Новоборисівська сільська рада
Одеська область, Роздільнянський район

УВАГА! ВИПАДКИ ЗАХВОРЮВАННЯ ТВАРИН НА ЧУМУ!

Дата: 30.07.2024 12:10
Кількість переглядів: 139

УВАГА! ВИПАДКИ ЗАХВОРЮВАННЯ ТВАРИН НА ЧУМУ!


Згідно з інформацією  ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області  та згідно з офіційною інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (WOAN) ТА Європейского Союзу (через інформаційну систему нотифікації хвороб тварин – ADIS) на території Румунії в повіті Тулча на фермі з поголів’ям 51119 овець зареєстровані випадки захворювання тварин на чуму дрібних жуйних. Спалах зареєстровано на відстані близько 50 км від кордону з Україною. Враховуючи безпосередню близкість кордону Ізмаїльського району Одеської області з Румунією, існує висока ймовірність занесення збудника чуми дрібних жуйних на територію Ізмаїльського району Одеської області.
 

Ризики виникнення та поширення транскордонних інфекційних захворювань тварин здебільшого пов’язані з зростання темпів розвитку сільськогосподарського виробництва, біопромисловості, транспортних і зовнішніх торгових зав’язків.

Ці  хвороби  швидко розповсюджуються  на  великих територіях  різних країн і  між  ними, легко долають кордони, й створюють соціальний та економічний вплив на суспільство й здоров’я тварин на рівні стад.

Одним із таких транскордонних інфекційних захворювань є чума дрібних жуйних Peste des petits ruminants (PPR), яка занесена до списку Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (WOAH – World Organisation for Animal Health) і про неї необхідно повідомляти WOAH відповідно до Кодексу здоров’я наземних тварин.

Чума дрібних жуйних (PPR) – вірусне захворювання, яке викликається морбіллівірусом, близьким до вірусу чуми великої рогатої худоби, не вражає людей, але вражає дрібних жуйних, таких як вівці та кози, характеризується високими показниками захворюваності, смертності та має великий економічний вплив.

Поширення хвороби на нові країни Південної Африки, Середньої Азії, Південно-Східної Азії, Китаю, Південної Європи і Західної Туреччини є причиною  глобального  занепокоєння  МЕБ.

Тому, WOAH разом з Продовольчою та сільськогосподарською організацією Об’єднаних Націй (FAO) розробили Глобальну стратегію контролю та викорінення PPR і поставили за мету викорінити хворобу до 2030 року в рамках Глобальних рамок прогресивного контролю транскордонних хвороб тварин.

З рекомендаціями щодо імпорту з країн або зон, вільних від PPR для дрібних жуйних тварин, їх репродуктивного матеріалупродуктів та кормів тваринного походження отриманих від дрібних жуйних тварин можна ознайомитись за посиланням:

https://www.woah.org/en/what-we-do/standards/codes-and-manuals/terrestrial-code-online-access/?id=169&L=1&htmfile=chapitre_ppr.htm

З інформацією про стан епізоотичного благополуччя країн світу, з урахування встановлених заборон (обмежень) можна ознайомитись на офіційному сайті Держпродспоживслужби за посиланням:  https://dpss.gov.ua/bezpechnist-harchovih-produktiv-ta-veterinarna-medicina/diyuchi-zaboroni.

З інформацією про дане захворювання можна ознайомитись на офіційному сайті WOAH за посиланням: Peste des petits ruminants – WOAH – Всесвітня організація охорони здоров’я тварин

 

Фото без опису

 

 

Меньше


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь