської області залишаються:

  • упорядкування нормативного регулювання підприємницької діяльності;
  • фінансово-кредитна та інвестиційна підтримка;
  • ресурсне та інформаційне забезпечення;
  • формування інфраструктури підтримки підприємства.

Проведений аналіз свідчить, що виявлені проблеми заважають малому і середньому підприємництву громади розвиватися більш ефективно. Розроблені заходи Програми спрямовані на розв’язання цих проблем.

 

VI. Визначення мети Програми

Головною метою Програми є спрямування дій органів місцевого самоврядування, суб’єктів  малого і середнього  підприємництва, громадських організацій та об’єднань  підприємців на створення сприятливих умов для започаткування, ведення та розвитку підприємницької діяльності, забезпечення конкурентоспроможності товарів, робіт, послуг, поліпшення інвестиційного клімату, впровадження інновацій, ефективного державно-приватного партнерства, що впливатиме на соціально-економічний розвиток громади.

 

VII. Обгрунтування завдань і засобів розв’язання проблеми, завдань і заходів, показників результативності

Основним механізмом розвитку малого і середнього підприємництва є ефективне партнерство влада – громада – бізнес. Здійснення зазначених завдань можливе при співпраці та залученні всіх заінтересованих сторін, у тому числі представників науки та освіти.

Одними із заходів підтримки розвитку малого і середнього підприємництва є ресурсне та інформаційне забезпечення малого підприємництва, яке передбачає заходи щодо створення механізму рівних можливостей для всіх суб’єктів підприємницької діяльності у використанні природних та рекреаційних ресурсів, забезпеченні виробничими площами, земельними ділянками для розміщення виробництва.

Інформаційна підтримка передбачає: заходи щодо створення системи забезпечення інформацією суб’єктів підприємництва, підвищення рівня захищеності перед контролюючими органами.

Питання ринку праці, нововведень у податковому законодавстві, розвитку підприємництва передбачається висвітлювати через місцеві засоби масової інформації.

З метою стимулювання ефективного розвитку бізнесу в громаді необхідно максимально створювати умови для залучення молоді до підприємницької діяльності. Така підтримка може виявлятися в наданні консультацій зі створення та започаткування власної підприємницької діяльності, проведенні різного роду освітніх заходів.

Ураховуючи пріоритетність розвитку малого та середнього бізнесу, досягнення головної мети Програми пов’язане з реалізацією пріоритетних напрямів та першочергових завдань, до числа яких належать:

- покращення інформаційного забезпечення розвитку малого і середнього підприємництва;

- формування позитивного іміджу суб’єктів малого і середнього підприємництва;

- максимального поєднання інтересів суб’єктів підприємницької діяльності, юридичних і фізичних осіб з інтересами громади;

- більш вдосконаленого реформування процедури отримання документів дозвільного характеру;

- створення нових робочих місць, зменшення рівня безробіття, зниження соціальної напруженості на території громади;

- насичення товарних ринків, вирішення соціально-побутових проблем мешканців громади;

- організація підготовки та перепідготовки незайнятого населення в умовах ринкової економіки;

- залучення суб’єктів малого і середнього підприємництва до виконання державних і регіональних (місцевих) замовлень.

Для виконання поставлених завдань передбачається реалізувати Програму за наступними напрями:

1. впорядкування нормативного регулювання підприємницької діяльності;

2. ресурсне та інформаційне забезпечення.        

Завдання і заходи реалізації Програми наведені у додатку 1.

Показники результативності Програми наведені у додатку 2.

 

VІІІ. Очікувані результати виконання Програми

Очікуваним результатом виконання Програми є подальший розвиток підприємництва, нарощування обсягів реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) та збільшення внеску суб’єктів малого та середнього підприємництва у:

  • валовий внутрішній продукт;
  • підвищення зайнятості населення;
  • розв’язання соціальних проблем жителів громади;
  • наповнення доходу державного та місцевого бюджетів.

