Профілактика пожеж
Зимові пожежі: причини та профілактика
З початком зими та використанням різних опалювальних приладів збільшується ймовірність спалахів. Причини можуть бути пов'язані не тільки з опаленням, але й з недотриманням правил пожежної безпеки в побуті, неправильним монтажем приладів та несправною електропроводкою в будинку. У зимовий період роботи у пожежників стає дедалі більше, оскільки кількість дзвінків про пожежу взимку перевищує кількість ніж в будь-яку іншу пору року.
Основні причини займання:
-
Недотримання правил пожежної безпеки камінних та пічних конструкцій; різні тріщини та зношений метал також сприяють початку займання; закритий димохід сприяє попаданню іскор на поверхні та матеріали, які швидко спалахують.
-
Неправильне встановлення електро- та нагрівального обладнання; накриття приладів різними тканинами, які провокують появу відкритого вогню у приміщеннях.
-
Неправильне встановлення газових балонів у побуті та використання газу не за призначенням та для обігріву приміщень; не забувайте провітрювати кімнату з газовим балоном, перевіряйте вентилі перед та після використання, не допускайте дітей та осіб, які не контролюють свої дії до газу.
-
Несправність електропроводки; не перевантажуйте мережу; змінюйте проводку, якщо це потрібно.
-
Використання неякісних чи несправних подовжувачів.
Профілактика пожеж
Перед настанням холодів потрібно перевірити опалювальні прилади та конструкції: чистити димарі від порошкоподібного відкладення — сажі, яка самозаймається і стає вогнищем; оглядати вилки та проводи всіх електрообігрівачів та побутової техніки, вони часто стають непридатними; не залишайте дітей одних із включеними приладами та палаючим паливом у печі; Подбайте про поверхню підлоги навколо опалення, потрібно покрити його негорючим матеріалом і поставити прилад на негорючі підставки.