Розв’язанню визначених проблем та досягненню цілей Програми сприятиме:

- розширення бази оподаткування, підвищення суми надходжень податків у бюджети всіх рівнів, збільшення частки таких надходжень;

- зміцнення довіри до органів місцевої влади, виявлене у реальній підтримці малого та середнього бізнесу;

- соціально-економічний розвиток громади;

- зниження соціальної напруженості і добробуту населення;

- створення нових робочих місць за рахунок малого та середнього бізнесу;

- створення комфортного бізнес-середовища для розвитку всіх форм та сфер підприємницької діяльності;

- запровадження системи організаційно-освітніх заходів, спрямованих на підвищення фахового рівня, знань, навичок суб’єктів господарювання, щодо ведення бізнесу;

- поширення серед населення правових, економічних та фінансових знань, необхідних для здійснення підприємницької діяльності;

- залучення молоді з креативними підходами до підприємницької діяльності.

 

ІX. Обсяги та джерела фінансування Програми

Фінансування заходів Програми здійснюватиметься за рахунок коштів місцевого бюджету у межах можливостей їх дохідної частини, виходячи з конкретних завдань, а також за рахунок інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Ресурсне забезпечення Програми наведене у додатку 3.

 

X. Строки та етапи виконання Програми

Виконання Програми здійснюватиметься протягом 2024-2026 років у межах наявних та залучених матеріально-технічних та фінансових ресурсів.

Програма реалізовуватиметься в один етап.

 

XI. Координація та контроль за ходом виконання Програми

Координацію та контроль за станом виконання Програми здійснює виконавчий  комітет Новоборисівської  сільської ради – головний розпорядник коштів та постійна комісія з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

Організацію та контроль за виконанням Програми здійснює відповідальний виконавець, визначає першочерговість виконання заходів з урахуванням потреб малого і середнього підприємництва враховуючи наявність фінансових та інших ресурсів. Відповідальний виконавець в ході реалізації Програми забезпечує цільове  та ефективне використання бюджетних коштів, у межах визначених бюджетних призначень.

Відповідальний виконавець забезпечує координацію роботи з іншими  виконавчими органами Новоборисівської сільської ради, Великомихайлівським центром зайнятості, вищими навчальними закладами, науковими установами, закладами освіти, ЗМІ, представниками малого і середнього підприємництва.

Відповідальний виконавець здійснює моніторинг виконання заходів Програми протягом терміну її виконання та звітує перед Новоборисівською сільською радою в строки та за формою визначені Порядком розроблення, виконання, моніторингу місцевих цільових програм та звітності про їх виконання, затвердженого рішенням Новоборисівської сільської ради від 13.09.2023 року № 899-VIII.

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1
до Програми

ЗАВДАННЯ І ЗАХОДИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

з/п

Зміст заходів

Термін

виконання

Виконавці

Джерела фінансування

Обсяги фінансування по роках, тис. грн.

Очікуваний
 результат

2025 рік

2026 рік

2027 рік

Всього

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

ЗАВДАННЯ: зменшення регуляторних бар’єрів для підприємницької діяльності

1.1.

Планування діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів

2025-2027 роки

Фінансовий відділ Новоборисівської сільської ради

фінансування не потребує

 

 

 

-

 

 

-

 

-

 

-

 

Забезпечення дії

принципів державної

регуляторної політики,

усунення правових та

адміністративних

перешкод в

регуляторній сфері

1.2.

Забезпечення публічного обговорення проєктів регуляторних актів шляхом проведення відкритих громадських обговорень (громадських слухань, засідань, круглих столів) тощо

2025-2027 роки

Фінансовий відділ Новоборисівської сільської ради

фінансування не потребує

 

 

 

-

 

 

-

 

-

 

-

 

Забезпечення принципів відкритості державної регуляторної політики, залучення мешканців громади до участі в місцевому самоврядуванні

 

1.3.

Оприлюднення на веб – сайті сільської ради проєктів регуляторних актів з відповідним аналізом регуляторного впливу, прийнятих регуляторних актів, інформацій та повідомлень

2025-2027 роки

Фінансовий відділ Новоборисівської сільської ради

фінансування не потребує

 

 

 

-

 

 

-

 

-

 

-

 

Забезпечення дії принципів державної регуляторної політики

 

ЗАВДАННЯ: фінансова та інвестиційна підтримка малого і середнього підприємництва

2.1.

Забезпечення суб'єктів малого та середнього підприємництва інформацією щодо можливості залучення альтернативних джерел фінансування (грантові та кредитні програми) та/або отримання міжнародної технічної допомоги шляхом розміщення відповідних матеріалів на веб - сайті сільської ради

2025-2027 роки

Виконавчий комітет Новоборисівської сільської ради

фінансування не потребує

 

-

 

-

-

-

Стимулювання розвитку підприємницької діяльності шляхом залучення альтернативних джерел фінансування суб'єктів господарювання

 

2.2.

Проведення тренінгів, семінарів, навчань та інших заходів із підготовки грантових і кредитних заявок

2025-2027 роки

Виконавчий комітет Новоборисівської сільської ради

бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади

20,0

20,0

20,0

60,0

Стимулювання розвитку підприємницької діяльності шляхом фінансової підтримки суб'єктів господарювання

 

2.3.

Залучення суб’єктів малого і середнього підприємництва до виконання державних і регіональних (місцевих) замовлень, закупівлі товарів, робіт та послуг за рахунок бюджетних коштів шляхом інформування, консультування

2025-2027 роки

Виконавчий комітет Новоборисівської сільської ради

фінансування не потребує

 

-

-

-

-

Стимулювання розвитку підприємницької діяльності шляхом фінансової підтримки суб'єктів господарювання

 

ЗАВДАННЯ: ресурсне та інформаційне забезпечення

3.1.

Виділення земельних ділянок для суб’єктів підприємницької діяльності з метою розвитку бізнесу та формування бази даних про наявність нежитлових приміщень комунальної власності Новоборисівської сільської територіальної громади з метою їх використання у подальшому малими (середніми) підприємствами на умовах оренди або приватизації

2025-2027 роки

Виконавчий комітет Новоборисівської сільської ради

фінансування не потребує

 

-

-

-

-

Формування стимулюючих механізмів ресурсної підтримки малого і середнього бізнесу

 

3.2.

Надання кваліфікованої консультаційної підтримки платникам податків з питань оподаткування

2025-2027 роки

Фінансовий відділ Новоборисівської сільської ради

фінансування не потребує

 

-

-

-

-

Консультаційна підтримка суб’єктів підприємницької діяльності

 

3.3.

Організація місцевих виставок, продажів, ярмарків, конкурсів

2025-2027 роки

Виконавчий комітет Новоборисівської сільської ради

бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади

30,0

30,0

30,0

90,0

Формування позитивного іміджу продукції

місцевих виробників та підвищення попиту на продукцію

3.4.

Організація та проведення

урочистих заходів з нагоди

Дня підприємця в Новоборисівській сільській територіальній громаді

2025-2027 роки

Виконавчий комітет Новоборисівської сільської ради

бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади

50,0

50,0

50,0

150,0

Створення позитивного іміджу малого і середнього підприємництва

3.5.

Проведення навчань для молоді із започаткування власної справи, розвитку підприємницьких ініціатив, реалізації стартапів

 

2025-2027 роки

Виконавчий комітет Новоборисівської сільської ради

Відділ освіти, культури, спорту та туризму Новоборисівської сільської ради

бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади

15,0

15,0

15,0

45,0

Підвищення рівня знань, компетенції, досвіду молодих людей у започаткуванні власної справи, утворення нових суб’єктів підприємництва, започаткованих молоддю. Розвиток стартапів.

ЗАВДАННЯ: активізація взаємодії місцевої влади з підприємницькою громадськістю

4.1.

Проведення круглих столів,

зустрічей за участю представників бізнесу з метою обговорення нагальних проблем та шляхів їх вирішення

2025-2027 роки

Виконавчий комітет Новоборисівської сільської ради

фінансування не потребує

 

-

-

-

-

Покращення місцевого бізнес клімату

 

4.2.

Запровадження збору даних

щодо проблем малого і середнього бізнесу та прийняття управлінських рішень з урахуванням зібраної інформації

2025-2027 роки

Виконавчий комітет Новоборисівської сільської ради

фінансування не потребує

 

-

-

-

-

Покращення місцевого бізнес клімату шляхом усунення проблемних питань

Всього

115,0

115,0

115,0

345,0

 

 

Додаток 2
до Програми

ПОКАЗНИКИ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ ПРОГРАМИ

з/п

Назва

показника

Одиниця

виміру

Вихідні дані на початок дії Програми

І етап виконання Програми

2025 рік

2026 рік

2027 рік

1

2

3

4

5

6

7

І. Показники затрат

1

Обсяг видатків на виконання заходів з реалізації територіальної програми сприяння розвитку малого та середнього підприємництва

тис. грн.

345,0

115,0

115,0

115,0

II. Показники продукту

1

Кількість заходів з реалізації територіальної програми сприяння розвитку малого та середнього підприємництва

од.

13

13

13

13

III. Показники ефективності

1

Середній обсяг витрат на виконання одного заходу

тис. грн.

26,5

8,8

8,8

8,8

IV. Показники якості

1

Відсоток охоплення суб’єктів господарювання малого і середнього підприємництва

%

100

100

100

100

 

 

 

 

 

 

Додаток 3
до Програми

РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ

Обсяг коштів, що пропонується залучити на виконання Програми

Етапи виконання Програми

Всього витрат на виконання Програми

І

2025 рік

2026 рік

2027 рік

1

2

3

4

5

Обсяг коштів, всього, зокрема:

115,0

115,0

115,0

345,0

Державний бюджет

 

 

 

 

Бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади

115,0

115,0

115,0

 

 

345,0

Інші джерела

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                        Додаток 2

                                                                                                                                до рішення виконавчого

                                                                                                                          комітету Новоборисівської

                                                                                                         сільської ради № 172    від 24.10.2024

                                                                                                                 

 

СХВАЛЕНО

рішенням виконавчого комітету

Новоборисівської сільської  ради

від 24.10.2024 р. № 172

 

                                 ЗАТВЕРДЖЕНО

     рішенням сесії Новоборисівської

     сільської ради  VIII  скликання

     від _______ р. № _______

 

 

 

  Р І Ш Е Н Н Я

 

_____ листопада 2024  року                                                                № _______ - VIIІ

 

Про внесення змін до Програми розвитку земельних відносин Новоборисівської сільської територіальної громади на 2022-2026 роки, затвердженої рішенням №  642 – VIІI від 25 березня 2022 року

(зі змінами від 18.01.2023 року, зі змінами від 04.04.2023 року, зі змінами від 01.03.2024 року)

 

             З метою забезпечення ефективного використання земельного фонду на території Новоборисівської сільської ради і ефективного використання коштів, що спрямовуються на виконання робіт з розвитку земельних відносин та охорони земель, керуючись статтею 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", розпорядженням голови Одеської обласної державної (військової) адміністрації від 14.10.2024 №972/А-2024 «Про введення в дію рішення ради оборони Одеської області від 10 жовтня 2024 року», Новоборисівська сільська рада

В И Р І Ш И Л А :

 

  1. Внести зміни до Програми розвитку земельних відносин Новоборисівської сільської територіальної громади на 2022-2026 роки, а саме:

 

 

- Загальну характеристику Програми розвитку земельних відносин Новоборисівської сільської територіальної громади на 2022-2026 роки викласти в новій редакції, згідно додатку 1.

- Додаток 1 до Програми розвитку земельних відносин Новоборисівської сільської територіальної громади на 2022- 2026 роки (Напрямки діяльності та заходи), викласти в новій редакції, згідно додатку 2.

- Додаток 2 до Програми розвитку земельних відносин Новоборисівської сільської територіальної громади на 2022- 2026 роки (Ресурсне забезпечення), викласти в новій редакції, згідно додатку 3.

 

 

 

  1. Контроль за виконанням рішення покласти на  постійну комісію  з питань земельних відносин, будівництва, архітектури та  житлово-комунального господарства.

 

Сільський голова                                                                     Інна ТОПОВА

 

 

Додаток 1 до рішення

Новоборисівської сільської ради

від « __ » листопада 2024 р. № ___ - VIІI

 

 

  1. Загальна характеристика

Програми розвитку земельних відносин Новоборисівської сільської територіальної  громади на 2022-2026 роки

 

1.

Ініціатор розроблення програми

Відділ земельних відносин, містобудування та архітектури Новоборисівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області

2.

Розробник програми

Відділ земельних відносин, містобудування та архітектури Новоборисівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області

3.

Співрозробники програми

-

4.

Відповідальний виконавець програми

Відділ земельних відносин, містобудування та архітектури Новоборисівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області

5.

Учасники програми

Новоборисівська сільська рада Роздільнянського району Одеської області

6.

Термін реалізації програми

2022 – 2026 роки

7.

Перелік місцевих бюджетів, які

беруть участь у виконанні програми

Бюджет Новоборисівської сільської територіальної  громади

8.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми

 

Всього (тис. грн.)

у тому числі за роками

2022

рік

2023

рік

2024

рік

2025

рік

2026

рік

Всього

362,0

765,0

3 552,0

1 270,0

1 270,0

505,0

 

у тому числі:

 

8.1.

коштів сільського бюджету

362,0 тис. грн.

 

8.2.

коштів інших джерел

-

 

 

 

 

Додаток 2 до рішення

Новоборисівської сільської ради

від « __ » листопада 2024 р. № ___ - VIІI

 

Додаток 1 до Програми розвитку земельних відносин Новоборисівської сільської територіальної громади на 2022- 2026 роки

з/п

Назва напрямку діяльності (пріоритетні завдання)

Перелік заходів програми

Строк виконанн я заходу

Виконавці

Джерела фінансування

Орієнтовані обсяги

фінансування (вартість) тис. грн., у тому

числі:

Очікуваний результат

1

2

3

4

5

6

7

8

1

Встановлення меж населених пунктів та визначення меж громади

1.1. Розроблення проекту землеустрою щодо встановлення (змін) меж Новоборисівської сільської ТГ та населених пунктів

2022-2026

Суб’єкти, які мають відповідні

сертифікати та ліцензії, обрані Управління земельних ресурсів та комунальної власності у відповідності до

Закону України

«Про публічні закупівлі»

Бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади

І етап

2022р.

-

Впорядкування територій завдяки визначенню

фактичних меж Новоборисівської сільської територіальної громади та населених пунктів

ІІ етап

2023р.

-

ІІІ етап

2024р.

-

IV етап

2025р.

250,0

V етап 2026р.

-

 

 

 

 

 

 

Всього:

250,0

тис. грн.

 

2

Інвентаризація та аудит земель

2.1. Розробка технічної

документації із землеустрою щодо інвентаризації земель

2022-2026

Суб’єкти, які мають відповідні

сертифікати та ліцензії, обрані Управління земельних ресурсів та комунальної власності у відповідності до Закону України

«Про публічні закупівлі»

Бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади

І етап

2022р.

60,0

Створення інформаційної бази для ведення та наповнення Державного земельного кадастру

ІІ етап 2023р.

-

ІІІ етап

2024р.

100,0

IV етап

2025р.

200,0

Напрямки діяльності та заходи Програми розвитку земельних відносин Новоборисівської сільської територіальної громади на 2022-2026 роки

 

 

 

 

 

 

Всього:

360,0

тис. грн.

 

 

 

2.2. Розроблення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель комунальної власності під кладовищами

2023-2024

Суб’єкти, які мають відповідні

сертифікати та ліцензії, обрані Управління земельних ресурсів та комунальної власності у відповідності до Закону України

«Про публічні закупівлі»

Бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади

2023 р

72,0

тис. грн.

Створення інформаційної бази для ведення та наповнення Державного земельного кадастру

2024 р

 

 

 

 

 

 

 

Всього

432,0

 тис. грн.

 

3

Визначення меж та формування

ділянок під об’єктами водного фонду

 

3.1. Розроблення проєктів землеустрою щодо земель водного

фонду та водоохоронних зон

2022-2026

Суб’єкти, які мають відповідні

сертифікати та ліцензії, обрані Управління земельних ресурсів та комунальної власності у відповідності до

Закону України

«Про публічні закупівлі»

Бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади

І етап

2022р.

-

Визначення меж охоронних територій водоохоронних зон та прибережних смуг і встановлення режиму використання даних територій

ІІ етап

2023р.

-

ІІІ етап

2024р.

200,0

IV етап

2025р.

-

 

V етап 2026р.

 

-

 

 

 

 

 

 

Всього:

200,0

тис. грн.

 

4

Проведення нормативної грошової оцінки та виготовлення нормативно-технічної

документації земельних ділянок

 

4.1. Розробка технічної

документації із нормативної грошової оцінки

2022-2026

Суб’єкти, які мають відповідні

сертифікати та ліцензії, обрані Управління земельних ресурсів та комунальної власності у відповідності до

Закону України

«Про публічні закупівлі»

Бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади

І етап

2022р.

600,0

Визначення розміру земельного податку та орендної плати, визначення втрат

сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, розробки показників та механізмів економічного стимулювання

раціонального використання та охорони земель

ІІ етап

2023р.

1200,0-

ІІІ етап

2024р.

-

IV етап

2025р.

-

 

V етап 2026р.

 

-

 

 

 

 

 

 

Всього:

1800,0

тис.  грн.

 

5

Розроблення комплексного плану просторового розвитку території громади

5.1. Створення цифрової картографічної основи для розроблення комплексного плану просторового розвитку території

 

2022-2026

Суб’єкти, які мають відповідні

сертифікати та ліцензії, обрані Управління земельних ресурсів та комунальної власності у відповідності до

Закону України

«Про публічні закупівлі»

Бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади

І етап

2022р.

0,0

Забезпечення населених пунктів Новоборисівської сільської ради оновленою актуалізованою картографічною основою як набори профільних геопросторових даних у державній геодезичній системі координат УСК-2000

для розроблення комплексного плану

ІІ етап

2023р.

960,0

ІІІ етап

2024р.

-

IV етап

2025р.

-

 

V етап 2026р.

 

-

Всього:

960,0

тис. грн.

5.2. Розробка документації із землеустрою щодо комплексного плану просторового розвитку

І етап

2022р.

-

 

Забезпечення території Новоборисівської сільської територіальної громади сучасною містобудівною документацією та землевпорядною документацією, яка забезпечуватиме збалансований розвиток, забудову та інше використання територій як в межах населеного пункту так і за межами

ІІ етап

2023р.

1 100,0

ІІІ етап

2024р.

850,0

IV етап

2025р.

700,0

 

V етап 2026р.

400,0

Всього:

3 050,0 тис. грн.

6

Виготовлення документів із

землеустрою під об’єктами комунальної власності та польовими

дорогами

6.1. Розроблення проєктів землеустрою щодо  відведення земельних

ділянок(поділ, об’єднання) під об’єктами комунальної власності

 

2022-2026

Суб’єкти, які мають відповідні

сертифікати та ліцензії, обрані Управління земельних ресурсів та комунальної власності у відповідності до

Закону України

«Про публічні закупівлі»

Бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади

І етап

2022р.

-

Упорядкування землеволодіння

бюджетних установ

ІІ етап

2023р.

100,0

ІІІ етап

2024р.

-

IV етап

2025р.

-

V етап

2026р.

-

Всього:

100,0

тис. грн.

6.2. Розробка технічної

документації щодо визначення земельних ділянок під польовими

дорогами

І етап

2022р.

45,0

Збереження комунального майна та угідь під польовими

дорогами, зміцнення матеріальної бази Новоборисівської сільської територіальної громади та наповнення місцевого     бюджету

ІІ етап

2023р.

30,0

ІІІ етап

2024р.

30,0

IV етап

2025р.

30,0

V етап

2026р.

15,0

Всього:

150,0 тис. грн.

7

Підготовка лотів для проведення

земельних торгів у формі аукціону земельних ділянок комунальної власності та

оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки

7.1. Розроблення проєктів землеустрою щодо

земельних ділянок комунальної власності

2022-2026

Суб’єкти, які мають відповідні

сертифікати та ліцензії, управління земельних ресурсів та комунальної власності у відповідності до

Закону України

«Про публічні закупівлі»

Бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади

І етап

2022р.

50,0

Проведення земельних торгів через електронну торгову систему

ProZorro.Продажі

ІІ етап

2023р.

50,0

ІІІ етап

2024р.

50,0

IV етап

2025р.

50,0

V етап 2026р.

50,0

 

 

 

 

 

 

Всього:

250,0

тис. грн.

 

8

Супровід програмного забезпечення та послуги з обслуговування

Геоінформаційної системи земельного

кадастру

8.1. Ведення баз

даних щодо обліку земельних ділянок. 8.2. Роботи по внесенню

інформації за попередні періоди для створення бази даних

2022-2026

Суб’єкти, які мають відповідні

сертифікати та ліцензії, обрані Управління земельних ресурсів та комунальної власності у відповідності до

Закону України

«Про публічні закупівлі»

Бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади

І етап

2022р.

-

Збирання, оброблення, аналіз, моделювання, постачання геопросторових даних і контроль стану використання та охорони земель комунальної власності територіальної громади

ІІ етап

2023р.

30,0

ІІІ етап

2024р.

30,0

IV етап

2025р.

30,0

V етап

2026р.

30,0

 

 

 

 

 

 

Всього:

120,0

тис. грн.

 

 

9

Проведення

інформаційно-просвітницьких заходів

9.1. Проведення робочих зустрічей, семінарів, круглих столів

2022-2026

Новоборисівська сільська рада

Бюджет Новоборисівської сільської територіальної громади

І етап

2022р.

10,0

Підтримка та координація розвитку земельної реформи

ІІ етап

2023р.

10,0

ІІІ етап

2024р.

10,0

IV етап

2025р.

10,0

V етап

2026р.

10,0

 

 

 

 

 

 

Всього

50,0

 тис. грн.

 

Всього за I-V етапи:

362,0

тис. грн

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 3 до рішення

Новоборисівської сільської ради

від « __ » листопада 2024 р. № ___ - VIІI

 

Ресурсне забезпечення Програми розвитку земельних відносин Новоборисівської сільської територіальної громади на

2022-2026 роки

 

Обсяг коштів, які пропонується

залучити на

виконання програми

Етапи виконання

 

Усього витрат на виконання програми

І

ІІ

ІІІ

ІV

V

 

2022

 

2023

 

2024

 

2025

 

2026

1

2

3

4

5

6

7

Обсяг ресурсів усього, у тому

числі:

 

 

 

 

 

 

державний бюджет

 

 

 

 

 

 

сільський бюджет

765,0 тис. грн.

3 552,0 тис. грн.

1 270,0 тис. грн.

1 270,0 тис. грн.

505,0 тис. грн.

362,0 тис. грн.

кошти не

бюджетних джерел

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь